Čo sa pri kojení smie a čo nie, aby deti nebolelo bruško?

dadika13
15. sep 2006

Ahojte mamicky.

Som maminka uz druheho dietatka a mam taky problem.
Moj druhorodeny syncek Samko ma velky problem s kakanim.Vsade sa pise co mamicky vylucuju zo svojho jedalnicka, ale velmi malo sa pise co mozu jest.
Potrebovala by som konkretnu radu co ANO.Co nie toho mam plnu hlavu .Hovori sa ze cestoviny ano , ale s cim ich mozem jest?Nejake alergeny ma zatial netrapia. Hlavne chcem uvolnit brusko mojmu syncekovi a to neurobim pokial nebudem vediet co jest. Skusam vselico mozne ale cokolvek zjem ,myslim ze
stale ma kakacku rovnaku.Sponuje sa ako na deresi a dokonca sa mi zacal od placu aj zachadzat.

Budem vdacna za kazdu radu.

bellasandra
28. okt 2006

Chcem sa opýtat, ked sa malinká napapá, nevie si odgrgnut.Ale to bude tým, ze neviem ako ju mám drzat.Tak opret o rameno mi to nejde...lebo jej klesá hlavicka 😕 Viete poradit, ako to mam spravit ?

erika153
28. okt 2006

ahoj bella, sice ti neodpovedam na otazku, ale ti chcem pogratulovat k dcerke, este nedavno sme sa bavili spolu, ze sa budu volat rovnako nase deticky. z celeho srdca gratulujem 😀 😀 😀

bellasandra
28. okt 2006

Ahoj,Erika - veru...prislo to trosku skôr , nez som pocítala 😀 , ale asponto uz mám za sebou. Dakujem 🙂

liska
28. okt 2006

bella,ja si od narodenia maleho pi odgrgovani prikladam k hrudi tak,ze o rameno ma opretu hlavicku,nie brusko a v pohode,skus

bellasandra
28. okt 2006

Liska, dakujem

dadika13
autor
15. mar 2007

Ahojte maminky.
No dlho somo tu nebola. Maly ma uz 7 mesiacikov a uz sa prikrmujeme. Este stale aj kojim.No zda sa mi ze uz toho mliecka nie je tak vela ako kedysi .Kojim v noci , to je tak asi 3 x , no a potom skoro rano a zasa az vecer ked ide maly spinkat.Mam trosku problem , lebo malemu narastli dva spodne zubky a ked nie je vyslovene hladny , tak sa mi zahryzne do bradavky.No to vam teda poviem to je bolest.

Nemate niektora nejaku radu ako by som ho mohla kojit bez obav , ze ma hryzne????????
V poslednom case ked mozem si radsej mlieko odsajem , aby som neskolabovala od bolesti.Aj sa zlaknem a vykryknem a potom sa aj maly zlakne a zacne plakat

Poradte ak viete. Inak je strasne pekne a mile to moje dvoj - zubadlo.

erosinka
16. mar 2007

Ahojte ja som dávala malému espumisan a celkom mu zabral. mával velmi zlé koliky. Niekde som čítala že by som nemala jesť citrusové ovocie a piť kravské mlieko. A ako som to prestela jesť tak máme pokoj. Mlieko nepijem vôbec jem jogurty a syry a naozaj je to v pohode. 🙂

bellasandra
16. mar 2007

Dadika- toho sa obávam aj ja, ja mám kupené také ako cumlíky na bradavky. Pouzíva sa to , ked sa dieta nevie prisat, ale aj vtedy ked uz má zubky. Ale neviem si predstavit ako bude moja Ema s tým papat. Ona totiz nechce nic cez umelinu 😀

jeane1
16. mar 2007

dadika 13, ja som mojej povedala rázne nono aby nekusala , prípadne som chytila ručku a nejak to zabralo a prestala kusať no teraz nám vychádzajú naraz 5 tak už musím dávať lepší pozor aby nekusla lebo ked dokojím a dopapká tak ako zaver da kusanec 😀 ale len taky jemný akoby tým niečo chcela naznačiť 😕 asi to musíme pretrpieť 🙂

dadika13
autor
16. mar 2007

Bellasandra,

myslis klobuciky na kojenie?
To som pouzivala v porodnici , ked som mala krvave bradavky od zuzlania.
To ale neviem ci si bude chciet dat maly do pusinky. No vyskusam.

Jeane1,

to pohrozit som malemu pohrozila aj ja a nie 1 krat ale niekolko , ale on si mysli ze sa s nim hram a zacne sa smiat.Ani nie ze smiat, ale vybuch smiechu.
Aj sa zamracim , aj zvysim hlas. Niekedy len vyguli oci a inokedy sa mi smeje.Tiez ma hryzne az na konci , alebo ked nieje hladny tak hned na zaciatku.

bellasandra
16. mar 2007

Dadika- ano, ma nenapadlo ako sa to volá 😉
ved to- neviem ani ci moja cez to bude chciet papat

zlatucka
16. mar 2007

Moj maly mal stale s tymto problem.fenyklovy ci rascovy caj moc nepomahal.caj spokojne brusko nieje bohvieco.pomohli mu kvapky Espumisan a zarobila som pokraj.cibulu cukor a med.pustilo to stavu a z tej som mu dala kavovu lyzicku.vrackal trosicku ale potom nemal problem s kakanim ani s vetrami.

slniecko11
16. mar 2007

ahoj, no ja som ukoncila 6 mesiac s plnym kojenim a osvedcil sa mi system, co som jedla pocas tehotenstva jem aj teraz, a mala nema ziadne problemy

dadika13
autor
16. mar 2007

No skuste este nieco poradit zienky, na to hryzanie do bradaviek .

