Čokoláda počas kojenia. Je alergénom?

janajanajana
18. apr 2009

ahojte, neviete ako je to s tymi alergenmi pri kojeni? Ja som uz parkrat neodolala a dala si kusocek cokoladky, dcerke to nic neurobilo, je potrebne aj napriek tomu sa vyhybat cokolade? Vdaka za rady

labelka
18. apr 2009

tak ja jem cokoladu skoro kazdy den a nic to malej nerobi 😎

bibka333
18. apr 2009

ahoj jana ja kojim uz skoro polroka a čokoladu papa skoro každy den som zavislačka malej nič neni 🙂 🙂 🙂

janajanajana
autor
18. apr 2009

jeej, vacsiu radost ste mi ani nemohli urobit 😀

monika77
18. apr 2009

tiež ťa poteším, čokoládu a zákusky musím mať každý deň a maličkému to zatiaľ neublížilo

holky čo ešte ďalšie skúšate zo zakázaných potravín?

labelka
18. apr 2009

tak ja jem uz uplne vsetko...jedla som aj kapustu, strukoviny, udene, jahody, citrusy...a nic 🙂 ...myslim ze to treba len trosku sledovat, pokial babo nema problemy so stolicou alebo s pokozkou, podla mna mozme jest uplne vsetko 😉

monika77
18. apr 2009

labelka a jahodky zavárané? celkovo ovocie z konzervy ako ananás, mandar. som ešte neskúšala, vy áno?

labelka
18. apr 2009

aj v konzerve aj cerstve 😉

cessy
18. apr 2009

ani mojmu malemu cokolada nevadila a ani nevadi....
treba vyskusat, kazde dieta je ine..inak reaguje, ale zas to neprezen, aby ho nezapieklo, alebo nebolelo brusko 😨

mami.sk
18. apr 2009

aj ja jem cokoladu aj ked nie kazdy den 😉
dcerka neprostestuje 😀
akurat sa mi vyhadzala zo zavaraneho ananasu 😒 odvtedy som ho nejedla 😒
a zle jej robi aj oregano, to ju velmi boli brusko 😒
vraj sa ma postupne skusat vsetko a ked babatku nevadi moze sa jest 😉

maruska22
18. apr 2009

ahojky...ja tiez papam cokoladku, aj ine sladkosti a v pohode..aj ked ma doktorka upozornovala, ze by som nemala, ale malemu to neprekaza 😎

mishkina
18. apr 2009

ahojte,
ja nechcem strasit, ale teraz to dietatu nemusi spravit nic,
no je to alergen a moze si vypestovat alergiu do buducnosti.
Je v nej aj kravske mlieko, no hlavne to kakao... o orieskoch nehovoriac.
Samozrejme. ak si date raz za cas trochu, neuskodi, ale denne je prilis vela...ň

Drzim palce pre zdravie nasich ratolesti ! 😉

zuzula25
18. apr 2009

ja tiez papam cokoladu a v poho.inac ked sa niekto boli alergenu ako takeho-kakaa,su aj biele cokolady 😉

pammy
18. apr 2009

V bielej cokoladke je kakove maslo !!! .... nasmu malemu robi zle aj to ☹ Inak ja cokoladu tiez zboznujem, ale snazim sa jej vyhybat...

bibka333
18. apr 2009

monika77 ja papam všetko len orechy som neskušala

mirica23
18. apr 2009

Ja som čokoládu jedla v pohode, dokonca mi detská lekárka odporučila kvalitnú so 70 % kakaom. Ale každé dieťatko je iné, treba len vyskúšať čo mu nepasuje a čo je v pohode.

