Dá sa zlepšiť chuť materského mlieka?

martina46
7. máj 2008

Už neviem, čo mám vymyslieť, aby moja malá pila z prsníka.... ☹
existuje nejaký recept na dobrú chuť mliečka?

duskaf
7. máj 2008

Ahoj Martinka, aj ja mám dievčatko skoro tak staré ako Ty. Rozmýšľam prečo nechce Tvoja malá piť, stále to tak bolo?

certica
7. máj 2008

martina, nezacala si cvicit alebo drzat dietu?

martina46
autor
7. máj 2008

nie nic z toho, uz som pisala aj do temy bojkot, proste nezistitelna pricina. aj s laktacnou sme rozmyslali, co by to mohlo byt.... nic...
ona v polospanku vypije, ale to je malo. dnes jedla o pol5 rano, potom o pol 8 par cucov a potom az o pol 11.

martina46
autor
7. máj 2008

uz neviem. som na nervy. dnes som jej dokonca dala flasku 😢
ale vypluvala cupel. nastastie.

duskaf
7. máj 2008

Martinka, nemôže jej vadiť nejaká Tvoja vôňa, nové sprchovacie mlieko, alebo nemá niečo boľavé v pusinke.

martina46
autor
7. máj 2008

nie.

zuzka99
7. máj 2008

maťa, kamarátka kvoli tomuto musela prejsť na UM, proste jej malej MM nechutilo a basta. po UM sa vrhla len taký fukot a MM fuj fuj.
viem, že stále máte tento problém, ale už asi nikoho nič iné nenapadá, proste jej asi nechutí. ale detičkám chutí sladké, možno skus sladkosti

zuzka99
7. máj 2008

teraz som si ešte spomenula, že nám v porodnici hovorili aby sme si dávali aj koláčiky, že detičkám to chutí

susika
7. máj 2008

Zuzka99-to je pravda. moje mliečko po vianociach chutilo úplne super.trochu som ho skusila, že ako chutí materské mlieko a malo aj uplne inú vonu po tolkých sladkostiach 😀 😀 😀

rainbow
7. máj 2008

baby ja som schudla dost kíl a nebadala som nejakú zmenu, až teraz som si všimla, že už cez den moc nechce, iba ked ide spinkať a to len doma vo svojom prostredí a už nie je za tým taký besný... že by to bolo tou mladou cibuľkou čo som pojedlla 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝

martina46
autor
7. máj 2008

sladke jem strasne 😅 az hroza.
UM dnes odmietla. teda skusila som nutriton a ked som ho ovonala a ochutnala, tak sa ani necudujem. to co za hnus vyrabaju??? 😠

zuzka99
7. máj 2008

čo keď proste len nie je jedák?

melory
7. máj 2008

tak zo salka sa siel zadrhnut....

lalupa
7. máj 2008

bezkostkove hrozno, mnam mnam sladke mliecko 😝

martina46
autor
8. máj 2008

No ďakujem vám 🙂
Skúsim viac sladkého ešte, pravda je, že posledné 2týždne tento druh ledálnička zanedbávam 😀
Zuzka99, je to možné. Ona od začiatku nejako čudne jedla. Najprv bola na prsníku hodinu a to len pocuckala občas, čudujem sa, že niečo zjedla, ale zjavne áno, keďže váha išla pekne hore 🙂
Keď to vlastne porovnám s terajškom, je to podobné. Len už sa napapá oveľa rýchlejšie. Akurát na mýli, že mi ostanú dosť plné prsia po kojení...
ale to tiež nemôžem tak brať, lebo som začala jesť zvyšotvorbovače 😀 mlieka. Tiež ale, nakoľko to zabralo...
Cibuľku som si dala, ale to ešte pred problémami, na to nereagovala. Jedla som jej ale aj nakilá v tehu, tak je možno zvyknutá...?
Niekto mi raz hovoril, že biela vinea je dobrá na chuť mlieka, máte s tým niekto skúsenosti?
No a včera sme začali s mrkvou. Chcela som čakať do polroka, ale odobrila mi to aj laktačná, že v tomto veku by to už bolo možné a že zažila prípad, kedy po zavedení príkrmov bábätko dostalo väčší apetít 🙂
No idem si zase ľahnúť 😀

alami
8. máj 2008

nečítam všetky odpovede, ale skús porozmýšľať, čo v tvojej strave by jej mohlo nechutiť (cesnak?korenie?možno pizza???)a skús nejaký iný čaj na podporu dojčenia - iný, ako si pila doteraz, možno jej zachutí 😉 (práve tie čaje vraj majú za úlohu, aby mliečko chutilo - preto viac pijú a tým podporia tvorbu - to mi povedal jeden pediater - má to logiku, nie), tak ja by som teda asi tie čajíky poskúšala

