Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dojčenie a tehotenstvo

mamina2388
12. júl 2015

dobry vecer....
Idem sa sem obratit z otazkou a zaroven radou, ako odstavit moju pomaly 2 rocnu dcerku, nakolko som tehotna, priserne ale naozaj priserne ma bolia jak bradavky tak i dvorce, a cele prsia, a dalsi problem som zbadala dnes,...pobolieva ma brusko ako sa prisaje a zacne tahat, takze isto by to nebolo odveci ukoncit...problem trva uz 3tyzdne,...vobec totiz nemam mliecko a mala si akosi nie a nie odvyknut a flasku mi takmer odmieta celu noc, kedze cez den jej to "cecikovanie" akosi nechyba, kedze papka samozrejme uz normalne,...len problem je v tom ze do nedavna to mliecko bolo a posledne 3tyzdne zial nieje, a akosi bez ceciku nezaspinka. Ak aj ano horko tazko a po polhodine znovu plac... ☹ ☹ ☹
Prosim o radu pretoze to je uz az nonsens co ona robka kazdy vecer,...dnes si dobre ze nevytrhala vlasi, a nezasla sa od placu,... ☹ ☹ ☹
Dakujem za vsetky rady.

aaandulkaa
12. júl 2015

@mamina2388 ahoj, asi by som sa obratila na niektoru z laktacnych poradkyn mamila.sk...drzim palceky

nevenka
12. júl 2015

Ahoj, nam sa toto stalo pred 7. mesiacmi, otehotnela som a zrazu mliecko nebolo a priserne ma boleli prsia, do toho este zapal priedusiek a lieky...nas maly mal vtedy 13 mesiacov, nebol zavislak, ale papal aj v noci, nastastie uz len 2x...ale musela som sa odstahovat zo spalne, lebo som ho budila kaslom. A s tym prislo aj nocne odstavovanie. Cez den som to pretrpela 3-4x, neskor uz len 2x, nakoniec sam jeden vecer prso odmietol. Odstavenie v noci znasal tazko a trvalo to asi 2 mesiace, kym sa naucil spinkat a nebudit sa. Vzdy, ked sa zobudil, bol s nim manzel a daval mu vodicku, tu jedinu z flasky chcel, ale len par tahov, nakoniec mu doslo, ze to nema zmysel a spinkal pekne celu noc a papal len rano a vecer. Chcela som odstavovat postupne, v case uplneho odstavenia mal 16 mesiacov, takze to trvalo cca 3 mesiace. A zazrakom, ako sme prestali s kojenim, zacal viac papat, lebo kym som ho kojila v noci, tak to, co nezjedol cez den, tak dobiehal v noci mlieckom a ked toto nebolo, tak zacal pekne papkat cez den a aj pit! Toho som sa najviac bala, lebo z poharika nehrozilo a z flasky tak max. par tahov vecer pred spanim, ake u Vas uz ma dva roky skoro. Kupila som taky aventacky poharik so slamkou, to ho zaujalo a hned ako som mu ho kupila, stiahol mi 2,5 dcl cistej vody. Teraz je to ako na hojdacke, ale ked je naozaj smadny, tak sa napije. Deti nie su hlupe, budu si pytat...len u dvojrocneho dietata by som ratala s vacsimi protestami asi...ale pretrpiet sa to da, aj ja som si zapchavala usi a podobne, bolo mi to luto s tym odstavenim. Asi viac ako malemu. Lebo akonahle sme kojili poslednykrat, zmenili sme komplet miesto zaspavania, teda nie v spalni, ale v detskej izbicke a nasledne sme aj prestahovali postielku, na pocudovanie, prsko si nechodil pytat vobec!!!, ale fakt vobec. Stale este nemam bradavky zahojene a obavam sa, aby sa mi do porodu vobec zahojili...tak si ich vetram a chodim doma casto aj nadivoko, a maly len obzera, ze co to, ale nikdy nepovie "ham", to uz len na chlebik a take veci...divim sa tomu, ale je to tak.

