Čo sa pri kojení smie a čo nie, aby deti nebolelo bruško?

dadika13
15. sep 2006

Ahojte mamicky.

Som maminka uz druheho dietatka a mam taky problem.
Moj druhorodeny syncek Samko ma velky problem s kakanim.Vsade sa pise co mamicky vylucuju zo svojho jedalnicka, ale velmi malo sa pise co mozu jest.
Potrebovala by som konkretnu radu co ANO.Co nie toho mam plnu hlavu .Hovori sa ze cestoviny ano , ale s cim ich mozem jest?Nejake alergeny ma zatial netrapia. Hlavne chcem uvolnit brusko mojmu syncekovi a to neurobim pokial nebudem vediet co jest. Skusam vselico mozne ale cokolvek zjem ,myslim ze
stale ma kakacku rovnaku.Sponuje sa ako na deresi a dokonca sa mi zacal od placu aj zachadzat.

Budem vdacna za kazdu radu.

zuzu13
4. okt 2006

pri prebaľovaní a aj keď má pocikanú plienku dlhšie je štikútanie normálne, no a po jedle je to tým vzduchom. Treba bábo počas papania dať viackrát odgrgnúť nie len po skončení.

dadika13
autor
4. okt 2006

Zuzu13
Skusim uvidim co to urobi. Dufam ze nedostane infarkt , ked mu zoberiem mliekaren.On totiz drzi a nepusti pokial sa nenapapa.A ked sa snazim skor vytiahnut , tak je zle nedobre.Dava mi to dost nahlas najavo.

zuzu13
4. okt 2006

skús a budeš vedieť..to máš riadneho hladoša 😀

miriam17
5. okt 2006

ahojte ja som poculoa ze ak sa detom cka tak bud im je zimka alebo su pocikane alebo pri odgrgnuti to zhltli....

tretulka
5. okt 2006

dadika13 - dakujem za rady, vyskusam a uvidime
Stikutka trapi casto aj nas, ale uz aj v brusku maly casto ckal. Nas maly tiez hltavo papa a potom zacne strasne plakat, dam ho odgrgnut a veru niekedy mam dojem, ze si pri mne grgol nejaky chlap a nie babatko 😀 , potom sa ukludni a papame dalej. Ale ten plac co spusti je desivy 😕 .
V poslednej dobe sa nam stalo, ze si pytal papat aj kazdu hodinu potom vydrzi aj tri - najma ked sme vonku na prechadzke. Uz som mala strach, ze nemam dost mlieka. Na buduci tyzden ideme do poradne, tak uvidime, ako Matko pribera. Ale mozno chce byt len pri maminke 🙂 , no davat mu prsnik ako dudel sa mi nezda najlepsie riesenie.

liska
5. okt 2006

tretulka,to s tym grgnutim je svata pravda,podobny pocit mam aj pri prdkani,ako stary dedo 😀
moj drobcek mal tiez kratke obdobie,ked si pytal kazdu hodinu,preslo ho to rychlo a samo,ale moje prsia sa menia na cumel pri vecernom zaspavani 😒 nastastie zaspi rychlo 🙂

nelinka
5. okt 2006

ahojte
u nas je to podobne
stikutku mala mala este v brusku a to viac ako casto...
teraz sa jej cka ked je jej zima alebo ked si nedostatocne odgrgne a sa jej vrati.
velmi hltavo papka...dokonca az tak ze jej zabehne

stolica? ak je zlta alebo zltozelena akokeby riedka prazenica tak je vsetko ok. ak je ale riedka taka spenena tak boli mimino brusko a ma problem s kakanim , ak je zelena tak ste nieco zjedli co nerobi miminu dobre a boli ho brusko. ale existuju este aj tzv. hladove stolice a tie su zelene a riedke.

moja mala mala problemy s kakanim nemohla sa vykakat az 5 dni a tak som jej pomohla teplomerom...oh keby ste videli tu kopku teda presnejsie kopisko...
😲
teraz je to uz ok..

mala si pyta papat kazde 2 hodiny. vydrzi len ked sme na prchdzke.obcas si pyta aj kazdu hodinu hlavne od stvrtej rana co je zabijak
moje mlieko jej uz nestaci a tak ju musim dokrmovat.
ked sme na prechadzke a vydrzia aj tie 4 hodiny nepapat mne sa mliecko vytvori v takom mnozstve ze mi az tecie a ona mi vypije vsetko z obidvoch a este k tomu po pol hodine znova je hladna a musim ju dokrmit este z flase a vypije aj tych 60ml...
taka mala a tak dava zabrat
a zaspavanie je najvacsi problem.stary otec ju naucil zaspavat na rukach a teraz ked nie je na rukach tak ani nezaspi sama v postielke. a spusti taky krik ze sa to neda vydrzat...
takze ju mam stale pri sebe a nic nemozem v domacnosti ani spravit.... vobec neviem ako ju odnaucit....

