Dieťatká ktoré grckajú. Máte aj vy taký problém?

pal
22. mar 2007

Má niekto problém ako ja,že synček po každom sušenom mliečku stále grcká? ☹

vavka33
22. mar 2007

Ak ti grcka,moze mat alergiu na laktozu.Na tvojom mieste by som zasla za lekarkou a on ti predpise nutrilon pepti,ak nebue chciet-inak mala by,tak si kup HA mliecko a nedavaj mu nijake mliecne vyrobky

pal
autor
22. mar 2007

Ale vravela mi že musíme zájsť na gastro,že ona nemôže predpisovať HA mlieka.Ja nechcem ísť tam veď je ešte maličký.Už neviem ake by som vyskúšala mlieko. 🙂

elliana
22. mar 2007

pal, a grcka ti hned po papani?
Moja mal si hocikedy "pregrcne", ale to je uz take natravene mliecko, mam aj pocit, ze dost casto, ale pripisujem to jej zvysenej pohybovej aktivite, lebo inac je spokojna a nevyzera, ze by ju bolievalo brusko

pal
autor
22. mar 2007

Ani Deniska nebolí bruško,tak neviem či sa moc napapal a navyše musí ísť von,alebo ako.A aké používaš mlieko? 🙂

elliana
22. mar 2007

ja Nutrilon, zvlast grcka, ked po jedeni niekam musime ist a ja ju natahujem a ona nelezi. Ale to mi pride normalne, tak neviem...

maca793
23. mar 2007

pal Simonka keď bola maličká, tak po každom vypití mlliečka grckala. papala Bebu, doktorka nám poradila, že jej máme dávať Nutrilom AR. začala som jej ho dávať, prijala ho dobre, prestala grckať. išlo to vtedy strašne do peňazí, vydržala som to asi 2 mesiace, a keď sa to zdalo byť všetko OK, tak som prešla znova na Bebu, a ten problém sa začal opakovať. boli sme potom na nejakom vyšetrení, nezistili nič, tak som potom presedlala na obyčajné mlieko, keď mala asi 1rok.
Siska vypila vtedy z fľaše 180ml mlieka, a keď si odgrcla, tak vygrcla asi 50ml mlieka a tak to bolo po každom kŕmení.

pal
autor
23. mar 2007

Len to je to že AR Mlieko nedostanem voľne kúpiť.rada by som ho vyskúšala ale to najskôr musím ísť s ním na gastro. ☹

fifa
23. mar 2007

pal, vyšetrenia na gastro sa nemusíš bát, my sme boli, ked mal malý 2 mesiace, ved je to iba sono a zistia tam či má ten tzv. reflux a to treba liečit, neviem sice ako, lebo nám to naštastie nezistili, viem len že dietatko musí papat zvláštne mliečko

adetka
23. mar 2007

aj moja grcka... dost casto... nie vzdy... vacsinou ked sa vela hybe... pripadne po sportovani... v noci vobec negrcka... a narobim si s tym starosti... kym je spokojna...

mimi
23. mar 2007

pal,moj maly zvracka uz od narodenia,teraz prechadzame na tuhu stravu a este stale zvracka.Vraj by sa to malo upravit,ale pokial nechudne je to O.K.Tak mi to aspon vysvetlila moja doktorka.A ked ta doktorka posiela na gastro,chod,nic tym nestratis,iba sa uistis 😉

maca793
23. mar 2007

pal tak si mliečko kúp v lekárni, je to problém? alebo v DM drogerie.

miselinik
24. mar 2007

no aj moja dcérka skoro po každom papaní grcká a to aj hodinu po. Ale už sa to lepší. a je to práve najhoršie keď sa viacej hýbe. Tak ju po jedle dávam pod hrazdičku alebo idem s ňou von. A boli sme aj v gastro - poradni a alergiu nám nezistili. Krmime Nutrilonom HA a už teraz 2.