Drzim palce, aby sa to podarilo...chcela som kojit tandem, ale nevydalo a asi nie kazda zena je na to stvorena, treba sa s tym zmierit. Co ja som uz na tie bradavky vyskusala, nic nepomohlo. Tak drzim palce, nech to zvladnete, nech to bude akokolvek! A dcerka iste od hladu neumrie! Nauci sa!

nevenka
12. júl 2015

laktacnu mozete kontaktovat, ale nam absolutne nepomohla...jednoducho to u nas neslo inak...len odstavit ☹

Pri odstavovani ma napadlo, ze s drobcom by mal byt radsej ocino, hlavne v noci, kebo dieta maminku skor zlomi, otca nema ako...

Ja som bola fakt priserne unavena, uz som bola z choroby a nocneho vstavania tak unavena, ze som cez den na maleho stekala a bola som na neho zla. Mamina musi pred druhym porodom nabrat sil, toto tehotenstvo je pre mna osobne tazsie ako prve, fakt nevladzem a neviem si predstavit este kojit.

Kazda to mame inak, kazda z nas si musi urcit svoje hranice, kam az pojde a ako to spravi. Keby ste aj uz fakt nechceli kojit, tak malej ste dali uzasny zaklad, ba viac nez to. Dva roky dojcenia su UZASNE! ak chcete viac alebo tandem, aj to je super, ale zvazte svoje limity, nic nerobit extremne,...

Niekedy mam dojem, ze su take dva tabory - dojcit kratko alebo dojcit za kazdu cenu dllllho! Ja som za taky stred a fakt sa necitit previnilo, ked nam to nevyjde podla momentalneho trendu alebo vlastnych predstav. Treba sa riadit zdravym sedliackym rozumom. 😉

sharlotta
12. júl 2015

Len pridam vlastnu skusenost. Dcerku som odstavila, ked mala dva roky, bola som vtedy velmi chora a naozaj som nezvladala ju v noci kazdu hodinu dojcit. Ked som sa dala dokopy po druych dobratych antibiotikach, zistila som, ze som tehotna. Dcerka odstavenie znasala velmi zle, trvalo ta asi mesiac, co po nociach mala uplne hystericke zachvaty, cela sa triasla a vrieskala. S odstupom casu je mi to velmi luto, ze som to nezvladala a ze som ju nedokazala dojcit aj dalej. Ak by som mohla, vratila by som to spat. ☹ Prto odporucam dobre si to cele premysliet a hlavne neodstavovat dietatko radikalne a odist od neho, ale s citom a postupne s neustalym ubezpecovanim, ze mama ho neopusti.

Nas pribeh
https://www.modrykonik.sk/odstavenie-dietata/

nevenka
12. júl 2015

@sharlotta

hej, s odstupom casu sa na to pozerame inak, ale keby si sa znova citila tak ako si sa citila, asi by si sa rozhodla znova tak isto...

Aj ja som to odstavenie maleho znasala velmi zle, nastastie horsie ja ako on, je mi to luto, ze som nedala tandem...

Hmmm...ale zase som zazila poporodnu depresiu a nechcela som sa z vycerpania znova dostat na psychicke dno, uz len zo zodpovednosti k dvom drobcom,...radsej teda nech maju maminu zivu a zdravu, ako ju mat choru alebo ju vobec nemat.

Treba si to vsetko zvazit velmi zodpovedne...

mamina2388
autor
12. júl 2015

nooo, tak ja zial jej uz to mliecko neviem poskytnut, ako som pisala nemam a ako prvy dvodod hocjakej snahy ju odstavit je pobolievanie v hornej casti bruska, nieco dost podobne ako stahy maternice po porode,..cize urcite by som nerada prisla o babenko,...(aj malinka sa nan tesi a muz este viac), ... 😉
to ze ma bolia cele cici skor uz pripisujem tomu ze sa tu iba trapim,...
Kedze mudra pani laktacna, mi iba stlacila cici oba, neslo nic mala sa spravne prisala,...bla bla bla,...je to na dlho tak mi povedala potom iba tolko ze ju treba odstavit,...
Lenze ja neviem, bud som neschopna ja,...alebo neviem preco no nie nie a nie sa darit, a uz to trva 3tyzdne, co zapasim s nou kazdy vecer aby aspon nieco vypila z flasky,...a aj to uz kolkokrat je desat aj jedenast v noci,...
Kym bolo mliecko, a bola mensia, zaspavala mi okolo 19.00-19.30 a prespala celu celu icku noc,..no teraz snad kazdu hodinu je bore, a len cici, dam jej flasku odstrkuje,...dam znovu flasku, ..spusti uz plac,...uz som aj unavena.
Ani nie z tych poloprebdenych noci, ako z toho ze ma bolia cici, a nejde to odstavenie,..

