Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dcérke je zle z materského mliečka. Poradíte?

fanta3
29. nov 2012

Milé mamičky, chcem sa s Vami poradiť, či ste niektorá mala takýto prípad- moja dcérka má 4,5mesiaca a od narodenia je plne kojená. Jem stále viac menej to iste, potravinám čo nafukujú sa vyhýbam a nie som si vedomá toho, že by som zaviedla do svojho jedálnička niečo nové. Posledný týždeň aj pol malinká jakmile sa napije materkeho mliečka, tak jej zaškvŕka v brušku a očividne ju to dosť boli, lebo hneď začne strašne plakať a čím viacej papá, tak tým viacej plače a poriadne neni už ani schopna vypiť to čo ma. Za tento týždeň a pol sme ani nepribrali, keďže papá menej, lebo ju to bolí. Skúšali sme jej dávať aj rozne kvapky na trávenie, ale aj tak bolesti ostávajú, len trošku ich stlmia. Keď sme prišli z poradne a zistili sme, že malá nepriberá, tak manžel jej zarobil nutrilon, že vyskúšame ako zareaguje a ona to v pohode všetko vypila. Tak sme jej ho dávali aj cely ďalši deň a nemala žiadne výrazné problémy, aj keď bruško občas zaškvrčalo, ale nebolelo ju to, lebo neplakala. Teraz po dvoch dňoch chcem vyskúšať znova dať materské mliečko, no trošku sa obávam, že čo ak jej znova bude zle. Neviete o čo by sa mohlo jednať? Doteraz problémy s papaním a s mojím mliečkom nemala, nový druh potraviny som nejedla a keby aj, tak si myslim, že by reakcia na tu potravinu netrvala týždeň a pol. Nechcela by som skončiť s kojením, ale netuším, čo jej môže vadiť. Poradte ak nejako viete, ďakujem.

lamps
29. nov 2012

MOžno ty papáš niečo, o čom ani netušíš, že malinkej vadí. Môj F. bol veľmi háklivý na banán, o ktorom mi každá maminka aj dr. vravela, že ho môžem. A jemu vadil, bolelo ho bruško, dokonca, keď sme zavádzali prvé príkrmy a dala som mu banán lyžičkou, povracal sa z neho.

danadany
29. nov 2012

možno si niečo vypila, môj reagoval hlavne na to čo som pila, alebo nebola si cvičiť? Ešte ma napadlo že ak si dostala menštruáciu.

kimmie
29. nov 2012

Moj bol velmi citlivy na mliecne vyrobky v mojej strave, hlavne prve styri mesiace. To maval koliky, bol cerveny v tvari a plakal aj 3 hodiny. Odtrhal sa od prsnika pri kojeni a plakal, nic ho nemohlo uspokojit. Ale tieto koliky prestali okolo 4,5 mesiaca. Mozno ju uz zacinaju boliet dasna? Je to este skoro? Ja som si vzdy myslela ze tie koliky trvaju iba tie 4 az 5 mesiacov maximum. Nemoze to byt neico ine?
Ja by som sa na Tvojom mieste asi skusila vratit k tomu kojeniu, ide zima (chripkove obdobie), mas aj starsie dieta, tak to materske mlieko malej pomoze aj s chripkami. Tiez si myslim ze je to jednoduhsie pri dvoch detoch. Drzim paste aby ste to skoro rozluskli 🙂.

wewe22
29. nov 2012

skus probiotika UM su obohatene o vselico co v tvojom mliecku mozno chyba, dalej sa pytaj pediatra co to moze sposobovat a patraj po dovode, nemas nahodou nadprodukciu mliecka vtedy moze babetko velmi pohltat vzduch a potom ho boli brusko, urcite nevzdavaj kojenie len patraj co je spatne samozrejme sa moze stat ze budes muset prestat ale ja by som to volila ako poslednu moznost
drzim palce nech vsetko dobre dopadne

vikuska.
29. nov 2012

Toto podla mna vobec nesuvisi s tvojim jedlom ale s poklesom tvorby mliecka. Je to dost normalne okolo tretieho-stvrteho mesiaca, a to, ze nepribrala by to potvrdzovalo. Takto zvyknu deti reagovat ked boli zvyknute na viac mlieka a rychlejsi tok, a ten sa nejako spomalil. Podla mna sa skontaktuj s nejakou laktacnou poradkynou nech sa pride pozriet ako sa kojite. Ak je to ono, tak ti poradi a pomoze. Mas pravdu, skoda prestat kojit.

11petra11
29. nov 2012

ja som na zaciatku musela vysadit chlebik - hlavne cerstvy malej robil v bruchu sarapatu

gaby21
30. nov 2012

Ja by som normalne zacala prikrmovat, zacni zeleninou a popritom mozes stale kojit. Inak, to co kojaca matka spapa nema az taky velky vplyv na babatko, vsetky problemy su sposobene nedovinutym traviacim traktom, ale tvoja mala je uz velka, toto by nemal byt problem, ja si myslim , ze je hladna

Tu začni písať odpoveď...

Odošli