Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dá sa ešte kúpiť Vitakáva?

kikaku
29. jan 2016

Neviem či to sem úplne patrí ale skúsim, viete niekto, kde by som zohnala Vitakávu? Ale presne túto, žiadne Caro a pod. Veľmi mi pomáhala pri kojení mojich dvoch detí, pila som ju na litre 😀 bežne sa dala zohnať všade aj v Tescu, no teraz nemôžem nikde zohnať ☹ Prestali to už vyrábať, alebo čo? Ja si bez toho kojenie už neviem predstaviť, poraďte. Ďakujem

vlastulina1
29. jan 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@kikaku ja som ju tiez iste obdobie zhanala ale akoby sa po nej zlahla zem :/

mia265
29. jan 2016

V kauflande, akurát má iný obal,je v takej zelenej plastovej krabici, stojí 2,70. Ja už som vypila od začiatku kojenia asi 20 pikslí a mám mlieka a mlieka, super vec 😀

kikaku
autor
29. jan 2016

@mia265 super, dakujem! Pojdem pozriet 😉

katkaxo
14. feb 2016

ahojte to je na podporu dojčenia ?

mia265
14. feb 2016

Ževraj áno, ja mám mlieka veľmi veľa,ale či je to vitakávou neviem :D Pijem asi 3 denne minimum 😀

kikaku
autor
14. feb 2016

@katkaxo ano je to na podporu mlieka (recept našich starých materí 😀 ) a @mia265 dakujem, uz mam nakúpené zásoby, podla chuti je to ONA! Takze super, uz pekne kojíme a ja jej teda tiez vypijem vela 🙂 mne to totiz aj velmi chuti 😀

katkaxo
14. feb 2016

dakujem vyskúšam 🙂

martina46
8. feb 2017

@mia265 dostat este v kauflande tu 200g vitakavu?

mia265
8. feb 2017

áno

nikolka912
20. apr 2017

zial podla oporucani aj europskej liekovej agentury sa cakankovy koren pocas tehotenstva a dojcenia uzivat nema....a to som sa tesila z tejto prirodnej pomocky...ale nie vsetko co je prirodne je aj bezpecne :(

kikaku
autor
21. apr 2017

@nikolka912 poprosim odkaz na toto "odporúčanie", pretože bez toho je to len zavádzajúca informácia, čakankový koreň je práve naopak zdraviu veľmi prospešný a odporúča sa počas dojčenia už roky práve pre jeho účinky, ktoré zlepšujú trávenie. Zaujíma ma preto, čo je na ňom také nebezpečné?? Čakankový nápoj dostávajú aj deti v škôlke ako "bielu kávu" myslím, ze to rozhodne nie je niečo čo by zdraviu škodilo 🙂

nikolka912
21. apr 2017

@kikaku staci len dat do google vyhladavaca cichory root, alebo do odbornej databazy pubmed a vyskocia vam clanky.
Na starnke europskej liekovej agentury,je uvedeny tzv assessment report, kde hodnoti komisia pre rastlinne lieky, co ma byt uvedene v liekoch, cajoch ktore obsahyju cakankovy koren. Uvadza sa tam aj to,ze cakankovy koren nie je vhodny napr pre deti do 12 rokov a kedze nie su dostupne klinicke data u tehotnych a dojciacich tak ako u nich. Verte mi,ze to nie su zavadzajuce informcia, moja praca pozostava prave z posudzovania dokumentacie k takymto liekom...Poviete si ok to su ale liekz. Rozdiel v tom vsak nie je, pretoze cakankovy koren v lieku alebo v cajovine....to iste...teda malo by byt kedze sa jedna o obsah uciinych latok ktore koren poskytuje.
Dalej som vobec nikde nenasla, ze by jeho obsahove latke {neviem ake|by mali podporovat laktaciu...a to mam farmakognoziu nastudovanu. Neuvadza sa v ziadnych odbornych clankoch ..co ma dost prekvapilo :(..lebo aj ked sa zda, ze pisem negativne..ja som sa tesila,ze existuje nieco prirodne co teraz mamicky pouzivaju, sama budem maminou o mesiac. Lepsie ako kedysi zneuzivany a laktacnymi poradkynami "odborne" odporucany domperidon.Ale kedze profesionalna deformacia, a strava matky v tehu a dohceni je dolezita...reku skontrolujem bezpecnost ...no a prisla som zial na toto.
Co sa tyka vitakavy, tak cakanka je az na tretom mieste v zlozeni, cize je jej tam obsahovo najmenej (ale aj taj by ma zaujimalo kolko percent).
Tak je na kazdej mamine, aby si zvazila...pretoze prave cakanka ma tu horku chut, ktora nam pripomina kavu, kedze obsahuje horciny.
spominany link..plus chceck clanky, v monografia pozriet hlavne cast 4.6
http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/document_li...

martina46
21. apr 2017

@nikolka912 no ja som pre zujimavost napisala vyrobcovi s otazkou, ake mnozstvo tej cakanky tam je. Inac ja ju pijem fakt ze 3x denne a politrove salky, do kazdej 3 kopcovitejsie lyzicky. kojim. ale neviem si predstavit sa jej vzdat, ta chut je uplne nieco ine ako caro.

nikolka912
21. apr 2017

@martina46 super som zvedava na odpoved. Mozno jej tam je len zanedbatelne mnozstvo ;). ja mam na nu taku chut, som v osmom mesiaci a dvakrat mi ju uvarila kamoska, co ma uz babatko :D...a vraj jej to velmi pomaha...tak ak jej tam je do 10percent, tak budem este nad tym premyslat.

