Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dá sa odstaviť len od nočného kojenia?

katkanova
6. máj 2012

ked sa dieta odstavuje, maminky hovoria ako par noci poplace a potom si zvykne, myslite ze by to fungovalo aj ak ho budem pred spanim nadalej kojit, alebo to ide lahsie ak dieta proste "zabudne" na prsia celkom? dakujem

latvia
6. máj 2012

@katkanova temu ohladne odstavenia len v noci najdes vo vyhladavaci 😉

cicimon
6. máj 2012

@katkanova ja som odstavila od nocneho kojenia ked mala 13mes, par noci si trochu poplakala a potom sa naucila napit sa vody, ked bola smadna. mimo toho sa kojila vecer pred spanim aj rano po zobudeni a este parkrat denne do 19mes

salomuska
6. máj 2012

@katkanova ano, ide to, odskusala som na starsej dcere. cca od 12 mesiacov sa kojila vecer pred spanim, rano a hocikedy cez den. oducanie trvalo asi 2 noci, spinkala s tatom. neboj sa, dieta to pochopi rychlo, netreba ho podcenovat. 😉 a aspon si ponechas denne kojenie, ako dlho chces. skoda by bolo kvoli nociam zrusit prisun tvojho mliecka uplne.

ichbinich
7. máj 2012

@katkanova:
Da sa podla Pantley's Gentel Removal Plan z knihy The No-Cry Sleep Solution (alebo The No-Cry Sleep Solution For Toddlers and Preschoolers). Autorka je Elizabeth Pantley, ma aj stranku www.pantley.com. Sama autorka odstavila jej syna od nocneho kojenia v 18 mesiacoch, cez den ho kojila do 3 rokov.

Princip velmi zhruba v kocke:
nenechas zaspat na prsniku "do tvrda", ale ked prestane ocividne pit, ale uz iba cucka, tak vyberies prsnik z ust. Nebude sa mu to pacit, ale pockaj par sekund, zase mu daj napit, ked zacne cuckat, zase vyber, atd. Postupne sa nauci nezaspat s prsnikom v ustach, ale bez. Samozrejme, ze ho nadalej drzis, hladkas, spievas atd, co vam obom vyhovuje. Ja som mohjo tazkeho zavislaka tak odnaucila v priebehu 1-2 tyzdnov zaspavat do mrtva na prsku. Ked mu poviem, ze stacilo, tak sa sam otoci a ja ho musim objat a drzat. Moj je uz velky, tak asi viac pomohlo sa s nim rozpravat, ale uz je na 1-2 cuckaniach v noci, a to byvalo ovela viac. V noci sa neda ukecat, to mu musim prsnik aktivne vybrat, teda ak som nezaspala este skor ako on 😉

Autorka este odporuca zavies "heslo" ukoncenia kojenia. Ze pocas dna, ked skonci, povies nejaku frazu, napr. "hotovo!" a tym sa nauci pustit prsko. Potom tuto frazu zavedies aj vecer a v noci. Ja som tento trik neskusala, lebo o cez den uz nekojim, ale za pokus to stoji.

Tu knizku vrele odporucam, autorka ponuka rozne riesenia na rozne problemy a kazdy si vyberie, co sa mu pozdava a skusi, ked nepomaha, skusi ine riesenie. A to vsetko bez nervov a revu a nasilia, pekne pomalicky a s laskou.

pe
7. máj 2012

urcite da, ale zavisi aj od dietatka, nasa mala nechcela pochopit, preco raz ano a raz nie, musela som ju odstavit uplne, cize zrazu ziadne kojenie, povedala som jej, ze mama ma "bo", ze ju bolia prsia a ona to skor pochopila, ale to zistis len ked vyskusas...

petkave
7. máj 2012

@katkanova Dá, moje dieťa je toho dôkazom. Nočné kojenie som zrušila v roku a kojila som už iba ráno a večer. A po dvoch mesiacoch som zrušila aj to a nahradila UM. Chce to iba pevné nervy a vydržať. Môj syn si prereval tri noci, ale potom to pochopil a mlieko už viac cez noc nepýtal.

alicia28
7. máj 2012

jasne ze sa da odstavit od nocneho dojcenia,,,,7 mesacne dieta nepotrebuje v noci jest,,,a nie je to len vymysel ale dokazany fakt,,,tak ako 12 rocne nekrmime v noci tak isto je na tom dieta ked ma 7 mesiacov,,,niektore matky si myslia ze aku velku obetu davaju dietatu zato ze ho krmia a myslia si ze neviem co,,,
ale je to nezmysel,,,nepotrebne,,,aj ked sa hovori ze kazde dieta je ine,,,,to je pravda .....ale keby to tak bolo tak niektore by sme krmili v 9 rokovch a niektore v 5 rokoch len zato ze to je ine a to druhe je tiez ine,,,
7 mesacne nepotrebuje v noci jest a preto je na matke ako sa zariadi a ci bude otrokom a do kolko rokov ..............lebo s hladom dietata to nema uz nic spolocne

teegreen
2. apr 2013

No ja som asi divná, ale logika ma nepustí a pokiaľ má dieťatko 7 mesiacov, tak cca 1 mesiac sa začína papať prvé príkrmy, čiže vačšinou ešte mliečko predpokladám materské, ktoré je ľahšie stráviteľné, čiže aj v noci može byť hladné...ak odstaviť od nočného dojčenia tak u nás až po roku...jednoznačne...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli