Čo si myslíte o pití tmavého piva počas dojčenia?

funilieta
8. máj 2008

ahojte...

mne to radia vsetky starsie susedky atd, ze to podporuje tvorbu mlieka, a ja ho aj pijem, v priemere jedno denne. Ale rozmyslala som ci tym malej nemozem uskodit nejako, ci sa jej alkohol nedostava do krvi. Snazim sa pivo pit az ked ju nakojim, aby sa do troch hodin , ked pride dalsie kojenie, zo mna "vyparilo" Co si o tom myslite?

mirka8429
10. máj 2008

kati aj ja viem ze cierne pivo podporuje mlieko..lebo aj sestricky v nemocke mi radili 🙂 🙂 vineu som si uz kupila tiez..bielu..snad to ma byt tato a nie cervena 🙂

katka.m
10. máj 2008

no, neviem ako je to s červenou, ale vraj červené hrozno sa neodporúča jesť, ale teraz neviem či kvôli nafukovaniu alebo alergii. 😖

olejanka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka8429
10. máj 2008

kati no kupila som si bielu 🙂 🙂

olejanka no ja si dam to cierne pivo...ale tak nie vela 🙂 a aj vineu a cajiky

jaduska
11. máj 2008

no to sú také rady starých materí s tým čiernym pivom. Raz dr.Bukovský v Teleráne vravel, že to pivo viac škodí ako pomáha. Nepamätám si už presne prečo, ale bolo to v tom zmysle, že spomaľuje tok mlieka, a že potom ťažšie ide von. Pri prvej dcérke som sa dala nahovoriť na malé čierne 2x a 2x som vzápätí dostala zápal prsníka. Neviem, či to bola náhoda, alebo to pivo fakt spomalilo tok mlieka a mliekovody sa upchali. Takže pri druhej dcérke už s takým niečím neexperimentujem. Nepijem už ani čaje pre dojčiace matky, ani pitný režim sa mi v zime nedarilo dodržiavať a mlieka našťastie dosť.

danulka2
12. máj 2008

Suhlasim a jaduskou.Tiez som videla to telerano s Bukovskym. Su to len take babske reci. Pri dcere som si ho obcas dala a kojila som 2mesiace. Pri Tomaskovi som si nedala ani raz, len som pila caj pre kojace matky, vela tekutin a polievky a kojila som 9mesiacov.

katka.m
12. máj 2008

No je možné , že sú to len povery, ale ako sa hovorí "bez vetra sa ani lístok nepohne" 😀
A čo hovorí Bukovský je tiež potrebné brať s nadhľadom, lebo ak by sme ho mali brať vážne, tak sa musíme všetci chodiť pásť a zo všežravcov sa stanú bylinožravce 🙄

aponchie
12. máj 2008

tak to fakt nevim jestli neni prezitej blud..nicmene podle me na podporu kojeni je dobre hodne pit nealko tekutin ,kojici caje a klid jak nekdo psal ,ale pico?hm nevim..me nechutna za prve a za druhy sem si radsi dala obcas slabej strik bilej v lete 🙂

jahodka11
12. máj 2008

podla mna v primeranom mnostve uplne ok, len to, ci je z toho viac mlieka, to neviem....myslim, ze je ejdno, ake tekuktiny, len ich musi byt dostatok 🙂

rumka
12. máj 2008

tiež si myslím že troška nezaškodí ja tiež kojím a sem tam si 2dcl dám

jaduska
12. máj 2008

no Bukovského s nadhľadom beriem, lebo nieže by sme sa pásť mali ísť, ale ani jesť nemáme čo podľa neho, ale to už len tak mimo témy 😉 Ja len že s tým pivom sa to mne osobne potvrdilo

kisorka
12. máj 2008

kojenie a alkohol mne osobne nejde dokopy. pri laktacnej krize sa super osvedcil caj na podporu dojecnia od weledy. a maminky pisu, ze aj biela vinea.

luciass
13. máj 2008

já mám černé pivo ráda a když jsem si ho dala, tak se mi vždycky prsa nalily, takže na mě to působilo 😉
samo že jinak hodně pít taky pomáhá + žádné (minimální) nervy 😉 🙂

kuky8
13. máj 2008

Ahojte maminky, prečítala som veľa článkov o podpore tvorby mlieka a mne osobne z toho vyšlo jedno - podstatné sú hlavne nealko-tekutiny. Sem tam nejaké to pivko dojčiacej mamičke určite nezaškodí (i lepšie vytrávi 🙂 ale nebublinková voda, jablkový džús, Vinea alebo aj polievky určite viac prispejú k tvorbe mliečka.
Vyskúšala som toho dosť a môžem okrem vyššie uvedeného odporučiť aj vtáčie mlieko, zapraženú polievočku alebo aj takú zemiakovú, bielu, nakyslo urobenú. A pre bábätko ako prevencia bolenia bruška aj čaj pre kojacie maminky.

