Čo s odsatým mliekom?

danielka1982
21. máj 2012

Po každom kojení si odsávam mliečko lenže moja 10 dňová dcérka nechce ani z fľaše ani z lyžičky piť odsaté mlieko a pritom ju v porodnici dokrmovali z fľaše mojim mliekom a bez problémov...máme asi všetky druhy cumlov na flasu aj tak nechce ani jeden a mne je ľúto keď to mlieko potom musím vylievať.Ako ju naučiť piť odsaté mlieko?Nemôžem sa kôli tomu bez nej ani pohnúť z domu.

lili_mia
21. máj 2012

@danielka1982 zrejme najlepšie kontaktovať laktačnú poradkyňu .. možno problém v tvare lyžičky, možno iný uhol prikladania

carodejnica
21. máj 2012

@danielka1982 určite nedokrmuj mliečkom fľašou, môžeš si pokaziť prisatie, môj názor na odsávanie je taký, že odsávaním si zbytočne udržiavaš nadprodukciu, je lepšie postupne prestávať odsávať, aby sa tvorba mliečka prispôsobila potrebám bábätka, odsaté mliečko môžeš prípadne aj zamraziť a odložiť na príkrmy, ja som tak skúšala, ale moja dcérka takéto mlieko odmietala, ja som nakoniec vylievala... 😒 ale našťastie ja som neodsala denne viac ako 10-15ml, mne to nikdy nešlo, najlepšia odsávačka bola dcérka 😵
Tu je článok o uskladňovaní mliečka http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

bubelko
22. máj 2012

@danielka1982 ak to aj nevypije, urcite nevylievaj. mozes jej ho pridat do kupela. alebo zamrazit a pouzit do prikrmov 😉

beton
22. máj 2012

@danielka1982 ótazka znie, kvoli comu si po dojceni mliecko odstriekavas? odstriekavat v prvych tyzdnoch treba mliecko iba v pripade, ze si prilis naliata a dietatko spi a aj to len do povolenia tlaku, nie viac. inak staci prikladat na poziadanie a nechat dietatko vsetko vytahat. ked po nadojceni este odstriekas, davas telu signal, ze ma tvorit mliecka viac. teda, ak budes mimo malej, tak budes musiet odstriekavat, zatialco ona bude pit z mraznicky mliecko. inak by mohol vzniknut zapal kvoli nadprodukcii. pocas prvych 2 mesiacov sa telo nastavuje na potreby dietata, takze treba prikladat na poziadanie a telo bude tvorit presne tolko, kolko dieta potrebuje. ked sa potrebujes vzdialit z domu, je dobre brat dieta so sebou a nadojcit, ked to potrebuje (v satke, nosici, babyvaku). ak to nie je mozne, tak podat MM striekackou, z poharika. v ziadnom pripade nie z flase s cumlikom. niektore deti zareaguju po prvom kontakte s flasou, ine po desiatom....pokazia si prisatie, cim nedokazu efektivne stimulovat tvorbu mlieka sanim prsnika alebo odmietnu prsnik uplne...nevies, do ktorej kategorie tvoje dieta patri a je zbytocne riskovat a zistovat to.
takmer vsetky aktivity sa naozaj daju zvladnut spolu s dietatom, ak je nosene. preto som skor za tuto moznost ako prenechavat jedinecnu ulohu mamicky....vyzivu babatka...niekomu inemu. ved aj to pride, ze si vezme sama jedlo z chladnicky a navari pre celu rodinu :o)))

mirkakab
22. máj 2012

ahoj, mne sa pri prvej dcere tvorilo vela mlieka, kým ona pila z druhého prsníka mi Natieklo, podotýkam natieklo plný pohár mlieka a dcere bolo jedno či je odo mna alebo z flaše a pri druhej dcere som si mlieko začala odstiekavať a som presvedčená že tým som o mlieko prišla, už by som tú chybu nespravila, radšej by so bola pri malej ako prikovaná. Skús vydržať pokial sa ti bude dať tak maličkú dojči, vždy sa dá nájsť spôsob ako veci vyriešiť, či už si odbehnúť medzi kojením. A ešte chcem napísať že ja som mlieko čo bolo navyše dávala psovi, lebo ho nikto nechcel, takže náš pes má za sebou asi 60 pohárov ☹

luciauk
22. máj 2012

zmrazené ti vydrží aj 3 mesiace, inak ho môžeš dať do varenia 🙂 Erike dávaj určite len z prsníka, a gratulujem, len nedávno som si pozerala tvoj pas a už ste na svete 😉

petra46
22. máj 2012

ja si odsavam 5 mesiacov, lebo si maly nevedel od zaciatku chytit bradavky-mam ich vpacene a mliecko mu davam z flasky znacka Tommee Tippee-ktora ma tvar bradavky takze dietatko by ti nemalo prestat sat z prsicka-ale ja to nemam odskusane, nakolko sme skusali vsetko mozne aj nemozne, takto nam to vyhovuje a viem kolko vypije.Urcite vsak je lepsie len kojit z prsnnika, ja si mliecko tiez odkladam do mraznicky-je to dobra vec, najma ked potrebujes niekam odist od babatka alebo ked sa ti zapali prsnik mliecka bolo menej a zo zapaleneho som si odstae mliecko vyliala a dala mu z mraznicky.
Drzim palce

danielka1982
autor
22. máj 2012

Ďakujem za odpovede... 🙂

simi87
6. jan 2013

Ahojte chcem sa vas mamicky spytat mame 6dnoveho chlapceka a neviem ci mam odsavat mliecko alebo nie.mlieka mam dost v nemocnici som si odsavala a davala inym mamickam.a povedali nam ze ak mam mlieka dost treba ho odsavat aby netvrdli prsniky a aby sa nam tvorilo viac mlieka.a ked sme uz doma tak neviem ci odsavat alebo neodsavat maly si vytiahne tolko kolko potrebuje a stale mam v prsnikoch dost mlieka.zatial odsavam a davam do mraznicky ibaze zom pocula ze nie je prilis dobre odsavat lebo ze mliecko sa bude tvorit viac a viac.a malemu nechcem odsate mliecko davat do flase aby mi potom neprestal pit z prsnika.a este by som chcela vedie co s tym mliekom ktore zamrazujem.dakujem za vase rady🙂

dodkap
6. jan 2013

@simi87 laktacia sa upravi a prisposobi sa potrebam dietatka, neodsavaj, len v nutnom pripade. Ked budes odsavat, ako sa to potom moze malemu prisposobit? Bude to len zacarovany kruh a cas, ktory mozes venovat malemu, budes travit odsavanim, co nie je bohvieco, nie? 🙂

simi87
7. jan 2013

Dakujem za radu,len sa bojim aby mi tam mliecko nestvrdlo ale skusime prestat odsavat a uvidime co to spravi🙂