verka
6. okt 2006

nelinka to mas teda riadnu hladosku!!!pochybujem ze ked dieta vypije obe prsniky, ze moze mat este hlad...neviem, vsak ma len 1 mesiac, mozno je problem v tom ze nemas take vyzivne mliecko, vies...
sesternica tiez kojila z oboch a maly bol hlany, lekarka povedala,ze nema "dobre" mlieko

megg
6. okt 2006

nerozumiem tomu co je "zle" a "malo vyzivne" mliecko pre babetko???! 😕 🙄 Je nieco lepsie ako mamine mliecko,ak ho mamina ma dostatok???????? 😕

zuzu13
6. okt 2006

materské mlieko môže byť slabé. Zistíš to tak, že ho dáš do kojeneckéj fľašky a necháš ho postáť aj pol dňa (bez pohnutia) a uvidíš, koľko je v ňom vody(bledšia časť) a koľko mlieka (biele). Ja som pri prvom mala mlieko až moc husté, z dojžáku keď chodili brávať, sa smiali, že im dávam smotánku...

melory
6. okt 2006

nie - je teoria ze neexistuje slabe alebo silne mlieko, len ci to babu staci alebo nie. ale stare mamy a mamy to radi davaju do kolobehu ze tebe uz "tecie len voda, mas slabe mlieko, najedz sa lebo babo je hladne" ale su to hluposti. kojila som rok.

megg
6. okt 2006

zaujimave, ze kade chodim (po doktoroch) tak pocujem iba: "mamicka, vase mliecko je najlepsie co mozte vasmu drobcovi ponuknut"...a tie stare mamy a tety...ehm, tak tie pri kazdom probleme by najradsej fukli deturencom to umele..lebo "to tvoje nie je pre neho dobre"...a co ho vyskusali vari oni?...

tym chcem povedat, ze taketo reci o zlom mlieku "mam najradsej" 🙄

megg
6. okt 2006

samozrejme, je ina vec ked mamina mliecko strati, alebo ma nejaky zapal a pod...

melory
6. okt 2006

ja poznam pripad kedy baba mala 2x zapal prsa a neprestala kojit - odstrekovala si v bolestiach.

verka
6. okt 2006

megg aby si ma zlen nepochopila, ja som napisala len to, co povedala doktorka sesternici. tiez som niekde citala, ze mlieko je to najlepsie co moze dat mama dietatku....

miriam17
6. okt 2006

ahojte chcem sa vas opytat ci vasi drobci mavaju tiez taky plac ze im az niekedy zajde..pretoze moja to mava dost casto.....a raz az taky plac ze bola fialova...

dadika13
autor
6. okt 2006

miriam17,
Moj maly sa casto zachadza od placu.Povedala som to lekarke a ona ,ze to niektore deti mavaju, ale aby som ho kontrolovala, lebo ak by sa to stavalo moc casto, poslala by ma s malym na kardiologicke vysetrenie.Viem dobre aka je to panika, ked strasne place a zrazu len mrtve ticho a vyplestene ocka.
To aj ja prestanem dychat, kym sa maly nespamata.Lekarka mi ukazovala ako ho mam vtedy dryat a pomalilinky fukat do pusinky malemu vzduch.

miriam17
6. okt 2006

no to hovorila aj mne moja lekarka ze fukat alebo natriast s nou ....mne pomaha iba to fukanie....mne sa to stalo pri papani ze sa zacala dusit a potom plakala az zfialovela no a ked som do jej ust fukala a stale nic tak som sa aj ja rozplakala a to som jej asi tak 5x fukla do ust ...noirmalne som sa az nalakala .........

dadika13
autor
6. okt 2006

To s tam plakanim to poznam.Mne tiez moc netreba. Mne staci , ze maleho boli brusko a place.Mne je potom tiez do placu ze mu nemozem pomoct.

miriam17
9. okt 2006

ahojte mamulky ..chcem sa vas opytat ze aku zeleninu mozem jest..dnes som akurat zjedla uhorku..no neviem ci to nebude mat daaky nasledok u malej ...poradte my prosim

dadika13
autor
9. okt 2006

Mne nerobila uhorka dobre ani ked som bola tehotna.Jedlo ktore si jedla ked si bola tehotna a nerobilo ti dobre, vraj nerobi dobre ani babatku.
Neviem , ale ja uhorku nemozem.
Moj Samko je akurat chory.Zda sa mi ze menej papa. V noci bol niekolko krat hore a ani nechcel cucnut.Iba mrnkal.
Neviem ci koli tomu ze ma soplik a ten mu vadi, alebo nema chut.
Co vy na to???

