Čo si myslíte o pití tmavého piva počas dojčenia?

funilieta
8. máj 2008

ahojte...

mne to radia vsetky starsie susedky atd, ze to podporuje tvorbu mlieka, a ja ho aj pijem, v priemere jedno denne. Ale rozmyslala som ci tym malej nemozem uskodit nejako, ci sa jej alkohol nedostava do krvi. Snazim sa pivo pit az ked ju nakojim, aby sa do troch hodin , ked pride dalsie kojenie, zo mna "vyparilo" Co si o tom myslite?

berynka
8. máj 2008

Já jsem si občas dala skleničku, je to lepší na žízeň než sladké limonády, ale podle mne to zhoršuje prdíky ☹

prvapomoc
8. máj 2008

podla nových vyskumov to je viac na škodu ako na osoh.alkohol u dojčiacej matky a to aj v malých davkach môže uškodiť babatku a okrem ineho môže sposobiť nespavosť. na zvyšenie laktacie su v dnešnej dobe odporučane tekutiny aspon2- 3 litre denne prípadne homeopatiká.zapražene poliebky a ine babske rady su skôr škodlive ako užitočne.a okrem ineho aj matky v koncentračných taboroch a v uplnej chudobe dojčili svoje deti a nemali pestru stravu ako my.boli len o chlebe a vode 😉 na tuto temu piše DR:Halamova aj časaku Dieťa.
viem že si každy urobí podla svojho ale tot moj nazor a vedomosti 😉

duskaf
8. máj 2008

Ahoj funilieta,ja som to skúmala v radoch zdravotníkov,keďže som sama zdravotník a mnohí od toho odrádzajú a najviac som počula lekárskych názorov na alkohol počas tehotenstva a dojčenia, a teda, že bezpečná dávka,množstvo alkoholu je číslo 0.
Neviem prečo,ale počas tehotenstva som mala obdobie strašnej chuti na čierne pivo a to alkohol vôbec nepijem,ale nepila som ho,nedala som si ani kvapku.
Na tvorbu mliečka má podľa mňa vplyv asi ako každá iná tekutina,alebo strava,ktorá obsahuje väčšie množstvo vit. B.
Ja osobne by som pre pokoj duše čierne pivo nepila.

listicka20
8. máj 2008

Mně teď dvě doktorky nezávisle na sobě řekly, že do mateřskýho mlíka se toho dostane naprostý minimum, nemělo by se jen pít bezprostředně před kojením. Ale jinak jedno pivo podle nich není problém. V těhotenství je to horší, protože je dítě přímo napojený na krevní oběh. Já na alkohol v těhotenství vůbec neměla chuť, ale teď už se mi vrátila 😅

kalo
8. máj 2008

Já jsem si sem tam malé pivko dala...ne hned první 3,4 měsíce, ale potom, až jsem začala i jíst všechny potraviny, že je malá snesla, tak jsem si dávala...i víno. U žehlení plíek jsem ale snad denně pila nealko pivo...na mlíko 🙂

Jinak jak píše Listicka20: tak i mě naše dětská Dr.řekla, že při kojení mám pít všechno možné, jen ne kojící a fenyklové čaje...že si mám pivo dát s klidem /ale ne těsně před kojením/

mata79
9. máj 2008

No, ja by som pivko nepila koli laktacii. Mam osvedcenu vineu. Tu mi dokonca poradila aj laktacna poradkyna.
Inak v Nemecku vraj zenam po porode podavaju pit sekt. Vraj tie vinne kvasinky podporuju tvorby mliecka.