nane
24. mar 2007

pal...ked ho nakrmis, nedavaj ho lezat ...daj vankusik pod jeho matrac v postielke, nech ma hlavku vyssie nez zaludok a uvidis, ze sa mu to zlepsi, mozno nie hned prvy den ale o tyzden uvidis zmenu..
nechudne? urcite nie velmi pribera....davas mu aj nieco ine ako mlieko?
skus riedku krupicovu kasu, v jeho veku by uz mohol...zavar mu do mliecka kasu, urob vacsiu dierku na cumliku a davaj mu to...prestane blinkat, priberie, a prespi celucku noc az do rana...ja som krmila krupicou uz od 3mesiacov...musi to byt riedka krupica a musis kontrolovat, ci sa mu do cumlika nezbehla vsetka krupica, lebo to nevytiahne...ale on je uz velky, tak je to ok....daj vediet do IP, ci si to skusila a ci sa nieco zmenilo
VLASTNA SKUSENOST 😉
mojho chceli operovat, vraj zomrie...a bol by zomrel, keby som ho nechala dlhsie v nemocnici, nestarali sa o nho, pichali mu injekcie na spanie aby neplakal..mal len 3mesiace...a potom som ho na vlastnu ziadost vzala z nemocnice, dr na mna poslala policiu, ze chcem zabit dieta, svokra zavolala knaza aby mu dali posledne pomazanie, tak som ju trafila svatym obrazkom a vyhnala z domu. zavolala som kamaratke, ona mi vybavila primara na novej bani a za tyzden mi syna vratili...s tym, ze mu nic v podstate nie je, ziadna operacia mu nie je potrebna, treba mu vankus pod matrac, nesmie byt vo vodorovnej polohe, papat hustejsiu stravu a to je vsetko a tak aj bolo...takze mamicky, nestresujte a skuste to...
drzim pasticky...dajte vediet... 😵 cmuk

kika13
26. mar 2007

pal...môj názor na gastroenterologiu je taký, že je to pomoc pre teba, aj tvoje bábo, zbytočne nečakaj a nenechaj ho trápiť sa, mali sme podobny problém v rodine a dieťa sa trápilo do troch rokov, kedy sa konečne detská lekárka rozhodla poslať na gastro. Urobili vysetrenie a teraz je vsetko ok. Ked si len tak kupis sama nejake mliecko, mozno trafíš vhodné, možno nie, ale keď ti ho napíše lekár tak časť by mala hradiť aj poisťovňa, ak to vyplýva z dg.Keby sme aj my neboli toľko čakali tak to mohlo byť vyriešené hneď, sú tu nato. držím ti palce 😉 pa

luckas8
26. mar 2007

ahojte baby!ja mám taký istý problém, len mi negrcká prúdom,ale len sem tam jej vybehne.ešte kojím,dávam jej aj ten nutriton na zahustenie mliečka, ale aj tak grcká.párkrát sa mi stalo, že grckala prúdom.dávam ju ležkať na vankúšik, ale hocikedy jej vybehne, ani nie že setvátka, ale len taká voda.strašne myká nožičkami aj ručičkami,teraz pomaly jej dávam banánik a mrkvičku zo zemiačikom a vtedy negrcká, len keď pije mliečko, ani v noci negrcká.zajtra ideme na poradňu a chcem povedať dr. nech nas pošle na gastro. dr. mi vravela, že po 5. mesiaci sa to upraví, ale 5.mesiacov na krku a nič.aj ju už sedkať dávam a aj vtedy grcká, ale pred tým tak začne plakať, ako keby ju niečo ťažilo.už som taká zúfalá, ale dúfam, že čoskoro to prejde. 😢