wladka
9. okt 2006

ja neviem..aj moja ma spolicky..ale nezda sa mi byt chorlava..praveze viac papka..radsej zavolaj doktorkovi, alebo tam behni..istota je istota..

miriam,hovori sa ze uhorka naduva..nemala by sa jest ked kojis..podobne ako strukoviny, kapusta..

miriam17
10. okt 2006

ahojte ..tak po tej uhorke nebolo mojej malej nic no ale zase som maůla vcera vecer banan a kedze sa po 6-8hod.dostava moja potrava do mlieka....tak by ju malo boliet brusko...no bola trosku nespokojna...ale neviem ci ne z bananu ...moja doktorka povedala ze banan a jablko z ovocia mozem..tak teraz neviem ci to ta uhorka bola alebo banan

dadika13
autor
10. okt 2006

Ja by som sa banan urcite bala zjest.
Ale kazda sme ina a aj nase deti su ine.Jablko si davam skoro kazdy den a viem ze malemu nic nerobi.Teda nic zleho.Dnes sme boli na poradni a doktorka mu napisala len mucosolvan od kaslu a mukoseptonex do nosteka .
Ale stale je nespokojny.Rozmyslam ci som nieco nezjedla, lebo si poprdkava a zda sa mi ako by sa zasa nemohol vykakat.Vcera som mala perkelt a halusky. To by mu nemalo vadit.No neviem

miriam17
11. okt 2006

ahojte ....tak moja mala bola aj vcera cely den nespokojna no neviem z coho ked som nic take nejdla ...moja maam povedal ze to mozu byt aj tie uhorky co som mala den pred tim ...no alebo banan???...ta teraz ja neviem ze z coho to je....a vcera som mala halusky s tvarohom len dufam ze malej z toho nebude nic.... 😒

dadika13
autor
13. okt 2006

Vratim sa k tomu mliecku od maminky.
Mne sa zda, ze mam tiez trosku slabsie mlieko, ale maly zatial nejako neprotestuje.Vsimla somo si to na tom odstriekanom,ked sa usadilo ako pise zuzu13.
Ale odstupom casu , ved uz mame 2 mesiace, zistujem , ze sa mi tvori len tolko mlieka , kolko maly vypije. Ani sa mi tak prsia uz nenalievaju ako na zaciatku.Nikedy sa aj bojim ci nestracam mlieko? Pri prvom som kojila 6 mesiacov a potom sa mi mlieko stratilo .
Mate nejake skusenosti aj s tymto?

melory
13. okt 2006

musis vela pit a pit, alebo vela polievok. ked som mala obavu uvzrila som si vtacie mlieko, alebo vypila vineu to je na podporu

dadika13
autor
16. okt 2006

Melory,
Ako sa robi vtacie mlieko? My sme to pili zo segrou ked sme boli male , ale nam to robila babka. Doma sme to nikdy nerobili .Uz som na to aj zabudla.Daj recept.
No a k tomu ako moj maly teraz papa.
Som zufala .Dnes papal napr.len 3x.Celu noc nepapal , len sa raz zobudil a to nechcel , tak som ho len prebalila.Konecne rano o 9,00 hod sa mi ho podarilo presvedcit a napapal sa. Potom papal az o 15,00 hod a to len ,tak tak.No a teraz papal o18,15 hod. To sa mi zda velmi malo.Je sice chori , ale teplotu nema , zeby mu nechutilo . Stale si ho prikladam , ale on sa len vrti a nakoniec zacne plakat, ked mu stale pcham do pusinky prsko.
Inak cez den neplace , zeby bol hladny. Ale aj tak je to podla mna strasne malo.Dnes vypil asi 15 ml caju.To som mu dala z flase , aby mal aspopn nejake tekutiny.

lodia
24. okt 2006

zdravicko,
mierne som prechladla a neviem co si mozem dat z prostriedkov na prechladnutie, este stale kojim, vecer mi bolo velmi zle, tak som si dala jeden paralen, pomohol, ale stale kaslem a mam nadchu..ak mozete prosim poradte...dakujemmmm.co si davate ak ste chore a kojite? co babu neuskodi? viem, ze aj niektore bylinky nemozno, napriklad matu...atd..

davidko
24. okt 2006

dadika13 aj moja ked bola taká malinká len spinkala a spinkala neboj sa aj ten hlad nanňho príde.