Dieťatko odmieta papať z prsníka

lusca5
16. máj 2015

Prosim vedel by mi niekto poradit ako dietatko naucit na prsnik, v porodnici sa mi zdurili prsia a nesla ani kvapka. Len teraz za posledne dni vytiahnem malo mliecka, co dufam ze sa rozbehne. Nechcem odsavat vecne ale musim prikrmovat flasou. Snazim sa mu najskor dat odsate mliecko a az potom sunar.

pribinak
16. máj 2015

Pred dojcenim si rozmasiruj prsia, aby mlieko lahsie tieklo. Dobre by bolo, aby vase dojcenie videla laktacna poradkyna.

michaelkanr
16. máj 2015

@lusca5 necakaj a hned v pondelok si zavolaj k sebe laktacnu. Tu plati 100x pocut sa nevyrovna raz vidiet🙂 laktacna ti vsetko osobne ukaze, vysvetli atd.

lusca5
autor
16. máj 2015

A mate skusenosti ako to prebieha doma? Ci vsetko vysvetli na prvy krat alebo este pride? Bojim sa aby som o tu trosku mlieka neprisla bo je to tak 20 ml :(

pribinak
16. máj 2015

@lusca5 ja som mala laktacnu poradkynu doma, velmi sa mi to oplatilo. Navsteva ma stala 20e, to nie su ani dve krabice nutrilonu
Skontrolovala prisatie babatka, to ako pije, pozrela mi prsia, bradavky, ako tecie mlieko, pozirovala styl papania, prestavky, co nas rusi a co nam vadi.
U mna bola len 1x, ale este som jej potom parkrat volala a mali sme taku malu telefonocku konzultaciu. Nakoniec som dojcila 18 mes
Urcite si ju zavolaj.

lusca5
autor
16. máj 2015

Dakujem za radu ak mi pomoze niekto preco by som sa mala trapit viacej bo to odsavanie je hroza a nekonecne :(

siska53
16. máj 2015

@lusca5 suhlasim s nazorom zavolat si laktacnu..stale to vyjde lacnejsie ako nasledne kupovat UM a dalej aj lepsie,akoby si mala stale odsavat...

jannnkka
16. máj 2015

Určite kontaktovať laktacnu. Aj my sme mali problémy s mlieckom, poradila nám a "zachránila" kojenie. A na tvorbu mliecka je dobrý koprovy čaj a Vinea. Hlavne sa nevzdajte, Vaše mliecko je pre bábo to najlepsie🙂

lusca5
autor
17. máj 2015

A neviete mi povedat kolko by malo byt dietatko prisate na prsnikoch, bo trosku sa to polepsilo ale stale to nie je bohvie co

meluela
17. máj 2015

@lusca5 ahoj ... to kolko odsajes vobec nesuvisi s tym, kolko mliecka mas ... mne dieta vytiahlo aj 150ml a pritom som odsala ledva 15-20 ... pri odsavani sa mliecko tak dobre nespusta ako ked pije babatko
Treba vyskusat prisatie ... fakt by bolo dobre niekoho si zavolat, aby ukazal to co mali ukazat v porodnici .. nepises kolko dni ma babatko, tak cim skor aby si uplne nezvyklo na flasu. Zrejme mas problem s tym spustanim mliecka ... treba prsniky pred kojenim nahriat (termofor, tepla sprcha), jemna masaz ... skus pozret toto video je tam pekne vidiet ako treba do pusinky strcit nielen bradavku, ale aj cast dvorca

https://www.youtube.com/watch?v=I-YwsSjzRCc


Drzim palce 😉

ammellia
17. máj 2015

@lusca5 tu mas zoznam poradkyn dojcenia - ihned volaj a dohodnite si stretnutie.
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
Drzim palce.

lusca5
autor
17. máj 2015

Dakujem velmi pekne vsetkym