alzbeta2
26. mar 2007

ahojte moje🙂 ten moj druhy synacik grcka uz od narodenia som sa naplakala..ale teraz ma uz 9 mesiacova furt, len do objemu menej a to pap uz veselo tuhu stravu, ja som len kojila a pred kazdym kojenim som mu davala nutriton , lebo mu na sone zistili reflux, aj som s nim lezala v nemocnici, ked mal 6 tyzdnov, aby ho poriadne vysetrili, ale nic ine mu chvala bohu nezistili, pekne prospieva uz davno beha 4nozky snad to grckanie casom prejde, na zaciatku len zvysena poloha a ten nutriton, inak ziadne lieky.mojej znamej dcerka to mala az do dvoch rokov! a teraz ma 5 a je v pohode, dufam ,ze mojmu to prejde skor, furt prezliekat utierat to po nom, ked bezka, drobcek moj, dufam, ze tretie nebude mat ani toto..

pipo1777
27. mar 2007

Ahoj moja maličká má tiež reflux od malička a dávame nutrilon ar.Dá sa kúpiť aj bez receptu vtedy stojí cca 200sk.Ale ak predpíše DR.tak ušetríte skoro polovicu.Len teraz je ponovom že musí byť dieťa vyšetrené v Gastro poradni kde vám dajú kód podla ktorého vám DR.predpíše.Nám robili iba sono a to bolo všetko.

pal
autor
29. mar 2007

Ahojte.Tak DR.nás neposlala na gastro,lebo mi aj pekne priberáme,tak mám mu dávať Nutriton alebo 2 lyžičky Solamylu.Tak som mu dala Nutriton a mám pokoj.Trošku vygrcne ale už to nieje také ako predtým.Vravela že to je,z toho že sa rýchle a hltavo napapá.lebo my vážime 10350g. 🙂

luckas8
30. mar 2007

Pal ani nás dr. neposlala na gastro, ja jej tiež dávam ten nutriton počas kojenia a sem - tam ešte grcne, ale už nie tak veľmi, dúfam, že to zachvílu prejde!!! 😀

miselinik
31. mar 2007

Ahojte, tak mi už máme Nutrilon AR a je to super. Už dcérka negrcká tak ako predtým, len niekedy sa jej troška ublinkne. No a nemali sme nijaké vyšetrenia. V gastro poradni nám doktorka povedala, že od januára nieje potrebné vyšetrenie a AR môže predpisovať aj pediatrička ak dieťatko grcká. 🙂 🙂

milhaus
4. apr 2007

moja papa nutrilon AR už vyše dvoch mesiacov a negrcka po nom ale predtym strasne a aj smrdela zvratkami niekedy
doktorka mi kazala kupit nutrilon AR ale nepredpisuje mi ho na recept
neviem prečo ale takto stoji 192 Sk približne jedna krabica a zje ju za 4 - 5 dní
riedim jej to ale nutrilon 1 premium 1 odmerka a 4 nutrilon 1 AR lebo sa nemohla vykakat z toho že je to husté
doktorke to ale nehovorim že to riedim

slenka
17. apr 2007

ahojte maminky, mam otazku na tie z vas, ktore mate problem, ze vam deticky vela grckaju. My mame tiez taky problem a neviem do akej miery je to normalne. Nasa mala grcka po kazdom krmeni a to dost casto uplne prudom, ze to vyzera ze vygrckala vsetko co prave vypila. Ona sa sice tvari, ze jej to nevadi, ale ja son uz z toho na nervy. Po krmeni ju minimalne polhodinu nemozeme polozit(jedine ak je uplne v klude - teda ked spi). O niecom takom ako prebalovanie a kupanie sa da uvazovat az ked uz ma vsetko stravene - teda tesne pred dalsim krmenim. Denne zaspinime viac podbradnikov ako plienok. Teraz ked uz s nami zacina komunikovat ma to hneva este viac, lebo ked lezi na chrbte a kopka si nozkami a ruckami, tak pri tom v kuse grcka - od tekuteho mliecka az po natravene ako tvaroh. No a kedze je teda takmer stale na rukach, tak je na to uz krasne naucena. Myslite, ze je to normalne? Dakujem za odpovede

