Čo si môžem dať na chrípku, keď dojčím?

julie6
9. jan 2008

Ahojte, mozem si dat ked kojim Paralen a napr. aj Hedelix, asi som chytla nejaky virus,strasne sa citim, hlieny a vykasliavam. Aj 2,5 mesacny syncek je uz zahlieneny a kasle, boli sme na poradni a v cakarni jeden chlapcek strasne kaslal, snad sme to chytli od neho, hoci sa vsade pise ze kojene dieta neochorie ak je matka chora????no virusy su asi svine...

zgurkaa
9. jan 2008

Ahoj julie6. Mozes. Ja som rodila s chripkou. Este v nemocnici mi podavali paralen a tiez som kojila. Zial neskor mi to preslo aj do krvi, dostala som zapal, takze na paralene a bezpecnych ATB som bola dva tyzdne. Dcerka odo mna neochorela. Hovori sa ze dieta je chranene materskym mliekom proti chorobam matky, proti inym bacilom uz menej. Materske mlieko chrani najviac prvych 6 mesiacov. Tot moj nazor. 😉

trixi
9. jan 2008

julie, tato tema je tu niekde podrobne rozoberana. Tam maminky pisali, ze Paralen by sa nemal. Ja som s nasim drobcom prekonala tiez chripku a zapal priedusiek cez sviatky. A tiez vdaka tomu, ze nas na poradnu nasa p. doktorka pozvala v case, ked mala plnu cakaren chorych deti a chorych rodicov. Tam som to dostala ja, o dva dni neskor aj maly. A tiez som pocula, ze pokial je dieta kojene, tak neochorie. Je pravda, ze Matko bol chory len cca 3 dni, na noc som mu dala Panadol Baby, stupala mu teplota, do nosteka Libenar a Physiomer a odsavali sme sopliky pred kazdym kojenim a ked som pocula, ze ma plny nostek. Nastastie mu to nesadlo na priedusky a cca za 3 dni bol fit, nostek sme odsavali cca 1 tyzden, ale len rano po noci. A este som zvlhcovala vzduch v spalni aby sa nam lepsie dychalo a kupila som Olynth do zasuvky (prijemna eucalyptova vona). A ja som sa trapila cca 3 tyzdne. Po tyzdni nadchy som dostala vysoke horucky, davala som si modry Panadol na zrazenie teploty (vobec nezabral) a nastupili studene obklady, zrazila som horucku za jeden den, v noci som sa strasne potila ale najhorsi bol ten silny kasel, ziadne kvapky ani Hedelix ani Sinupret mi nepomohli. Pomohol mi zabal na hrudnik z tvarohu a spanok. Nic ine som nebrala.

majabb
9. jan 2008

Ahojte, kludne si mozes dat paralen aj Hedelix. Ja som to tak urobila v oktobri - mala som chripku s 39° horuckou. Maleho som stale kojila a nic odo mna nechytil. Doktorka mi este predpisla aj lokalne antibiotikum na vdychovanie. Teraz som si kupila na kasel Stodal - homeopatikum a celkom zabral.

dominica
9. jan 2008

ahoj julie6, ja malého tiež kojím a keď som bola chorá, chytil to aj on. Viacerý hovoria, že Paralen sa nesmie, že sa môže tuším Panadol, ale môj dr. vždy predpisuje Paralen/po konzultácii s lekárom sa môžu rôzne lieky/. Tak ja si paralen dávam už sama, aj v nemocnici mi to malého dr. odporučila pri horúčke.
Hedelix, ten neviem, neužívala som ho, takže ho nepoznám.

sofik
9. jan 2008

Ahoj! Ja som teraz tiez chora a uzivam paralen ale aj na kasel sirup Stodal. Ja som to chytila asi od malej pretoze aj ona je chorucka. Ak je zena chora tak sa vytvataju v materskom mlieku protilatky a kojene deti by to dostat nemali.

wladka
9. jan 2008

ja som kojila malinku aj s chripkou.. predpisali mi Sumamed 😉 .. mala klop klop ani neochorela.. a co sa tyka, ze ked sommala kasel ci hlieny, tak som Hedelix sirup aj kvapky, ziadne obavy.. je to na prirodnej baze, doteraz to pouzivam, ja som s nim spokojna 😉 ..pomaha mi to..

nika251
9. jan 2008

Ahoj.Aj ja mam chripku a Dr mi predpisal sprey do nosa- Bioparex- ma mierne antibioticke ucinky aj ked chut je priiiiiiserna - ako rozdrveny penicilin. Ale hrdlo mam lepsie. Plus sa naparujem nad kamilkou, rebrickom a nechtikom, davam si Hedelix. Dufam ze zajtra budem o.k a maly to nechyti.

