Dojčenie cez klobúčik. Ako dlho sa to dá?

curly1983
17. máj 2007

Ahojte mamicky ... ako dlho sa da kojit cez klobucik ??? je pravda, ze max. tak mesiac kvoli tomu ze postupne sa prestava tvorit mliecko ???

mate s tym nejake skusenosti ???

fibus
17. máj 2007

ahoj curly, mi papame cez klobuk uz mesiac, mliecko sa zatial tvori, dufam že bude lebo nevieme chytit bradavku vobec.vcera som citala v teme pomocky pri kojeni, ze jedna kočka uz koji 10 mes. a dieta jej pekne pribera, 🙂

curly1983
autor
17. máj 2007

fibus tak to mame rovnaky problem. Ja mam zase vtiahnute bradavky riadne takze tiez nehrozi zeby ich mala chytila. Kojim zatial tiez v pohode len mam obavy z toho ze dlho sa nebude dat prave kvoli tomu, ze sa postupne prestava tvorit mliecko, kedze babatko nesaje priamo bradavku ...

fibus
17. máj 2007

no mame co robit, doma a v okoli pocuvam že prikladat k bradavke, ale nutit ho nechcem skusame vseliak pokial maly nechyti nervu a dam mu papat s klobukom aby sa ukludnil ☹

betule007
17. máj 2007

Ahojky,já kojím přes klobouček už tři a půl měsíce a nemám žádný problém,malá už od porodu přibrala přes dvě kila.Moje kamarádka kojí přes klobouček už skoro půl roku a taky úplně bez problémů. 😀

curly1983
autor
17. máj 2007

betule tak to sa tesim ze kamaratka uz skoro pol roka 🙂 dufam, ze aj mne sa podari 😉

lilourich
17. máj 2007

ahoj holky, taky jsem kojila přes klobouček tři měsíce. Malej se pak když se mi pro něj nechtělo a věděla jsem že chce jen uspat, z ničeho nic chytil i bez. Je pravda, že se přes ten klobouček ty bradavky trošku vytahají a pak se jim to líp chytá. To že se nebude tvořit a nebo přestane mlíko je blbost. Nevím kdo na to přišel, ale já jsem měla stejně mlíko jako teď když kojím bez. Jen ta práce s tím kloboučkem mi odpadla. Taky jsem čekala, že teď budu jak "dojná kráva" a nic - je to fakt stejný.

curly1983
autor
17. máj 2007

lilourich dufam, ze je to fakt blbost ze sa prestane postupne tvorit mliecko 🙂

lilourich
17. máj 2007

curly1983 nedoufej, ale věř 🙂 mám to ověřený, je to opravdu úplně stejný, a nebýt toho, že se mi malej zničehonic přisál bez, tak s ním kojím doteď 😀 A jediný problém s mlíkem co jsem měla byl, když jsem se ho chtěla naučit na nějaký režim, a dávala mu podle sebe, třeba po nějakých hodinách a né podle něj - to se mi samo sebou začalo tvořit míň. Spí mi totiž celou noc, za to ve dne pije hodně často - ale co hlavně že se vyspím v noci 😀 Takže krm malou jak chce a bude všechno O.K. 😉

romana27
17. máj 2007

holky, chtěla bych se zeptat, jestli pak miminko chce mlíčko i samo z bradavky, nebo už jenom přes klobouček.
Chodím totiž na předporodní kurz a tam nám to porodní asistentka vymlouvala, že pak dítě už nikdy nechce pít samo z prsu, protože přes klobouček to má snažší. Tak se chci zeptat vás, zkušených matek, co je na tom pravdy. Díky 🙂

tamarka
17. máj 2007

technika satia s klobučikom je uplne ina, ako bez neho. Babätko nestlaci dvorec tak, aby bola stimulacia zliaz dokonala. Ale ak vam to funguje, gratulujem... 🙂

