Dojčené 2,5 ročné dieťa uprednostňuje mlieko pred stravou. Čo s tým?

veja2208
24. jún 2019

Dobry den chcem sa spytat na dojcenie 2,5 r dcery,. Nechcem ju zatial odsavit, ale nechce jest resp.. Stale je to o tom ze si pyta mlieko ked je hladna. A v tomto veku na to uzvycerpava, potom sazlosti, ked jej ponuknen jedlo..ako ona je aj rastie, len.vzdy reakcia na hladam mlieko.... Ako obmedzit dojcenie počas dňa? Ako ste to vysvetlovali detom vy? Ja jej vzdy ponukam náruč
...ake uz nie vzdy jej chcem dat mlieko. Poradte prosim dakujem.

pribinak
24. jún 2019

tak ponukaj aktivitu, nieco zaujimave, knizku, hracku, .... ak ponukas naruc, tak zas citi tvoje teplo, vonu, opiera sa ti o hrud, proste zas je to o cecku

malasandrika
24. jún 2019

@veja2208 u nás vysvetľovanie nepomohlo, ani iné aktivity, v tomto veku je už dieťa podľa mňa “veľmi zvyknuté”. Takže ak nič nepomáha, tak jedine nedať a stáť si za svojím.

janickacrazy
24. jún 2019

@veja2208 daj ju do jaslí alebo do školky aspon an pár hodín, tam si odvykne

majka1921
24. jún 2019

@veja2208 ja som malu najprv odstavila od denneho kojenia ked mala 20 mesiacov. Vysvetlila som ze uz nedam, len na spanok.Par dni este skusala, bola mrzuta ale zvykla si. Ako uz bolo spomenute, ak sa rozhodnete nedat, treba na tom trvat. Inak bude dieta zmatene. Drzim palce.
Ja som malu (teraz 2r) uz odstavila uplne a je to neskutocny jedak odvtedy :D

siska53
24. jún 2019

@veja2208 tak ja som mojej pekne dojceni v 20.m.obmedzila,lebo behala aj 15-20x za den za mnou a uz mi to vadilo a bolelo.
A moja metoda bola naoctovanie prs. Ponechalo sme si len vecerne a ranne dojcenie a potom neksor uz len ranne . Ked mala 2 roky, odstavila som ju uplne. Všetko octovanim.