Inak benedikt lekasrsky a senovka grecka Vam dievcata nepomaha,myslim hlave kapsuly, ktore su silnejsie ako cajovina<?

martina46
21. apr 2017

@nikolka912 dam potom vediet 🙂 dnad odpisu.
Mne tie bylinky nepomohli, zial. ale aj tak stale kojim, 14 mes ma krpcek.

kikaku
autor
21. apr 2017

Tak ja som si to pozrela a teda moja angličtina nie je uplne top, ale to co ste napísali nie je pravda.
Píše sa tam, ze ucinok čakanky na detoch do 12 rokov (pozitívny alebo negatívny) nebol zistený pre nedostatok adekvátnych údajov, nic o tom, ze sa neodporúča tam nie je 🙂
A co sa týka tehotných a laktujúcich žien, tak píšu, ze nakoľko nebolo dostatočné množstvo údajov, bezpečnosť nebola stanovená a preto sa počas gravidity a laktácie neodporúča (preventívne) ... to je asi to isté ako ked moja kamarátka používa bezlepkovú múku, lebo co ak náhodou deti budú mat celiakiu (ktorú samozrejme nemajú) :D
Pardon, ale pre mna to ma nulovú výpovednú hodnotu 🙂

nikolka912
21. apr 2017

@kikaku nuz v zdravotnictve plati, ze pokial nie su dostupne udaje o bezpecnosti ci uz rastlinnych liekov, pripravkov alebo vyzivovych doplnkov v urcitej populacii, tak zdravotnicky pracovnik vyjadruje tak ako sa pise v dostupnych informaciach, ktore by mali byt aktualne...cize ked sa pise ,ze sa neodporuca,tak sa neodporuca...ja svojmu dietatu by som to urcite nedala. Vas usudok zial nie je spravny, toto vyhodnotenie prepracovali top odbornici v EU a zaver je aky je....a lekar, farmaceut by vam na zaklade tohoto dokumentu urcite neoporucal uzivanie. Verte mi, ze k tomu comu sa tu vyjadrujem mam vzdelanie.
To,ze vy si ako sukromna osoba doma urobite posvojom nikto neovplyvni...ale pamatajte, na vlastne riziko. Len ma udivuje s akou istou sa vyjadrujete bez jedinej referencie napr na laktacny ucinok a na to, ze je to bezpecne..pretoze ja som hlada aj fda dokumenty atd..clanky a vsade to tehotnym a dojciacim neodporucaju, ak mate lepsiu referenciu sem s nou..ale pozor nie je referencia ako referencia. Ak mate super anglictinu ,...tak to pre vas zaiste nebude pre vas problem.
Mna ste "obvinili", ze sirim dezinformacie...ale niekedy treba mat aj troska sebareflexie, neobvinovat druhych...a studovat ked sa chcem k niecomu vyjadrit.
Ja som to robila s dobrym umyslom.

kikaku
autor
21. apr 2017

@nikolka912
Nikolka ja vas vobec neobvinujem z ničoho, ja len pisem co som čítala, a to je to, ze v tom dokumente co ste poslali nie je ziadna zmienka o tom, ze sa to neodporúča! Je tam len napisane, ze nebol zistený žiadny účinok! Co je pre mna absolutne nepodstatná informácia, ktora nehovorí vobec nic! Takze len tolko som k tomu chcela.
Keby ste poslali link na nejaku vedeckú štúdiu, ze sa neodporúča preto, ze po calanle rednu deťom vlasy a pod. poviem si ok, ale nehnevajte sa, o com tato informácia vlastne informuje? Ze cakankovy koreň nebol testovaný na detoch ani tehotných a preto sa ho poďme vsetci báť? Ved sa zamyslite aj vy trochu nad tým ;)
Ja chápem váš dobrý úmysel, ale pre mňa je to naozaj dezinformácia ku ktorej mi chýbajú fakty.
A cakanku ako taku neobhajujem, ani Vitakavu, ale odkojila som 3 deti a u dvoch som mala velky problem s laktaciou, kde bol viditeľný účinok, kludne by som sa zapojila do výskumu keby niekto potreboval :D

martina46
24. apr 2017

@nikolka912 odpisali mi, info je priblizne, ale staci, cakanky je tam do 20%.

nikolka912
24. apr 2017

@martina46 ahoj, ďakujem pekne za info ;),pekný deň 🙂

lulluh
20. júl 2017

Ahojte. Ma prosim niekto foto, ako teraz vyzera obal? Dakujem pekne 😊

jance333
20. júl 2017

@lulluh ja som ju kúpila asi pred rokom presne v takom obale, ako dala foto autorka príspevku. kupovala som to v obyčajných malých potravinách

lulluh
20. júl 2017

@jance333 dakujem 😊 tak skusim popozerat, lebo az teraz som sa rozhodla ju po rokoooooch opat vyskusat, naposledy som to pila v skolke 😂 a to iste by som chcela, len neviem ako vyzera obal 😂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli