Dojčenie a alkohol.

2. jan 2020

Zdravím, dojcim a cez sviatky bol aj alkohol...

nerya
2. jan 2020

Výborne!🎄

janinah
2. jan 2020

Dieťa lepšie spalo....ale opakovať to netreba.

nikpa
2. jan 2020

Zodpovedna matka 🤔

0silvia0
2. jan 2020

dakujeme za oznam🙄

veronikaszabova
2. jan 2020

Pointa? 🙈🤷‍♀️

autor
2. jan 2020

@veronikaszabova výčitky svedomia 😞

dopolbokaodrata
2. jan 2020

Nuž, keď už bol, tak si ho tam nemohla len tak nechať však 🙄

veronikaszabova
2. jan 2020

No smola. Nabuduce skorej porozmyslaj, nez nieco spravis.

nikpa
2. jan 2020

No a čo čakáš, že tu ti tvoje svedomie ukludnime?

sunny8
2. jan 2020

Odsudzovať ťa nebudeme - ale chudák dieťatko 😔

luba41
2. jan 2020

bola si na mol? asi nie..tak v pohode, ked si dáš raz za čas v primeranej miere..🙂 nič mu nebude..

kristina2412
2. jan 2020

Nepises ako stare mas dieta,je velky rozdiel ci sa jedna o novorodenca alebo dvojrocne dieta,ktore sa dojci len raz pred spanim. Tiez nepises kolko alkoholu,je rozdiel deci sampanskeho na pripitok alebo pol litra vina....Tak isto zavisi od tvojej hmotnosti.

ladyvi
2. jan 2020

No ja si raz tyzdenne, ale skor asi raz za 2 tyzdne, doprajem deci vinka. Na trhoch som si dala deci medoviny. A uz dlho mi ide slinka na becherovku s tonikom 😂 a teda nemam ani vycitky svedomia 😂

matapo
2. jan 2020

...ja si tiez obcas dam pohar vina (sviatky alebo nejaka oslava) a teda uplne bez vycitiek. Do toho mlieka z tej trochy alkoholu takmer nic neprejde. Pokial je to ozaj raz zacas a nie vela a nie pravidelne je to podla mna v pohode. Ale tak obycajny clovek som 🙂 deti mam kludne, sikovne 🙂

lula313
2. jan 2020

Mne gyndos povedal, že 1-2 deci vina môžem a vravím mu, ale ja nepijem, on, že môžem, no asi tri minuty nám trvalo, než sme sa pochopili, že ja nepijem alkohol vôbec, nie preto, že kojim a kým má prestal presviedčať, že mám pit😀

smejko25
3. jan 2020

No pokial si sa nezťala ako doga nejaky poharik vinka nezaskodi 🙂 Ja som si dala par poharikov medovinky a moje dieta ma skoro 3 mesiace a nemam pocit žeby sa mu niečo stalo😁 aj včera sme si s manželom dali po 2 poldecaky medovinky 😁

arcticcode
3. jan 2020

Doktor mojej zene tvrdil, ze naozaj velmi male, skoro az ziadne mnozstvo alkoholu neprechadza do mlieka. Dojky nemaju pit preto, aby sa neozrali a mohli sa starat o dieta.
Skor, ako zacnete hejtovat, uvedomte si, ze to povedal doktor s 30 rocnou praxou, nie ja. 😀

autor
3. jan 2020

@luba41 nie na mol ,ale popojalo sa

autor
3. jan 2020

@kristina2412 1,5rocne dieťa mám okolo 67kg takže tak...

ladyvi
3. jan 2020

Myslim, ze moje dieta, ktore vycucalo fixku, sa z nej viac napilo alkoholu, ako to tvoje cez materske😂

majah212
3. jan 2020

Nepises kolko si vypila ak si vypila 3 litre vina tak by som mala.obavy.ak si das pohar tak je to ok. Ak mas vycitky svedomia tak na buduce nepi, pokial viem nepit alkohol nie je trestny cin a si svojpravna aby si povedala nie ;)

heidy222
4. jan 2020

https://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/alko...

Ludia nechapu farmakokinetiku. Ak mas 0,5 Promille v krvi co je napr velke pivo, v mlieku bude tiez maximalne (Ale skor menej ako) 0,5 Promille cize 0,05% co je mnozstvo ktore sa Uz v Creve babatka zmetabolizuje a do jeho obehu sa nedostane nic.

halinka222
1. apr 2020

Zdravim mam.otazozku dcerka ma 11 mesiac dojcim , a chvem sa spytat aky ma vplyv ak si vecer dam 2 pohare vina ked aj kazdy druhy vecer je to pre mna relax pred tehotenstvom som milovala vino a.po celom narocnom dni je to.pre.mna naozaj potrebny relax (vypnutie ) a kojim potom az o 7-8 hodo zostane nieco v mlieku alebo nie ? Mam mlieko odstriekavat alebo mozem kojit

luba41
1. apr 2020

@halinka222 normálne si daj a nomalne možeš kojit..🙂

danicao
15. máj 2020

Ja si tiez zvyknem dat za poharik, aj za dva, ale skor sampanske 😋 nevsimla som si ze by to malo nejaky vpliv na krpca, bohuzial ani to ze ,,bude dobre spat,, 😁 čítala som jeden clanok, tam bolo pisane ze iba 1% z toho co zjeme alebo vypijeme sa dostane do mliecka, co je naozaj málo, a co sa týka pitia, alkohol musi byt v krvy aby sa dostal do mlieka, a to by sme museli vypit podstatne viac... tak nazdravie maminky 😁🍷🍹 nikde som sa nedocitala ze by alkohol v malom množstve skodil babatkam.
a prosím vsetky puritanky aby si odpustili napadanie mojho komentaru 🙏

smejko25
15. máj 2020

@danicao myslim ze puritanky tuto temu daaavno vzdali 😂😂