emjee
9. okt 2007

milca12 45tt 9. okt 2007 o 09:57
Ahoj holky, poraďte prosím co jíst, když dítě trpí na prdíky. Samozřejmě, že používáme tradiční kapky, nahříváme bříško, cvičíme, máme oranžovou trubičku, ale nějak to nepomáhá. Naše měsíční holčička se pořád kroutí a tlačí. V noci se míní přetrhat. Každých pět minut vydává zvuky, při kterých nejspíš tlačí a tlačí. Občas se něco povede, ale asi žádný zázrak. Zdá se mi, že i sama mám pořád větry, takže se bojím, že jím něco špatně. Klasické rady jako nejíst čerstvé pečivo a luštěniny samozřejmě dodržuji, ale to asi nestačí. Nemáte někdo sestavený nějaký vhodný jídelníček pro kojící, kterého bych se mohla držet. Díky za rady.
M

lenycka 1d 9. okt 2007 o 10:10
Ahoj Milčo, já jsem pila fenyklový čaj (3x denně), mazala jsem malý bříško Pupíkem (po koupání), cvičili jsme nožičkama, trubičku jsme měli taky, dávali jsme pást koníky, nahřívali jsme nahřátýma pecičkama od třešní (koupíš v DM drogerii) a dávali jsme Sabíka... Chce to zkoušet, každý miminko je jiný! Tak ať se daří a prdíky jsou co nejdřív pryč!!!

zevina 1d 9. okt 2007 o 10:41
spoustu rad a tipů najdeš tady: http://www.miminko.estranky.cz/clanky/rady---ti... tak snad něco zabere 😉

milca12 45tt 9. okt 2007 o 10:50
díky kouknu tam. Nevíš o nějaké diskusi k jídlu. Nebo o nějakých stránkách, kde bych se dočetla co jíst a nejíst?

petruskauska
9. okt 2007

ahojte.
moj syn sa narodil 3800 a 57 cm. dost velky. ja ho plne kojim a este mu pridavam umelej vyzivy, podla toho ako potrebuje.
a co sa tyka stravy, ja jem absolutne vsetko, milujem kukuricu, kel, karfiol, to jem skoro kazdy tyzdne. proste fakt pojdem vsetko, jak sa mi zamane, a tak isto som jedla aj v tehotenstve. teraz okrem vsetkeho mozneho, pijem aj feniklovy caj, kazdy den a tiez kazdy den, caj pre dojciace matky. a inac naozaj baby, pojdem vsetko, piate cez deviate, ako sa mi zachce.
maly nema nijaky problem s kakanim. ma tri mesiace a brusko ho bolelo len jeden jediny krat. Krasne pribera a je strasny silak.
Nepoznam a neviem, co je to nejaka dieta. Som stale stihla, aj ked mam zopar kil naviac, to asi v tych prsiach, ale fakt baby, ja ZJEM VSETKO, CO NEZJE MNA.

lucinkaaa
9. okt 2007

castokrat sa zamyslam nad tym, co jest ked kojim a pride mi to vsetko postavene na hlavu. dosla som na to, ze ta obmedzena strava, ktoru predpisuju kvoli kojeniu asi nebude to prave orechove. ked vychadzam z predpokladu, ze som sa nejakym stylom stravovala, ked som bola tehotna a teraz po porode som musela komplet prehodnotit svoju stravu, aby som "neuskodila" babatku... pride mi to ako hlupost. vsak to je sok pre moje telo, ze som sa zacala vyhybat vela veciam a zacala som jest to co som predtym nejedavala, alebo jedavala zriedkavo. a take sokovane telo.. no co to moze byt za mlieko... takze ja len tolko, vsetko pekne s mierou.

anka11
9. okt 2007

Ahoj lucinkaaa, pridávam sa k tebe. Ja od začiatku odkedy som doma z pôrodnice, jem všetko zaradom čo sa doma varí. Je pravda že niekedy maličkú potrápi bruško, ale len trochu, pomasírujem ona sa "vyprdíka" a už sa smeje vo veľkom. Viem že jeden deň som jedla dačo také iba a večer som mala málo mliečka, odvtedy jem normálne všetko čo sa varí pre ostatných. 😀

rainbow
17. okt 2007

ahojte, može sa jesť plesnový syr pri kojení? 😅

rainbow
17. okt 2007

kalo
18. okt 2007

rainbow: to jsem neslyšela...a proč ne? /v těhu se nesměl kvůli té plísni,ale proč při kojení?/
Jinak já si v 6ti nedělí dávala opravdu velký pozor a postupně jsem zařazovala i potraviny, které jsem nejedla.Teď už jím úplně všechno (v klidu si i ráno namažu rohlík 🙂 ). Nejím jen luštěniny, květák,brokolici a omezeně mléčné vyrobky a sladkosti- to malé nesedí. Takže pohoda.

kosicanka1
22. okt 2007

ahojte, poradte mi prosim, mozu sa pri kojeni jest sezamove semienka? obsahuju vela vapnika a kvoli alergii potrebujem nahradit mlieko, ale malicka ma nejake vyrazky na tvaricke, tak neviem, ci nie prave z toho sezamu 😒

dygab
22. okt 2007

No já jsem postupně zjistila, že kdybych se řídila vším, co naší Hanně nedělá dobře, tak nejím vlastně vůbec nic. Hodně trpí na prdíky a to i ve 4 měsících. Takže mléčné výrobky jím jenom dopoledne, den staré rohlíky a chleba, zeleninové polévky a u ostatního vždycky doufám, že to nic neudělá.

Máte někdo vyzkoušeno, že po čokoládě mimča hůř spinkají?

kosicanka1
22. okt 2007

mne sa po cokolade simonka vyhadze na tvaricke.
a teraz asi aj z toho sezamu ?