Dojčenie na verejnosti. Ako to riešite?

mamacat
17. mar 2007

Zaujimalo by ma ako to riesite?

tilly
15. okt 2007

ja som tiež hanblivec veľký, kojila som na verejnosti bez problémov, nosila som tričko s väčším výstrihom, stiahla a krpec mi hlavičkou všetko potrebné zakryl, prípadne som mu cez hlavičku dala plienku, ale pamätám si ako sme sedávali ako prvé maminy z mojasvadba (silvinka, virginia a ja) v reštikách a naraz sme kojili, bola to skôr sranda, ako vec, za ktorú by sme sa mali hanbiť, sú to pekné spomienky na to, aké boli naše detičky dobručké, že len papkali a spinkali, teraz si už s nimi na kávičke (pizza, džúsik, palacinky a všetko možné sa tam vtedy požralo, nie pojedlo, to boli obžersvá, dokázali sme si dať tri štyri chody za asi 5 hodín, čo sme boli spolu 😅 )
teraz si už tak v kľude neposedíme 😀

sjuzi
15. okt 2007

Mel máš pravdu, ja to beriem tiež celkom prirodzene, šak nedáš decku, keď je hladné?! 😀
My sme s kamoškami (máme podobne staré bábená) minule všetky 3 naraz kojili v reštike... musel byť na nás bohový pohľad... hehehe 😀 😀 😀

zuz11
11. apr 2008

zrzulka • 1d • Včera o 13:41
mozem sa opytat ako to riesite s kojenim vonku??? ide o to ze moja mala, ked na nu pride hlad a my nie sme v dostatocnej blizkosti domu tak dokaze upenlivo plakat az kym neprideme domov. uz som zufala z toho lebo neviem co robit. vonku na prechadzke neprichadza do uvahy kojit. von chodim s tym ze ci bude plakat a ci nie. teraz ako zacali tepla je to este horsie. mam pocit ze mala si chce len cicnut od smedu a tak sa pytam ci nosite so sebou vodu alebo ako riesite takuto situaciu vy?? viem ze kojene deti vodu nepotrebuju ale ako to riesit vonku na prechadzke???

mirjan • 1d • Včera o 14:00
ahoj Zrzulka, to sa mi stáva úplne bežne, ale skôr na takých miestach ako návšteva obchodného domu, návšteva lekára, už som veru pár krát kojila v aute na parkovisku 😀
v každom prípade ja so sebou nosím trošku čaju na oklamanie kým sa dostanem na také miesto kde budem môcť kojiť. neviem ako starí ste vy, my máme 8 týždňov.

alififi • 1d • Včera o 14:18
zrzulka ja chodim von max. na 3 hodky. predtym ako niekam idem nakojim a do 3 hodin sa vratim. nenosim so sebou nic.
prinajhorsom by som jej v aute dala napit

laura851 • 1d • Včera o 14:49
mamičky ja by som sa chcela spýtať čo robíte pre to, aby vám dieťatka v jednom kuse nezaspávali pri kojení, ja už som fakt zúfalá, štípem ho do líc, až ich má ako jablčka a taj tak hned zaspí a za 5 minút sa zobudí a plače že je hladný 😒

laura851 • 1d • Včera o 14:52
prosím prosím nevie mi nejaká skúsená mamička poradiť?? ☹

mirjan • 1d • Včera o 14:59
laura851 - pri tak malom bábätku je to normálne. hlavne ak prekonalo detskú žltačku. ja by som bola teraz aj rada, keby pri kojení zaspal a nie a nie 😀

alififi • 1d • Včera o 15:03
treba vydrzat, to je uplne male babatko.

ked tak skus namocenou vlaznou plienkou potret tvaricku, aby sa prebralo.