Kalo, preco nepit pivo tesne pred kojenim, ked do mliecka sa dostane az sa 6 - 8 hodin....? Ked uz by som ho chcela pit, tak rovno pred kojenim.

listicka20
9. máj 2008

Mata, Nevím, proč to tak říkají...
A můžu jenom podpořit to, co píše kalo - fenyklové čaje na moji malou opravdu působily kolikově - pila jsem je dost v domnění, že jí pomáhám, ale opak byl pravdou. Postupně jsem vysledovala, že jí je mnohem líp, když je nepiju. Pivo jí nevadí 😀 bude holka po mámě

noangel
9. máj 2008

me detska mudra doporucila deci dve cernyho piva na laktaci a zabralo me to super

mata79: o vinee sem taky slysela ta je ale perliva 😲

prasiatko30
9. máj 2008

ja som pijavala pivo pri laktacii - ale to nealkoholicke a obcas som si dovolila poharik cerveneho vinka 😉

kenan
9. máj 2008

tmave pivo nealkoholicke ano, ale aj to nie moc vela.....su aj ine napoje, ja som pila chmelovy napoj z Lidla ale nemam tusenia, ci je to dostat aj na Slovensku v Lidl 😉

zulok
9. máj 2008

pozor na nealkoholicke pivo, zevraj obsahuje kopec hovadin, to som sa dozvedela nedavno. 😒 sice nic take nepijem, ale i tak som myslela, ze je to zdravsie.
Na vela mliecka, vela vodicky pit a zevraj jablkovy dzusik a vinea, ale aj v tom su nejake tie umeliny, že? 😒
A aj ja som sa dala "oblbnut" fenyklovym cajom, zevraj na prdiky dobre, chuuďa moje malé, tak sa trápil. 😒 ale poznám viacere maminy a nevedia si ho vynachvalit, tak asi kazdá sme na tom inak.
Mliecku zdar 😀 😀 😀

KAlo, a prečo nie kojacie čaje, nepijem také, ale som zvedavec.....

certica
9. máj 2008

noangel, existuje aj neperliva vinea - biela aj cervena, i ked momentalne som po nej nekukala...
ale aj perlivu mozes nechat vyprchat, pripadne riedit nesytenou vodou, aspon to nie je take sladke

ja osobne by som alkohol ziadny do seba nedavala

kenan
9. máj 2008

no to s tou vodou je najlepsie....veeeeeeeeeela vody a aj tie kojacie caje 😉

bihan
9. máj 2008

ja som zas čítala, že žiadny nápoj ani jedlo na laktáciu vplyv nemá... podľa mňa pohár piva počas dojčenia nevadí, ak je to s jedlom a pre chuť, ale na zvýšenie laktácie asi nepomôže... Už to tu, myslím, bolo spomenuté, že všetky sýtené nápoje zvyšujú plynnatosť, teda môžu zhoršiť problémy s prdíkmi.
Tak isto veeeeeeeeeľa vody môže mať opačný účinok a laktáciu znížiť, ak je to viac než 2,5l denne, takže by som skôr povedala, že stačí dodržiavať odporúčaný pitný režim a prikladať mimi, keď si pýta 😉

funilieta
autor
9. máj 2008

ahojte, no co clovek, to iny nazor, vsak? a takisto aj tie nase malicke ratolesti su kazde ine. Ja som napr pila feniklovy caj uz v tehotenstve, lebo mna hropzne naduvalo az bolesti som mala, a bez toho caju neviem ako by som bola prezila.Ja pijem caj pre kojacie matky , spravim si do 0.5l pohara dva sacky a vypijem naraz, ale len raz denne. Mlieko mam, nemozem sa stazovat.
Aj ja som citala ze strava nema vplyv na laktaciu ale to ze ste v psychickej a fyzickej pohode a ze prikladate si drobca.

kachne23
9. máj 2008

já si občas pivo dám, ale zjistila sem, že trochu vadí kvůli prdům (když byl úplně malinkej - tak dva měsíce, tak jsem nepila vůbec žádnej alkohol), víno je lepší, většinou si dám po večerním kojení, kdy je nejdelší pauza do dalšího 😉

mata79
9. máj 2008

Listicka vidis, a nam zase tie cajiky zaberali. Vecer som si uvarila cajik s feniklom a anizom a rano si maly poprdkal a bol pokoj. Ked som si zase nedala, tak mal brusko nafucane a trapil sa, co si prdkat nemohol.
Ono kazde dietatko je ine a kazdemu pasuje nieco ine.

Ale o tej laktacii si tiez myslim, ze je jedno, co pijes, hlavne, ze prijimas tekutiny.

