Dojčenie cez klobúčik. Ako dlho sa to dá?

curly1983
17. máj 2007

Ahojte mamicky ... ako dlho sa da kojit cez klobucik ??? je pravda, ze max. tak mesiac kvoli tomu ze postupne sa prestava tvorit mliecko ???

mate s tym nejake skusenosti ???

evikg__2
11. jan 2010

zdienka, no ta tvoja story, to sme celi my 😀 . Akurat mne sa nikdy neprisala bez klobucika, lebo nikdy neotvorila poriadne pusinku. Pekne pila z klobucika az do prveho ockovania. Potom akoby utal a zacala odmietat jeden prsnik, neskor uz odmietala oba. Tak som skoncila s kojenim a zacala s odsavanim. 😀 A odsavam doteraz. 😀

sophia2
4. feb 2010

Aj ja mam problem s klobucikmi, neviem malinku od nich odnaucit. V nemocnici mi ju ani naholo neprilozili, zevraj nemam vystupenu bradavku a povedali,ze musim kojit cez klobuciky. Malinka mala mesiac a stale kojim cez klobuciky, krasne cez ne prehlta, lenze hned po nakojeni cca 5-10min mi zacne plakat. Ja si myslim, ze si malo vytiahla a ze je hladna. Ja uz neviem ako dalej, skusala som ju prilozit aj na bradavky chytila mi ich asi 10 min krasne papala a potom zacala byt nespokojna a pustila sa a odtvedy sa uz naspat nechytila len plakala a plakala az som si dala naspat klobuciky a upokojila sa. Co mam robit, chcela by som kojit ale bojim sa ze s klobucikmi to dlho nebude mozne. Pomozte mi!

nikush
4. feb 2010

sophia, skusaj bez klobucikov...mozno place preto, ze nie je poriadne nasytena, nakolko pomocou klobucikov si vytiahne len to predne mliecko a to zadne , ktore je tukove nie. ja som mala klobuciky do jedneho mesiaca. nechala som si nimi vytiahnut bradavku a potom sup dole a prisal sa...a odvtedy to ide kraaaasne bez nich...a naviac, klobucikmi si mozes priviest aj infekciu...ja mam zdeformovanu bradavku a dokaze sa maly prisat...taktiez neotvara pusinku dosiroka, osvedcila sa mi priecna poloha, kde mu pekne dokazem nasmerovat najprv bradu a potom vojde bradavka...ono to chce len bojovat a bojovat...najlepsie ked male nie je este prilis hladne, lebo potom je uz nervozne...drzim prsty 😉

steva
4. feb 2010

Sophia my kojime cez klobuciky uz skoro 9 mesiacov.tiez som sa bala ze to dlho nepojde,ale nikdy som ani nemusela dokrmovat UM,stale bolo pre maleho mliecka dost.urcite to nieje idealne kojenie,ale pre mna je hlavne ze ma Jakubko materske mliecko a dufam ze do roka vydrzime.od zaciatku sme pekne priberali a preto si myslimze niekomu klobuciky mozu velmi pomoct.radsej s klobucikom ako vobec.

bc5
4. feb 2010

ahoj, aj moja dcera / 4 mesiace / papa na klobucik od narodenia, kvoli mojim , plochym bradavkam, - zevraj, a mozem povedat, ze ziadny problem som nemala. Mliecka je dost a hlavne som sa vyhla problemom ako ragady.
mne osobne klobuciky velmi vyhovuju. mala spokojne papa a tiez nie je problem s papanim z flasky.
myslim si ze klobuciky netreba odsudzovat, ale skor skusit ich,ak to nejde tou prirodzenou cestou.

sophia2
5. feb 2010

Ahojte, dakujem za podporu, stale ju skusam prilozit aj na bradavku ale nevie tak dokoran otvorit ustocka stale chyti len bradavku. Ja nemam ziadny problem kojit cez klobucik malinku krasne papa a nie je nervozna, no najviac ma hneva to ze mi po papani place, lebo zevraj je to od hladu ze si nevytiahne to zadne mliecko, ale nech mi nikto nehovori ze po hodine papania, kde stale preglga a miecka mam dost, si malinka nevytiahne to zadne mliecko. Keby mi bola po papani spokojna tak som ta najstastnejsia mamina na svete a uz nic ine by ma netrapilo.

annag
6. feb 2010

sophia, bábo , ktoré sa prisáva priamo na prsník si dokáže v krátkom čase vytiahnuť veľa mliečka. Cez klobúčik nedokáže nikdy dobre stláčať dvorec, prsníky vyprázdňuje nedostatočne, čo sa vždy spája s rizikami. Bábo cez klobúčiky musí piť dlhšie, aby si dokázalo vytaihnuť potrebný objem mliečka a nakoniec aj tak môže byť večne nespokojné.

http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/06/preco-...

AK Ti pila bez klobúčika 10 min. mohla sa napapať dobre, ale nemusela. Plač po dojčení nemusí byť len od hladu, hoci väčšinou je to tak. To, či Tvoje bábo skutočne na prsníku pije alebo nie, sa na diaľku posúdiť nedá. Bábo môže byť na prsníku aj 20 hodín a bude hladné. A naopak, bábo môže byť na prsníku len 5 minút a môže byť dobre zasýtené. To, koľko bábo pije Ti ukazuje spôsob akým pije - doširoka po prisatí otvára pusu , vznikne krátka pauza v brade - pusu zavrie a preglgne. Nie každý zvuk je ozaj preglgnutie. Ale pauza v brade Ti dobre ukáže, či bábo pije, lebo vtedy má bábo plnú pusu mliečka, či je dlhšie, tým viac mliečka na jedne raz vypije.

Tu vidíš, kedy bábo pije:

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

a tu, kedy pije veľmi málo:
http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

najväčšia a neospravedlniteľná chyba sa stala v pôrodnici, keď Ti povedali, že musíš klobúčiky používať a že máš zlé bradavky. Tvoje prsníky sú tie najlepšie pre Tvoje bábetko. Nevystúpené bradavky má väčšina mladých žien, ktoré nerodili. Častou stimuláciou sa krásne vytiahnu, väzivo sa uvoľní. Klobúčiky sú v BFHI nemocniciach zakázené.

Svoje trápenie by si mala riešiť ak sa dá s laktačnou poradkyňou v okolí, ktorá by Ťa naučila bábo správne prikladať, ak to nejde, prosím, skús si pred dojčením bradavky stimulovať a prikladať bábo bez klobúčikov:

stimulácia bradavky musí trvať viac minút, nie len pár sekúnd:
http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...

ak sa pokúšaš bábo prikladať, je dôležité skúšať to v asymetrickej polohe, ktorou podstatou je, že bábo prikladáš k prsníku, to znamená, že mu držíš hlávku pri hrdielku a pohybom svojej ruky ho prisunieš k prsníku. Väčšina mamičiek to robí presne naopak - bábetku strkajú do pusinky prsník a bábo sa len tak naslepo chytá, väčšinou mu to sťažujú tým, že bradavka smeruje smerom na dolnú čeľusť a nie naopak -šikmo smerom na horné podnebie. Brada sa prvá dotkne prsníka a noštek zostáva voľný - to je tá asymetria.

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

beatka2010
28. feb 2010

ahoj, ja by som sa chcela opýtať na techniku kojenia pri používaní klobúčikov. Jasné že sa ich budeme snažiť zbaviť čím skôr, ale zatiaľ sa nechytáme, mám vpadnuté bradavky, tak snáď časom keď sa mi trochu vytiahnu kojením (zatiaľ dávam aspoň pooblizovať bradavku). Teraz však máme taký problém, že pri kojení s klobúčikom nám veľa mliečka tečie mimo prsník, takže sme po kojení obe úplne mokré od mliečka. Zrejme jej to zlou technikou kojenia, lebo včera v noci mi prvýkrát papala bez toho že by sme niečo vyliali (teda ak tak len úplne minimálne množstvo). ďakujem za radu, začínam byť z toho v strese čo neprospieva ani jednej z nás.

weblucy
28. feb 2010

Beatka, ja som tiez kojila cez klobuky. Mala som male bradavky a maly mi ich kvoli tomu dohryzol, uz som tu bolest nemohla vydrzat, tak manzel siel v noci zhanat klobuky. Doniesol najprv take velke, c. 2 ale maly mal len par dni, takze nebola sanca a ani mi nesedeli na prsniku, pretoze ta silikonova bradavka bola oproti mojej obrovska. Z inej lekarne mi potom manzel doniesol klobuky MAM a su skvele! Sedia perfektne na prsniku a ta bradavka je taka plocha, takze babatko si ju dokaze lepsie chytit a udrzat pekne v pusinke. Netieklo nam po bokoch, lebo predtym som si navlhcila klobucik a dobre drzal, sem - tam sa stalo, ze tieklo, podla toho, ako sa babo spravalo pri papani. Ja som kojila iba v lahu a do 11. mesiacov, s klobukmi asi prvych 6.