martinaema • 1d • Včera o 15:04
ja som kojila malú kždé 2 hod. a teda sme sa rozhodli, že papať sa bude aj vonku. Nechcelo sa mi zakaždým cválať domov a potom zasa von. Vždy sme a usadili niekde v parku, kde je kľud a malá sa spokojne napapala. 😉 A komu sa to nepáči nech sa nepozerá 😠

martina21 • 1d • Včera o 15:12
laura851 tak moj malinky bol na tom tak isto dokazal cuckat tak minutku a zase spinkal,mohly aj traktory padat,za hodinku bol hore azase tak dookola, a aj v noci!neda sa robit nic len vydrzat postupne bude bdelejsi a viacej vypije oni tie malinke deticky to sanie hrozne unavuje,teraz konjim kazde dve hodiny v noci kazde tri a dokaze pit tak 5 minut

bihan • 1d • Včera o 15:15
Mne radili v nemocnici hladkať líce alebo štekliť na nožičke.. nič nepomáhalo, iba prehadzovať z prsníka na prsník... pokojne po dvoch minútkach... u nás to ale netrvalo dlho 😉

Zrzulka, sa som malú nosila vždy v čatke alebo vaku (prípadne som ich mala v aute), takže ak bolo treba, sadla som si na lavičku, malú posunula do správnej pozície a bolo po probléme 😉 Alebo som jej dala jesť tesne pred odchodom z domu, to som vedela, že mám min. na dve hodiny "pohov".

lienockaa • 1d • Včera o 16:27
lauri, ak štipkanie do líca nepomáha a naďalej sa tvári, že tvrdo spí a sal krátko, napr. 5 minút, tak ho položím a normálne rozbalím, ako keď ho idem prebaľovať, on sa na to vždy zobudí a nechá sa ešte presvedčiť na prisatie.. 😵

vonku so sebou nenosím nič, nakojím pred vychádzkou a po vychádzke..

bambusko • 3d • Včera o 17:02
zrzulka, ja nenosim so sebou nic, to je predsa vyhoda kojenia 🙂 ani pri dievcatach som nenosila. ked niekam idem, snazim sa naplanovat si to podla rezimu a ked potrebujeme papat, mam miesta, kde sa to da v klude a diskretne /aj ked, kojila som uz aj na zeleznicnej stanici 😀 / ale mavame pauzy 2-4 hodiny, podla toho, ci drobec spi alebo nie. laura851, neviem, ci kojis babo v perinke, ak ano pred jedenim ho z nej vyber, nemalo by zaspavat, aj ked prvorodickam sa lahsie manipuluje so zabalenym babom

liluska • 1d • Včera o 17:15
zrzul to zažívame v posledných dňoch aj my. Zničoho nič sa rozplače a ničím ju neviem ukludniť.
Niekedy vydržala spať v kočíku aj 4 hodky ale teraz max hodinku. Potom keď chce zaspať znovu tak to sama nevie a strašne plačká. Najskôr som si myslela že jej je teplo lebo som jej dávala pančušky pod gate. Keď som nedala tak to prestalo.
Teraz keď je vonku tak fajn tak už v pohode kojím aj vonku na lavičke. Už som kojila aj v sade j. krála ale aj u nás v parčíku a nemám s tým žiadny problém.
Ale nosím zo sebou aj vodičku ale veľmi málokedy sa dá ňou "oklamať".

lusil2005 • 1d • Včera o 18:28
no mne uz mala vydrzi v pohode ale nemam problem nakojit vonku. super pomocka je babysatka - vzdy zakryje vsetko co ma a prepusti dost vzduchu aby sa babo nezadusilo 😀
no a krasne to vyjadril pan primar na antolskej - kojte vzdy a vsade! slusny clovek sa pozrie, povie si "ake mile" a diskretne sa odvrati. uchyl vam bude cucat na prsia tak ako tak 😀

maji4 • 1d • Včera o 19:22
Laura aj moja malá na začiatku takto vždy zaspala a o 5 minút bola hore ,že je hladná, ja som ju stále budila pri kojení a to tak ,že som jej zapchala noštek, ona sa prebrala a samozrejme zaspala znova a tak stále dookola , nič lepšie ti poradiť neviem , nám to potom prešlo asi po 2 mesiacoch , teda aj potom zaspávala ale už nie tak často .....