zuzanaf
12. júl 2015

@mamina2388 Pozrite tu: https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/ako-prestat-kojit-rocne-dieta-3/

Pred pár dňami som tam poradila mamičke, ktorá chcela tiež odstaviť a odstavila to pomocou mojej rady🙂
Možno pomôže i Vám 😉

Držím palce, ja som musela tiež odstaviť, lebo som bola tehotná...

veronikasa
12. júl 2015

Ja som moju dceru tiez tak musela odstavit, ale ona mala uz tri. Jeden den ma to pricucnutie strasne zabolelo tak som ju odtiahla a to bolo posledny krat, viac som to ani neskusala. Par dni ( hlavne noci) nervacila a potom ju to preslo. Este ma par tyzdnov pokusala ci nepovolim, ale ti uz bolo v pohode. A na zaver v nasom pripade velmi pomohol tatinko kedze prevzal ulohu uspavaca, pretoze to jej nervacenie a kopcovanie som ja radsej neriskovala.

nevenka
13. júl 2015

@mamina2388

ved aj u nas to trvalo dlho, hlavne by som zacala nocou...vecer by som aspon symbolicky skusila, boli to, ja viem...mne este v tom case mlieko tieklo, sice malinko, ale slo...nech si vecer na ukludnenie pocucka, aj rano napriklad, resp. ak spava cez obed...ale v noci nedat,...neviem, co inak veceria? U nas to bola kasa a potom symbolicky mliecko z prsa a za tym sme skusali vodicku z flasky. Raz mi na vodicku povedal "mnam", kde ju vypil na ex, tu 125-ku aventacku...skuste jej z flasky davat len vodu alebo inu tekutinu, ak nejaku toleruje, nie umele mlieko...tych mliecnych veci nech ma cez den, my niekedy naozaj nemame ani tych odporucanych 500 ml, niekedy ma kasu len vecer, to je 200, aj to kravske klasicke. Ale samotne ho nechce pit, len takto v kasi, privarkoch a pod.,....asi mate zavislacku naozaj, a v 2 rokoch uz maju iny rozumcek ako my v 13-tich mesiacoch, ked sme zacinali. Ale nic sa robit neda, len vydrzat a skusit tie noci, nech travi s otcom. Ja som nemohla v tej izbe fakt spat cca 2 mesiace, mozno aj viac, stahovala som sa prec a potom sme mu postielku dali do detskej...a bolo to lepsie...

mariamaria88
13. júl 2015

Ja mám podobný problém, čakáme bábo v decembri, naša dcéra má 15 mes. Je to závislák, inak ako pri kojeni nezaspí. Bradavky ma brutálne bolia, mám toho plné zuby, teraz jej idú navyše aj zuby takže je dosť precitlivelá a na prse sa ukľudní....neviem ako daľej, dcéru musím jednoducho odstaviť a naučiť do pôrodu zaspávať bez prsníka....pre mna nepredstaviteľná vec, lebo ma vždy plačom premôže keď jej nechcem dať cucnúť.

katarina644
13. júl 2015

@mamina2388 ahoj, ja som dceru sedemnastmesacnu odstavovala mesiac. ma islo porazit, ale nasilu to muselo uz potom ist. treba vydrzat ten plac. po troch dnoch si ani nespomenie na cicik. musis ty vydrzat.

mamina2388
autor
13. júl 2015

ahojte no dnes to je este horsie ako zle, hroozne ale ze hrozne place, uz aj kope,...a to inokedy o takychto casoch uz spavala,...ja som normalne zo silami v koncoch,...hmmm muzovi by som dala aby skusili spolu hajuskat no koly praci nieje s nami,...takze to musim voliako uhrat sama, len je to tazke, a hlavne ked tak srdcervuco place, a odmita mi aj flasku,.....no hovorim hroza, ale uz dnes bol kusok pokrok v tom ze ma odmietla, ale nasledne sa prisala znovu,...
Tak snad uz zajtra bude lepsie dufam v to, lebo uz mi to az srdce trha,...

nevenka
13. júl 2015

@mamina2388

ale musis sa rozhodnut, ze nedas, mna v tomto podporil velmi manzel, je horsie, ze nie je s vami...lebo on ma vyhnal od synceka a hotovo, nedovolil...

