Čo vám pomohlo na tvorbu mlieka?

ivusinecka026
14. mar 2022

Mamičky prosím Vás čo Vám pomohlo aby ste mali viac mlieka ja beriem senovku Grécku a ricinus Communis nemôžem piť mlieko a mliečne výrobky lebo mala máva z toho krv v stolici.
Ďakujem za skóre odpovede

pribinak
14. mar 2022

@ivusinecka026 Hroznova štava, čierne pivo.

kikulienka94
14. mar 2022

tvorba mlieka závisí najmä od hormonov a teda čo najviac skin to skin s bábetkom. Ja som ešte jedávala rascovú polievku, pila čaje na podporu kojenia, pila hroznovú šťavu... a vraj aj čierne pivo pomáha ale to nemám odskúšané. Ale čo určite najviac pomáha je hlavne kontakt!

deti95060810
14. mar 2022

veľa tekutín, oddych

ivusinecka026
autor
14. mar 2022

@kikulienka94 ja pijem čaj pre dojčiacu matku Vineu a pila som aj meltu ale nemôžem malej to nerobí a ja jej odstrekavam lebo je predčasne a v nemocnici musela vediet 8krmeni cez flašku.

kikulienka94
14. mar 2022

skús namiesto viney tú hroznovú šťavu matyšák, a rascovú polievku, veľa tekutín a oddych. Ale bez bábätka to ide ťažko :(

mimi3008
14. mar 2022

K senovke este benedikt lekarsky

svetlonos
14. mar 2022

@ivusinecka026 Ak sa ti da, normalne medzi kojeniami a raz vecer alebo nad ranom zacni mlieko odsavat odsavackou. Aj tym sa ti vytvori viac mlieka. Je to sice casovo narocne ale skusit mozes.

svetlonos
14. mar 2022

@ivusinecka026 prepac, prehliadla som ze odstrekujes. Skus si pozriet stranku od medely, su tam viacere metody ako odstrekovat aby bolo mlieka pri odsati viac.

enoula
14. mar 2022

Vela vela tekutin /2-3l, jest viac bielkovin, pestra strava, castejsie odsavat.. drzim palce, ono sa to rozbehne 🙂
Ak sa ti chce citat, tak https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=499...

lamonita
15. mar 2022

Prikladať prikladať prikladať 🙂 senovku a Benedikt som užívala 3x3 a laktačná radila napr aj moringu vyskúšať. A hroznovu šťavu som tiež pila (rôzne, nie len matyšaka) ale tam som si nie istá či pomohol.... každopádne po 3 mesiacoch sa mi krásne tvorba ustálila a senovku a Benedikta dávam už len raz denne.

mareri
19. mar 2022

ja som skušala všetko možne a vela mlieka som nemala. A to som pila aj gravimlk, jedla polievky a aj kde som dcerku prikladala, mliečko nebolo. Tak som to aj tak vzdala