Bihan, ja by som asi umrela od smedu, keby som vypila denne len 2,5 litra vody. Ja mam spotrebu ovela vacsiu. Tyzden po porode moja spotreba vody bol 7 litrov. To bola supa, ale asi sa telo potrebovalo niecoho zbavit, tak si pytalo.
Ale aj stale casto kojim maleho, lebo si to vyzaduje a teraz aj davam mliecko znamym pre malinke.

listicka20
9. máj 2008

to jo, každý dítě je jiný a musí se to vyzkoušet. A taky děti jinak reagujou v prvních třech měsících, když je bříško ještě slabý. Černýho piva jsem se odvážila, když jí byly asi dva měsíce, taky jsem si řekla, že to třeba zvýší laktaci, měla jsem s tím problém. A v noci jsem pak měla košili celou mokrou od mlíka... Předtím to nikdy takhle samovolně neteklo, takže to asi zabralo. Od těch třech měsíců jím, dá se říct, všechno, a už nepozoruju, že by to mělo na mrňouse nějakej vliv - pravda, pořád nepiju třeba bublinkatý vody ani kolu a spol, ale to nepiju ani normálně. Věřím v čistou vodu, čaj a pivo 😉

emogeon
9. máj 2008

alkohol pivo by som nepila...
ja som pila nelko a neviem o tom ze by nieco obsahovalo,ale viem ze nivea zdrava urcite nie je...

mirka8429
9. máj 2008

no ja si sem tam dam kusok cierneho piva....ale nie velmi len trochu..a sem tam....

penelope10
9. máj 2008

pivo podporuje tvorbu mlieka... a predvaju aj nealkoholicke 😉

panterka
9. máj 2008

mně dokonce černý pivo doporučovaly sestřičky na jipce na neonatologii, když jsem začínala kojit... na podporu mlíka... teda pokud neberu žádný prášky 😅

otrivinkajanka
9. máj 2008

ja som pila cierne pivo pocas kojenia a litre vinei a hlavne som vela odsavala a to mi pomohlo potom som bola ako dojna krava 😀

kalo
9. máj 2008

Určitě pivo nadělá méně "škody" než nějaká Cola nebo sladká, bublinkatá limonáda 😉

jesssie
9. máj 2008

Skúsila som aj svetlé nealkoholické aj tmavé pivo ale nejaký výrazný efekt to nemalo. Možno to treba piť pravidelne.

emogen a prečo tá Vinea nie je dobrá? 😢

katka.m
10. máj 2008

Vinea je fajn kvôli vit. B, bublinky si môžeš vymiešať. Smola je len v tom, že obsahuje veľa cukru ☹ Ja ju pijem na mliečko, ale pijem aj čaje pre dojčacie mamičky 2x denne, jem zapražené polievky, sezamové semiačka a pijem meltu. A mám pocit, že tá melta je z toho všetkého najlepšia. Po jej dopití až cítim, ako sa mi nalievajú prsia a môžeš ju bez cukru, s mliekom, teplú aj studenú. Ja mliečko len odsávam a pijeme z fľaše a denne si zamrazím asi tak 2dcl. Pivo nepijem kvôli tým bublinkám. Ten jeden pohár alkoholu by hádam uškodiť nemal, ale aj tak, sú aj iné možnosti než je pivo.

mirka8429
10. máj 2008

baby a aka vinea to ma byt..biela alebo cervena 🙂

manka76
10. máj 2008

ahojte niekde v casopise uz neviem nazov,som citala ze tmave pivo vobec nieje na tvorbu mlieka 😒

lusil2005
10. máj 2008

mirka biela urcite, cervena neviem.

katka.m
10. máj 2008

Pri kvasení sladu pri výrobe piva vzniká (tak ako v droždí) vit.B, takže má vplyv na tvorbu mliečka, ale je otázne, koľko by sme ho museli vypiť aby pomohlo. Tak je to aj s vineou, ale tú môžme vo veľkom množstve, takže sa dá. Ja vypijem denne 1 fľašu.