Lebo ked raz das a povolis, tak potom ona pochopi, ze ked bude dostatocne dlho revat a kopat, tak nakoniec dosiahne, co chce...niektore deti to fakt tazko prezivaju a aj maminy s nimi...

A este, nemas fakt nikoho ineho, kto by ti s nou pomohol? mamu, sestru, niekoho proste...ineho...

Toto je dost zle, ze musia byt muzi prec, lebo dieta sa potom upne len na maminu a stane sa z nich zavislak, jasne, ze sa nechce dobreho vzdat...

Cim starsie dieta, asi horsie...u nas az teraz zacina take to vzdorovanie a odstavovat v to to case musi byt o to horsie...ale revala som aj tak s nim...☹

Toto kojenie na poziadanie je mozne tak do pol roka podla mna a potom to uz pomaly treba zacat korigovat, uvidime pri druhom, co bude...lebo ako kukam, tak deti sa lahucko stanu zavislymi na prsku...

Drzime palce!

luba41
13. júl 2015

@mamina2388 skús to konzultovať s nejakou laktačnou poradkynou..tá Ti poradí, vysvetlí ako to zvládnuť, aby to čo najmenej "bolelo" Teba aj dcérku..netreba to riešiť flašou a takéto násilné odstavovanie.. 😒 a dieťa nie je závislák, pre dieťa je dojčenie prirodzené / aj časté dojčenie/ aj vo vyššom veku..ja by som nezvládala pozerať na svoje takto trpiace dieťa a myslím, že v tomto veku sa dá s dieťaťom "dohodnúť"..

sunnyfunny
9. aug 2015

@mariamaria88 ahojky, sme na tom veeelmi podobne..podarilo sa Ti nieco zmenit??ak ano,pis,pis sposoby...nasa je tiez zaaavislacka 😝

mamina2388
autor
9. aug 2015

ahojte, ano ano podarilo sa mi zmenit nasu situaciu, tym stylom ale nesmejte sa, no uz to veeeelmi bolo treba, a uabralo to za jeden den, aj ked ma to mrzi, no ked sa na prazdno prisala a tahala tak to hrozne bolelo, mozno niektore si pomyslite ze som nahlavu, ale jedine co nam zabralo. ☹ ☹ ☹ Odniesla cica neni, a musela to pocut velmi vela krat, takze ked neuspela v noci, chcela cez den, 12x za mnou prisla s tym ze chce cici, tak som jej povedala ze usla s nimi cica(macka),...tak potom ju hladala a aj na cicky zabudla... ☹ ☹ ☹ co uz

mariamaria88
10. aug 2015

@sunnyfunny Tak cez den ju este uspim na prsniku, cez obed...ale vecer sme pekne presli na flasu kakaa, obcas ho este odmieta ale prsnik uz nedam, najprv to trvalo hodku, teraz do pol hodiny zaspi, prituli sa pri mna, skusa stale ale nedam, krasne spi celu noc ,raz sa prebudi vypita si vodu a spi dalej, uplne inak sa vyspim aj ja. ovela sa to zlepsilo, este musime zmenit obedny spanok a este sa musi naucit zaspavat aspon pri tatinovi lebo pri nom ani pri nikom inom nechce spinkat iba pri mne. ale aj tak pokrok, cakala som vela placu ale nebolo to take drasticke.

adush123
10. aug 2015

@mamina2388
@mariamaria88 baby u nas je toto iste. Maly 16mes bez prsa nezaspi 😠 v noci som ho naucila aspon na cajik no niekedy musim to prso dat. Idu mu i ocne zuby tak inak by sme noc nevydrzali. No som v 17t a prsia ma bolia po prisati. Uz vela slz som vyplakala. No fakt neviem ako ho uspat inak. Ine mlieko nechce.

