Dojčenie a odvápňovanie kostí. Mali ste s tým problém?

klara_klara
3. nov 2009

Ahojte nemali ste niektorá s týmto problém. Ja odkedy dojčím (5 mesiacov) mam strasne problemy s pukanim v klboch, kolenach a celkovo si citim slabsie nohy. Neviete ako sa to da riešiť, aké výživové doplnky brať, čo sa osvedčilo? Ďakujem za rady.

klara_klara
autor
3. nov 2009

Nikto nemate podobny problem?

kafulienka
3. nov 2009

urcite zabudni na mlieko - teda v tej klasickej podobe 😉

radsej papaj mak a mandle...

😉

czechzuzanaba
3. nov 2009

kafulienka - a proc? Ja piju mliko aspon litr denne a je vsechno v pohode... 🙂 v tehotenstvi sem pila i tri litry denne...

klara_klara
autor
3. nov 2009

boli ste s tym niekto aj u lekara?

pishulina
3. nov 2009

Klari, mám pocit, že mám podobný problém. Mne síce nepraskajú kosti, ale mňa bolia kĺby aj na nezvyčajných miestach. Napr. na palci na ruke, kotníky, malíček na nohe...?!?... a keď dlho spím na jednom boku, tak ma dosť bolí ten spodný bedrový kĺb...zatiaľ som to neriešila, tiež neviem, čo s tým

kafulienka
3. nov 2009

czechzuzanaba,
ono skus si vygooglit, ze preco nie klasicke mlieko, niekomu to "nic" nerobi, niekomu "berie vapnik z kosti...", aj tu na konikovi sa to rozoberalo, len musim mrknut, v ktorej teme...
este to tu niekto spominal, ze babatka su pre kojacie matky taki "upirkovia", proste nas vyciciavaju...
ja beriem (tusim zacnem poctivo kazdy den pre istotu...) vitaminy, co som brala aj v tehu...nebrala som ich teraz asi tyzden a fakt sa tiez momentalen citim akosi "slabsie"...

😉

klara_klara
autor
3. nov 2009

kafulienka ja tiez beriem vitaminy co som brala v tehu, ale asi mi to nestaci

katy30
4. nov 2009

Ahoj klara. Ak maš možnost kup si trstinovu melasu v Bio obchode. Mne velmi pomohla.

cestovatelkaandrea
4. nov 2009

mne doktorka kvoli tymto problemom odporucala brat D vitamin pocas kojenia taku davku ako aj drobcek

annag
4. nov 2009

pokiaľ sa mamička normálne stravuje, tak žiadne vitamíny umelé nemusí prijímať - ani v tehotenstve, ani počas dojčenia. Problém je, že existuje množstvo mýtov, čo sa jesť môže a čo nie, množstvo mamičiek doslova živorí na niekoľkých jedlách pol roka či dlhšie - tam už objektívne môžu vitamíny , minerály ... chýbať, ale primárne nie ako dôsledok dojčenia, ale ako dôsledok podvýživy.

- ak má mamička obmedzený jedálniček, tak napr. vápnik treba užívať v kombinácii s horčíkom - magnéziom a aj zinkom. Bude sa lepšie vstrebávať. 🙂

klara_klara
autor
4. nov 2009

dakujem annag 😉