Čokoláda počas kojenia. Je alergénom?

janajanajana
18. apr 2009

ahojte, neviete ako je to s tymi alergenmi pri kojeni? Ja som uz parkrat neodolala a dala si kusocek cokoladky, dcerke to nic neurobilo, je potrebne aj napriek tomu sa vyhybat cokolade? Vdaka za rady

zitaje
20. apr 2009

Ja som tiez zavislacku a cokoladu jem stale. 😖
Ale obcas malu zapeka. Vacsinou vtedy, ked aj mna... Tak to musim sledovat. Hlavne nam robi zle horka cokolada, klasika.

talinka
20. apr 2009

Ja mam sladke tiez denne a vacsinou to obsahuje aj cokoladu resp. kakao ..aj ked nejem vo velkych mnozstvach ale keksik jeden ci kusok cokoladky, tot vsjo....a inak jem tiez takmer vsetko, nejedla som este strukoviny,kapustu, citrusy...

a kde sa deti vyhadzu vsade, ci len na tvaricke,? lebo okolo ustociek ma vyhadzane,ale to je myslim, tym ako si cpe rucku do pusinky a od toho mnozstva sliniek...a na telicku ma sem tam nieco ale to je predpokladam ako sa spotil ked ho nosime,lebo to ma v tych miestach,kde mame ruky na nom

angelikabh
2. júl 2011

ahojte poradte mi niekto čo možem jest ked kojím svojho synčeka??? hm???? a možem pit kakao????????????

dejka77
2. júl 2011

@angelikabh Na to sa neda jednoznacne odpovedat, lebo niekto sa riadi zoznamom zakazanych potravin (je to dost dlhy zoznam) a niekto ti povie, ze mozes vsetko, ale samozrejme s mierou. Hlavne do tych 6tyzdnov treba jest s mierou. Co sa kakaa tyka, tak ja si pridavam kakao do bieleho jogurtu a jem aj cokoladu, keksiky takze s tym by som si starosti nerobila. A zevraj by sa nemali jest citrusy, strukoviny, brokolica, kapusta, paradajky, paprika, jahody, oriesky a ktovie co este. Ja som zatial okrem jahod jedla vsetko. Moja mala je ok, zo zaciatku zvykla mat na lickach zopar vyrazok, ale uz to ma ok a ktovie ci to bolo z jedla alebo sa spotila alebo uz ma napadlo ci to nema z toho ked sa obtrie o mna (svoje veci periem v inom prasku nez jej veci). Tiez to zavisi od toho ci su rodicia alergicki. Ja s manzelom nemam ziadne alergie takze si vobec nerobim starosti co jest a co nie.

lussy23
3. júl 2011

Ahojte,ja sem síce nepatrím, ale chcela by som Vám poradiť. lepšie by bolo, keby ste založili súkromnú tému pretože, sem môžu vojsť baby, ktoré odsudzujú zakázané potraviny a budú Vás osočovať a kritizovať. =o(
Inak ja ešte deti nemám, ale keď ich budem kojiť budem si dávať pozor, čo jem. Mám zdravotné problémy a chcela by som ich dieťaťka vyvarovať. No nebudem to mať až také ťažké, lebo čokoládu anni oriešky moc nemusím. Horšie to bude ale s jahodami=( Tie dokážem zjesť aj tony.
bežné =(

azarijka
3. júl 2011

@angelikabh ja ked som prisla z porodnice, napisala som si zoznam co vsetko nemozem, bolo to na celu A4 skoro vsetko tam bolo, tak som to zahodila a jedla som vsetko, kapustu, strukoviny, jahody, proste vsetko.... ale zakazdym som sledovala malu ci nema reakciu a nemala, iba trosku po paradajkach tak tie jem len obcas. Takze skuskaj 😉

angelikabh
3. júl 2011

@dejka77 AHOJ diki za odpoved. tak sa som alergická tak uvidime ako to bude

jajka44
28. mar 2021

Kojenie strava