Dojčenie cez klobúčik. Ako dlho sa to dá?

curly1983
17. máj 2007

Ahojte mamicky ... ako dlho sa da kojit cez klobucik ??? je pravda, ze max. tak mesiac kvoli tomu ze postupne sa prestava tvorit mliecko ???

mate s tym nejake skusenosti ???

macu.k
19. máj 2007

Ja jsem kojila s kloboučkem tak 5 měsíců, měla jsem vpáčené bradavky. Zkoušeli jsme to vždycky doma bez kloboučku, ale nešlo se mu vůbec přisát. Pak jsme jednou šli ven, zapomněli klobouček doma, povedlo se a od tý doby kojíme bez 😀

anielik
19. máj 2007

Babulienky my klobucikujeme od prveho prisatia...inak sa nedalo a fungujeme uplne v poho. Teraz uz mu davam bez klobucika alebo ked ma to boli tak si ho sikovno nasadim...je mu to jedno.
Tak isto pekne pije odsate mliecko z flase....takze nebat sa a skusat pribezne vsetko aby si nezvyklo babenko len na 1dno 😉

bobisek
19. máj 2007

Ahojky mi bez kloboučku ani ránu. Mám veliký prsa a mlíka pro 3 děti 😅 , ale bohužel mám ploché bradavky. Malej saje jako divej a je spokojenej. Nemám žádný bolesti. Jedinou nevýhodu to má, když někam vyrazim a klobouček nechám doma. To musíme okamžitě dom, protože by se hlady uječel. Vyřešim to jednoduše. Koupim si další a ten bude preventivně neustále v kočárku 😀 .
Ráda bych kojila i bez něj, ale malej se prostě nepřicucne ☹

eleanor911
19. máj 2007

taky jsem kojila s kloboučkem asi 2měsíce a pak z ničeho nic začal pít normálně sám a kojila jsem až do 19měs a mlíka jsem měla pořád dost 😉 i když měl dudlíka,nebo občas odstříkané mlíko z flašky,tak stejně pil pořád dobře 🙂 takže občas zkuste jestli se nepřisaje a třeba to jednou zvládnou 🙂

macu.k
19. máj 2007

Ono sito miminko casem samo ty bradavky vytaha, ja taky mela vpaceny a ted krasne "stojej" 😀

draga
19. máj 2007

karotky 😀 to zápolení s nasazováním znám 🙂)

lilourich
20. máj 2007

Holky jak to tu čtu, tak vidím že většina z nás kojila a nebo dosud kojí s kloboučkem bez problémů. A ty které o mlíčko přišly, a připisují to kloboučku, si myslím že by o něj přišly i tak, že to kloboučkem nebylo. I při "normálním kojení" tedy bez, jsou ženy co o to mlíčko prostě z nějakého důvodu přijdou. Jen je tu mítus, že to způsobuje klobouček, takže se to pak na něj hodí. Stejně tak jako je případ od případu, že když pije mimčo s kloboučkem od narození, že už pak nebude umět pít normálně. Myslím i tady je nás dost, co se přesvědčily, že to není vůbec pravda - včetně mě 😉

ajuskamimi
20. máj 2007

ja som si tie klobuciky kupila akurat vcera ale nikde nebolo pisane, ci to treba pred prvym pouzitim vyvarit alebo nie. Vy ste to vyvarali?

fibus
20. máj 2007

ahoj kočky, som rada že niesom jedina kt. koji cez klobucik, atiez si myslim, že klobuk nema vplyv na tvorbu mliecka. 🙂 tak nam vsetkym prajem pekny den, a dostatok mliecka pre nasich anielikov pa 😵

mimma
20. máj 2007

Ajuskamimi, vyvárala som to skoro pred každým použítím do troch mesiacov, potom raz za deň.

