Dať v týchto horkách dojčenému bábätku vodu?

pitik
23. aug 2011

Mam 3,5 tyzdnoveho synceka, plne dojceneho, mliecka mam dost, malicky papa casto, len sa chcem opytat, ci v tychto extremnych horkach npridat aj prevarenu vodicku cez striekacku. Malicky sa velmi poti, napriek tomu, ze je len v bodynku s kratkym rukavom, ale v dome mame 27-29 stupnov, von sa snazim chodit po tieni, ale aj tam je horko. Cika a kaka velmi casto, tak sa obavam, ci nebude dehydrovany

skeptik
23. aug 2011

Nie! Len kojit. A casto - predne mlieko ma viac vody.

bambi2
23. aug 2011

netreba mu dat vodu, staci mu mliecko... 🙂 dehydrovany by musel mat uplne tvrdu stolicu a to dojcene deti nemavaju... 😉 tak sa nemusis nicoho obavat... 🙂

pitik
autor
23. aug 2011

@bambi2 cize pikladat kedy chce, aj kazdu hodinu?
len on pije dost dlho, cize aj zadne mliecko vytiahne, nebude zbytocne moc priberat?

bambi2
23. aug 2011

@pitik vytiahne si tolko kolko potrebuje. a v tychto horucavach mozes aj castejsie ale iba ak to bude sam vyzadovat... to je v poriadku, z predneho sa napije a zadne ho nasyti. nemusis sa bat, ze pribere, s tym by som si vobec nerobila starosti. hlavne, ze ste obaja spokojni... 🙂

zuzana581
23. aug 2011

@pitik Ja som dávala aj vodu v takýchto teplách. Pri obidvoch.

skeptik
23. aug 2011

U kojeneho sa vobec nemusis bat, ze priberie - nechaj ho pit tolko, kolko chce.

pitik
autor
23. aug 2011

@bambi2 dakujem, ja len preto, ze ja mam asi smotanu, starsie deti my priberali vyse kilo za mesiac vzdy 🙂

pifina
23. aug 2011

staci mliecko na poziadanie, kym casto cika, tak je vsetko v pohode a nie je dehydrovany, keby bol dehydrovany, tak cika malo a ma koncentrovany (tmavy) moc ... ale to nehrozi, ak kojis stale, ked si vyziada 😅

bambi2
23. aug 2011

ono je to indi- vindi asi... aj tak kazdy urobi ako uzna za vhodne... mne tiez radili na poradni, ak je mala plne dojcena, tak vodu nedavat... iba keby bola nedojcena.
ale zasa nechapem, lebo svagrina, kde bola mala od zaciatku na UM a este k tomu predcasne narodena, tiez nedavala vodu asi do pol roka... to mi neslo tiez do hlavy.. 😕 😕 😕

zuzkat1
23. aug 2011

staci mlieko🙂 moja mala vodu az v 13tich mesiacoch a doteraz (19mes.) vypije max. 2,5 deci vody.... minule leto mala vyse pol roka a tiez boli 2 ci 3 tyzdne taketo tepla a nedala som vodu ...netreba kym ma dost pocikanych plienok, mozno len castejsie kojit... ponukat a ponukat aj ked si len cucne

bambi2
23. aug 2011

@pitik ale v tomto case mu to urcite iba prospeje... ublizit mu tym nemozes... ved to nebudes robit este aj celu zimu 😉 😉 a tychto par dni cez horucavy ti urcite toooolko nepribere...

zuzkat1
23. aug 2011

@pitik ja som kojila aj kazdu pol hodinu ked bolo tak teplo.... ved aj ty pijes castejsie ked je 40stupnov

pitik
autor
23. aug 2011

@bambi2 ale vsak to nevadi, oni ti starsi to tiez potom vybehali, ked zacali chodit, chuducki nie su, ale ani tucni 🙂 . Len ma vcera svagrina zneistila, ked som jej hovorila, ako sa malinky strasne poti v tom teple, tak preto sa radsej pytam aj inych. dakujem 🙂

bambi2
23. aug 2011

@pitik jasne, ja by som urobila na tvojom mieste tiez to iste... 🙂

zuzkat1
23. aug 2011

@pitik skacem vam do debaty🙂 lemn tolko ze ja som bola odsudzovana celou rodinou ze tyram malu😀 ze jej nedavam vodu...kedysi to bolo nemyslitelne a daval sa caj uz od narodenia,ale kedysi sa kojilo podla hodin a nie podla potreby dietata... ked kojis na poziadanie (teda das kedy chces a este aj aktivne ponukas) nema sancu ostat smadny🙂

bambi2
23. aug 2011

@zuzkat1 ved to je to, niektori, co uz vychovali deti, si myslia, ze vedia vsetko lepsie... 😖 a davam ti za pravdu, ak tolko maly pije, nemoze byt dehydrovany...

zuzkat1
23. aug 2011

@bambi2 presne...moja by musela od smadu umierat lebo doteraz tej vode moc neublizi...stale ju kojim, aj ked sa snazim uz neponukat, dam len ked ona pyta - ale teda pyta casto😀

pitik
autor
23. aug 2011

@zuzkat1 nastastie rodina uz nase tretie dieta az tak neriesi, takze ma nikto neodsudzuje 😀
takze cuckame, kedy si vypyta a teda tym padom aj cikame a kakame 😀 a prebalujeme...

nice202
23. aug 2011

@pitik ked je tak teplo mozes dat, nic sa mu nestane. na lyzicke po troske.