maji4 • 1d • Včera o 19:26
zrzulka a s tým kojením som to riešila tak ,že som ju nakojila tesne pred odchodom a keď už fakt nevydržala tak som kojila vonku na lavičke alebo v obchode, v aute...a raz sa stalo ,že som bola od domu dosť ďaleko a malá sa mi brutálne rozrevala , ja som čajík ani nič také zo sebou nenosila , a išla som okolo jedného butiku tak som sa tam slušne opýtala či môžem nakojiť a boli veľmi milé a ochotné a kojila som v kabínke 🙂

maji4 • 1d • Včera o 19:31
Laura a k tomu kojeniu , na začiatku som sa strašne toho bále ,že čo ak ju zadusím ..........................ale zvykla som si v pohode sa odtiahla nadýchla a prisala sa znova 🙂
Možno sa ti to zdá moc drastické ale fakt pomáha 😉

anielik • 1d • Včera o 19:51
zrzulka....,mne sa toto nestavalo, ale ked bol vacsi a bolo to viac ako 3 hodky...teda mal narok byt hladny, tak dostal...hocikde...komu sa nepaci nech sa nepozera...sak nebolo na co, Matko vsetko schoval 😉 😉

laura851...povedz to svojeje pediatricke...podla mna ma este zltacku pretrvavajucu, nech ti spravi krvne testy a potom rozhodne co a ako... 😉 drzim palceky

mata79 • 1d • Včera o 20:08
Maminy, nechcem vas odradit, ale my sme to zazili tiez a to az do 6.mesiacov.
Boli sme na prechadzke, spinkal a ked sa zobudil, vrieskal na cele mesto. Sadla na lavicku a nakojila.(Ozaj, tu hackovanu deku musim dopisat do temy:CO ste najviac ocenili pri detoch). Tu som veru casto pouzivala ako clonu, nech ma Matej klud. A nebolo to kojenie na 5 minut.... Stastie, ze bolo leto a teplo.

A o zaspavani na prsniku mozem pisat knihy... Niekedy sme sa krmili aj 3 hodiny. Ale ak sa dobre pamatam, tak to nam trvalo len do 3 mesiacov. I ked naucil sa zaspavat len na prsniku. Konecne sa to odnaucame.

Jednoducho som mala na vyber. Bud budem chciet od maleho, aby papal ukazkovo kazde 3 hodinky, alebo bude hladny a zacnem prikrmovat UM. Bola som tvrdohlava a radsej som si to "odtrpela" a kojime doteraz.
Fakt, az ked som zacala prikrmovat zeleninkou, tak sa to zrazu upravilo a vydrzal medzi jedlami az 2 hodinky.

zrzulka • 1d • Včera o 21:20
joj dakujem vam vsetkym za odpovede. velmi ste mi pomohli. ja som kojila vonku raz v aute ale nevidim ziadne mamicky vonku kojit tak mi to bolo aj take blbe ale zase s tym problem nemam. teraz nastastie prichadza krasne pocasie tak to neni problem hocikde vonku si sadnut na lavicku. ja davam malej tiez pred odchodom z domu, aj ju prebalim a napriek tomu nie vzdy vydrzi. ked ona je zvyknuta ze dostane vzdy ked si vypyta. ja nedodrziavam ziadny harmonogram zeby musela tri hodiny vydrzat. dnes som zobrala aj vodu a vobec sme ju nepotrebovali. mala bola taka ocarena parkom ze asi aj zabudla na hlad🙂))) a to sme sa stavili este aj v pekarni a na poste.
ozaj a vy co uz mate vacsie deti a papaju aj prikrm tak ako vonku? beriete prikrm alebo kojite? a prikrm ako udrziavate v teple ked je to potrebne alebo beriete len take co sa nemusi prihriat??? ja by som to riesila aj jogurtom ale zase nebudem riskovat ze sa v lete skazi. chcela by som chodit s malou von aj nadlhsie alen toto neviem zladit. to krmenie.