lilourich
20. máj 2007

ajuskamimi záleží od který značky je máš. Ty od medeli můžeš, ale pak jsem měla jedny takový obyč (ty jsem nakonec nepoužívala) a tam bylo vyloženě napsaný, že "nevyvařovat" teď jsem koukala ještě jsem měla od "Nuk" a tam je jen psáno vyčistit a sterilizovat, tak nevím co tím myslí, ale vyvyřit to asi nebude. Jinak těma sterilizačníma tabletama(milton) co jsme dostali v porodnici, tak to asi můžeš všechny.
Jinak já jsem ho vyvařovala tak dvakrát do týdne, někdy ani to ne, a malímu nic nebylo. Po každým použití a před, jsem ho umyla horkou vodou. Sem tam jsem si dala do hrnečku vodu s octem - ten taky zničí hodně bakterií. Ale záleží na mimču, některýmu to musíš fakt vyvařovat, pak může mít nějaký problémy.

ajuskamimi
20. máj 2007

su znacky MAM a praveze nikde nic pisane, ze co a ako. A este jedna otazka mozno blba, ale fakt to netusim, ako sa spravne vyvara aj cumlik. Dam do hrnca vriet vodu a ked vrie, tak stisim ohen a aspon 5 minut tam cely ten cumel povarim, alebo iba gumu z cumla? 😲

pigi
20. máj 2007

ja som vyvarala cely cumel a mne doktor vravel, ze staci minutu.

lilourich
21. máj 2007

já jem také vyvařovala celý dudlík 😉 prostě to nech tak aby ta voda vařila, to samý savičky a lahve, pokud budeš použivat, jinak taky těch 5 minut jsem vyvařovala........ale jak píše pigi, možná by i ta minuta stačila, jenže já jsem ani ten klobouček nevyvařovala pokaždý, takže když už, tak jsem ničila baktérie pořádně 😀 😀 😀 Jo a na letáčku u jedné lahve, bylo vyvařovat maximálně pět minut. Tedy 3-5, ale nejvíc 5, takže to klidně o něco zkrať..... 😉

curly1983
autor
25. máj 2007

zenusky tak ste ma potesili 🙂 🙂 🙂 dufam teda, ze aj nam sa podari dlhsie kojit cez ten klobucik a este lepsie keby sa podarilo aj bez neho ...

mala mi sice bradavku vytiahne ale na dalsie kojenie je zase vtiahnuta ... 😠

bobisek
26. máj 2007

Holky já to vyvařila poprví, když jsem to rozbalila z lékárny. Potom před každým použití a po použití to jen propláchnu pod vařící vodou. Malýmu nic není a myslím, že je to v pohodičce. Nic se namá přehánět 😉

maryja
28. máj 2007

ja tiez kojila 7 tyznov iba s klobuckom. Potom som to skor na prianie manzela (mne sa to zdalo dost pohodlne, a ani bradavku som nemala znicenu) skusila bez. Teda najskor som skusila s klobuckom, ked si bradavku povytiahla, tak som klobucik dala prec a podarilo sa a pokracovala bez. Za 3 dni sa nam podarilo s klobucikom prestat. Sice mlieka mam ja stale len tak akurat - skor menej. Uz 4 dni prikrmujeme - na obed zeleninku. Ale tak ci tak kojim stale aspon 7-10 krat denne. Predtym aj 13 krat.

zuzana76
28. máj 2007

a ked ste pouzivali ten klobucik uz aj v porodnici, ako ste ho tam vyvarali? ci vyvarili ste ho len raz na zaciatku a potom uz nie?

lilourich
28. máj 2007

zuzana76 mě ho dali vyvařený, a pak jsem ho jen myla horkou vodou, a sem tam šoupla do těch sterilizačních tablet co nám dali v tom balíčku v porodnici 😉

zuzana76
28. máj 2007

vdaka lilourich, hadam aj nam daju take cosi, dufam

bobisek
28. máj 2007

Holky, mě v porodnici donesli originální balení. Sestra ho přede mnou rozbalila, ani to neomyla 😨 a šoupla mi to k prsu. Přisunula dítě a bylo. Vůbec to neřešili

karotky
28. máj 2007

Já ze začátku vyplachovala klobouček horkou vodou a teď už to neřeším.Vypláchnu ho důkladně studenou vodou.Jde tam o to,aby tam nezůstávaly zbytky mléka z předchozího kojení,protože by z toho mohla být moučnivka.Pokud je mimčo náchylné na infekce(může to chytit i z bradavky a prsu),tak by se vyvařovat asi měl. 😉

