Dojčenie a strukoviny

milka1533
21. máj 2019

Ahojte baby môžem polievku jest ak v nej budú strukoviny??.. Samozrejme ze tie strukoviny jest nebudem len tu stavu aj zemiaky malý ma 2 mesiace.. Ďakujem za NORMÁLNE ODPOVEDE..!!! 🙂

tini27
21. máj 2019

Neviem ako je to so strukovinami, to som este netestovala, ale dala som si “vodu” kde sa varila kapusta, aj to len kúsoček a ďalší deň bol horor... tak radšej s tým rátaj.

3petka
21. máj 2019

@milka1533 Ja som tiež len raz vyskúšala a už potom som si dva krát rozmyslela. Bola to fazuľová polievka.

milka1533
autor
21. máj 2019

Ouuu tak to radšej potom neskusam a urobím si kuraciu🙄🙄😊

beky1813
21. máj 2019

Ja som jedla vsetko, prvej vadil len paradajkovy pretlak. Druhej nic

arcticcode
21. máj 2019

Najlepšie na tom celom je, že v nemocnici majú u prdele. Keď sa nám narodil chlapec, žene na druhý deň v špitali šup brokolicovú polievku. Všetky novorodeniatka jačali o dušu spasenu... :(

galioska
21. máj 2019

@milka1533 no ja žijem v UK a mne tvrdili že všetko treba jesť a prvé jedlo v nemocke fazula,🤣 malý to prežil😀 pri malej to isté 😃, za mňa v pohode len nie za plnú misku😀

zuzanaete
21. máj 2019

Je to individualne. Od 3 tyzdnov som bezne jedla strukoviny a drobec bol v pohode. Treba opatrne vyskusat.

kristina2412
21. máj 2019

@milka1533 ja mám zatiaľ otestovanu len červenú šošovicu a mladý hrášok,bolo to v pohode. Pred fazuľou mám rešpekt...

ukulela
21. máj 2019

@arcticcode nam zasa polievku zo zelenej fazulky a na veceru kapustove fliacky ... tam je chyba, ze uz nedavaju rodickam specialnu dietu.
@milka1533 ja jedavam, malemu nevadi. ak sa bojis, daj si cervenu sosovicu, ta nenaduva,

bobula46
21. máj 2019

Treba skúšať všetko. Ale nikdy nie na večer lebo bude preplakaná noc ak to bábätku nesadne 🙂 ja som skúšala zo všetkého kúsok aby som zistila čo synovi vyhovuje a čo nie. Keď bol maličký tak som nemohla fazuľu, šošovicu kapustu, hrach, brokolicu, karfiol, pizzu... Vždy som ale skúsila, napríklad po dvoch mesiacoch znovu a časom mu to nevadilo. Nedávaj si plnú porciu, skús napríklad polovicu z toho spapat a uvidíš. Niektoré bábätká na to nereagujú 🙂

slniecko35
21. máj 2019

Treba len vyskusat, niektore babetka su citlive na urcite potraviny, ine nie, to sa neda dopredu vediet. Moj syn ma 2 mesiace, cisto kojeny a jem vsetko (okrem alkoholu a stiplaveho), aj strukoviny, brokolicu, karfiol ... zatial mu nic nevadi, nema ani koliky a ma uz vyse 6kg takze mu mliecko chuti 🙂

basska_b
21. máj 2019

Treba to skúsiť, ja som to považovala za mýtus a jedla som všetko, ale je fakt, že raz ako keby fazuľová polievka vadila...

uzanka16
21. máj 2019

Ja by som vyskúšala,ja dojcim od narodenia malého, v pôrodnici nám dali karfiolovu polievku čo vraj tiež deťom.robi zle-nic nebolo,doma som dala kyslú polievku riadnu s kapustou a tiež nic,hrach som jedla,fazuľu,šošovicu proste som sa neobmedzovala,lebo by som bola hladná a ešte viac schudla,vždy som skúšala či urobí zle alebo nie,ak by robilo zle prestala by som jesť.ja by som sa neobmedzovala a vyskúšala.

uzanka16
21. máj 2019

@basska_b mne povedala laktačná že mám jesť všetko,väčšinou dieťa že ak je raz kolikave a boli bruško bude ho bolieť aj keď bude.matka na vode a chlebe.prikladom moja mama bola tá sestru kojila čo si myslela že jej asi všetko vadí a ostala na slepacej polievke a chleba s.maslom.a aj tka ju vedelo brucho bolieť.preto ja som skúšala jesť všetko.

eliska13
21. máj 2019

Na Vianoce som mala ešte bábätko a jedla som kapustnicu a majonézovy šalát s hráškom nič mu nebolo
Su deti citlivé a také ktorým to nevadí.strukoviny sú zdravé vyskúšaj....

lusyc
21. máj 2019

Mojej staršej nevadilo nič, ani strukoviny, ani hlúboviny, ani kapustnica. Mladšej vadí karfiol a kysnuté cesto. Chúďatko malé, prišla som na len odskúšaním.

sunsflower
22. máj 2019

ja som jedla/jem všetko čo aj pred otehotnením a malej nič nie je, kojím už 18 mesiacov. Tiež som sa bála na začiatku čo môžem jesť, plakala sem tam prvé dva mesiace a to som si dávala pozor čo zjem, ale zistila som, že moja strava na to vplyv nemá

sono2
24. máj 2019

@milka1533 úplne kľudne nie je to o tom. To by čo ženy jedli veď ja som dojčila 22 mesiacov mlieko sa tvorí z krvi nie z obsahu žalúdka