mariamaria88
10. aug 2015

@adush123 nam tiez sli ocne dva tyzdne dozadu, a boli aj horucky..to som proste tiez musela dat, ale ako sa to upokojilo a vysli zuby tak proste noc som si povedala ze uz nie, bola som unavena, budila sa aj 5 - 6 x za noc. spi s nami..takze zacali sme uspat este na prsniku, ale v noci sme si ju proste nevsimali ked sa zobudila...uspech bol tak 50 na 50, casom sa to lepsilo ponukala som jej stale pohar s vodou.ako sa naucila zaspat bez vecer tak uz sama v noci si vypita iba pit a spi dalej,. Ked som ju kojila este v noci tak nadranom uz od 5 tej bola stale hore az do tej 8 smej. stale sa budila a chcela dalej spat ale nevedela ako ..takze zas prsnik. rana boli tiez nanic. teraz spi pekne v kuse do rana az. chce to moc nervov, ale treba skusit najprv noc, teraz bojujeme zase s dnom, kedy reve jak tur ak ju uspim a nahodou ju od prsa odpojim...

adush123
10. aug 2015

@mariamaria88 a teda neuspavas na prsu?? Moja chyba ze som ho tak naucila

mamina2388
autor
10. aug 2015

@adush123 nie,...vobec cici nieje, zobrala macicka, pritom drzim flasku z mlieckom to 3,5% z PL granka alebo medu KL...a zaspinka pocas pitia z flase, a kupila som tu avent co ma taky trosku hrckaty cumlik...

adush123
10. aug 2015

@mamina2388 moj mlieko nechce. Ta chut mu vadi ani s grankom ci sladke

mariamaria88
10. aug 2015

@adush123 ja som osobne uz bola s tym kojenim tak na tom zle..ze som premyslala normalne ze druhe dam rovno na UM a bude pokoj..tiez som si uplietla na seba bic, hoci je to jednoduchsie, rychlejsie...ale to horsie oducat..:teraz nas caka este naucit ten denny zaspavat bez...co bude o moc tazsie, zaspi sice rychlo ale do pol hodiny je hore a potom stale len pyta a bez toho spat nechce...:( :( vecer sa ako tak naucila ale este sme nevyhrali. Mne dost aj manzel pomohol, proste musis sa pevne rozhodnut, lebo ked bude druhe babo neviem si predstavit ako by tato fungovala keby je stale naucena na prso. a tandemovo kojit nechcem, staci bohate jedno :D

adush123
10. aug 2015

@mariamaria88 ja sama este nie som 100% rozhodnuta. Keby ma to tak nebolelo 😣 mne sa ani moc nechce do toho oducania. Teraz ho ucim na nocnik.

mamina2388
autor
10. aug 2015

Dievcata ja som moju naucila tak na to mliecko, ze to je od kravicky, lebo ju lubi ako mamicka, tak jej dava mliecko...kedze mamicke zobrala macicka,... 😀 😀 😀 a kedze som ho prevarala pre istotu z prvu, jej nechutilo vobec odvtedy jej neprevaram,...iba ho skladujem v pivnici, kedze z chladnicky by bolo ladove 😉 a na vecer striedam granko a zen medik a chuti jej zatial. 😀 😀
@mariamaria88
@adush123

mariamaria88
10. aug 2015

No my sme sprvoti vyskusali rozne Um, aj ciste kravske, ale nasa je dost na sladke, takze grankko (nie cukor) a trochu jej to prihrejem a cucka...Mozno cajik by si mohla skusit osladeny @adush123 ale su vecery ked rovno chce prsnik a flasku odmieta aj tak nepovolim a ponukam stale flasku a ked nechce zaspi aj bez nej,stale jej opakujem to iste ze maminka je tu a ze ideme hajat ze musi zavriet ocka, obcas su vacsie protesty obcas mensie...ja som tez nebola rozhodnuta ale zachvilu fakt budeme rodit, lebo to strasne rychlo uteka a mam pocit ze mala je na mna az moc naviazana a to bude prave aj tym kojenim....
@mamina2388 tez ked mala smatra po prsiach tak jej poviem ze mliecko neni a hned sa rozplace, ale smola, mna to tez naprazdno uz moc bolelo.

adush123
10. aug 2015

@mamina2388 a davas jej v izbovej teplote?
@mariamaria88 musim i ja sa uz odhodlat no tak to bude tazke. Jaj keby to niekto urobil za mna 😕

mamina2388
autor
10. aug 2015

@adush123 izbovu teplotu iba a len, ine mi tiez nevypije,...nooo mi sme sa mordovali presne 2 mesiace... ☹ a ani nebudem pisat co vsetko som musela zniest vydrza. ,
Ale zvladli sme to... 🙂

adush123
10. aug 2015

@mamina2388 si mi inspiraciou 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli