Dojčenie na verejnosti. Ako to riešite?

mamacat
17. mar 2007

Zaujimalo by ma ako to riesite?

maca793
17. mar 2007

ja kojenie na verejnosti vôbec neodzudzujem práve naopak fandím mu. prečo by nemohli mamičky kojiť a prečo by sa mali skrývať, keď je to úplne prirodzená vec! 😵

bellasandra
18. mar 2007

Tak ja kojim aj vonku- kedze malej dávam len mlieko- prikrm-len sem-tam zatial.Je to pohodlné.Kojila som v restike aj v obchodnom centre.Podprsenky nosím klasické, oblečenie tiez.Vzdy si vyhrniem tricko, a kedze mám male prsia, neviem si ich vybrat z podprdy,tak vyhrniem aj tu. Malá mi zakryje vsetko, co by mohlo byt vidiet 🙂

adula76
18. mar 2007

najjednoduchsie bolo dojcit v babyvaku, alebo v Ergu 🙂Ale nemala som problem dat malej paapt ani v parku alebo restike, ked chcela, dostala...

Myslim,ze s tym nie je problem, bez ohladu na to, ako je mamina oblecena, vzdy sa to da nejako spravit.

mimma
18. mar 2007

Ja som zase nemala problém, čo sa týkalo oblečenia,ale malá niekedy- bolo to dosť často, papala takým divným spôsobom- prisala sa, odtrhla sa znova sa prisala a zase sa odtiahla...Takže ja som ju vonku kojila len raz a to mi prsník videl celý park 😀 Ale prežila som to, videla som kojace maminky, veľmi sa mi to páčilo- mama jedla a to malé prisaté a pekne papalo, žiadne čóro-móro, neviem, prečo nám to nešlo. Ale mi sme mali ten problém aj doma...

mirka
18. mar 2007

mamacat nemusíš sa báť, ako to bude, teraz to nerieš, hneď si nájdeš ten svoj spôsob, keď to bude treba 😉 ja tiež v pohode kojím na verejnosti, malá si pýta často, tak nás to často nájde mimo domu 😅 ale keď idem von, tak pre istotu si obliekam také veci, aby som nebola moc odhalená, predsa len vonku nie je najteplejšie, tak aspoň aby som mala zakrytý chrbát,keď už brucho mám holé. Buď mám prehodenú bundu, alebo sveter na zips 🙂

kojila som v reštike, v cukrárni, na lavičke nie, lebo by som zamrzla 😀 ale aj tak keď už bude teplo a ja budem ešte kojiť, budem si musieť hľadať tichšie miesta, lebo malá sa teraz necháva rozptylovať, tak zas aby som niekde nesedela s cickou von a ona sa neobzerala 😀

bellasandra
19. mar 2007

MIrka- presne tak, ak budem aj ja kojit v lete , musím si hladat, nieaké sukromie, lebo malá tiez zacína vymýslat. 😀

magg
19. mar 2007

mozno to neznie najlepsie, ale idealne je vojst do kostola, sadnut si niekde do zadnej lavice, veriace maminky sa mozu v klude pomodlit, je tam ticho nikto vas nerusi a Bohu to urcite neprekaza 😉

mracik
19. mar 2007

no, kostol je asi jediné miesto, kde som nekojila, ten náš je totiž mimo omše zatvorený a počas omše by som určite nepohoršovala Boha, lae kopec babičiek asi áno 😀 ale inak to môže byť fajn...

ramzesa
19. mar 2007

ja som to riesila tak ze som cez seba prehodila deku, plienku alebo bundu. Ved nech sa pohorsuju, pohorsovali by sa aj keby mala revala od hladu 😠 . Ked sa niekto chce tak si vzdy nieco najde 😅 . Uz som kojila aj v kostole a nebola som prva ani posledna 😉 .

mamacat
autor
16. sep 2007

v marci ked som otvarala tuto temu, fakt som si to nevedela predstavit. teraz sa vsak zo mna stala uz expertka na kojenie na verejnosti 😉 kojila som uz v restauraciach, parkoch, v obchode, na letisku, v lietadle, na kamoskinej svadbe... proste kde to na nas pride papame. a je to super 🙂 nakoniec mi svokra usila take ponco na kojenie, ale niekedy staci aj deka alebo nic.. nosim podprsenky na kojenie, a tricka si vzdy len vyhrniem, mala mi telickom zakryje brucho... takze da sa to ;)
diky za rady!

radoslava
16. sep 2007

Mamacat si sikula ja som objavila tuto temu az teraz skoda.
Urcite by som ti vtedy napisala ze ja kojim uplne vsade kde sa da. Nemam problem dat jest mojmu srdiecku nikde.
Vyhrniem tricko a moja Sabinka sa uz tak velmi tesi ze uz len tym uputa pozornost 😀

loren
16. sep 2007

ja sice na verejnosti nekojim ale ako tu uz niekto pisal teraz mi moje prsia pripadaju nie ako nieco eroticke ale ako nastroj na potravu pre dietatko a tak sa nehanbim ked som doma alebo v spolocnosti mne blyzkych ludi malu nakojit.

alienka
16. sep 2007

ja som tiez zatial na verejnosti nekojila, zatial nebolo treba, akurat len raz v aute a raz v obchodnom centre v miestnosti na to urcenej, najprv som bola rada, ze take nieco je, ale rychlo ma to preslo, klima tam poriadne fucala a bola tam teda slusna zima, moj maly papa dost dlho, niekedy pol hodinky, ale ked popritom drieme, tak aj hodinku, a sediet v takej zime teda nie je bohvieco

tufa
16. sep 2007

Ahojky,
tak ja kojim kedy treba a hocikde a nemame problem 🙂 . Akurat, ze malu uz vsetko zaujima a otaca sa za kazdym zvukom a tak nam to trva dlhsie 😀 😀 Len teraz uz si musim davat bacha na krize, lebo je uz kosa, takze nejaku mikinu na zapinanie mat furt po ruke.

atevi
16. sep 2007

ja som odjakziva kojila aj na verejnosti, skratka vsade kde si to maly vypytal, v parku, na urade, v cakarni... a do dnes kojime v parku. Pride mi to dokonca jednoduchsie, ako ked ho mam na verejnosti nakrmit nejakym jedlom.

susik77
16. sep 2007

ahojte, aj my sme kojili uz v parku aj v aute. je to velmi prakticke, mozme byt vonku dlhsie, kedze mala ma intervaly aj po 2 hodinach. nemusim sa moc vyzliekat, pretoze mam podprsenku na kojenie aj triko na kojenie 😉

pipi1211
16. sep 2007

no ja tiez kojim vsade 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ci som v parku, na kave,v obch. dome, no jednoducho vsade kde si mala vypyta a je to fakt super ze len vytiahnem didu a mala papa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenadka
16. sep 2007

Ja si myslim, ze dojcenie na verejnosti je normalne, ved nerobime striptiz ani nic take, dieta je prvorade. Aj ked mne to problem robilo, bala som sa ci niekoho nepohorsim, alebo horsie nejakemu uchylovi nedam podnet ci insopiraciu ked si bude dobre robit 😠 . Jedna mamina sa raz stazovala ze ju vykazali s kamoskou z restauracie, lebo si tam dovolila nakrmit svoje babatko-tak tych by som nakopala niekam 😠 😠 😠 a dala by som na dvere cedulu "miesto nepriatelske k detom" 😲

lenadka
16. sep 2007

inak mala sa rada nechavala vyrusit pri papani, my sme aj doma museli ist do izby, lahnut si na gauc alebo postel a vtedy sa napapala poriadne,muselo byt ticho inak len tak cuckala a o chvilu chcela zas. Ked bolo nevyhnutne nakrmila som ju aj vonku, ale nebolo to vela krat 😅

jajaalf
16. sep 2007

ahojte ja so zo zaciatku kojila iba doma.ale po case com zacala aj vonku a je to lepsie aspon sa nemusime ponahlat domou 😉
aj ked vela ludi pozera..ale uz sme si zvykli 😀

vedvies
16. sep 2007

ahojte ja som za kojenie na verejnosti, ved je to normalne a myslim, ze ked sa niekto nad tym pohorsuje, tak asi nema vlastne deti. Ale 100% to pochopi pri vlastnych. No a kojili sme uz na kave /majitel nemal ziadny problem/ a aj v restike a tiez im to bolo prirodzene. Tam sme dokonca kojili dve pri jednom stole 😀 .
lenadka, tak to si neviem predstavit, ze by ma vykazali z restiky. Snad si nemyslia, ze im mam dat zarobit aj na jedle pre mimino! To kde sme! 100 rokov dozadu?!

katka76
18. sep 2007

kojim podla potreby babena, takze ked sme vonku, ci na kave, nerobi mi to problem. hlavne mamina to musi brat ako prirodzenu sucast zivota s babenoma kojenie nebude potom pre nu problemom. ja nosim kosele, bluzky ale i volnejsie tricka a ide to v pohode. a vidiet menej ako teenegerkam....

hanka274
19. sep 2007

ak treba, hocikde.

mirka414
19. sep 2007

moja malinka spustila krik u pana farara ked sme sa zhovarali ohladom krstu 😀 spytala som sa ho ci mu to nevadi,ze jej dam napit a on ze nie tak sme pokracovali v debate a malinka sa aj napapkala...

arabeska
15. okt 2007

ahojte
xcem sa spytat ci v avione neni niekde miesto na kojenie,dakujem😉

sue
15. okt 2007

Arabeska, je - jedno je napravo hore na poschodí nad Alltoys - dá sa tam ísť výťahom - je tam kreslo, prebaľovák, mikrovlnka a tak... druhé miesto je normálne pri WC na prízemí neďaleko CaA ...

arabeska
15. okt 2007

sue dakujeeem fakt moc,lebo naposledy som kojila v obuve no nic moc 😅 😅

sue
15. okt 2007

...a ja dúfam, že budem môcť kojiť a ak sa mi to podarí, tak to budem robiť všade tam, kde by som aj vytiahla fľašku s UM... však prvoradé je bábätko... aj keď si to ešte neviem predstaviť, lebo som strašný hanblivec 😀 ale zaobstarali sme si babyvak, tak s ním to bude diskrétnejšie 😅

arabeska
15. okt 2007

sue drzim palce aby si kojit mohla a co najdlhsie a hanblivec som aj ja velky 😅 ale co nespravim pre toho mojho hladoska 😵

melory
15. okt 2007

ked som zacala kojit mala som dojem ze tie prsia su ani nie tie moje prsia ktore by som nikomu neukazala, bola to zrazu nadoba s miekom z koze.