Dojčenie cez klobúčik. Ako dlho sa to dá?

curly1983
17. máj 2007

Ahojte mamicky ... ako dlho sa da kojit cez klobucik ??? je pravda, ze max. tak mesiac kvoli tomu ze postupne sa prestava tvorit mliecko ???

mate s tym nejake skusenosti ???

veronika1982
19. aug 2010

@salma22 ja som maleho kojila nonstop cez klobuciky az do jula tohto roku a to uz mal 15 mesiacov takze to ide aj s klobucikmi..

denisocka
19. aug 2010

@veronika1982 😀 neprovokuj 😀

veronika1982
19. aug 2010

@denisocka neboj vy sa klobukov zbavite.. nam to takto vyhovovalo takze sme sa netrapili s tym ako sa ich zbavit.

denisocka
1. sep 2010

tak,aj sme sa zbavili, na ´8den sme ich odhodili a po 10dnoch trapenia sa prisal a odvtedy už kojime krásne

power700
2. sep 2010

@denisocka - paráda, gratuluji! 🙂

vedmicka
16. okt 2010

Ahoj, mne tiez hned v porodnici povedali, ze nemam vystuple bradavky a ze budem mat problem kojit. Nebola to pravda, ale statocne ma tym sestricka zneistila a zamindrakovala 😠
Prvy mesiac sme velmi bojovali, skusala som klobuciky, ale tie mi vsetci lekari vyhovarali, ze je to nehygienicke, potom som krmila malicku odsatym mliekom cez striekacku, a napokon sme nabehli na supplementor, ktory nam doporucila laktacna poradkyna a zacalo to fungovat (taka hadicka, ktora sa da na bradavku a dieta saje sucasne z nej ako bolo zvyknute, ale aj z prsnika). A 1.11. bude mat mala 6 mesiacov a stale plne kojime 🙂

anjelicek26
16. okt 2010

My sme sa klobucikov zbavili po troch mesiacoch, dcerka sa prisala pri spolocnom kupani, potom som ich uz nepouzila, proste som vedela, ze to ide aj bez toho... ja som mala vtiahnute bradavky, tiez doky uzasny komentar, ze s takymi prsiami panicka kojit nebudete... kojili sme 2,5 roka..

jarka0
5. dec 2010

ahojte baby tak aj mi pomaly začíname papať cez klobúčik 😉 ale dúfam že nám to vydrží čo najdlhšie 😀 baby mám na vás takú malú otázočku ktorá mi pomôže?tak ja mám 6týždnového syna a zo začiatku papal pekne bez klobúčika ale potom asi po dvoch týždnoch odmietal oba moje prsníky tak som dala klobúčik a teraz papa 😀 ale ani raz za tých 6týždnou nepapal dlhšie ako 4-5min.a aj to ešte pritom bud spí alebo sa jeduje je to vôbec normálne ?čo myslíte nemôže byt hladný ?v noci sme hore každé 2 hodiny niekedy aj každú hodinu a cez den je to všeliaké niekedy spí pekne a niekedy horšie .preto sa pýtam lebo všade na internete alebo v novinách je písané že by malo dieta sat 10-15min z jedného a potom z druhého prsníka a mi sme neprekročili ani 5min. ja viem že každé dieta je iné .čo si o tom myslíte vy?prosím napíšte mi váš názor velmi pekne vám dakujem s pozdravom prajem pekný den 🙂 🙂

niqi
5. dec 2010

ahoj jarka0 ja mam 7týždnovú dcérku a riešila som ten istý problém názory sú rozne ale naša detská doktorka mi povedala že sú aj takéto detičky ktoré papajú max.5minút ako naša malá ale pokiaľ priberá v norme prípadne nechudne tak je to ok my papáme už týžden bez klobúčika a to som si myslela že to nepojde skus obcas vynechat mozno sa podarí inak niekedy papkáme po hodinke niekedy po dvoch ale stane sa že i po pol hodinke nič si z toho nerob prikladaj tak ako chce drobec a pokiaľ priberá tak to nerieš je to zbytočné a stresujúce a to k tvorbe mliečka nepomáha a hlavne žiadne prikrmovanie fľaškou držím pršteky

jarka0
6. dec 2010

@niqi dakujem velmi pekne za radu 🙂 aj som skúšala sem tam aj bez klobúčika niekedy chytí a chvílku papa a potom začne plakat tak hned nasadím klobúčik a potom je všetko ok . 🙂 a čím dalej bude starší tím to bude lepšie a lepšie teda aspon dúfam 🙂 ešte raz velmi pekne dakujem 😀 pekný večer