lauri pri malych detoch je to normalne ze zaspia po kojeni. nasa mala robila to iste aj teraz este velakrat zaspinka. a pri zltackovych detoch je to bezne. ja som malu musela na kojenie budit🙂

martinaema • 1d • Včera o 21:46
zrzulka moja je už stará capina 😀 , ale od narodenia, pokiaľ nebol vonku koniec sveta, sme sa tralalákali po meste, parku atď. Takže od začiatku som mala jasno v tom, že kvôli jedlu sa domov vracať nebudeme. Takže kojenie sme vyriešili v parku ako som už písala a ked sme sa dopracovali k príkrmom,tak som vždy nosila so sebou detskú ovocnú výživu, alebo ked prišiel čas papania, zastavili sme sa v nejakom obchode a kúpili jogurtík, takže sa nám nič neskazilo. Teplé jedlo(zeleninka, mäsko) som väčšinou dala pred odchodom z domu

lusil2005 • 1d • Včera o 22:04
no ja sa snazim byt doma v case tych hlavnych jedal cize ranajky, obed a vecera (ovocie, zeleninka s maskom a kasicka) a ostatne ked len kojim tak mi je to jedno. ale zas - mala teraz ked uz prikrmujem vydrzi bez papania aj 4-5 hodin takze to nieje taky problem.
ale to prihrievanie sa da riesit hocijako - v restike poprosis nech ti donesu do hrnceka vriacu vodu a supnes tam na par minut vyzivu, alebo kupis ten ohrievac do auta, alebo v lete vycapis nachvilu pohar s papanim na priame slnko... ved ono to ma mat taku telovu teplotu. nie uplne teple.

bibinka • 2d • Včera o 22:26
dnes som malého nakojila v reštike 😀 . jedna pani mala tendencie zazerať, ale našťastie nič nepovedala. sedeli sme tvárou ku stene a cez výklad nebolo dobre vidieť dnu, takže pohoda.

ivush • 1d • Včera o 22:31
No my sme ešte len nedávno zAčali s príkrmom, ale obedík papáme doma a prípadne nejaký olovrantík sa dá zobrať sebou a ono tú výživu netreba ani ohrievať, veď pokiaľ to nie je rovno vytiahnuté s chladnej komôrky tak je to pripravené na papanie..........a jogurt - tak ten sa papá najskôr od 10mes, takže na to ešte máte fúúúru času 😉
A inak drobcovi nosím vonku vodičku, keď takto pečie slnko tak sme všetci smädní a detičky tiež...takŽe pekne si budujeme pitný režim, hoci sa stále kojíme, ale keď sa už papajú príkrmy tak aj tekutina ako vodička sa dieŤatku žiada... 🙂

dominica • 1d • Včera o 22:32
ja som to nečítala celé, ale keďže môj bol zo začiatku nenažranec a papal stále, tak by som do pol roka sedela stále doma... to znamená, že som kojila hocikde a bolo mi to šumafuk, prednejšie mi bolo moje dieťa a jeho hlad. Samozrejme, nekojila som na námestí, ale videla som aj také prípady. Našla som si park, alebo lavičku niekde trošku bokom a tých pár ľudí, čo okolo mňa aj prešlo bolo určite chápavých. Ale cez leto a najvačšie horká som dávala aj vodu, malý si aj tak vypýtal svoju dávku tak isto, akoby vodu ani nemal.

bambusko • 3d • Včera o 22:42
viete dievcata, co je na tom najviac cudne? ze sa nikto nepozastavi nad tym, ak dieta na verejnosti pije mlieko z flasky, uplna pohoda. kojenie je prirodzene a tu aha! dospelacke podvedomie si to hned presmeruje a vidi holu zenu, ktora sa predvadza a nie papkajuce dietatko ☹

tilly • 1d • Včera o 22:45
treba sa obliecť, aby si sa čo najmenej odhalila, čiže nejaké tričko s výstrihom a na to svetrík a dať dieťatku papať hocikde, ja som to tak robila a ostatných som mala na háku 😉 veď nenechám decko vrieskať od hladu, to je divnejšie ako dať mu "cecok" 😉

sivocka • 2d • Včera o 22:58
Laura, moj maly ma 3,5 mesiaca a zaspava pri kojeni stale. akonahle ho zdvihnem, ze teda staci, tak sa preberie a ked mam pocit, ze sa malo napapal, alebo si cucka rucicku - co tvoje babenko este nerobi - tak ho prilozim znova.