lilourich
28. máj 2007

zuzana76 zeptej se holek u vás, co už rodili, jestli vám taky dávají takový kufřík. Jinak se to jmenuje Milton, ale jak píše bobisek, ono taky jsem se bála hygieny, ale oni mi ten klobouček dali a nemáš si ho tam kam položit, takže jsem ho měla na tom papírovým 🙄 obalu co mi ho v tom přinesli, takže hygiena veškerá žádná (sestrám to bylo jedno, kde ho mám, a já si taky moc pomoct nemohla, když jsem ležela jak lazar po císaři). Takže ty první dva dny, mi sestra přinesla mimčo, ledabile opláchla klobouček a už malej žužlal - a nic mu nebylo 😉 A když jsem už pak mohla, tak jsem ho tak obden dala do toho roztoku, ale doma už ne. Ono když si vezmeš, tak dřív doporučovali omývat po kojení bradavky, a dneska je to naopak, takže nějaký ty bakterie máš na bradavkách taky 🙂

bobisek
29. máj 2007

Lilourich moje řeč 😎
Nic se nemá přehánět 😉

hanzuli
30. okt 2007

Taky kojím přes klobouček, už dva měsíce. Zatím je to bez problémů, tak doufám, že to tak zůstane, protože Kačka se sice už umí přisát i bez kloboučku, ale za chvíli se začne vztekat a bradavku pouštět. S kloboučkem vždycky při kojení usne, bez kloboučku se rozčílí, tak nevím... ☹

draga
30. okt 2007

holky já plně kojila přes klobouček do šesti měsíců a teď kojím přes něj pořád dál mám od medely a jsem spokojená rozhodně netrpím tím, že nekojím přímo 😎 😀

zuzi mě klobouček doporučili v porodnici, takže mi ho tam i prodali a je fakt, že mi ho pořád vyvařovali, ale mě pak už nebavilo, pořád k nim lítat (byla jsem v porodnici 12 dní kvůli žloutence) tak jsem si ten druhý jen oplachovala pod vodou a nic se nestalo...a nevyvařuju ani teď jen když mi ho třeba sebere kočka 😉 😎

zuzka82
30. okt 2007

ahojky..ja som kojila cez klobucik uz od porodnice,ale pred dvoma tyzdnami, ked mal maly asi 6tt som prestala, nakolko som prekonala uz druhy zapal prsnika, a to doooost kruty...laktacna ma upozornila, ze to moze byt aj s klobucika, samozrejme nemusi, ale moze...
tak sme sa trosku potrapili, ale uz tyzden nam to ide aj bez klobucika.... 😵 😵
drzim palce.... 😉

tinaa
30. okt 2007

Mne este v pôrodnici poradili klobuciky, kvôly vtiahnutym bradavkam. Malu som mala prisatu niekedy aj 5 hodin non stop, ked som ju odpojila, strasny plac. Takto sme fungovali asi 3 tyzdne, musela som zacat odsavat ale odsala som najviac 1OOml za den a za par dni mi mlieko odislo uplne. Cely problem bol v tom, ze mala si z klobucika urobila cumlik.

zade
31. okt 2007

ja som dojcila pomocou klobucika dva mesiace a zachranilo mi to moje mliecko

sjuzi
31. okt 2007

Tak toto som si tiež "užila". Malinký sa mi totiž po sekcii nejako nevedel prisať... Chyba je možno i to, že mi ho včas nepriložili... ale to je iná téma o našich pôrodniciach... 🙄
Klobúčiky sme používali asi mesiac, ale snažila som sa vždy začať kojenie s klobúkom a potom vyskúšať bez neho. Zo začiatku sa hrozne jedoval, až bol celý fialový, ale naučil sa.
Vyvárala som ich každý deň ráno, radšej som ich nakúpila viac, myslím že tie obyčajné sú najlepšie, mala som aj Avent 😝.
Malý inak ťahal parádne cez klobúky, ale som rada, že sme sa ich zbavili... 😉