Dojčenie cez klobúčik. Ako dlho sa to dá?

curly1983
17. máj 2007

Ahojte mamicky ... ako dlho sa da kojit cez klobucik ??? je pravda, ze max. tak mesiac kvoli tomu ze postupne sa prestava tvorit mliecko ???

mate s tym nejake skusenosti ???

sibuska
1. nov 2007

my tiez papame cez klobucik - Medela, nie kvoli tomu ze sa mala nevedela prisat, to jej islo, ale mala som velmi bolave bradavkym hlavne na lavom prsniku, prvy tyzden my az zle bolo ked sme isli papat, lebo ta bolest, no slzy v ociach, ako rozrezane ziletkou, este teraz ma to boli pri pomysleni, potom som si spomenula, ze mam klobucik a skusila to s nim, mala sa prisala asi po 3 minutach a islo to... hlavne bolest bola miernejsia, nie ze by to nebolelo ale dalo sa to vydrzat. asi po mesiaci sa bradavky zahojili ale klobucik pouzivame stale. rada by som to skusila bez neho, mala sa vie prisat, len sa bojim, ci sa mi bradavky zase nepopraskaju a nebudu boliet...
stretol sa niekto s podobnym problemom?
inak mozem povedat, ze klobucik zachranil kojenie, sice su to este len 2 mesiace aj nieco ale ide to... ani kremy nepomohli predtym,len klobucik 😉

zuzka82
1. nov 2007

ahojky sibuska...
ja som pouzivala klobuciky medela tiez uz od porodnice, ze som mala bradavky presne v takom stave ako ty, az som plakala pri kojeni, a este aj kvoli tomu, ze ich mam ploche, a maly si nemal co chytit...
no uz druhy tyzden kojim bez, nakolko som presla dvoma zapalmi prsnikov, pricom tento druhy bol uplne kruty, a laktacna poradkyna mi povedala, ze to moze byt aj od klobucikov....
tak aj ked sme sa potrapili, uz teraz je to lepsie...
tak drzim palce.... 😵 😵
ozaj, najlepsie na bradavky je ich co najviac presusat na vzduchu...tak ak mozes, behaj doma hore bez...uvidis, ze to pomoze...

geegee
1. nov 2007

sibuska, ja som kojila cez klobuciky kvoli vpadnutym bradavkam, aj kvoli tomu, ze som ich mala po neuspesnych pokusoch o kojenie znicene prve dni po porode. Klobuciky pomohli, no malemu sa cez ne zle tahalo, teda tazko, tak sme ich odlozili a maly sa naucil tahat aj bez klobucikov. Kojili sme sa rok, potom som to dobrovolne ukoncila ja 🙂 Bradavky mi potom uz aj bez klobucikov nepraskali, zvyknu si na tu "zataz", predsa len, na taky ucel ako kojenie este neboli pouzivane a babo kasle na setrne zaobchadzanie s nimi, ked citi mliecko 🙂

sibuska
2. nov 2007

zuzka82 - zacnem behat hore bez, oceni to aspon manzel, chichi, ale vies, byvam u svokrovcov, tak trosku to bude problem, ale doobeda sa to da, sme same doma 😉
nastastie som zapal prsnika este nemala, ale viem si predstavit, co to moze byt...z klobucikov zapal? to je fakt sila, tak dnes som sa rozhodla zacat kojit bez klobucika, mozno bude lepsie, dam vediet...

geegee - dnes som zacala bezklobucikove kojenie, bradavky trosku boleli, ale dalo sa to vydrzat, asi ich mam velmi citlive, alebo mam zlu techniku kojenia ☹ len mala taha na zaciatku strasne silno 🙂 uvidime, napiseme, co sa deje...

zuzka82
2. nov 2007

sibuska, no nemusi byt, ale moze, nakolko staci, ze klobucik sa nevycisti dobre, ostane tam trosku mliecka a to je doslova zivna poda pre bakterie...a cez bradavku sa dostane infekcia do prsnika...
takze postripuj aspon doobeda....a vecer ked si lahnes, pekne vetraj.... 😉 😀

geegee
2. nov 2007

sibuska, urcite to pojde 😉

curly1983
autor
2. nov 2007

ahojte ... tak my uz kojime 6 mesiacov s klobucikom - bez neho by bolo po kojeni ☹ ☹ ☹ V poslednom case kojime aj bez klobucika ... no ako kedy ... 🙂

