Čo vám pomohlo na vpadnuté bradavky?

iwqa
19. máj 2013

máte niektorá takýto problém? čo Vám pri dojčení pomohlo? ako ste to riešili?

jamabe
19. máj 2013

@iwqa Ja mám ten problém. A dojčím už 14 mesiacov. Bez klobúčikov. 🙂 Ale začiatky boli ťažké. Nacvič si Hoffmanovu techniku, neviem či máš už dieťa alebo si len tehotná, ale ešte pred pôrodom som si bradavky touto technikou vyťahovala a formovala. V pôrodnici mi s tým pomáhala aj laktačná pred kojením, keď už bola bradavky vonku, malá sa bez problémov prisala. A keď mala pár mesiacov, vytiahla si ju aj sama, už som nemusela nič riešiť. Takže dá sa to. Ale treba k tomu asi aj ochotné bábätko. To moje malo aj má lepší podtlak ako odsávačka či vysávač (ako hovorí môj manžel) 😉

amelie123
19. máj 2013

@iwqa ja zatiaĽ nedojčím, ale mám ploché. tiež som sa už informovala, že čo s tým, a dievčatá mi radili laktačnú poradkyňu. na mamila.sk sú delené podľa miest myslím.

tinka9000
19. máj 2013

Ja som mala vpadnutú len jednu, ale malá si ju sama bez problémov vytiahla. Sem tam som na začiatku použila klobúky ale to kôli doráňaným bradavkám z dojčenia. Ja som to nejako neriešila a dcérka si to vyriešila sama.

kuriatko84
19. máj 2013

ja mam obidve vtiahnute dovnutra a malá si s tym poradila od zaciatku sama, nic som neriesila a kojila som 2 roky a 3 meisace, ani laktacnu poradkynu som neriesila 😉

iwqa
autor
19. máj 2013

ja som zatiaľ len tehotná ale môj lekár mi povedal, že mám vpadnuté bradavky, a že budem mať problém s dojčením, že budem musieť asi používať klobúčiky... našla som na nete aj nejakú "vyťahovačku" bradaviek, čo vytiahne bradavku pred dojčením, len neviem či by to naozaj pomohlo tak ako to píšu, nemáte s tým niektorá skúsenosť???

lenosko
19. máj 2013

@iwqa zda sa ze pan doktor vie o dojceni velke oneee... asi este nikdy nevidel ako sa babo prisaje. bradavku ma volne v ustach, cez nu len tecie. podstatne je aby zuzlalo kusisko dvorca a salo, a tak stimulovalo tok. moje bradavky su ploche, maly sa aj tak vie pricucnut a doslova "napraskat" mliekom az nad usi. tiez som chcela tu vytahovacku, ale ide to aj bez nej, napr. povytiahnut prstami. klobuciky neodporucam, nenapadne znizuju tvorbu mlieka...

iwqa
autor
19. máj 2013

@lenosko ked si ich povytiahnem prstami tak na chvíľku "vyskočia" ale hneď sa mi zasa "schovávajú" tiež som rozmýšľala, že možno si ich bábo vytiahne samo...

lenosko
19. máj 2013

@iwqa u mna to iste... vydrzia vonku tri sekundy 🙂 ale ked ich maly vycucne, vyzeraju ako stuple a este dost dlho drzia 😀 dojcenim si zvyknu aj na zataz aj nejaky tvar chytia. odporucam dohodnut si laktacnu poradkynu co najskor po porode (www.mamila.sk) a nebrat vazne tie mudre rady personalu v nemocnici. kazda sestra hovorila nieco ine, doteraz sa na tom bavim.

iwqa
autor
20. máj 2013

@lenosko jj ked ja sa len bojím, že sa malé bude mať problém prisať a bude nervozňučke a to nechcem

lenosko
20. máj 2013

@iwqa prve dni to bude skor o trenovani prisatia ako o papani, treba vela skusat. a nevzdavat ani keby to bolelo, vsetko raz prejde 🙂 pozri si na mamile videa ako na to. keby som nebola na priprave ktoru robila skutocna laktacna poradkyna, asi by som dojcenie rychlo vzdala... ona nam ukazala na vlastnej dcere ako sa prisava 😀 a tiez ze existuje poradenstvo

darka2001
20. máj 2013

Ja som zatial tehotna,takze pri kojeni neporadim,ale teraz pomaha manzel a velmi rad🙂

lenosko
20. máj 2013

@iwqa tu je aj navod ako ich vytiahnut "von" 🙂
http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...

kuriatko84
21. máj 2013

Zaciatky dojcenia su naozaj tazke. Je to o zvykani a hladani tej spravnej polohy, kt. bude vyhovovat aj mamicke aj babatku. A tiez som mala strasne dopraskane bradavky az do krvi a hrozne to bolelo, ale treba vydrzat a hlavne mne pomohol krem bepanten. U mna boli kriticke prve 2 tyzdne, ale vydrzali sme a potom to uz bolo ok.

osiris123
17. nov 2014

@iwqa ahoj, nemam s tym skusenost, tiez som nasla inzerat, kedze som v 17 tt a mam podobny problem, no neviem, ci sa tymto veciam da verit. Asi si predsa vystacim len s klobucikmi a mozno sa to nakoniec podari aj bez . 🙂