adriana7
10. dec 2010

@jarka0 ,
aj ja kojím malú len cez klobúčik, od piateho dňa v pôrodnici, kedy mi tak rozhrýzla bradavky, že spapala aj krv a potom ju vyvrátila... ☹
najprv som si myslela, že to bude dočasné riešenie, ale malá sa mi už bez klobúčika nechytí, ale nevadí, všetky moje deti som kojila len cez klobúčik a nemali sme s tým problém, ale je pravda, že používam kaučukový a malá si ho chytí pekne (bradavku aj s dvorcom) a nemám pocit, že by som mala málo mlieka 🙂
...aj môj syn papal vždy cez deň krátko, mal veľa "sily", vždy som malal pocit, že mi to mliečko tahá z päty 😵 , dlho sa chcel kojiť len večer pred spaním, ale to bolo skôr o ukľudnení k spánku, mne práveže lekárka povedala, že ak je dobrá technika dojčenia a dieťa pije bez prestávky, tak väčšinu mlieka vypije za prvé tri minúty, vraj keby sme my skúsili piť mlieko v kuse 3 minúty, pochopili by sme, ako veľa dokáže vypiť dieťa 😉

sussanah
10. dec 2010

@jarka0 ten cas je naprosto v pohode, muj se kojil jako miminko taky vetsinou kolem 5min. Me dr rikala, ze deti vetsinou vypijou tak 80% sve potreby v prvnich 3-5min kojeni, zbytek se spis jen docpavaji. Pokud pribira, tak je to naprosto v pohode 😉 S kloubouckem to urco bude lepsi, cim bude starsi (a silnejsi). Ja kojila s klobouckem mezi 3-5m (mela jsme spatny spousteci reflex) a pak uz to zase slo. Kamaradka zas kojila s kloboucky od narozeni, neslo to jinak, zkouseli kde co a mala proste jinak nez s kloboucky nechtela a pak jednou, kdyz bylo male asi 8m je zapomnela doma, kdyz jela na navstevu, a mala se znicehonic prisala sama a bez problemu a od te doby ji koji bez kloboucku, ted je male 13m 🙂

jarka0
10. dec 2010

dakujem vám baby za radu velmi si to cením 😀 aj ste ma ukludnili čo sa týka doby kojenia tak sa potom nemusím obávať že málo vypije mliečka 😀 a čo sa týka toho kojenia s klobúčikom tak malý bez neho by sa asi nenajedol ☹ ale čo už aspon že ho môžem takto kojiť malú som nekojila vôbec ☹ ako sa hovorí ked netečie aspon kvapká 🙂 ešte raz vám velmi pekne dakujem s velkým D 😀

jarka0
15. dec 2010

@adriana7 ahoj ja sa ta chcem opýtat že kde si si kúpila kaučukový klobúčik? ja som poslala svojho muža do lekárne nech mi ho kúpi a tam nanho pozerali a povedali mu že oni také vôbec nemajú a že ani nevyrábajú ☹

adriana7
19. dec 2010

@jarka0 , prepáč, že ti odpovedám neskôr, nechodím sem každý deň...
klobúčik som kúpila v Trenčíne, obchod sa volá Všetko pre deti, je to značka Chicco, robila ich v 2 veľkostiach, ale ešte veľmi jemné sú aj silikónové Avent jednoveľkostné, ale mali sme aj Medelu a tam je klobúčik veľmi hrubý, aspoň nám sa s ním nedalo kojiť ☹
... a myslím si, že ten obchod má aj e-shop, myslím, že je to vsetkopredeti.sk
a máš pravdu, v lekárňach majú len silikón, ale mne v tom obchode vysletľovali, že je rozdiel medzi klobúčikom na kojenie a ochranným klobúčikom na popraskané bradavky

margot
25. aug 2011

@jarka0 malého som kojila takmer dva roky, s klobúčikom to bolo do 8 mesiaca a potom som ho už mordovala,nech si chytí bradavku sám 😀 ,malú kojím cez klobúčik-má 6.mesiacov a už ju začnem navykať na bradavku,zabudla som si minule klobúčik zobrať do mesta a nakojila som ju bez toho,potvorka jedna malá,ale radšej to má z klobúčikom 🙂 nejako sa s tým netrápim a vôbec si nečítam reči typu,že to nie je dobré pre dieťatko a pod...mám osobnú skúsenosť a v pohode 🙂 (malého som prestala kojiť,lebo som sama chcela,nieže by som mala málo mlieka) a ešte spomeniem,že pri synčekovi,ako aj pri malej som mávala mokré tampóny tak do tretieho mesiaca,potom som si už vôbec nemusela dávať a mlieka som mala dosť,koľko potrebovali,čaje som začala dávať až okolo 7-8.mesiaca a malá mi žiadny čaj,ani inú tekutinu okrem môjho mlieka nechce zatiaľ 🙂 toľko z mojej skúenosti 😉

tanalienka
12. sep 2011

ahojte, moja mala ma 6 mesiacov a od zaciatku kojim cez klobucik (madela - taky mi dali v porodnici). mala prirasteny jazycek a podsrihli jej ho az 2 dni po narodeni, takze ja to, ze sa nechela prisat, pripisujem tomu. ked jej skusam davat bez klobucika, tak odmieta a berie do ust len bradavku, akokeby nedokazala dat do pusy aj dvorec. nestazujem sa, len musim mat stale na pamati brat so sebou klobucik a ked sme mimo domu, tak to nie je velmi prakticke, no co uz. som vdacna za to, ze mam mlieko a ze nemusim odsavat 😉 a ze nam nas anjelik prospieva 🙂

maggie2
12. sep 2011

@tanalienka máš preklep je to medela

tanalienka
12. sep 2011

@maggie2 😉 spravne medela

modrofuzik11
15. sep 2011

klobucik je fajn, aj ked mate popraskane bradavky, su citlive a od bolesti idete zosediviet 🙂 . vtedy uz ziadne kremiky bepantheny 😉 nepomahaju.

pe
16. sep 2011

joj a moja dcera tieto klobuciky vobec nechce, ja ju jednoducho neoklamem, hned zaciti, ze to je umela hmota a nie pokozka mamicky a zacne sa zlostit a odmietat, takze si vzdy vytrpim tu bolest napriamo, zakazdym ked jej idu zubky, tak zacne silnejsie sat a obcas ma aj uhryzne, pomaha mi na to vtedy len masticka bepanthen a nedrzat ju zbytocne na prsniku, len najest a pustit, ziadne cuckanie pre zabavu 🙂

mon8
30. sep 2011

Ahoj Zuz11. Vobec sa netrap kvoli bradavkam. Ak mala papa cez klobuciky, je to v pohode. Hlavne je, ze papa tvoje mliecko a prospieva. Vsetko ostatne je nepodstatne. Moja mala ma 10 tyzdnov a od zaciatku nechcela papat z prsnika a bola hrozne leniva. Velmi sme sa natrapili v porodnici (prebiehalo to presne tak, ako popisujes aj ty) a aj prvy tyzden doma. Potom som vyskusala klobuciky a odvtedy mala papa ako drak a pribera zo dna na den. Keby som vedela uz v porodnici, ze kobuciky nam pomozu, netrapila by som sa a vsetko by bolo lahsie. Ja pouzivam klobuciky zn. Avent, velkost "small". Su tenucke, takze mala s nimi krasne papa.
Co sa tyka mnozstva mliecka, Tvoja mala si vytiahne presne tolko, kolko potrebuje. Ak mas pocit, ze mas malo mliecka, prikladaj si ju castejsie. Aj ked si cucne len par krat. Uvidis, ze mliecka budes mat dost. Cim castejsie prikladas, tym je ho viac. Ja som si tiez zo zaciatku myslela, ze mam malo mliecka, ale nebola to pravda. Teraz dokonca musim v noci aj odsavat.
K prsnikom: ked si doma, odporucam nenosit podprsenku. Mam vyskusane na sebe, ze vtedy sa ako keby tvorilo viac mliecka a prsia mam viac v pohode. Ked som sa o tom rozpravala s laktacnou, potvrdila mi, ze je lepsie chodit co najviac bez podprsenky. Navyse su "na vzduchu", takze sa vyhnes akymkolvek problemom, ktore su spojene s nosenim podprsenky a vloziek do nej. V noci taktiez bez poprsenky. V noci sa Tvori viac mliecka, takze odporucam dat si pod seba uterak.
Ak mas tvrde prsia aj po nakojeni, treba nadbytocne mliecko odsat. Je to dolezite, lebo sa Ti zapalia prsniky a problem je na svete. Mliecko v mraznicke ydrzi pri -18 dva mesiace, takze ak by aj dosla nejaka kriza, vies ho pouzit.
Zuz11, zaciatky su tazke a o to horsie, ak si sama. Dolezite je, aby si sa riadila vlastnou hlavou a vlastnym telom. Nedaj si do toho nikym kecat. Rady si vypocuj ale riad sa sama sebou...

4gubka
25. nov 2011

@zdenda Ahoj. Citala som tvoj prispevok este z roku 2008 😀 ako dlho si kojila s klobucikmi? lebo ja som ich odstavila asi v 6 tyzdni ked som sa docitala ze znizuju tvorbu mliecka a odvtedy mam problemy s jeho tvorbou a posledny tyzden uz aj dokrmujem, a niekedy nielen vecer ale aj cez den dostane trosku ☹ niekedy nechce chytit s klobucikom lebo asi potrebuje teplu ciculku mam pocit... tak skusam co sa da, uz mam aj olej na masirovanie ale este len druhy den tak trosku je to asi lepsie ale aj tak nic moc... Dakujem

alabama0011
25. nov 2011

@4gubka Ahoj, ja som s klobucikmi vydrzala tri mesiace, tiez sa mi prestavalo tvorit a mala sa potom naucila aj konecne chytit bradavku. Mam kamosku, ta s nimi kojila 18 mesiacov a bez problemov.. Je to individualne zrejme.

4gubka
25. nov 2011

@alabama0011 asi ano dakujem ja ich pravdepodobne potrebujem lebo od zaciatku si tak zvykli a s klobucikom aj lepsie vytaha mala mliecko....

lilianka2310
29. nov 2011

Ahojte kočky, ja mám dcérku, ktorá má 13 mesiacov a od narodenia kojím cez klobúčik, neviem čím to je, ale aj ja som všade čítala, že znižuje tvorbu mliečka, aj malej Dr, sa čudovala, že stále kojím cez klobúčik, že sa mi stále tvorí, tak neviem... nejem zaprážané polievky ani nič výnimočné, tak neviem. Chcela som Vás podporiť, aby ste to vydržali s tými kobúčikmi, hlavne verili, že to pôjde a bude sa Vám tvoriť mliečko, keď to inam nejde. Moja malá sa nevedela prisať hneď od začiatku, potom ako sme prišli domov aj pár dní pila bez neho, ale bolestivé bradavky mi z kojenia robili peklo, tak som nasadila klobúčiky, no a odvtedy ich stále máme. Tiež mám medelu, ako tanalienka.

margot
10. jan 2012

@modrofuzik11 mňa deti dokúsali práveže cez klobúčik!!

bosorkalenka
29. feb 2012

Ahojte babenky, nedá mi nezapojiť sa do diskusie. Ja kojím tiež výlučne cez klobúčiky a neviem si to vynachváliť. Všetko to začalo ešte v pôrodnici, keď mi sestričky nosili malú na kojenie. Hoci vedeli, že som prvorodička, vždy mi ju doniesli so slovami skúste priložiť a odišli. Tak to dopadlo tak, že ma totálne dokúsala až som mala nie iba bradavky krvavé ale aj dvorce. No čo už bolo málo "bábätkovských" sestričiek a takto som dopadla, keďže som nevedela ako si správne priložiť malú k prsníku. Až keď jedna sestrička videla ako sa trápime obe sa nad nami zľutovala a ukázala mi ako si mám vyťahovať bradavky, keďže tie moje nevystúpia ani keď mi je zima. Poradila mi aby som si skúsila kúpiť klobúčiky, že mi pomôžu vytiahnuť bradavku a malá si potom dokáže aj mliečko potiahnuť. Od vtedy kojím jedine a len s klobúčikmi a neviem si to vynachváliť. Dnes máme šesť týždňov a musím povedať, že tieto zatracované klobúčiky mi zachránili kojenie. So slzami v očiach, zaťatými zubami, päsťami zvierajúcimi kŕčovito perinku a prsiami jedna veľká chrasta by som nevedela a nebola ochotná kojiť. Viem, je to smutné, no je to tak. Používam kaučukové klobúčiky Chicco a som spokojná ja a aj malá. Prospieva a krásne priberá. Dokedy sa bude dať, klobúčikov sa nevzdám.

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karamel
17. mar 2012

@curly1983 ja som kojila cez klobuciky Medela do 8. mesiaca 🙂