Sophia2, nie je pravda, ze babo si nevytiahne cez klobuky zadne mlieko, moj syn este vyvrackaval, taky bol objedeny, Aj dr. mi hovorila, ze je prejedeny. Tiez mi po papani plakaval skoro stale a cele noci plakal a aj cez den, obcas uz od unavy zaspal. Ale mal dojcenske koliky, bolo to preto. Svokra ma stale deptala otazkami, ci mam dost mlieka a ked maly zacal po papani plakat, hned prisla za mnou s tym, ze je hladny. Ale po troch mesiacoch koliky zmizli a bolo vsetko ine. Pamatam si tie stavy neistoty, uz som sama sebe neverila, a precitana teoria mi nijako nepomohla, proste som sama vzdy prisla na to, co je spravne pre moje babo. Kojila som klobukmi MAM, ako spominam vyssie, bolo ich tazke zohnat, ale na ine sa mi syn nedokazal prisat. Mne perfektne sedeli, su v tvare motyla a nie okruhle, takze proste sadli.
Drzim palce.

ewwe
1. mar 2010

cauko pridavam sa aj ja malu kojim od porodu cez klobuciky az dodnes 🙂

desszi
6. mar 2010

ahojte aj ja kojim cez klobuciky - od zaciatku - jednak mam male bradavky a jednak som ich na zaciatku mala take krvave a bolave, ze som jednoducho musela pouzit klobucik - maly papa v pohode, vytiahne vsetko mliecko a ani sa netrapim odnaucanim. Vyhovuje nam to obom 🙂

ava
6. mar 2010

kojila jsem přes ně 4 měsíce a nebyl nejmenší problém, pak se syn chytl i bez nich. Je fakt, že musel mít vždy bryndáček a já pod prsem plínku, protože mokré bylo všechno. Stačilo, aby se odpojil poté, co nasál plný klobouk a už to bylo...
Měla jsem zn.Medela. Bohužel i ta nejmenší velikost byla dost velká dle mého názoru.

babulina
6. mar 2010

ja som tiez kojila od zaciatku az do konca iba s klobucikmi inak sa nam nedalo, vydrzalo nam to 11mesiacov

denisocka
13. aug 2010

musim si vás prečítať , žial 😔

maly sa narodil s prirastenou uzdičkou,tak 2 dni nechytil prso , na 3.den mu mali nastrihovať uzdičku,ale ulakomila som sa v zufalstve na klobuky a uzdička pri cucani sama praskla a teraz maly nechce tie poondiane klobuky pustiť, nevie poriadne usta otvoriť a prso vypluva. bojujeme každe kojenie,nervy krik plač - prso mu dnu nejak dam,ale ani nezavrie usta,reve aj s plnými ustami a ked dam klobuk,tak si hned chytí a taha

skušam annag,oslovila som aj našu poradkynu -uvidime či pride ale aj tak,som z toho v takej depke,že mam už strach kedy pojdem zas kojiť,lebo chcem bez tých umelých debilin koji svoje babatko 😖

mate nejake overene rady? mam ho nechať vyhladovať a možno chyti cecok,alebo čo?

denisocka
13. aug 2010

inač,klobuky mam Medela,drahe jak svina a nejak sa odliepaju, v porodnici mi jedna helfla nejake "bez značky" a sedeli paradne .. aa si kupim nejake väčšie M , aby vytiahol všetko,zda sa mi,že vytahuje len zo stredných dierok

kleopatris
13. aug 2010

@denisocka potrap sa par dni a ked bude maly troska silnejsi zobere aj prso 😉 my sme kojili asi dva tri mesiace cez kosicky (Medela su podla mna fajn, len ich treba odmastit mydlom - ja som pouzivala z DMky neparfemovane antialergicke) a potom som mu skusila ponuknut prso a jak bol rad a odvtedy fungujeme na bradavkach 😉

denisocka
13. aug 2010

@kleopatris ked každy vravi,že to už neodnaučim,že treba čim skor a teraz je taky maly,že ani neviem ako ho uchytiť , a do toho šimon plače ked plače maly,že prečo plače ...des ...

janzurka
14. aug 2010

Denisocka, urcite odnaucis. Ja som tiez prve 3 - 4 mesiace kopija len cez klobuciky a z jedneho dna na druhy sme ich prestali pouzivat. Skratka prisiel ten spravny cas a uz mu nechybali 🙂

denisocka
14. aug 2010

@janzurka a aky si mala problem že si dojčila s klobučikom? ja skušam a fakt cicku vypluje,aj ked ju ma minutu v otorených ustach tak nezavrie a ked dam klobuk tak chnapi hned

najhoršie je že všetko je mokre,obteka to,vyteka to,ja si neviem predstaviť s tým existovať na verejnosti

petrusk
14. aug 2010

denisocka, my mame taky isty problem. dojcim len cez klobucik, bez neho sa nechce prisat, len asi 3x sa jej to podarilo, teraz niekedy skusam, ale morduje sa par minut a potom jej dam klobucik a papa. kojim ju cca 45 minut, taha sa jej lepsie. dufam, ze casom uz to bude len bez neho.