Ja som mala asi pri trojtyzdnovom laktacnu poradkynu, ta nas sledovala ako papa a radila: ked prestal sat a zaspal stlacit prsnik - asi v strede a tym sa mu vstreklo trosku mliecka a zacal opat sat a ked nepomahalo prehodit k druhemu prsniku. Akonahle som ho odpojila bol hore a zasa sa pricucol a ochvilu zasa spal, cize zasa som skusila stlacit a ked nepomohlo prehodit...skus mne sa to osvedcilo....ta laktacna poradkyna ma svoju stranku www.emama.sk, ma tam clanky o kojeni....preluskaj.
drzim palce

sue • 1d • Včera o 23:04
...my kojíme hocikedy treba a hocikde - auto, autobus, vlak, reštika, čakáreň, lavičky vonku, minulý víkend som kojila na snehu pod lanovkou... tak ako by som mu dala fľašu s UM, dám mu prsník, nemám s tým absolútne žiadny probllém a pravdu povediac som sa so žiadnymi negatívnymi reakciami nestretla... a keby niekto niečo skúsil poznamenať, pravdepodobne by som sa ozvala 🤐
...a so zaspávaním - nám pomáhaloo prehadzovanie z prsníka na prsník...

masinka • 1d, snž • Včera o 23:16
ja kojim obvykle v aute (manzel robi clonu) ale kojila som uz aj v Smokovci uprostred namestia na lavicke - prikryta dekou. robosom isli oci vypadnut, ale to je ich problem. slusni ludia decentne pozeraju inym smerom, uchylaci mi mozu byt ukradnuti

moj bracho (tiez Martin) zaspaval pri kojeni (cca 6 mesiacov) a neskor aj pri papani z flasky cca do dvoch rokov. mal 5 kil ked sa narodil a papanie bolo pre neho asi velmi vycerpavajuce

betka1
12. apr 2008

nedavno som pozerala video, ako dve Americanky vysvetlovali, ze podla ich zakona ma matka povolene kojit hocikde na verejnosti. Neviem ako su na tom slovenske zakony, ale ja kojim, ked je mala hladna hocikde, kde mi to prijde vhodne. Naposledy to bolo v krcme(anglickej). Malokto si vobec vsimol, ze kojim a nikomu to nevadilo. Kojenie v aute je uplne bezne. A to som dost hanblive a slusne dievca 🙂
Tuto su videa o kojeni na verejnosti v anglictine:
http://www.videojug.com/film/how-to-breastfeed-...
http://www.videojug.com/interview/public-breast...

kisska
5. jún 2008

Ahojte, betka1, to ako im (tym americankam) niekto chcel naznacit, ze na kojenie na verejnosti je zakon? A krmenie z flase? a z ruky? a celkovo jedenie na verejnosti? 😒 😒 😒

Ja som sa pristihla pri tom, ze ked to naozaj nejde inak, kojim kde potrebujem. V aute na parkovisku, v cukrarni, v restike, v cakarni u doktorky (okoloiduci ujo doktor mal z toho veku radost 😉 )... Vzdy sa mi da najst miesto "chrbtom k ludom" a ked uz naozaj nie, tak maly aj tak schova vsetko co ma byt schovane (aj moje faldy na bruchu)... Komu sa nepaci, nech sa nepozera... A to som si tiez myslela, ze som hanblive dievca 😉 😉 😉

certica
5. jún 2008

no, ja som tiez nutena kojit, kde sa da, kedze ten moj krpec ma velmi kratke intervaly v jedeni, takze tiez na lavicke, v parku, v aute, v cakarni, dokonca sa mi podarilo uz aj priamo na ceste ako chodec. nenecham predsa decko hladne vrieskat...

