Čo sa pri kojení smie a čo nie, aby deti nebolelo bruško?

dadika13
15. sep 2006

Ahojte mamicky.

Som maminka uz druheho dietatka a mam taky problem.
Moj druhorodeny syncek Samko ma velky problem s kakanim.Vsade sa pise co mamicky vylucuju zo svojho jedalnicka, ale velmi malo sa pise co mozu jest.
Potrebovala by som konkretnu radu co ANO.Co nie toho mam plnu hlavu .Hovori sa ze cestoviny ano , ale s cim ich mozem jest?Nejake alergeny ma zatial netrapia. Hlavne chcem uvolnit brusko mojmu syncekovi a to neurobim pokial nebudem vediet co jest. Skusam vselico mozne ale cokolvek zjem ,myslim ze
stale ma kakacku rovnaku.Sponuje sa ako na deresi a dokonca sa mi zacal od placu aj zachadzat.

Budem vdacna za kazdu radu.

dadika13
autor
23. sep 2006

No myslim si ze moj maly ani nema koliku.On ma take bolenie bruska od toho ze nemoze kakat. Niekedy sa vykadi v pohode, inokedy sa strasne trapi. Musim si davat velky pozor co zjem, lebo asi od toho zavisi ako sa mu bude kakat.Niekedy ma stolicu taku trosicku do zelena . Ani to neviem preco.Niekto mi povedal , ze to maju deti ked su hladne. Myslim si ze ale moj maly rozhodne hladny nieje.

raculka
25. sep 2006

dadika-a kojíš z jednoho nebo obou prsou během jednoho kojení?
Prý když mimčo vypije jen přední mléko,to je méně syté,tak pak má dříve hlad a hovínko do zelena 😒

ervotoc
26. sep 2006

farba stolice nezavisi od hladu-nehladu,je to podla stravy 😉

dadika13
autor
27. sep 2006

Raculka,
papa ako kedy.Raz iba z jedneho , inokedy aj z oboch.

liska
27. sep 2006

dadika,mame rovnako "stare" babatka a rovnaky problem,aj moj drobec ma niekedy problem sa vykakat aj vyprdkat a neviem preco,ale chyta ho to vacsinou v noci resp.nad ranom 😒 davam si tiez pozor na to,co zjem,ale zatial som teda vobec neprisla na to,v com je problem ☹

wladka
28. sep 2006

ani vam nezavidim holky..

ja mam dievcatko, tiez rovnako stare ako dadika a liska..ale taketo problemy nemame..ale niekedy si nedokaze prdnut, tak jej pomozem nozickami, ze jej pritlacim jemne na brusko, alebo dost casto robieva baranceka..tak to dost pomaha..a pekne sa mi potom vykaka..

ale na uvolnenie prdikov, dost pomoze vajcova polievka s rascami..po nej ma malinka stolicu jak hrom 😉 ,a potom je spokojna..

ale akurat co som si vsimla, je ze mava poslednu dobu zelenu farbu stolice..je to normalne?..doktorkovi ideme az o tyzden..

melory
28. sep 2006

zelena stolica naznacuje ze je hladna. aspon to tvrdila moja svokra. porad sa s lekarkou a radsej je o tom zavolaj. mozu to byt aj sopliky ak ma aj v nosteku.

wladka
28. sep 2006

hladna?...myslis?..ale sak pekne mi papka..pyta kazde 3-4 hodinky..

melory
28. sep 2006

mne to vzdy tvrdila svokra ale co na to lekar neviem. potom som bola v strese a snazila som sa jest aby som mala akoze silne mlieko, co uz teraz viem ze je blbost. moze to byt zaciatok choroby.

hankaa
29. sep 2006

dadika13
Ked kojis babo by malo mat stale rovnaku stolicu taku do zlta ako horcica to je jedno co papas.Zelena stolica neni od hladu.
Ked ma malicky stolicu do zelena tak to je s toho ze ma dieta koliku to mi povedala doktorka.

tundika
29. sep 2006

wladka, aj my sme mali obcas zelenu stolicu (tak 1 x za 2 tyzdne), a lekarka nam povedala ze ak je to obcas, tak to vobec nevadi. 😉

wladka
29. sep 2006

no, ale my ju mame skoro kazdy den..musim sa opytat doktorka..smaria, aby to zas nieco nebolo..kolika? asi tazko..ale nemavame tie place, plakava mi jemne, a vecer pekne zaspinka.. 😖

dadika13
autor
2. okt 2006

liska,

mojho maleho to skor chyta cez den.
Ani ja neviem co mu vadi.

wladka,

Tu zelenu stolicu ma moj maly tiez ako kedy. Raz ju ma nadhernu zltucku, inokedy zelenu . Potom taku miesanu....

hanka,

Koliku?????? Al eto by ho bolelo brusko skoro stale, nie???
Niekedy sa vykadi celkom v pohode a niekedy placem s nim.
Musim ale povedat , ze sa mi zda , ze sa mu to o nieco malilinko popravilo.