dadulka2000
17. máj 2007

ahojte kocky, my sme zacali s klobucikom od 5 dna po narodeni (koli znicenym bradavkam), Elka si na to tak rychlo zvykla, ze potom odmietala bradavku, 😉 a tak na klobuciku a odsavani (nema problem s flaskou koli tomu) fungujeme doteraz (skoro 7 mesiacov),....
mliecka mame stale dost a pomaly zaciname ju navykat na tuhu stravu - tak sa curly neboj a kludne v tom pokracuj (cim viac prikladas, tym viac mlieka sa tvori + treba pit aspon 2-3 litre vody) 🙂
vid foto malej - nezda sa ze by trpela biedou 😀

mimakro
17. máj 2007

Ja som pri oboch deťoch začala dojčiť s klobúčikom (ploché bradavky). Prvé som takto dojčila asi štyri mesiace, ale potom ma začal hrýzť, tak sme museli skúsiť bez klobúčika. Najskôr to bol trošku problém, ale zvykol si a potom to už šlo. Dcéru som cez klobúčik dojčila asi osem týždňov, potom sa už prisala bez neho. Používala som klobúčiky Medela veľkosť L a je super, že také niečo existuje. Zachránilo mi to dojčenie. To, že by som mala málo mlieka, sa mi nezdalo. Obe deti priberali dobre.

lilourich
17. máj 2007

tamarka věř mi, že jsem žádný problém s množstvím mlíka nazaregistrvala, a bylo období, že mi malej přibíral 500g za týden 😉
romana27 to máš asi každý miminko jiný. Nám taky říkali, že pokud budeš dávat dítěti pít z lahve, a nebo mu dáš dudílka, tak už prs chtít nebude, ale náš nedal nikdy přednos lahvi (někdy jsem mu musela, když měl růstový spurt dát svoje z mrazáku)a nebo dudlíku před pití z prsu. Prostě pohodička. Navíc i ten klobouček má jednu výhodu. Sice to miminku trvá daleko dýl než se napije ale: žena muže kojit a pokud se pak podaří miminku pít i bez, tak tím ty bradavky dak netrpí, jako když pije miminko rovnou z nich. Už jsou zvyklé na určitý mechanický tlak. Bála jsem se co to bude s nima dělat, kdybych ho náhodou někdy už nepotřebovala a fakt dobrý. A tvorba mlíčka závisí především na tom jak už tu píše dadulka2000 kolik vypije, taky kvalitně jíst, odpočívat, být v pohodě a často miminko přikládat - klobouček je jen detail 😉 který když je tohle všechno sehraný nenaruší 😎

bibula
17. máj 2007

😀 no skusenosti s tym nemam,drobec to nechce chytit,takze osobne neviem,ale nieco na tom moze byt,ved je mensia stimulacia prsnikov.

janka46
17. máj 2007

Ja som kojila cez klobuciky 2 mesiace a potom sme presli na bradavku,ona si ich nejak "vytiahla" a islo to uz ajbez klobucikov,tiez odporucam Medela,su vyborne,tiez vdaka nim sme zacharnili kojenie a kojili sa potom v pohodicke do 18mesiacov 😀
Inak ked som skusala prejst na kojenie bez klobucika,pred kojenim som si torsku prstami povytiahla bradavku,aby sa jej lepsie chytila,mozno pomoze tata rada.

lilourich
17. máj 2007

bibula nejde jen o stimulaci dvorců, ale především o to, jestli z toho prsu to mlíčko odchází a je jedno jestli to vytahá mimčo a nebo si to budeš odsávat odsávačkou. Kdyby kloboučky omezovali skutečně tvorbu mlíka, tak by se pak při nedostatku nedoporučovalo buď to dítě přikládat častěji a nebo si odstříkavat a nebo odsávat. Já jedině odsávala, a je fakt že pak se dělalo mlíka ještě víc - a ta odsávačka taky neni přesně to co mimčo 😉

karotky
17. máj 2007

Ahojky!
Taky kojím přes klobouček Medela a jsem spokojená.Mám moc ploché bradavky a malej je celé nenasaje. 😒
Bylo by fajn,kdyby se to časem naučil bez nich.Kvůli cestovaní a tak.Zatím jsme odkázáni jen na 3.h. intervaly a na kojení musíme domů. 😒

