Do kedy deti grckajú?

eribac
13. jún 2014

Ahojte maminy, mala z vás niektorý podobný problém? Môj syn stále grcká, nie zvracia. Má 9 mesiacov a zdá sa mi to už ako celá večnosť. On malinkata grckal, nikdy nie prúdom. Mylslela som, že prechodom na tuhú stravu to zmizne, no nie. Chvíľami som mala pocit, že už to prestáva, no odkedy je vonku teplejšie, ponúkam mu častejšie piť a často vygrcne aj čistú vodu (okrem vody a nesladeného čaju nič nepije). Papá už všetko, no napr. po ovocí a obede negrcká, horši je to po piškótke, pečive, jogurte a mliečnej ryže vo výživových flaštičkách. Vygrcne asi za polievkovú lyžičku priemerne, niekedy je to viac, inokedy menej. Dojčenské mlieko mu problém už nerobí (nekojím od 2 mesiacov), Doktrorka nás poslala na gastro, ale muž nechce, aby sme tam išli, že mu to prejde. No dr. do správy napísala, že grcká po každom jedle, čo nie je pravda. Do kedy vám grckali deti?

ushuaia
13. jún 2014

@eribac grckanie je znakom GERD - gastro-ezofagealny reflux, trapi viac-menej dojcata, zvycajne vymizne do 6 mesiacov, ale su deticky ktore trapi aj nadalej...,gastrom nic nepokazis...najma potvrdi alebo vyvrati diagnozu

eribac
autor
13. jún 2014

@ushuaia len budem syna trápiť odbermi krvi. ☹

ushuaia
13. jún 2014

@eribac vies ja tiez niesom nadsena ked moju dceru pichaju ( nebola este chora, iba ockovania), srdce mi ide puknut ked place, a to som zdr. sestra, a kolko deti som sa napichala ja... 🙂 , ked som teraz mama tiez pozeram na mnohe veci inak, ale je to jeden vpich, pokial sa ma drobec trapit..., aspon zistite pricinu a budes vediet o co sa opriet, ako mu pomoct...

micicka
13. jún 2014

Bud rada, ze vas dr poslala na gastro, ved budes vediet ci je to reflux alebo sa len vela napapa. Moja grckavala dost casto, ale doteraz sme sa na gastro nedostali, este aj teraz v 2,5 roku sa stane, ze vyvrati, hlavne mlieko. Dr tvrdi, ze su to hlieny, ale uz je to dost dlho. No a reflux to moze byt, aj ked nezvracia prudom, vtedy sa jedna o skryty reflux, nemusi ani nic vyvratit, ale moze ho palit zaha, moze mat kyselinu a niekedy sa to tak zhorsi, ze mu trosku vybehne az von. Jpreco vlastne muz nechce aby ste isli na to vysetrenie?

marlen18
13. jún 2014

Muž nechce...no ale na vyšetrenie je poslaný syn a nie manžel. Ak vyšetrenie niečo ukáže, tak sa choroba skoro podchytí alebo ak nie choroba tak intolerancia na nejaké potraviny. Ak sa nič neukáže môžeš spokojne spávať. Podľa mňa, keď ťa tam s malým poslala dr. tak choď a nie že manžel povedal, že netreba. 9 mesiacov je dosť dlhá doba, moja prestala grckať v 4. tom mesiaci

eribac
autor
13. jún 2014

@ushuaia máš pravdu, no ja sa budem trápiť viac pri pohľade na nho :(

eribac
autor
13. jún 2014

Muž len nechce malého trápiť vyšetreniami, keď nemá iné subj. ťažkosti. A dr. do správy písala, že grcká po každom jedle, čo nie je pravda. Je pravda, že po jogurte a mliečnej ryži príp. inej mliečnej pochutibke vo výž. flaštičke, má takú kyselú grcku, že až mňa napína.

ushuaia
13. jún 2014

@eribac ja viem...inak u nas ked ideme ockovat ide aj tato...je pri nej...mne sa hned hrnu slzy do oci... 🙂 ,moja dcera mala tiez GERD, zmenili sme formulu na AR, hned od narodenia, nastastie sa to upravilo, grckala vela, nepacilo sa mi to, aj som si myslela ze ide o reflux - a najma nepriberala...Dnes ma pomaly 9 mesiacov, vstko je v poriadku. Inak som si vsimla, ze na SK lekari nevenuju velku pozornost refluxu- zvycajna odpoved je ze dieta z toho vyrastie...tiez divny pristup...

eribac
autor
13. jún 2014

@ushuaia 🙂 my priberáme až moc, už má 12,5 kg. Je to veľký jedák. Len z umelého mlieka už negrcká, tak myslí, že nie je dôvod meniť mliečko.

ushuaia
13. jún 2014

@eribac nechcem ta strasit, ale mala som pod rukami deti s vysokym stupnom refluxu ( deti boli velmi chore so srdcovymi vadami a skoro vzdy sa pridruzil aj reflux) a museli podstupit operaciu...,radsej gastro...ver mi ani nebudes vediet a budete to mat za sebou...

ushuaia
13. jún 2014

@eribac a ako je spomenute nadomnou ,moze ist aj o intoleranciu nejakej zlozky potravy...

micicka
13. jún 2014

Ked nechcete maleho trapit, rob si nejaky cas detailne poznamky, kedy grcka, po akom jedle, po akom case a pod a chod aspon na konzultaciu na gastro, mozno ti povedia ze to je ok. Aj vam dr hovorila ako prebieha take vysetrenie, lebo neviem ci len so sonom sleduju co sa deje v brusku, alebo aj sondou.

eribac
autor
13. jún 2014

@micicka no dr. nám nič nepovedala. No radšej tam pojdem.

defulik
12. jan 2021

@eribac ako vám to prosím s grckanim dopadlo? Ja mám 7 mesacnu a stale grcka hlavne po kojeni

eribac
autor
11. feb 2021

@defulik joj, moj chalanisko uz ma pomaly 8 rokov a veeu nam vtedy diagnostikovali intoleranciu laktózu. Mne v 7 mesiacoch vyvracal cely jogurt a trva to dodnes. Jeho otec ma tiwz s tym problem. Sme na bezlaktozovej strave. Tusim, ze v aj v umelych mliekach je laktoza...