Dojčenie len z jedného prsníka

quest7891
17. jan 2017

Chcela by som vas poprosit o skusenosti a mozno aj radu.Uz dlhsie kojim len z laveho prsa kvoli tomu ze to prave mi babo odmieta.zacalo to tym ze asi prava strana nebola babetku pohodlna,hnevalo sa prikladala som tam menej nasledne bol slaby tok malo mlieka a teraz uz ho vobec nechce.viem ze som spravila chybu ze som to neriesila hned,nevydrzala som ze pri nom plakalo, no medzitym som este 2x riesila strajk a uz som bola rada ze vobec pije z nejakeho prsa.rastovy spurt aj strajky sme prezili,nastudovala som ze mam zvysit tvorbu MM pijem vsetko mozne na podporu a viem ze prikladat a prikladat ale babo sa na tu stranu nechce vobec prisat,bradavku len pozuje a vypluje.teraz ked si z neho odsajem su to max3lyzicky.skusala som aj s cievkou dat UM nech sa aspon prisaje ale je to tazko samej mi to nejde a nemam nikoho na pomoc.budem dalej odsavat a davat po lyzicke,je mozne ten prsnik aspon takto znovu nastartovat alebo ak sa tam uz dlhsie tvori len tak malo mlieka tak je laktacia v nom uz vlastne zastavena? som rada ze stale kojim a ked uz po pol roku aj prikrmujeme snad to este vydrzime ale trapi ma ze velkostne vyzera kazdy prsnik inak,a kedze mam male prsia je to velmi vidiet,ake mate skusenosti da sa to znovu do normalu po odstaveni?budu vyzerat aspon priblizne rovnako a pripadne keby zostanem znovu tehotna znovu sa obidva prsniky zvacsia a vyrovnaju? viem ze za to co babu materske mliecko dava to stoji,ale uprimne,desim sa toho ako budem vyzerat v lete v trickach plavkach a tiez to ani pre partnera nie je zrovna sexi. da sa to nejak vyriesit?ci mam co najskor odstavit lebo cim dlhsie tak kojim tym bude rozdiel vo velkosti vacsi?ako to bolo u vas?

kulumulu123
17. jan 2017

Ahoj ja kojim 2.5r z jedneho prsa a je to ok... Mam totiz presume rovnaky problem ako ty..... ked prestanes kojit prsia sa daju do povodneho stavu aj ked to chvilu potrva... Pri dalsom tehu sa velkost vyrovna (moj pripad) a potom to mienim riesit tak aby som kojila za kazdu cenu z oboch prs.... Takze osobne to nejak neriesim....

somavi
17. jan 2017

Ja kojím uz rok len z jedneho . Rozdiel vo veľkosti je vidieť ale je mi zo tersz šumafuk 😀 ( od začiatku nebolo 😊) . Ja totiž verím , te po odstavení sa to da aspoň cca do normálu 😀

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janci05
17. jan 2017

Ja som kojila malého asi tak dva mesiace a potom som si odsávala. Lenže to už nie je ono a z jedného prsníka sa mlieko pomaly vytrácalo, tak som si odsávala aspoň z toho druhého. Postupne aj z toho mlieko odišlo a bol tam a stále je aj po šiestich rokoch malý rozdiel vo veľkosti, ale nič hrozné. Toto isté mala aj moja mama so mnou, že nemala rovnaké prsníky, len sa jej to upravilo aj mne trocha po pravidelných prsných cvikoch.

silaviat
17. jan 2017

malu som rok a pol kojila len z jedneho prsa.. jedine minus teda bola ta nesumernost prs..ale pre mna bolo dolezite, ze mala bola spokojna a najedena..uplne jej jedno stacilo.. po odstaveni s avelkost vratila do normlalu a obe su uz rvnako velke .. takze nemaj strach ..bud rada za funkcnost jedneho a hlavne nestrtesuj

mimi8814
17. jan 2017

kamaratka tiez kojila 1,5 iba z jedneho a pohoda... ja som sice z dvoch ale jedno bolo vacsie ako druhe, tiez ma to trapilo, ako som prestala kojit tak sa to dalo do normalu teraz su opat rovnake😉

dahra
17. jan 2017

@quest7891 - pri vsetkych 3 detoch rovnako, syna som cca od 7.mesiaca len z jedneho do roka, druha dcéra potiahla do 8.mesiaca, potom sa z jedneho este dojcila do 22.mesiaca a najmladsia vydrzala az do 10.mesiaca, som sa snazila vsemozne,aj tak ju uz dojcim len z jedneho. Ano, je vacsi v porovnani s druhym,ale vzdy sa mi po skonceni dojcenia vratil na rovnaku velkost a druhym, nebolo badat ziadny rozdiel-

stanka33
17. jan 2017

Ja kojim malú už asi 4.mesiace z jedného prsníka ma 15.mesiacov...v tom druhom som vždy mala menej a plochu bradavku...a úplne stačí...síce je väčší...ale v zime to nevadí...