Teraz v sobotu sme krstili a v piatok prespal celu noc od 21,00 hod az do rana 5,30 hod. Musela som o tretej vstat a odsat si mlieko , lebo som mala uplne mokru podprdu aj tampon aj tricko. Asi Samulko vedel ze bude jeho velky den a tak nechall mamu vyspat.

verka
3. okt 2006

aj moj maly ma sem tam zelenu stolicu, teraz ju ma akusi riedku,neviem preco. ale spinka dobre. a akosi moc prdi, ale vsak to je hadam len dobre 😉

miriam17
3. okt 2006

ahojte ..moja malicka mava stolicu ako kedy,teraz pocas noci nemala ani raz ale az rano mala taku zltucku....a spinkanie no je na nej vydno ze je unavena no ale proste ona ma asi taky 5-10 min spanok a potom s placom vstava,uz neviem z coho to moze byt....a kolika tak ja som papala venceky,cestoviny s kurcatom ,polievku a zatiel jej z toho nic neni 😉

tretulka
3. okt 2006

s bruskom mame problemy aj my, jednu dobu sme pouzivali dost casto rektalnu rurku aby sa Matko vobec vykakal, aj to z neho isla len taka riedka vodova stolica, dokonca niekedy az pena..dr. mi kazala vynechat mlieko - predtym som ho pila velmi rada, ale teraz ani glg, len jogurty, prip. jogurtove mlieko, zakysanka...trosku sa to upravilo, uz par dni sme rurku nepouzili, tak sa to hadam popravi...tiez sa bojim cokolvek zjest aby som malemu neurobila zle
dadika13 - co zvyknes jest? ja si vzdy lamem hlavu, co si uvarim, kazdy mi radi nieco ine...

wladka
3. okt 2006

uz som zistila, zelena stolica je vtedy, ked babatko pije len predne mliecko, a nevypije do "dna"..no a ja mam kopec mlieka, mam co s nim robit, a malinka to asi nestiha spapkat vsetko..preto zelena stolica..hovoril doktor, ze v ziadnom pripade to nie je od hladu ani ked ma koliku..ze to su famy..takze mozme byt v klude 😀 ..

miriam17
3. okt 2006

ohladom tej zelenej stolici ...mne tvrdila doktorka ze to je ked deti boli brusko...

dadika13
autor
4. okt 2006

Tretulka,
No ja tiez neviem co jest. Pytala som si rady tu od mamiciek a pomaly skusam . Myslim si ze cestoviny s o syrom a smotanou , ktore som si zacala robit su OK. Aj razcova polievka. Potom som skusala dusene masko a ryzu , tiez OK.Dobre malemu robia aj osupane jablcka.Asi to podporuje moje travenie a malemu to nerobi ziaden problem .Ked ma napadne nieco dalsie , tak napisem.
Musim ist za mojim pokladom , lebo sa hlasi o slovo.

zuzka111111
4. okt 2006

tak nam povedala lekarka ze zelenej stolice sa nemam zlaknut lebo ze sa precistuju crievka tak asi kolko lekarov tolko nazorov 😠

dadika13
autor
4. okt 2006

No neviem co za tou zelenou stolicou teda bude.
Opytam sa aj ja lekarky , ked pojdem na poradnu.No dnes ju mal nadhernu zltulinku, ale zato ho bolelo brusko . Cez den mi este vobec nespal , iba tak 10 min a vzdy sa zobudi , asi na bolest.
Najnovsie mavame dost casto stikutku. To tiez neviem z coho.
Zacalo sa nam to v porodnici, potom to preslo a teraz asi 3-4 dni mame stikutku znovu a po kazdom jedle.

zuzka111111
4. okt 2006

maminky zrejme bude nieco vo vzduchu nikomu nechcu spinkat detrurence 😠

A stikutku mamae aj mi ale uz v brusku sa nam casto ckalo 😀

davidko
4. okt 2006

dadika13 moja babka povedala že ak sa babatku štikutka tak je dobre napakané 😀

dadika13
autor
4. okt 2006

Nasi ma posielaju k lekarke, aby som to nejako riesila, ze to neni dobre ked ma stale stikutku. Uvidime , ked pojdem na poradnu , skusim nieco vyzistit a potom napisem

zuzu13
4. okt 2006

dadika, je možné, že bábo papá hltavo a do bruška mu ide veľa vzduchu. Preto môže štikútať.

dadika13
autor
4. okt 2006

Zuzu13
No hltavo papa , to je pravda. Ale preco tu stikutku mal v porodnici , potom mu ustupila a teraz ju ma znova . Hltavo ale papa stale

renca3
4. okt 2006

Aj moj maly ma obcas stikutku. Ale nejako to neriesim. Ako prisla, tak aj odide.

dadika13
autor
4. okt 2006

Renca3
Ale moj maly ju ma dost casto.
Myslim si ze to nieje v poriadku.Raz za cas , to je ok ale stale????????
Teda nie stale ako stale , ale myslim po kazdom papani.Niekedy sa stane ze ju dostane aj pri prebalovani. Ale to som si myslela , ze je koli tomu ze je holi a mozno ho chladi vzduch na teplulinkej ritulke.