livka299
13. máj 2008

Je to alkohol 😖 😖 😖 ale sem - tam glg si dat nezaskodi 😉

kalo
13. máj 2008

Tak hurá na jedno 😀 Počasí k posezení na zahrádce vyzívá 😉

sonoga
14. máj 2008

tak ja som jednoznacne proti pitiu cierneho piva alebo akho kolvek alkoholu pri kojeni. okrem ineho aj lekari hovoria, ze to je len mytus o tom, ze sa po nom tvori mlieko. a ak by aj ano, tak je to alkohol a to co je pre dospelych nic, pre male babatko je to vela.

ivet100
17. máj 2008

ahojte, pridavam k tejto teme aj ja svoj nazor. Myslim, ze k dojceniu nepatri ziadny alkohol, teda ani pivo. A citala som, ze na zaklade nejakeho vyskumu sa dokazalo, ze cierne pivo nema na tvorbu mlieka ziadny vplyv a ak ma niektora mamina pocit plnych prs po vypiti piva, tak je to skor o psychyke - teda, ze si mysli, ze jej pivo pomoze aj prsia sa zdaju naplnene - ale to som len citala....

assimilate
10. sep 2008

Normálne sa mi dvíha adrenalín v tele, ak čítam o tom pive počas dojčenia...mám pocit, že tu občas panujú názory z obdobia "temna".... mlieko v tele matky tvorí prolaktín, hormón a nie zaručene osvedčené babské recepty, neviem, ako si nedokáže dnes jedna civilizovaná matka uvedomiť, aké následky môže mať alkohol na detský organizmus, i keď v malom množstve,nechcem nikoho uraziť a ani sa ho dotknúť,no asi si to neuvedomujú tie matky, čo si ich mamy liečili svoje laktačné krízy tiež alkoholom... nepomáhajú tak isto zapražené polievky, no tie aspoň neohrozia psychomotoriku dieťaťa...

mywiel
10. sep 2008

Finulieta do 3ch hodin sa nic nevypari to je blbost. Ja by som ti radila kupit pivo bez alkoholu, alebo pi fenyklovy caj ten tiez podporuje tvorbu mlieka, alebo existuje homeopatia Ricinus. 😉

erikasadek
10. sep 2008

assimilate, zaprazena polievka pomohla mnohym zenam, takze na nu tazko dopostim, co sa tyka piva ano je dobre ale bez alkoholu, kto skusil tak ten vie ze pomaha, s alkoholom urcite, nie.
inac ja som jedna matka ktora a neskutocny problem kojit a vidis po jedinom , kde bolo vidiet naozaj , ze sa mi ako tak plnia prsai boli nealkoholicke pivo, a zaprazena polievka, tie boli najsilnejsie , az potom ine veci zaberali.

kazdy mam einy nazor a skusenosti, no pivo cierne ja dobre , al enie pre tehotne a kojaci zeny. 😝

kacka.va
10. sep 2008

tmavé pivo mi bylo taky doporučeno, že zvyšuje tvorbu mléka 🙂. Já si občas malou sklenku pivča dám, stejně jako jsem si občas dala v těhotenství. Samozřejmě ho nepiju každý den.

julie6
10. sep 2008

dievcata, mne maly nepribereal, potom malo, potom museli sme dorkmovat UM vtedy sa to rozbehlo, potom zase ciste kojenie, a znovu dokrm...a takto az doteraz, robila som vselico, z nealko piva a viney som pribrala spat 6 kg,z odsavacky doranala bradavky, z odstriekavania bola na nervy az som pomaly s tym prastila,a nepomahalo nic,len ked som bola vyspata v pohode, a s dokrmom kojim takmer rok,proste u niektorych nas sa prsia tak nenalievaju lebo babo si menej saje, a alkohol urcite nie,ani v ciernom pive,vraj potom deti zle spia,takze tot moja skusenost

elenita
23. sep 2008

Mne napr. tesne po porode v spinalke v nemocnici poradili (sestry aj primar), ze mam pit coca colu a tmave pivo. Po duskoch som cuckala colu, dodavalo mi to energiu a mali spinkali krasne a doteraz im nevadi, ak si dam kofolu alebo coca colu. Pivo som si uz tiez dala, asi 3x, max. po deci a nevsimla som si ziadnu zmenu...spinkali v pohode, plyny ich netrapili a ja som si aspon trochu pochutila 😅

hellosona
24. sep 2008

ja si rada sem-tam dam a xuti mi nenormalne 😝 a aj maly si asi na nom poxutnava 😎 myslim, ze ked si dam jedno male, nic sa nemoze stat... isto lepsie ako nejaky tvrdy alkohol... a neviem, ci to ma vplyv na tvorbu mlieka, to skor vinea.

lakme
24. sep 2008

Černé pivo nepiju, ale po Plzni pozoruji, že mívám více mléka. Nepiju ji denně, ale občas si dám.

kubinkov
24. sep 2008

Rozhodně pivo miminku neublíží a maminku potěší, ať je černé nebo světlé 😀 😀

listicka20
24. sep 2008

pivo je rozhodně lepší než cola a jiný přeslazený bublinkatý humusy 😎

kacka.va
24. sep 2008

u nás to žádný vliv na spánek malé nemá, když se napiju trochu piva. a colu si občas taky dám

ivusakos
24. sep 2008

Piju jednu Plzničku denně, vždy večer po kojení, na mimčo to vliv nemá a já si odpočinu🙂)))))) Musíme si trochu užít i když kojíme, ne?