mirka17
17. jan 2017

@quest7891 neviem ti poradiť v tom či ti bábätko dokáže znovu naštartovať mlieko, ale snád pre iné mamičky taký menší oblbovák, ktorý som použila ja pri mojich dvojičkách. Aj moje dvojičky mali občas stavy keď preferovali iba jednu stranu, a teda iba jeden prsník. Jednoducho som ich oklamala tak, že boli stále na tej istej strane ktorú preferovali len som vymenila prsníky, t.z. viac som sa naklonila. Jednoduchšie povedané ak dieťa preferovalo pravú stranu, teda čelom ku mne a teda ľavy prsník, tak ležalo na pravej strane, ja som ležala tiež na ľavom boku len namiesto ľavého prsníka som sa viac naklonila a šupla pravý prsník, poloha ostala rovnaká a dieťa pilo aj z druhého prsníka, bolo to trošku namáhavejšie, lebo sa neleží až tak pohodlne ale stálo to zato, po pár dnoch sme prešli zase do normálneho režimu , teda bolo jedno aká strana

erickatt
17. jan 2017

@quest7891 ja som syna kojila dva a pol roka len z ľavého. Takmer to nie je poznať (veľkostne rozdiel ) aj keď ich mám ,, sväté,"

ada311
17. jan 2017

Ja kojim desat mesiacou a len z laveho prsnika pravy odmieta aj ked son ho iba presunula v tom istom smere odmieta ale prsnik neboli tak to neriesim hlavne ze maly papa 🙂

marosinecko
18. jan 2017

Ja tiež kojim iba z jedneho praveho prsnika a vyhovuje muto. K lavemu prsniku sa mu zle prisavalo. Je spokojny,stastny ze ho ma tak som stastna aj ja 😉🙃😜💛💕

quest7891
autor
18. jan 2017

@kulumulu123
@somavi
@michi200
@janci05
@silaviat
@mimi8814
@dahra
@stanka33
@mirka17
@erickatt
@ada311
@marosinecko dakujem baby,tak ste ma v tom vlastne podporili ze sa to da zvladnut a vrati sa to do normalu.chcem vydrzat kojit aspon rok,to bude akurat leto,uvidim lebo aj to odstavenie a vratenie do normalu pre prso isto nejaky cas potrva-ako dlho to bolo u vas?najlepsie sa to spravi tehotenstvom ale to nechcem skor nez o rok dva. a co s tym druhym prsom,myslite ze uz to nerozbehnem ani ked budem stale odsavat?ci sa mam pre tych par lyziciek trapit odsavanim alebo to nechat tak.skusala som aj ten trik posunut ju a zachovat stranu,trochu cucne ale kedze tam nemam ziadne mlieko,hned prso pusti.v kazdom pripade pri druhom babetku si dam na to uz velky pozor..a ozaj co nato vasi muzi nevadilo to? mojmu to az tak nevadi to skor ja sa citim nesvoja, ale tak obaja to berieme ze to robim pre babo.

didamt
18. jan 2017

Ja som2 roky kojila ibaz jedneho prsnika..6mesiacov vylucne kojila a zvladli sme to! Rozdiel na prsnikoch bol badatelny hlavnetoho prveho pol roka..nastastie bola zima 😊😊😊. Po odstaveni mam oba prsniky rovnake..hocipred tehotensvom som vzdy lavy mala kusok vacsi co jeuplne normalne a kojila som prave z laveho.

siiisi
28. okt 2020

Ahojte, viem, ze je to stara diskusia, ale aj ja mam ten isty "problem". Dcerka papa len z jedného prsnika. Docitala som sa, ze podla toho z ktoreho dieta papa, tak sa urcuje ci bude pravak alebo lavak. Vychadza Vam to?

erickatt
28. okt 2020

@siiisi nie. Syn jedol len z ľavého a je pravák

siiisi
28. okt 2020

@erickatt ďakujem

scorpionflower1
28. okt 2020

@quest7891 Ja som kojila 2 roky z jedneho prsnika..Tiez mam male prsia, bolo to nerovnomerne, ale casom babo nebude pit tolko mlieka, tym padom nebudes mat ten pouzivany prsnik taky naliaty a bude sa to vyrovnavat. Ale ja som to riesila aj vypchavkou v podprsenke. Dobra push-upka to zakryje. Vobec sa kvoli tomu nestresuj. V lete to uz nebude take viditelne (zalezi aj od toho ako velmi budes este kojit) Tebe sa zda, ze to strasne vidiet, aj mne sa zdalo, ale moj muz vravel, ze to vobec tak nevidno, ako si myslim. Teraz som malu odstavila a prsia mam uplne rovnake ako predtym.