Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo s refluxom u kojenej 2-týždňovej dcéry?

mrssweet
17. máj 2019

Dobrý deň. Mám 2 týždňovú dcérku, ktorú kojím. Vždy ju nechám odgrgnúť, až potom ju dám ľahnúť do postieľky. Posledné 4 dní keď spinká tak chrčí a je nespokojná ako keby ju pálila žáha. Dnes mi vygrckala všetko mliečko v spánku, pričom zvratky boli sfarbené dožlta (po nakojení a odgrgnutí). Chcela by som vedieť ako zabrániť vracaniu mliečka späť do pažeráka. Aké opatrenia podniknúť aby nedochádzalo k vracaniu? Je nutné aj zmeniť polohy pri dojčení? Ďakujem za odpoveď.

misica16
17. máj 2019

@mrssweet ahoj no mne v pôrodnici poradili dávať spať na šikmo a na bok...teda stačí pod madrac v postieľke podložiť niečo aby nebol rovno a malú dať spinkať tak akoby nabok, že keď jej aj vybehne aby sa nepridusila... To platí aj pri pití, z mojej skúsenosti je najlepšia taká sikmejšia poloha, aby hlavička bola vyššie ako nožičky. Po kŕmení vždy opatrne manipulovať, najlepšie ju ponosiť aby bola nastojato, buď na rukách alebo v šatke. Ku tomu vracaniu asi bude dochádzať aj tak, no ono sa to časom samo upraví. Nám sa to zlepšilo až s prvými prikrmami, ktoré som aj kôli tomuto, na radu laktačnej poradkyne, zaviedla už po 4 mesiaci. Ale úplne to prešlo až okolo 7 až 8 mesiaca . Každé bábo je ale iné a tak držím palce nech sa to maličkej čím skôr upraví a dúfam, že som aspoň trochu pomohla 😉

simcika
17. máj 2019

Polohuj ju na vysoko a vždy keď odgrgne nechaj ju vo zvýšenej polohe ešte aspoň polhodinku. Malo by sa to zmierniť . Porad sa s lekárom, ci podávať gastrotuss a koľko ml.

mrssweet
autor
17. máj 2019

Ďakujem pekne baby. Dúfam, že sa to časom upraví, ako píšete 🙂