lilourich
17. máj 2007

karotky neboj, náš malej se to naučil náhodou když mu byly 3 měsíce a 3 dny. Prostě plácnul kozenu jednou rukou z leva, druhou z prava a už byl přisátej 😀 jsem jen valila oči, jako by to dělal odjakživa. A co jsme se ho s mamkou namordovali, dávali ho k těm bradavkám co měl už vytahaný při pití z kloboučku a nic, prostě se hned pouštěl. Dneska jsem to říkala doktorce, měla z toho velkou radost a říkala, že některým dětem to prostě nejde, že jim pak doroste bradička či co.....no nikdy jsem to neslyšela ale možný je všechno. Se sacím reflexem se rodí, tak nechápu proč by se jinak nepřisál k bradavce když už byla vytahaná.....to samí jak je blbost, že když pil s kloboučkem že nebude umět normálně......nikdo ho to neučil a uměl to sám..... 😀

karotky
17. máj 2007

Děkuji za uklidnění. Udělala si mi radost. Už se na to taky těším, až budem bez omezení.

lilourich
17. máj 2007

navíc karotky jsem taky měla dřív ploché bradavky, a i když jsem se snažila jak jsem chtěla kloudný tvar jsem z nich neuplácala 😀 ani ochlazování nepomohlo prostě nic. A teď se o něco jen otřu a krásný špuntíky 😀 reagujou úplně jinak 😉

karotky
17. máj 2007

Tak ať vám to kojení dlouho vydrží. A nám drž palce, ať ty kloboučky nepotřebujem moc dlouho.

draga
17. máj 2007

vidíš karotky já taky kojím přes medely a už je Dalíkovi 3 měsíce a týden víš co já jsem ráda, že kojím a že to takhle je možný, vždycky jsem si myslela že mám bradavky ok ale asi ne 🙂 ...a proč nemůžeš kojit venku? Já mám jeden klobouček doma a druhej sebou nosím ven...oplachuju ho teplou vodou a nevyvařuju to mě přešlo po týdnu 🙂 občas zkouším taky jen samotnou bradavku ale Dalík je lenoch tak třeba časem 🙂

lilourich
18. máj 2007

draga má pravdu karotky - jak bylo venku už hezky, taky jsem sebou jeden vozila a jeden měla doma, a když bylo nejhůř, tak jsem mu dala i venku. Taky jsem je nevyvařovala, jen umyla horkou vodou.........šak je to čistá špína ne 😀 přehnaná hygiena škodí, když si vezmu jak si teď pořád strká ty ruce do pusy 😝 a je v poho.....

karotky
18. máj 2007

Tak já to holky někdy zkusím.Ikdyž,možná kdyby nás někdo viděl,než se seštelujeme do správné polohy,aby se pořádně přisál a dal ruce od obličeje,tak by měl asi dost. 😀 Občas mi ten klobouk shodí na zem,jak je chtivý jídla.Je to hrozný červík. 😀
Kromě manžela,u kojení nikoho jinýho nesnesu.On si na to už zvyknul a alespoň tak blbě nečumí,jak moje mamka,když tu byla na 4 dny.To jsme nebyli schopný se nakrmit.Chodila jsem radši do jiné místnosti. 😅
Asi až budeÁda větší,tak bude zručnější a půjde to líp.
Taky jsem ráda,že vůbec můžu kojit,ikdyž mi jedna dětská sestra v porodnici mluvila do duše,že přes klobouček ho to nemám učit,že jí to pak připadá jako krmení z flašky a ne jako kojení.Prý to dítě už nemá takový kontakt s matkou,když je to přes silikon. 😀
Taky jsem si s ní užila a modlila jsem se,ať už jdeme domů a budu si to moct dělat podle sebe. 🙂

