Dieťa sa dusí pri kojení

pacica
17. jan 2013

☹ ☹ co robit?snazim sa aby pekne cucala,ale ked saje tak sa stane ze cmuka a dostane sa jej tam vzduch a niekedy zle prehltne a zacne sa dusit.skoro zakazdym to je .niekedy mam traumu ju kojit aby si neublizovala.aj u vas to tak byva?ci len u mna je to specialny pripad?ako tomu predist?dakujem

kveta
17. jan 2013

@pacica Chcelo by to lekara, ci ma spravne vyvinute ustocka, hrdielko, teda ci nie je mechanicky problem pri prehltani.

xenicka13
17. jan 2013

nemala by si kojit v sede, vtedy mlieko rychlo tecie

pacica
autor
17. jan 2013

@xenicka13 a aku polohu mam dat?

pacica
autor
17. jan 2013

a to cmukanie?

xlucia
17. jan 2013

@pacica skus v lahu, ale aby mala hlavicku vyssie ako ritulu. mas silny prud mlieka?

zarinkabublinka
17. jan 2013

@pacica nam sa to tiez stavalo...chapem tvoje opravnene obavy...moja dcerka mala reflux, plus hltavo papala pri kojeni...to sposobovalo, ze nahltany vzduch jej tlacil akokeby mliecko hore (naspat), nedokazala to este prehltnut a v spojitosti s refluxom to sposobovalo az zvracanie.prudom alebo ako spominas dusenie...takisto ak mas vela mliecka (ja som mala) a mliecko ide silnym prudom na zaciatku kojenia dietatko ho nevie v takom mnozstve prehltnut a moze sa zacat dusit ...zaciatky boli pre mna narocne...mam jednu velmi zlu skusenost s dusenim ked mala moja dcerka 3 tyzdne (nechcem to radsej opisovat)...moja rada znie- ak mas silny prud mliecka, odporucam si pred kojenim trocha odsat a az potom kojit, popripade zmenit polohu pri kojeni, aby mliecko neslo silnym prudom, odgrgavanie aj pocas kojenia (toto nam velmi pomahalo, normalne som prestala kojit, dala si malicku na pliecko, odgrgli sme a potom pokracovali v kojeni dalej), pri akomkolvek naznaku dusenia som ju zdvihla a tapkala po chrbatiku jemne naklonenu cez predlaktie...odporucam si precitat aj rady ako sa dava prva pomoc babatku pri duseni, pri zvracani prudom (aj cez nos)...toto si ja dodnes trocha vycitam, ze som nemala nastudovane...drzim palce a nech sa to zlepsi...moja dcerka ma uz coskoro 8 mesiacov a velmi sa to zlepsilo🙂))

pacica
autor
17. jan 2013

@xlucia ano na zaciatku mi riadne vela vody strieka

pacica
autor
17. jan 2013

@zarinkabublinka dakujem krasne

kaja73
17. jan 2013

@pacica kontaktuj laktacnu poradkynu-moj sa prave pre toto odstavil z kojenia-od 2m to bol hrozny boj aby vobec sal-ja som spravila chybu, ze som sa to snazila riest sama ale nenasla som recept ako na maleho-aj som si odstrekovala pred kojenim mlieko aby nestrieklo,menila som polohy.......a aj tak sa pri kazdom kojeni aspon 2-3 krat dusli az zmodral-ja som bola vzdy mokra ako mys od nervov.
Bolo to fakto hrozne.
Potom som si radsej zacala odstrekovat a pil z flase-do 7m sme takto fungovali . V tych 7m maleho som skusila ci sa prisaje-a prisal sa-no len mesiac bol ochotny sat a nasledne uz nechcel moje mlieko potom ani z flasky 😝
A to som prveho syna kojila 2 roky bez problemov.

pacica
autor
17. jan 2013

@kaja73 uz som kontaktovala a poradila mi ze si mam prsty dat do tvaru noznic a ako keby pricviknut bradavku,ale co ja viem ci to pomaha.to je vsetko co mi poradila

xlucia
17. jan 2013

@pacica kym zacnes kojit, odstriekaj si trochu mlieka, aby povolil ten obrovsky tlak, a dieta ti bude pit kludnejsie. to bude vas problem, ze mlieko ide zo zaciatku tak silno, ze drobec nestiha

vonicka
17. jan 2013

@pacica - mne tiez radila laktacna ten noznicovy uchop, skoro mi ruka odisla, ale nemyslim si, ze to velmi pomahalo.Moj maly tiez cmukal a znamenalo to, ze je zle prisaty. Ked som mala velmi plne prsia, tak sa mal velky problem prisat (bolo to hlavne v noci). Odsala som si trosku, ale mne to s odsavanim nikdy moc neslo (netusim preco). Nakoniec pomohlo len jedno - pockat par tyzdnov, kym sa tvorba mlieka ustali a nebude ho tak vela. Totiz cim viac budes odsavat, tym viac mlieka sa bude tvorit. Babo sa s tym nejak musi popasovat. A kojit na jedenkrat len z jedneho prsa,ak mas vela mlieka.

pacica
autor
17. jan 2013

Praveze prave prso mavam malo plne a z tohomi moc ani necmuka no lave prso byva viac plne a aj bradavka je inak tvarovana a z toho mi vzdy cmuka

asocial
18. jan 2013

@pacica mne s ato tiey stavalo, ked mal maly mesiac - dva, dost casto...najma, ked som kojila v sede, ale aj v lahu sa to stavalo...

po dvoch mesiacoch to prestalo, skor ma teraz trapi menej mlieka..

cacika
18. jan 2013

@pacica ahoj, moja mala robila presne to iste aj s tym cmukanim. prestalo to ked trosku vyrastla a naucila sa rychlejie pit a aj pusinka jej narastla a potom uz necmukala. trvalo to asi tak do cca. 4 mes. skus kojit aj tak ze si lahnes na chrbat a malu si vylozis na brucho, vtedy ide mliecko tazsie, nestrieka tak.

pacica
autor
18. jan 2013

@asocial aj ja mam malo mlieka.aj dokrmujes?

monika2606
18. jan 2013

@pacica aj moja malá sa dusila niekedy, ale vždy len keď som kojila posediačky, keď som kojila v lahu tak to bolo ok, ale jej aj dosť tieklo mliečko s ústočiek, ale časom ako rástla tak už pila pekne

pacica
autor
18. jan 2013

chcem sa este spytat,ze aj vam na zaciatku dlho tecie len vodicka?mam pocit ze jej mam nejako vela a potom malo toho zadneho ☹

asocial
18. jan 2013

@pacica
nie, nechcem, robim vsetko preto..radsej ho mam nonstop na prsniku..
mala som uz u mna aj laktacnu...

proste je to narocne, cely vecer, alebo niekedz poobede na prsniku, ale co uz,...

uvidim na poadni vo februari, kolko pribral....

pacica
autor
18. jan 2013

@asocial dobre robis,suhlasim s tebou.

majkalujza
25. máj 2016

@pacica aj nam sa to stava ☹