Dieťatku rastú zúbky a odmieta papať

mon173
22. jan 2012

dieťaťu rastú zúbky - odmieta sa prisať a papať. cely deň nejedla z prsnika. davam jej len po lyzickach aj to len minimum.. lebo aj s tym je problem..:(

strapco13
22. jan 2012

@mon173 zrejme ma bolesti..daj bud neco na boles alebo tie geliky na zubky, pockaj kym zaucinkuje a potom skus nakojit
ale moze ist aj o nieco ine...napr o dojcenecky strajk..hlavne ak ma dudlik ... http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...
nepises ako velke je babatko, ako sa to prejavuje .,tak tazko rozoznat na dialku
ale v oboch pripadoch si pravidelne kazde 3 hodky odtriekavaj mlieko, nech si udrzis laktaciu, skus nakojit, ked je v polospanku a lm bolesti

anjelicek26
22. jan 2012

@mon173 - nie vsetko sa da zvalovat na zuby :( A prave u kojenych deti prsnik ukludnuje, masiruje, dokonca je to vraj jemne anestetikum, proti bolesti, v materskom mlieku. Si si ista, ze jej nie je nic ineho? Nasmu ked ho bolelo hrdlo, tak ani jest, ani pit. Az lekar nam povedal, ze to nie su zuby - mal hnacku, nechcel papat, bol nekludny - ale hnisava angina. Ja by som tam sla zajtra rano... k lekarovi... nech vyluci vsetko ostatne. Mlieko mozes davat aj striekackou do hrdla, ak by fakt nechcelo pit, deti lahko dehydruju. A ako pise strapco, odstriekavaj v pravidelnych intervaloch ako si dojcila, nech sa ti neznizi produkcia mlieka.

mon173
autor
23. jan 2012

ano, zistovala som to a ide o ten "strajk". http://www.mamila.sk/domain/flox/files/pre-pora...

volala som aj laktacnej poradkyni, tak zajtra pride. mala ma 3,5 mesiaca. uz asi tyzden jedl tak pomenej asi len 5 minut, a tym sa mi pomaly prestalo tvorit mlieko. teraz sme v strajku - predpokladam ze mala mala malo mlieka, tak uz ju to prestlo bavit alebo co..:( mlieko inak odstriekavam. vcera v pohode, ale dnes som odsala z kazdeho tak 10 ml. takze mm problem. mam nieco zamrzene, len ma desi ze malinka to nechce ni z lyzicky.. no uvidime co zajtra. dakujem vam ale za komenty..drzte palce..

koralinka
23. jan 2012

aj moja štrajkuje už 2 deň - má skoro 7 mes a zuby ešte nemá, ale tiež nechce sať, aj papá veľmi málo, tiež jej asi ide von zúbok

mon173
autor
24. jan 2012

@koralinka no u vas je ten zubok uz pravdepodobnejsi.. u nas islo fakt o strajk - este stle trva, ale nakojim tak v polospanku - musim vystihnut kedy sa zacne preberat, a je to 🙂 za normalnych okolnosti, ked som prilozila, tak papala, teraz som musela zolit takuto taktiku.. zatial funguje, aj mliecko vyzera ze sa rozbehne.. tak drzim palce aj vam..nech to ryclo prejde..

mon173
autor
24. jan 2012

@strapco13 som citala ze to moze trvat den, dva, tyzden, dva alebo dlhsie.. no super 🙂)

strapco13
24. jan 2012

@mon173 ak pouzivas dudel, alebo inu umelu nahradu prsnika..tak zrusit..predlzuju strajk a vlastne ten strajk je vacsnou kvoli nim

mon173
autor
24. jan 2012

@strapco13 nie, nepouzivame nic, podla vsetkeho to bolo fakt tym ze sa jej nechcelo tahat alebo co.. no nic, uvidim dokedy to bude trvat, zatial sa mm zasa pomalicky zacina tvorit, a odchytim si ju vzdy po zobudeni a bude ok 🙂
dik zatial, majte sa..

strapco13
24. jan 2012

@mon173 dieta moze takto reagovat na znizeny tok mliecka...ponukaj prsnik casto, nenut
ak mas moznost nevylez s malou z postele, hore bez, hrajte sa mojkajte, ona sa k prsniku vrati