jita2
18. máj 2007

curly,
to pravda určitě není, já jsem kojila s kloboučkem 5 měsíců...ale mlíčko mi po těch měsících odešlo ☹ Nevím, jak u ostatních, ale mě odešlo díky kloboučku, nee, že bych měla málo mléko, malá přes to nedokázala vycucnout tolik mléka, kolik potřebovala, pak mi to zase z něj teklo bokem, až pode mnou byla mléčná kaluž ☹ a vůbec mi dobře na prsu nedržel a to jsem měla i měkčí i tvrdší, a bez kloboučku se jí bohužel nedařilo pít vůbec. Takže u mě to byla věc úplně na nic, jednak to bylo nepohodlné a chuděra malá se přes to nadřela..nevím, jestli jsme s tím nějak neuměli, ale i tak díky aspoň za těch pět měsíců....I když jsme od počátku přikrmovali 😉

lilourich
18. máj 2007

jita2 a od jaké značky jsi měla ten klobuček. Ten od medely, co jsem měla i já si přisál a žádný mlíčko vedle neteklo 😲

karotky
18. máj 2007

Mě občas taky teče mlíko kolem,ale to je spíš tím,že se Adam blbě přisaje,klobouček zkousne a odlepí ho.Jinak drží krásně.Jde o to to tam pořádně naštelovat.Někdy nám to dá opravdu dost práce. 😀

lilourich
18. máj 2007

karotky práce navíc s ním to je, to je bezesporu, ale buď ráda že kojíš, třeba se jednou jako náš přisaje sám a budeš mít pokoj. Mě když to říkala sestra nevzdávejte to a pořád to zkoušejte, třeba se jednou přisaje bez, tak jsem si říkala že tomu už opravdu nevěřím - těch pokusu k ničemu 😖 A dneska jsem ráda, že jsem to vydržela a malího můžu kojit 😉 Taky se pořád bála, aby vůbec přes ten klobuček přibýval, ale fakt pohoda, jen s doktorkou koukaly - je to prostě savec jak má být....klobouček - neklobouček 😀 _to víš jsou někdy i děti liný pít normálně z prsu......každý je fakt jiný.....

pigi
18. máj 2007

Ja kojim cez klobuciky uz 10 mesiacov a stale v pohode. Dcerka je uz tuhu stravu, kojim za 24 hodin tak 3-4x a mlieka je stale dost. Nemam pocit, ze by som mala vytahane bradavky. Skusala som kojit aj bez klobucika ale neslo to, mala sa nevedela prisat. No a bola zubate babo a po par kusancoch som to vzdala a kojim s klobucikom. Pouzivam zn.Medela.

shadow
19. máj 2007

Ahoj holky. Jsem tu prvně a koukám, že je tu perfektní téma 😉
Mám lednového chlapečka Honzíka. S kojením jsem měla také problémy a děsně to bolelo. Já jsem byla ve stresu už v porodnici. Taky mi tam laktační sestry radili, že klobouček ne. Taky jsem se děsně těšila, že až pojedu dom, že si to budu moci dělat podle svého. Nejdřív jsem si říkala, že to musím vydržet a že se to samo spraví, ale když jsem už bolestí při každém přikládání brečela a skřípala zubama, tak jsem se rozhodla, že je zkusím.A nepomáhal ani bepanthen, ani potírání bradavek po kojení zadním mlékem. A navíc, jak Honzík poznal, že něco není v pořádku, tak taky začal brečet a odmítal se přisát. No a v to okamžiku si to asi umíte předsvavit... Klobouček mi zachránil kojení. Kojíme doteď a chceme plně kojit do půl roku, než dáme první mrkvičku. 🙂 Je teda pravda, že se přes klobouček děti více nadřou, to je i moje zkušenost, ale je to bez problémů. Asi ve dvou měsících jsem Honzíka chtěla zkusit nechat pít bez něj. Bradavku nechtěl a tak jsem klobouček nasadila a za malou chvilku sundala, takže si vlastně cucnul a pak byl tak natěšený, že už mu nevadilo, že tam najednou klobouček není. Bez kloboučku měl rychleji vypito. No ale mě pak ty bradavky zase začaly bolet a tak jsem se k němu zase vrátila. Jinak, kojíme všude, kde se nám chce. Dokonce i v Kauflandu v cukrárně. Taky v autě, ve škole... 😀