luckas8
18. apr 2007

slenka a kojíš malú?
nám tiež grckávala,ale nie až prúdom,len sem tam jej vybehlo,tak nám dr. odporučila nutriton,to je svätojánsky chlieb pre detičky, ktoré grckajú z materského mliečka,skús to alebo choď s malou k dr.naša bude mať už 6 mesiacov a skoro mi ešte grcká ale len keď si dá moje mliečko, a v noci je v pohode, lebo je vklude!aj ja som bola z toho na nervy,ale musíš byť hlavne trpezlivá ono to časom prejde, veď ony zato nemôžu!pa pa a držte sa!!!

leva
18. apr 2007

slenka mi sme mali taky isty problem.podbradnik bol u nas nas pravdupovediac velky kamarad.tiez mi mali vela grckal aj hodinu dve po jedle este dost grckal.vravela som to lekarke,povedala ze ked pribera tak je to ok.a ze mam zahustovat nutritonom.ako zacal sediet a jest tuhu stravu preslo to.

zuz11
18. apr 2007

slenka aj nasa dost grckala prvy mesiac ale potom to preslo a teraz uz len obcas a zistila som ze to ma ked ju po napapani nosime a tak po novom ju po napapani bud polozim alebo mam na nohach a sedim, teda nechodim a nenatriasam 🤐 ale to by malo prejst a ked pribera tak by to nemalo byt nic vazne, iba sa asi dost navala 🤐

henri
19. apr 2007

Ahoj Pal. Moj osemmesacny syn od narodenia velmi grckal /prudom/, papal Nutrilon. Zistili mu mierny reflux pomocou ultrazvuku. Doporucili mi , aby som mu do mliecka zacala davat tz. sv. chlebik /dostanes to v lekarni/. Ked to zarobis vyzera to ako zelatina, len treba davat pozor, aby si odhadla mieru,lebo nam sa stalo, ze sa potom zasa nevedel vykakat. Mozes to vyskusat, ja som to nakoniec vzdala a ono to potom preslo samo, aj ked este aj teraz sa mi sem tam /ale uz len naozaj zriedka/ stane, ze grcka a to uz papame aj tuhu stravu. Chodim s nim aj na gastroenterologiu, zacali sme, ked mal asi dva mesiace a je to uplne v pohode. 🙂 Netreba sa toho bat.

milhaus
19. apr 2007

ked mi papa ten nutrilon 1 AR tak negrcka vôbec ale ja don davam 1 odmerku nutrilonu premium lebo sa mi nemohla z toho vykakat
teraz jej už davam aj stavy ovocne a papa milacikov a mliecko ma len na ôbed, večeru a v noci
inak na desiatu a olovrant ma niečo ine
miluje vanilkový jednotáčik a raz ma ovracala lebo sa prejedla, ona nepovie že už ma dost

luckas8
20. máj 2007

ahojte!mám problém, nina bude mať už 7 mesiacov a ešte stále grcká,kojím ju a dávam jej ten nutriton, a niekedy aj ten vygrcká.chcem sa vás opýtať, môžem ju prestať kojiť a začať jej dávať ten nutrilon a.r. a nemusím sa poradiť ani s dr? 😢

pipo1777
21. máj 2007

Ahoj Lucka ja som malej kôly grckaniu musela začať odsávať svoje mlieko dať do flašky a zahustiť nutritonom.Neviem ako jej ty dávaš ten nutriton ale mne to takto pomohlo a aj maličkej.Bolo by škoda dávať jej umelé keď máš svoje 😒 😵

anndrea
23. máj 2007

Ahojky, ja som robila presne to iste, odsavala som mliecko a pridavala Nutriton. Od 6 mesiaca davam Sophinke Nutrilon 2 AR, a samozrejme ze ARko je volne predajne, nepotrebujes ist na gastro.