zuzka82 odkial z kosic si ??? 😕

riuska
2. nov 2007

ja som klobucik pouzivala len ked ma bolela bradavka - teraz je to uz OK 😉

havasima
6. nov 2007

ja som tiez pouzivala klobucik zn. MEDELA, lebo som mala vpacene bradavky. Uz v nemocnici som zacala, lebo inak sa nevedel chudak maly napapat, a islo to. Potom som postupne skusala aj bez, ale stale ma boleli bradavky. Jedneho dna (asi po 2 mesiacoch) sa mi ich podarilo znicit pri sterilizovaní 😨 odparila sa voda a vsetko sa roztopilo 😅 No a kedze bola nedela, tak som proste nemala inu moznost! A podarilo sa. este som si ale pre istotu kupila dalsie, ale povzbudilo ma to a postupne sme si zvykly bez. teraz ma maly 7 mesiacov a stale ho kojim! A som neuveritelne stastna, ze sme to zvladly 🙂

martina46
20. dec 2007

Poraďte mi prosím, aký klobúčik. Mám od medely veľkosť S, ale zišlo by sa niečo ešte menšie, mám také tenké bradavky a cez ten klobúk mi malá vytiahne aj časť dvorca, existuje nejaká značka, čo je menší na obvod?

petja
20. dec 2007

čau holky,já musím též kojit přes klobouček,už od porodu,malý jak zkusím dát bradavku ji plive ven 🙂 nevim,jak se s ním domluvím,aby to zkusil i tak,nebo jestli budu všude tahat s sebou klobouček.Mám medelu L,mám velká prsa a jsem s tím moc spokojená

martina46
20. dec 2007

A čo iné značky- Avent, NUK... všetko sú len také veľké? ☹

hanzuli
20. dec 2007

martina46: já mám teda zkušenost pouze s Medelou, ale jsem s ní maximálně spokojená, myslím si, že je fakt dobrá. Já měla v porodnici půjčenou velikost L a byly mi akorát (mám nebo spíš měla jsem velké bradavky - placaté a široké 😎 ), ale na prodej je neměli, jenom "eska", tak jsem je vzala. Zpočátku to byl boj, bradavka se tam nechtěla vejít, ale postupem času se natolik zformovala, že je mám skoro velké. Ovšem když Kačka tahá, celý klobouček se vyplní, takže se tam dostane i trošku dvorce, alespoň u mě. Nijak mě to nebolí, tak to neřeším, myslím, že to tak má být. Aspoň mimi při pití "masíruje" větší část prsa jako při kojení bez kloboučku, ne? 😉

martina46
20. dec 2007

Ono je to u mňa, že sa mi klobúčik celý nevyplní a tá časť dvorca, čo sa tam dostane ma štípe... ☹ ja mám naozaj veľmi krátke a uzučké bradavky. A to sa už trochu vyťahali.

maca793
22. dec 2007

ja som skúšala kojiť cez klobúčik dvojičky, pretože mi nechceli chytiť bradavku. ale nebola som s nimi spokojná. všetko mlieko, čo si vyťahovali, vytekalo. tak som ich zrušila a jednoducho vyhodila do koša. 🤐

etuska
25. dec 2007

Ja som používala klobúčiky hned od prveho dna,lebo ma dojcenie dost bolelo. No a ked sme si na to zvykli,tak už to islo aj bez nich a uspešne som dcérku dojčila 9.mesiacov.

karotky
25. dec 2007

Ahojky!
Tak mě se přestalo mlíko tvořit,když bylo Ádovi 5 týdnů. 😖 Kdyby ale nebylo kloboučků,nenakojila bych ho vůbec. 😅

sofik
25. dec 2007

Ja som tiez kojila s klobucikom asi mesiac ale nakoniec som to skusila bez tak sa to neda opisat. mala sa narodila predcasne a stratila za ten cas saci reflex tak som to v nemocnici skusala cez klobucik ale bola to drina, ale bez neho to je omnoho lahsie. Obdivujem vas mamicky ze ste to dokazali tak dlho.

draga
25. dec 2007

Martri zkus to vydržet ono se to třeba časem spraví já taky nemám bradavky jako špunty oš šampáňa 🙂 mám taky medelu S, kojím přes ně pořád a Dálovi už je 10měsíců a kousek 🙂)

karotky
26. dec 2007

Sofi..............Áda měl po narození silnou žloutenku a s přisáváním jsme taky bojovali. 😢 Byl to lenoch a na tom to taky ztroskotalo. 😖
Jak si kojila dlouho?

martina46
26. dec 2007

Tak my skúšame bez klobúčika a keď sa malá pri tom nemyká (keď má prdíky, tak sa počas kojenia vrtí), tak to ide 🙂

sisa79
26. dec 2007

ja kojim uz 8 mesiac so sombrerom a v pohode...

