Čo sa smie a čo nesmie jesť počas kojenia?

gabii83
18. jan 2009

neviem ci je uz taka tema, ak je tak to aj tak dozviem, bude zrusena, ale napiste co sa smie a co nie jest ak dojcite, to by ma najviac zaujimalo, viem, ze je to dost individualne, ale napiste kto s ktorou potravinou mal problemy ako sa to prejavilo - vyrazky na miminku, plac, krce, koliky atd....

ja som prezila strasny den po tom, ze som si dala kyslu uhorku, tak uz viem, ze kym mam mliecko, to si uz nedam viac... 😢

dakujem

libka1
21. jan 2015

Ja jem vsetko. Postupne som skusila co jej vadi a ona nic. Nevadi jej ani kapusta ani strukoviny. Ma 7 tyzdnov a ja uz jem vsetko. To iste som mala so synom. Treba skusit a nie za kazdu cenu posluchat mudre rady a byt na suchej ryzi a varenom mase...

wanda123
19. feb 2015

ja som mohla jest iba zemiaky, ryzu a maso. mala koliky, naduvanie, kazda omrvinka cohosi sa prejavila velkym placom. a zrejme aj kvoli tomu moje mlieko dieta nenasytilo a mala stale plakala hladom..

milota164
28. apr 2015

ja som skusala vysadit vselico a mala mala koliky stale, tak som to nakoniec vzdala a jedla vsetko, vyrastla z toho.

mizu89
1. máj 2015

Ahojte neviete mi povedat od kedy by som mohla jest pomali kapustu,fazulu-strukoviny?Maly ma 6,5 mesiaca a je plne kojeny akurat dostane na obed zeleninku nejake ovocie.zatial som len skusila sojovu tycinku kukuricu hrasok trocha perlivych mineralok a reakcie som na nom ziadne nepostrehla.

moni244
1. máj 2015

@mizu89 ja som zacala davat strukoviny po 6 tyzdnoch

lubicazoe
1. máj 2015

Ja jem uplne vsetko, mala nema ziadny problem. Dokonca jedavam aj rozne druhy korenin (nie slovenskych). Vsetko funguje bez problemov 🙂

alimnamka
24. sep 2015

Ahojte maminky,
ja som mala podobny problem, co jest pocas dojcenia. V porodnici som vyfasovala zoznam potravin co ano co nie ale recepty nikde ziadne. A tak som zobrala veci do svojich ruk a tu je moja stranka www.mnamky.premamky.sk - recepty pre dojciace maminky najma v sestonedeli a pocas vyhradneho dojcenia. Dufam ze sa vam bude pacit a pomoze co najviac dojciacim mamickam, ktore uz nevedia co pocas tohto obdobia jest. 🙂

michi200
21. okt 2015

@alimnamka ahoj, no ja počas kojenia od začiatku jem všetko, žiadny problém. Náhodou som našla tvoj odkaz, ale ten jedálny lístok vypadá teda celkom ok, určite niečo vyskúšam 🙂

wanda123
21. okt 2015

@alimnamka waw, super to vyzera!

alimnamka
21. okt 2015

Dakujem baby, tak ja som bola prvorodicka a teda vyklepana zo vsetkeho a tak som sa snazila dodrziavat zoznam z porodnice ale potom ako sme zacali s prikrmami tak som uz aj ja zacala postupne pridavat dalsie a dalsie veci aj zo zakazanych ptravin. Mala ma 16 mesiacov a vecer ju este kojim, uz viac menej jeme vsetko. Moj web mnamky.premamky.sk je hlavne do obdobia vyhradneho dojcenia.
Ale urcite si tam najdete recepty a mnamky aj pre normalny jedalnicek 🙂
Dufam ze vam bude chutit! 🙂

michi200
21. okt 2015

@alimnamka naozaj sú tam fajné recepty, ďakujem za inšpiráciu. ako si písala.predtým som varila a kupovala som tie isté veci-to je aj môj prípad, skoro každý nákup to isté, detto varenie... takže bude zmena 🙂 🙂 inak ja mám 18 mesačnú Natálku 🙂 kojím ju ešte asi tak každé 2-3 h, ona to miluje. inak je už všetko, teda myslím tie zdravšie potraviny...

len_leninek
22. okt 2015

Kojim 5 mesiacov, tiez jem vsetko. Zacala som uz v porodnici, kedze sice na nastenke viselo lajstro, coho sa treba pri kojeni vyvarovat, ale na ranajky nam rovno servirovali vianocku s medom, pecivo, sunku a paradajky, na obed cestoviny s brokolicou a pod.

szitnanska
29. apr 2016

Baby určite nejedzte por, máme za sebou hroznu noc

szitnanska
29. apr 2016

Baby určite nejedzte por, máme za sebou hroznu noc

janeinka
7. máj 2016

z mojich skusenosti vsetko sa moze. hlavne aby bola strava vyvazena a normalna zdrava, ako pre ineho cloveka. bez zbytocnych cukrov, dostatok tekutin a zeleninu a ovocie. samozrejme, ak ste na nieco alergicka, tak to vynechajte.
urcite nie ziadne jedenie za dvoch, nepravidelna strava, tucne a vysokosacharidove jedla.... ale to nie je zdrave ani pre bezneho cloveka 🙂
hlavne si z toho nerobte velku hlavu a zbytocne sa nestresujte!

romike111
12. apr 2017

@zuzana76 no vzhľadom k tomu, že rajčiny sme mávali aj v pôrodnici....tak ich normálne zaradzujem do jedálnička...celkovo keby sa má žena riadiť tým, čo všetko je počas kojenia zakázané, tak neje nič...ja skúšam a čo malému vadí, tomu sa vyhýbam 🙂

1234lubka
26. dec 2018

Pite len cistu vodu a jedzte len mrkvu zo zemiakmi kym vam nebude vytekat cez usi! Ako vam moze niekto povedat toto nejedz lebo "nam" to nesadlo???? Kazdy si ma sam odsledovat co moze. Nejest por? Ked som prisla z porodnice mali sme porovu polievku a nic sa nedialo. Kysle uhorky? Klobasa? Nasej to nevadilo ale co jej vadi su neosupane jablka. Nema este ani dva mesiace. Je to strasne individualne. Boli vianoce a dala som si kapustnicu... Davala som espumisan a Nic sa nedialo len trochu viac poprdela😁 tak ako kazdy človek je ina tak aj kazde dieta. Bodka

llussinnka
3. apr 2019

Fgygsasayg

sufurka58
Autor odpoveď zmazal
Zobraz