lenki33
8. máj 2008

Mata tak ked dobre pribera, naco sa tym vobec stresujes. Moj maly napriklad tiez cez den je len tak vselijako, proste cez den ma tolko podnetov, ze naco sa otravovat s nejakym jedenim, zato v noci mam pocit ze kojim furt 😠 ale mylsim ze sa to casom upravi, alebo to zacnem upravovat ja 😀 A co sa tyka tej chuti mlieka, ja neviem ci zrovna tie sladkosti su spravna volba 😒 vela cukru podla mna neprospieva ani tvojmu telu ani malej,tak neviem. Myslim ze tu chut aj tvorbu mlieka ovplyvnuje anyz a fenikel, byvaju v tych cajoch, mne najviac vyhovuje ten z teekane taky bledomodry 😉

martina46
autor
8. máj 2008

ked my v noci papame iba raz a to ju budim, lebo by mi praskli prsia...

martina46
autor
8. máj 2008

a mam taku feniklovu silicu, to sa uziva 2 kvapky denne. caje pijem vlastne stale rovnake, aj ked teraz neporiadnejsie, pravekvoli tymto problemom, nejako si spomeniem az vecer, ze som si dnes neuvarila.

trixi
8. máj 2008

Ahoj, ja som tiez pila cajiky na zvysenie tvorby mlieka ale musela som velmi rychlo prestat. Maly odmietal mlieko. Neznasa vobec chut feniklu, anizu. Mozno po tom chutilo mliecko a preto to odmietal. Ako som tie caje prestala pit, zasa mu mliecko chutilo.

martina46
autor
8. máj 2008

tak ze by ta feniklova silica?

martina46
autor
8. máj 2008

ale ja som aj pred tym pila feniklovy caj a v pohode...

trixi
8. máj 2008

Nas maly ked zaciti fenikel tak uz krivi nostek. Ked pije cajik tak len ovocny, bylinkove neznasa. Asi je po mne 😀 .

sheila
10. máj 2008

martina,ta vinea naozaj pomaha.mliecko je po nej sladucke a vplyva to aj na tvorbu mlieka.len ju musis poriadne vybublinkovat,inac by babatko naduvalo.ja vypijem denne vineu,aj ked ju nelubim,ale kvoli mliecku vlastne musim.

zuzana.k
10. máj 2008

Martina, mne sa stavalo prve styri ze som mavala kazde 3-4 tyzdne horke mlieko. Mala mi ho odmietala vrtela sa, plakala. Potom som plakala ja. Neprijemne obdobie to bolo a dvakrat nasledovala aj mastitida. Doktorka mi poradila dietu. Takze sa nevykrmuj nicim sladkym, ale naopak. Sladkosti ti len viac zatazia. Ja som bola tri dni len na zeleninovych vyvaroch a pomohlo. Organizmus sa precistil a aj mlieko sa zmenilo-zredlo. Vtedy ked ho mala nechcela bolo velmi biele a ma byt take vodave.

martina46
autor
11. máj 2008

zuzana.k, ono je ale normalne, ze predne mliecko je vodnate a zadne je biele. tak to aj mam. ked si odstrieknem pred kojenim, skoro voda no a po je pekne biele 😒
a ked ma byt dieta, ako mozem mat potom vyzivnu a pestru stravu, ktora je potrebna na tvorbu mlieka? ci tym je myslene iba vylucit sladkosti a take podobne nezdravosti?

no a mlieko teraz horke mam 😒

elise
11. máj 2008

zmenu mliečka k horkejšej chuti ovplyvní aj menštruácia niektoré detičky potom cucanie odmietajú. 😔
môj lukasko cucá stále ja sa snažím jesť smotanové jogurty a veľa piť minerálky vylučujem zo stravy korenie a sol.občas si dám pohárik vínka alebo piva po dobrom obede. ale pijem na litre plnotučného mlieka ked som dostala menštuáciu tak lukasko pil dalej nespozorovala som žiadnu zmenu 😉

martina46
autor
11. máj 2008

ja som menzes este nedostala.

katka.m
11. máj 2008

Kdesi tu na fóre som čítala, že chuť mliečka ovplyvňujú mandle, ale neskúšala som to

katkaseiner
7. dec 2012

@martina46 urcite nepapaj surovu cibulu, cesnak, kysle nalevy, pivo... niektore ti ochutia mliecko a babo ho odmieta a niektore ti mliecko odoberu. Tiez cibulu zboznujem, ale odkedy je mala na svete, jem ju max len tepelne upravenu v jedle. Vyhybaj sa aj jedlam v ktorych je zive drozdie... vraj tie so susenym su lepsie pre teba. Tieto rady mam z predporodneho kurzu a drzim sa ich viac nez Biblie.
Tak ako pise zuzana.k zacni papat viac vyvarov. Jednak dostanes do seba vela tekutin a babu to bude velmi chutit.