lucia31
25. aug 2008

maminky, a ktora znacka klobucika sa vam najviac osvedcila? my kojime cez Avent, vyskusala som aj medelu, ale mliecko jej tak netieklo..lepsie su silikonove alebo latexove?

annag
25. aug 2008

lucia, a prečo vlastne používaš klobúčik?

martina46
26. aug 2008

Ahojte,
my sme sa zbavili klobúka po mesiaci, u nás to bola nutnosť, lebo ináč by som už nekojila, strašne to bolelo. Malá ťahala cez klobúk normálne, čo bol ale problém, pokazila si techniku. Prisávala sa tak na pol úst a už sa mi nepodarilo naučiť ju poriadne otvoriť pusu, aby mohla efektívnejšie sať až doteraz!!
Takže ak môžem poradiť, ak to len trochu ide, klobúk NIE alebo sa ho čím skôr zbaviť..

kaskya
26. aug 2008

U mňa som postrehla tiež úbytok mlieko, keď som kojila dlhšiu dobu cez klobúčik. Je to individuálne.

lucia31
26. aug 2008

annag, bohuzial sa mi nepodarilo /ako si mi radila/ odnaucit ju sat bez klobucika..rodila som sekciou /o 11 doobedu/ malu mi priniesli o druhej v noci /neviem, preco az tak neskoro/, no a neprisala..a neprisala sa potom za cely cas, co som bola v porodnici, mala som /a aj mam/ maly rozdiel mezdi dvorcom a bradavkou, ked mam naliate prsia a ked si bradavku vytvarujem, o chvilocku je to tak znova..sestricky sa snazili a aj ja po cely cas, aby sa mala prisala, no jednoducho si malymi ustockami nedokazala chytit bradavku a potom uz aj odmietala..v nemocnici pravdaze dokrmovali flasou...doma som bola rada, ze sa chytila aspon na klobucik, kedze sa mi poriadne netvorilo mliecko..vyskusala som uz vsetky mozne polohy, stravila som s nou cely den v posteli, obe vyzlecene, vytlacala som jej mliecko, no len olizovala, prisat sa ani nahodou 😠..tak kojime takto doteraz, ja po kojeni este odstrekujem, z klobucika som jej zrezala spodnu cast, tak aspon mi stlaca priamo ustockami dvorec pod bradavkou a je to jepsie..som z toho ale stale nestastna, lebo neviem, do kedy to takto potiahneme..samy vidim, ze nedokaze si az tak dobre vytiahnut vsetko mliecko/mne sa aj tazsie uvolnuje/...kojime sa cez den aj hodinu, viackrat vystriedam obe prsia, v noci jej staci len z jedneho...chcela by som kojit minimalne rok, kedze syna som kojila rok a pol /potom sa odstavil sa a ja som mu este mliecko odstrekovala dalsieho pol roka, maniacka 🙂 /..no, uvidim..uz ked sa toho klobuka nezbavime, tak by som rada nasla aspon taky, ktorym sa jej bude tahat najlepsie, mam pocit, ze vsetky su akesi hrube a ten, ktory sa mi zda najtensi, od firmy Mam nemozem zohnat...viem, ze klobuciky boli vytvorene na to, aby boli len na kratky cas pouzivane, kym sa zahoja poranene bradavky, no vyrobcovia by mohli rozlisovat typ klobucikov na ochranu bradaviek a take, ktore by sluzili, ako kompenzacia napr. plochej, vpacenej bradavky,a tie by mali byt tensie, kedze nimi maminky koja dlhodobejsie...no, neviem..zatial to ako tak ide, i ked uz aj kriza bola, som vdacna za kazdy den, ktory prekojime 🙂

annag
26. aug 2008

jaj luci, jasné, už si pamätám, samozrejme, Ty si skúsená mamina a určite robíš maximum. Lepšie klobúčik ako nekojiť vôbec. Držím palce, veľmi 🙂 🙂 🙂

gianni
26. aug 2008

ahojte
my sme sa zbavili klobúka asi pred týždňom a tiež ako píše martina46 už tak nevie otvoriť ústočká ked saje ale zatial to nevadí ani mne a zdá sa že ani malému,vyťahá si dosť mliečka,tak uvidíme

lucia31
26. aug 2008

dik annag, mala prave dopapala a spinka a ja prave teraz odsavam, denne to mam tak 250ml 🙂 manzel vravi, ze moje prsia vidi len s nalepenou malou /a klobukom/, alebo odsavackou, ale cisto bez veru nie 😝 🙂 no a co! 😀 ..uvidi neskor 🙂