rose86
16. sep 2009

ahojte. moj dva a pol rocny syn ochorel. teda neviem co mu je ale namerala som mu teraz 39 stupnovu horucku. problem je v tom ze mame doma 2 tyzdnove babo. myslite ze to moze chytit ked je plno kojena??? este by mala mat v sebe nejake obranne latky nie?? strasne sa bojim lebo by to pre nu asi mohlo byt nebespecne tak skoro ochoriet. a nemam moznost ich od seba drzat dalej

katkaking
16. sep 2009

Mne Dr hovorila, ze babo ma protilatky len proti chorobe od matky. Mne mala odomna nikdy neochorela ale od inych ano. A to bola tiez plne kojena. Muz ked bol chory, mala bola tiez len 2 tyzdnova, spaval a byval v druhej izbe. Ale ked nemas tu možnost, skus casto vetrat a malemu - choremu skus previazat na pusinku a nostek vreckovku, aby neslo vsetko co vydychne do miestnosti k malej. Aspon trochu zabranis aby mala neochorela. Nam to tak pomohlo. Byvame v dome aj s mojimi rodicmi a bratom, a ked je niekto chory, musi nosit "nahubok" alebo byt úplne mimo od malej... 🙂 drzim palce.

nikollette
16. sep 2009

Tiež si myslím, že je šanca že to chytí.. snažila by som sa ich od seba držať čo najdalej, zatiaľ...
viem, že to určite nie je ľahké, ale predsa...

a tiež som počula že dieťa skôr neochorie od matky...
ja som bola tiež chorá, a malý to nechytil 😉

miskachrumka
16. sep 2009

ja som už tiez bola chora a 2krat prvy krat ked mal mali 1mes a 3tyzdne to som mala chripku a druhy asi ked mal 5mes a to som mala anginu ☹ ale nechytil ani to ani to chvalabohu!!!!!!!🙂

uci
17. sep 2009

paralen sa moze (nemozu sa lieky, ktore obsahuju kys. acetylsalicylovu - cize napr. acylpirin),takze paralen v pohode, ale aj na letaku mas napisane, ze pri kojeni sa ma bez konzultacie s lekarom uzivat len 1 den, ja som tiez uzivala a vacsinou stacili 1-2 tabletky a bolo po teplote, a na kasel sa mi tiez osvedcil Stodal ako uz vyssie pisali baby, Hedalix nepoznam ale to bude asi nieco velmi podobne, jo a este mi zaberaju homeopatika oscilococcinum a parragripe
a u nas to zatial fungovalo, ze mala odo mna neochorela - a to som takto marodovala aj len teraz nedavno ked mala mala uz skoro rok - maximalne zacala trochu soplit ale za 1-2 to bolo prec
a inac - presne ako pisete - vzdy som to nachytala u doktorky v cakarni 😠 teraz naposledy ked som tam bola, tak plna cakaren sopliacich, kaslajucich deti, si hovorim, tak to je tutovka, ze to mam za par dni aj ja a recht, 2 dni na to uz som soplila 😠 ale tentokrat som preventivne hned po navsteve dokiny nasadila oscilococcinum a nastastie som len trosku posoplila a inak pohoda 😉

deniskajakubko
15. nov 2009

ahojte som chorá a lekárka mi predpísala antibiotiká Duracef na ktorých je napísané, že keď kojím tak liek brať len zo závažných dôvodov, tak teraz neviem či ich brať alebo nie. Mám silno zapálené hrdlo.

noricka
15. nov 2009

ahoj, skus zavolat doktorke,že čiby ti nemohla predpísat ine. ja som bola tiež chora ked sa malý práve rodil a brala som antibiotiká a potom ked mal 4 mesiace dalšie,to boli Penicilin,ale ten cítil v mlieku,tak sme prešli na sumamed.Ja som mala tiž riadne zapalené hrdlo a silnu nadchu,čo mi nakoniec vyustilo do velkých bolesti - zápal pínosových dutin. No ale vyliečit sa musíš, tak skus to s nou prediskutovat, sú aj ine lieky. Držím palce a skore uzdravenie.

icejane
22. nov 2009

ahojte..nikde som sa zatial nedocitala ako dlho mozem brat lieky...mam chripku a nakupene mam homeopatika ale kedze uz tri dni mavam vysoke horucky tak musim aj paralen, lenze beriem ho uz tri dni kazdych 6 hodin a neviem ci to nemôze uskodit malemu ked ho este kojim..je tu niekto kto bol chory a ako dlho mozem brat lieky od teploty, lebo tie homeopatika by mu nemali uskodit ale neviem ako je to s tym paralenom?? 😨

gloria78
22. nov 2009

ahoj, ak paralen nepretržite 3x denne, tak radšej nie dlhšie ako 2 dni ☹

annag
22. nov 2009

icejane - liečiť sa môžeš normálne ďalej a bábetku tým neuškodíš, pokiaľ dodržiavaš predpísané intervaly , nehromadíš nárazovo množstvo účinnej látky v krvi či mliečku - nemáš prečo bábetku uškodiť , ak je bábo choré, užíva množstvo paracetamolu v niekoľkonásobne vyššej dávke ako ho prijíma teraz cez mliečko (je to menej než pol percento obvyklej dávky mamičky)

prajem skoré uzdravenie 🙂