fodorka33
18. apr 2009

ahoj aj ja jem kazdy den kusok cokolady a maly je v pohode. 😉

paola.o1
18. apr 2009

ahojte, ja som kojila 5 a pol mesiaca, ale jedla som vsetko. ja nemam alergie, ani manzel, tak som to nejak neriesila. aj v tehu som sa napchavala cokoladou, orieskami, ovocim od vymyslu sveta, zozrala som aj kilo jahod denne v lete na zahrade a visne mi padali zo stromu priamo do tlamy 🙂 jedine co som pocas tehotenstva a kojenia vylucila bola kava s kofeinom, kola a jasne alkac a cigosky 🙂

skrecok
18. apr 2009

Moj sa vzdy trosku vysype po cokolade hlavne z mliecnej ci horkej. ☹ Ja si obcas dam cokoladu, pretoze neviem odolat. 😖

zelmirka1
18. apr 2009

pridavam sa k babam ktore tiez jedia v podstate vsetko...dam si aj cokoladu a kludne aj kazdy den a maly nema ziadny problem.

potapko
18. apr 2009

Aj ja sa pridavam k mamickam, co zboznuju cokoladu 😀 Jedla som ju aj pri starsej a teraz ma uz 8 rokov a ziadne problemy nema. Je to asi zavisle od alergie v rodine a hlavne od rodicov, ci su alergicki. To nastastie nie sme 😉

dudri
18. apr 2009

ja zjem horku cokoladu a krupicovu kasu s grankom-hruba vrstva...mala je v pohode. asi mam mliecko sladke mnam...haha 😀

luciauk
18. apr 2009

ja som sa čokoláde a arašidom na začiatku trocha vyhýbala, ale teraz jem úplne všetko. ja mám po čokoláde škaredé pupáky a malý ich mal tiež na začiatku, ale teraz už nie. nič mu nerobia ani citrusy, strukoviny, oriešky. jem všetko. 🙂

mamutka
18. apr 2009

aj ja ju jem, neviem odolat a pritom viem, ze teraz sa to ukazat nemusi, to nie je take podstatne, ale ono sa ta alergia pestuje postupne a moze sa u dietata prejavit ovela neskor ☹ to mi raz bude velmi smutno ked koli mojej pazravosti maly nebude moct cokoladku alebo oriesky 😒 takze tak to je....
ale dufam, ze bude ok, netusim totiz aka vobec je pravdepodobnost ze sa to vyvinie do alergie, oriesky su dost silny alergen.

martaha
19. apr 2009

mishkina ma pravdu. radsej s mierou

lyongirl
19. apr 2009

jem skoro všetko, ale s mierou, takže aj čokoládu, oriešky, každé ráno mám na raňajky kakao atď. Jediné, čo som ešte nejedla a zatiaľ mi nechýba sú citrusy, strukoviny a kapusta.

macka07
19. apr 2009

aj ja ppappa m skoro vsetko uz som skusila aj stukoviny a aj kapustu a mallickemu sa nic nestalo🙂kojim ho uz pol roka .ale este stale som nejedla citrusy:(

dudri
19. apr 2009

jedla som vsetko okrem grepy(este som neskusila) 😎 . jedla som pomaranc, citron, ananas... babo potrebuje vitaminy cez mater.mliecka. najma C. posilnuje imunity...

s.i.m.k.a1
20. apr 2009

baby ahojte, pripajam sa k mamickam, ktore su zavisle od cokolady :P ja som sa v tehu straaasne napchavala cokoladov a teraz jem cokoladu kazdy den, neviem si ju odpustit... nie vela, ale rano a vecer takeho mini zajacika co si bracho vysibal si musim dat. alebo nejaky keksik. skusam pomalicky, nechcem na nu moc rychlo, aby som jej neublizila...

petruci6
20. apr 2009

my sme na cokoladu doplatili ekzemom ☹
odkedy mam dietu sa jej plet pekne upravila

mywiel
20. apr 2009

Ja jem cokoladu denne bez nej si to neviem ani predstavit, ako kojim mam velku chut na sladké a neda sa to nicim zastavit. 😝 😀 Ja si myslim, ze je rozdiel ked mama je cokoladu a ked priamo dieta je cokoladu... 😕 😉 Do 1 1/2 roka malej urcite nedam cokoladu ochutnat.