denisocka
5. jún 2008

baby,no ja zas mám problem kojiť HOCIKDE,kojim ked tak v aute.problem je v tom,že ja neviem decentne vytiahnuť cicik 😀 ,neviem ako vy,ale ja mám teda dosť velke ciciky, a kým mu to naštelujem a on to ešte pár X pustí,tak to by som slovensku verejnosť pobavila

nemate na to nejake grifi 😖 😀

prasiatko30
5. jún 2008

ja za moj najvacsi trapas v kojeneckom obdobi povazujem jedno kojenie v lietadle - dcera mala nejake 3m a pri vzlietani zacala tak strasne hucat - na cele lietada lo, pri mne sedel nejaky japonsky businessman a ja som musela chtiac nechtiac vytiahnut zasobnik a milu dceru nakojit priamo pri vzlietani a pri japoncovi 😅 lebo potvorka mala nechcela ani cumel ani flasu a nedala sa ukludnit ani za svet. nastastie si chlapik potom slusne odsadol a nechal nas same - tiez som bola mierne nasrata na personal pri check-in - dali nam sice dve volne sedadla pri sebe ale mali poloprazdne lietadlo a namiesto toho aby mi nechala celu trojku pre nas dve, tak mi tam svihla japonca 😠

certica
5. jún 2008

denisocka, tak decentne to nedokazem ani ja 😀 , ale v dany moment na to proste kaslem 😅

bihan
5. jún 2008

Deni, to mám podobný problém s veľkosťou 😀 a hlavne keď je niekto okolo, malá sa vkuse odtrháva a mňa ide poraziť 😅 To ani papa nemôže byť za chrbtom, lebo sa po ňom stále obzerá... ale za tých 7,5m sme si zvykli a ide to super aj v reštike... So žiadnymi okukávačmi som sa nestretla.

certica
5. jún 2008

no ja obcas, ked ma napadne a chce sa mi, tak si cez plece a maleho hlavicku prehodim plienku, tu si uchytim okolo goliera, resp. krku, aby mi neodletela 😀

cathrin
5. jún 2008

ja tiež nemám problém s kojením na verejnosti 😉

denisočka, ja to robím tak, že malú strčím zo spodu pod tričko - pulover a to tak, že jej síce vidno hlavu, ale ústa má prekryté a tak vlastne z prsa nevidno skoro nič 😉

a s kojením v lietadle som tiež nemala problém, egyptskí stewardi boli viac zahanbení ako ja 😉

ikke
8. júl 2009

marcela.kaca • Dnes o 16:04
Ahojte vsetky mamicky, tehu,.... Aky mate nazor na mamicky, ktore koja na verejnosti? Co si myslite o maminach ,co koja napriklad v restike, autobuse,.... proste na verejnosti?

egyptanka • 1d • Dnes o 16:27
marcelka, ja to beriem uplne prirodzene. Ja s tym problem nemam. Ved ty tiez nejedavas len doma, ale aj vonku. A dietatko nemoze za to, ze priroda to zariadila tak, ze jeho jedlo je v maminych prsiach.
samozrejme, aby sa aj dietatko citilo dobre a malo zachovanu urcitu davku intimity a pokoja a bolo kludne, tak jej prehodim cez hlavicku plienocku.
A co ty ako to hodnotis?

marionn • Dnes o 16:33
ah 🙂 jte, súhlasím s egyptankou. My sme tiež používali plienočku. Veď je to úplne prirodzené. ak sa to niekomu nezdá ok, nech sa nedíva, no nie 😀 😀 😀 😀 😀

lyongirl • 2d • Dnes o 16:41
mám taký istý názor....
a to, že kojím dieťa ešte neznamená, že musím celé dni sedieť doma, alebo ak by som na verejnosti nekojila, tak som na to odsúdená....
a takisto mám aj druhé dieťa, ktoré potrebuje ísť von a zladiť to dokopy niekedy nejde, takže menší sa naje vonku na ihrisku, kým sa starší pekne hrá 😉
a tých pár ľudí, ktorým moje kojenie vadí mám na háku, nech sa nepozerajú, veď voľakedy maminy s deťmi chodili aj na polia obrábať, takže mimi sa napapalo tak isto vonku...

lubica69 • 1d • Dnes o 16:43
Ahojte
Aj ja mám rovnaký názor aj keď ja som vždy vyhľadávala skôr kľud a pokoj ako verejnosť
A inak sme v téme rogióny???