denisocka
14. aug 2010

@petrusk ja ich nechcem,bože ja už neviem čo robiť,vyrobim si ten suplementor či ako a budem skušať asi cez palec dojčiť ,nech si odvikne od klobuka aj cumel odhodim

petrusk
14. aug 2010

no ja by som tiez rada kojila bez klobuka, ale ked to nepojde no co narobime. ja mam plochejsie bradavky a mala si to nevie chytit. mala som aj laktacnu poradkynu a pri nej sa celkom pekne chytila, akurat ze s tym bojovala a na druhykrat sa uz nechytila a ked uz dlhsie plakala tak sme dali klobuk. viem, ze je najlepsie, ked je ten kontakt bez umeliny ale pokial to bude v zaujme toho, ze sa napapa tak to budeme musiet prezit. ty mas este malicke babo, mozno sa nauci, ja som si tiez hovorila, ze ked bude silnejsia, vacsia, tak skusime bez. niektore kojenie skusam bez, ale nejde jej to. a cumel ked odhodime, tak asi pridu ruky a hontrlanie. nasa mava bolenie bruska a to konec ked pusti plac, vtedy som vdacna aj za cumel.

janzurka
14. aug 2010

Denisocka, jednoducho sa nevedel prisat. Uz v porodnici som ich zacala pouzivat a fungovalo to super. Naozaj prisiel pre maleho spravny cas po nejakych mesiacoch a uz bol schopny papat bez nich. Vobec by som sa nebala, ze si na ne az tak zvykne, ze nebude chciet papat priamo. U nas to teda problem vobec nebol 😉

majovka111
14. aug 2010

ja som od klobucikov malu odnaucila ked mala asi 5 tyzdnov, najskor som si odsavacku trosku mlieka odsala,aby sa bradavka pekne vytiahla a potom ked sa prisala,tak sa prisala, ked nie,dala som si klobucik a potom som jej ho pocas kojenia rychlo a opatrne vzala, ani si nevsimla a pekne papala bez.. Samozrejme nie vzdy to islo, babatko musi mat dobru naladu a nesmie byt velmi unavene. Trvalo to mozno 4 dni a pekne sa naucila papat bez 🙂
drzim palce a nevzdavajte to 😉

salma22
18. aug 2010

ja som nad tym premyslala ,ale znama prisla o mliecko koli tomu kojila ju cez klobucik a mala si zvykla na cumlik prso uz nechcela tak si odsavala ale po case si uz nemala co... tak jej zacali davat nutrilon takze ja by som to neodporucala mliecko sa tvori ked si babo cicka mliecko 🙂

denisocka
19. aug 2010

tak už 1 a pol dna sme bez klobučika, od nedele som davala MM na cievku cez palec ale po 2dnoch už bol z toho taky unaveny,že ani to nechcel piť,tak som miesto klobučika dala avent flašku s MM a cudujte sa,ako sa najedol konečne poriadne,tak sa o 3hod.prisal. ale to bol boj,ako je aj doteraz,dokonca sa mi zdda že je to horšie . takže sice sa prisaje,ale to mu musim bradavku šulať do usť a prisaje sa až po polhodinovom revu,ked su cicky poloprazdne,a to si medzitým X krat cicku vybije z ust rukami,ked ruky dam do perinky tak sa puči a reve,potom sa asi 10 x dusi z toho plaču a natečeneho mlieka v puse a nakoniec aj tak musim dať odstriekane cez aventku a potm ked sa skludni tak sa kus prisaje,ale je to ako kedy. par krat kojim celkom v pohode len hodinu a inokedy v noci a teraz aj 2 hodiny plaču a kriku.už ma prsia bolia, čo ich stlačama šlula :( jq už neviem, som uplne nevyspata a z nervami v koncoch,už sa mu aj z pupka čo sa mu zahojil začala vychadzať krv,ked tak plače

--
Denisa

power700
19. aug 2010

Ahoj holky, prosím o radu.. 😕
Podle čeho se kupují kojící kloboučky, jak poznám, jakou velikost si mám koupit? Koukala jsem na ty od Medely a tam je velikost S,M,L.. Nebo jaká značka je dobrá?
Chci je mít doma pro případ, že by nám kojení nešlo normálně. Při prvním dítěti nám to nešlo vůbec,nikdo mně s tím nepomohl, neporadil, sestry v porodce byly hnusný, ach jo.. (mám ploché bradavky)

Díky moc za radu.. 🙂

denisocka
19. aug 2010

@power700 ja neveiem,ja mamS a radšej vby som mala M aby tam vošlo viac bradavky

denisocka
19. aug 2010

@power700 jo a medela su pre mna otrasne, odliepaju sa. už by som teraz kupila nejake lacnejšie,baby tu spomínali nuk či ake

power700
19. aug 2010

@denisocka - děkuji , musím se na ně jít někam podívat, abych byla připravená! 😵