stastnevydatam
23. aug 2011

ahojky, ja som porodila min. rok v juni, leto sme prezili len a len na kojeni a tiez boli taketo tepla... malej som vodicku nedavala, mozno som ale pochybila lebo teraz ako 14 mesacna preferuje mliecko pred vodou...nejak ju na tu vodu neviem naucit.. kamaratka na porodnici robi sestricku a hovorila, ze babatkam davaju v takychto teplach aj vodicku z flasky 😉

ilona3
23. aug 2011

tiez sa pridavam k dievčatam, že ak dojčíš vodu mu netreba, nasho Kuka som pred mesiacom v chorvatsku dojčila aj každu hodinu ak chcel a teda cucol si vždy aspon trochu a to ma uz rok. ked sme sa vratili domov mohla som mu ponukať kolko som chcela a moje mlieko nechcel piť. stacilo mu rano posteli, potom pred spanim, aj to nechcel vzdy a vecer pred spanim (o noci nehovorím to je iná téma 😀 ) ale jasne že on je uz velky takže uz pije aj vodu, ale vela jej nedá (cca100ml/deň) No teraz ked je zase teplo aj mlieka pije viac a niekedy si pride len tak sám cucnúť. 🙂 . Detičky ktoré sú plne dojcene treba len ponuknuť a oni si zoberu sami tolko kolko potrebuju.
presne ako ti pisala pifina pre teba najjednoduchšim ukazovateľom dehydratácie u dieťa je množstvo a farba moču.
ale vodu nezabudni piť ty.

strapco13
24. aug 2011

@pitik plne dojcene babatko nepotrebuje ine tekutiny ako materske mliecko..to obsahuje dostatok tekutiny, cize sa nemusis bat, ze by to v tychto teplach bolo malo..ale treba dojcit na poziadanie, prsnik casto ponukat..dietatko si vytiahne kolko potrebuje..mozno niekedy bude pit kratko, niekedy dlhsie..podla smadu a hladu

pitik
autor
24. aug 2011

no takze vysledok nasho dojcenia na poziadanie je taky, ze maly pribral od 29.7., kedy sa narodil s vahou 3370 g na 4890g, ani nie za 4 tyzdne 1,5 kg 😀 . No aj narastol 4 cm 🙂 . Ale nevadi, hlavne, ze mu chuti, len kto ho bude za chvilku nosit 🙂 😝

strapco13
24. aug 2011

@pitik neboj sa to priberanie sa spomali casom...krasne miery mate, len tak dalej, dojcite sa s laskou 😵

kukujka
24. aug 2011

ja davam vodicku aj cajik ked sme vonku na prechadzke nevidim v tom nic zle

pitik
autor
24. aug 2011

@strapco13 a vsak ja viem 🙂 len som bola mierne v soku, ked som pozrela na tu vahu, dcera pribrala za 1.mesiac 1,2 a zdalo sa mi to vela 🙂 druhy syn bol do roku gulka a potom dalsi rok nepribral takmer nic

kralicica
24. aug 2011

ak nechces kojit 20 x denne (nesrandujem, u nas to tak bolo), tak LUCKA to isti... toto teplo je na nevydrzanie, ani detom nie je inak...

lenka_da
24. aug 2011

Ak ponuknes prevarenu dojcensku vodicku, urcite tym nic nepokazis. Pri prvom dietati som sa drzala ucebnic a doteraz mam obrovske problemy dostat do dcerky tekutiny. Ze prehanam? Neviete si predstavit trojrocnu slecnu ako do nej stopem vodicku striekackou? A ona kruti hlavou, ze nechce a niekedy vrieska ako pavian... vonku 35 stupnov, stolica tvrda ako beton a hovori, ze nie je smadna. Vedla nej sedi rocny syncek, sam drzi flasku s vodou a cucka. Mliecko ano, to by ixla aj pol litra naraz, jasne... Nehovorim, ze je to zasadne koli tomu, ze som prvych sest mesiacov vylucne iba dojcila ale ktovie, mozno, keby som ju od narodenia zvykala na vodicku... no, neviem, cas nevratim, mozno je to jednoducho taka povaha, co ja viem. Miliontykrat sa mi potvrdilo: ziadne extremy, zlata stredna cesta, syncekovi som vodicku davala aj pocas dojcenia.

pitik
autor
24. aug 2011

@lenka_da myslim, ze je to skor o povahe. moji starsi nechceli nic okrem MM, kym boli malicky a to ked sa narodil syn v r. 2007 boli v juli extremne horucavy a on mal 2-3 mesiace. Skusala som im dat vodu vo flaske, v striekacke, lyzickou, odmietli. Potom, ked sme presli na prikrmy bol tak isto problem s tekutinami, tiez som do nich davala nasilu. Potom az neskor sa to rozbehlo a zacali pit. Dcera presla hned na cistu vodu, tak je to doteraz, syn mi vodu vypije malokedy, davali sme riedene dzusy, teraz vodu zo sirupom. Dcera pije mlieko doteraz rada, syn ho nechce ani vidiet a to bol iny cuckos, v noci kazdu chvilu hore a na prse. A priznam, ze skusila som teraz aj Teuskovi cez striekacku dat trosku prevarenej Lucky, bola som zvedava, ci si ju da a teda statocne vypluval a tvaaaril sa...Tak zase nasilu to do neho nemienim davat a zase nie je na prse kazdu pol hodinku, takze ostaneme pri dojceni a bez pridania vody. V podstate mi to dnes aj pediatricka odobrila

lenka_da
24. aug 2011

@pitik je to mozne, je dost tvrdohlava