lyongirl • 2d • Dnes o 16:45
asi nejaký škriatok 😀
ináč je pravda, že tiež mám radšej súkromie, ale keď sa nedá, tak sa nedá...hlad si nevyberá 😀

mizulienka
8. júl 2009

aj ja suhlasim s spomenutymi nazormi...ked bol maly hladny, tak som si v parku nasla kludne tiche miesto a malemu dala jest, prikryla som ho iba lahuckou bavlnenou plienkou.
Teraz ma 10 mesiacov a este ho dojcim a ked je smadny, alebo hladny, tak papame vonku.
Myslim, ze ludia si uz pomalicky zvykaju, ze vidia dojciace maminy aj na verejnosti, aj ked uricte sa najdu aj taki, ktori krutia hlavami. Ale ja osobne toto neriesim, proste su ludia a ludia.

ja som raz dokonca dojcila v banke pri vybavovani veci, maly mal par tyzdnov a museli sme ist do banky vybavit jednu neodkladnu vec a pani pri stole bola velmi prijemna, vobec jej to nevadilo 🙂

iinuska
8. júl 2009

Ani ja s tym nemam problem. Ked je maly hladny, tak dostane hocikde. Vzdy sa da najst nejake kludne miesto 🙂

egyptanka
8. júl 2009

toto som nasla na jednej stranke
Sme dokonca presvedčení, že matka, ktorá bez ostychu je ochotná dojčiť dieťa vtedy, keď si to dieťa vyžaduje, jasne dáva príklad aj všetkým ostatným matkám, že robí pre svoje dieťa to najlepšie, čo môže. Dojčiť ho kedykoľvek a kdekoľvek. Vo vyspelých krajinách (aj u nás), je úplne bežné vidieť dojčiace matky počas pekných slnečných dní vonku na miestach, ktoré sú určené pre oddych a sú vhodné pre pobyt matiek s dojčatami. Považujú to dokonca za určitú hrdosť, že sú v dnešnej dobe toho schopné a vôbec im nepríde sa kvôli tomu schovávať, alebo hanbiť sa.

iinuska
8. júl 2009

egyptanka, presne tak

lyongirl
8. júl 2009

mňa teraz napadlo, že ja som kojila už aj v Ikea a to zrovna pri prezeraní, takže tiež som prehodila cez malého plienku a okukovala si pokojne tovar, myslím, že tých pár ľudí čo ma videlo vedelo, čo sa deje, ale ani okom nemrkli, že by im to nejako vadilo...a mne tiiež nie, hlavne, že bol spokojný aj malý, aj ja

tin007
8. júl 2009

mne pripada kojenie kdekolvek normalne: kojila som v rakusku v obchode, kym manzel nakupoval, na terase restiky, v parku a kazdy raz, ked sme boli kupovat auto (vzdy to tak vyslo, ze bol maly hladny). doteraz nemal nik prblemy, iba raz v prku (co je urobeny specialne pre deti) komentoval jeden starsi pan moje kojenie trochu zdesenym hlasom asi svojej zene, ktora odpovedala: no a? ved to je prirodzene 🙂

jamaat
8. júl 2009

Podľa mňa je to úplne normálne. Ja už som kojila aj na námestí. A žiadnu plienku som si neprehadzovala, veď aj tak dokopy nič nevidno.

bibi1711
9. júl 2009

Zo začiatku som s tým mala dosť problém...keď malá plakala, šli sme hneď domov. Potom som si povedala, že sa nenechám takto obmedzovať a kojím doslova všade. Keď je malá hladná, dostane.Už som kojila v centre Blavy, v parku, na terase reštaurácie...Nikto sa nepozastavuje nad tým, keď matka vytiahne fľašu s mliekom, prečo by niekomu malo vadiť, kej kojíme. Kŕmenie je primárna funkcia pŕs, to že sa stali symbolom erotiky, je vec iná...

wild.horses
9. júl 2009

ahojte,

moje zatial najneobvyklejsie miesto, kde som kojila bolo na schodoch pred slovenskou ambasadou v londyne...
nepustili nas totiz dnu, lebo sme este neboli na rade 🙄 maly bol hladny, plakal a mne bolo totalne jedno, ako to bude vyzerat a ze este tam maju aj priemyselnu kameru 😎

cka
9. júl 2009

ahojte kocky...
tak aj my zaciname kojit na verejnosti. Mala ma mesiac, a v lete byt doma zavrety alebo behat iba okolo bloku, ze ked si zmysli papat, tak utekat domov, to nie. Prvy krat to bolo na lavicke, hoci den predtym som vravela, ze ani za svet, ze sa hanbim. A konecne sme sa vytrepali den na to vonku, mala dostala taku scikutku, ze som jej musela dat na lavicke v centre sidliska. Na druhy den si vypytala pocas nauky na krst. Takze ci tam bol knaz a vravel, co nas caka alebo nie, sup ho tam. A uz bola spokojna. NO a treti krat som teda po skusenosti sla do kostola, tam nakojila, a hotovo. Pocas toho k nam prisla tetuska, co tam upratovala, a decentne mi povedala, ze o chvilku zacne omsa a ze zacnu chodit ludia, to len aby som vedela, a dodala ze dobru chut. Takze fakt naj miesto je kostol, ale nebudem vahat vytiahnut hocikde, ved ked treba tak treba. 🙂

betka1
9. júl 2009

tiez som kojila na verejnosti a to si myslim, ze som dost hanblivy clovek. Nepaci sa mi ak nejakej mame vidno pri kojeni cele prso, ale ked sa decentne zakryje, ale tak aby neobmedzovala babo, tak je to podla mna uplne OK. Tiez si myslim, ze je OK, aj to niektorym nezvyknutym ludom prijde zvlastne, ale nech si zvykaju.
Coskoro budem musiet riesit, ked mala prestane nosit plienky a vonku sa jej zachce curat. To je tiez neprijemne, ale ked psiky mozu, tak ak nase deti.

tuti_sk
20. apr 2013

Ja by som tuto temu chcela trochu obnovit, viem ze aj teraz je vela hanblivych mamiciek ako som aj ja sama, jednoducho mi vadi pohlad cudzich ludi na moj prsnik.... takze ja som to vyriesila jednoducho kupila som si zasteru na dojcenie - skvely vynalez! 🙂 Kupila som si to od nejakej zahranicnej znacky za 25 Eur, co bola strasna cena, ale vyuzila naplno, no a kedze mam kamaratky ktore to potrebovali tiez, rozhodla som sa to vyrabat, a sme na SK jedina firma ktora to vyraba! 🙂 Mame krasne moderne vzory, a predavame to za 10 Eur teraz v akcii! co je uplne smiesna cena oproti tomu co som ja zato vyvalila! :-O Pridavam obrazok ako to vyzera.... zhora tam mate okienko - vidite si na babatko obe ruky su k dispozicii, staci si to len obviazat 1x okolo krku podla potreby, potom uz len zvliekate cez hlavu a navliekate 🙂..... no a spredu vas nikto nevidi co robite! 🙂

Na druhom obrazku prikladam nase nove vzory - ktore sa daju PREDREZERVOVAT - lebo ich uvedieme na web iba v mensom pocte, tak aby sa vam vas oblubeny vzor hned nevypredal, rezervujte si ho vopred! vzor c.1 mame uz iba posledny kus, ostatnych je viac ako 1ks.
a zastera cervena s bielymi bodkami je vypredana! ale do tyzdna bude zasa naskladnena! 🙂

link na web je pod tymto oknom, mam ho v mene, aj v logu na obr. 🙂.

gujami
15. okt 2013

ja kojim vsade.oblecenie neriesim.bud vyhrniem,alebo len mliecny bar vytiahnem

stardust
5. feb 2015

neriesim, ked treba Papat, treba Papat 😀

adawada
26. sep 2016
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

Pouzivam tuto multi satku na dojcenie - kryje okolo celeho tela, nie len z predu ako zastera. Je z jemneho bambusoveho upletu a vyuzivam ju pri nakupovani prikryvku na sedadlo nakupneho vozika + ked boli drobci mali bol z toho baldachyn na autosedacku namiesto lietajucich plienok...hahaha.
Ja mam tuto z USA a na SVK to tusim vyraba www.dudli.sk odporucam

spuntikmathiasko
26. sep 2016

@mamacat uplne nijako, ked trebalo papat papalo sa hoci kde. Oblecenie som neriesila. Maleho som kojila 2 roky a malu este kojim.