Dojčenie na verejnosti. Ako to riešite?

mamacat
17. mar 2007

Zaujimalo by ma ako to riesite?

mracik
17. mar 2007

Pri Kubkovi som na verejnosti vôbec nekojila, pri Maťkovi to bolo najprv všelijaké, ale keď som kúpila babyvak bolo po probléme. Jednak bolo možné kojiť aj počas chôdze, jednak nebolo nič vidieť, len som ho jemnučko prikryla obyč plienkou a mali sme súkromie aj na námestí.
Pamätám ako som si dávala zapísať zápočet z gyndy u dekana a keď som tam išla, malý papal, tak som ho len pekne zakryla a bolo... Však taký pôrodník musí chápať, že novorodenec potrebuje piť mliečko podľa svojich potrieb 😀

melory
17. mar 2007

nemala som problem kojit na verejnosti, lebo v zime to neslo a ked mu uz do jary vyrastla hlava, tak mi nou zakryl cely prsnik, a nehambila som sa, lebo sa to da zakryt. skoro nik si nevsimol ze kojim, az po chvilke rozpravania sa ludia prelakli, ze - ved ty kojis 🙂

lodia
17. mar 2007

hm, ja som skusala kojit v parku, mala uz bola vacsia, a nenosila som ju vo vaku..ale ju samu rusilo okolie, nedalo sa..ale ked si dietatko zvykne skoro na okolie a ruch okolo, tak by to nemalo vadit..ale casto som to nepraktizovala..asi dvakrat skusila a neslo to..a ked bola mala bola zima, tak to ma ani nenapadlo na verejnych miestach a ani vonku..
ale ten vak ked je babo malicke je dobry vynalez... 😎

mamacat
autor
17. mar 2007

co ste mali oblecene? vyhrnuli ste si tricko alebo rozopinali gombiky (ak boli)

lodia
17. mar 2007

nepamatam co som mala oblecene, to ked potrebuje babo papat, tak neriesis 😵

melory
17. mar 2007

najlepsie su trojuholnikove plavky na kupku pri mory.... 😅
ja som nosila tricka a vyhrnula je to nenapadnejsie, lebo holu cast ti babo zakryje telom, vyzera to akoby si uspavala babo.

mracik
17. mar 2007

najlepšie sú elastické tričká s takým prekladaným výstrihom
inak ja som kojila aj v zime - pod bundou, a v babyvaku má drobec celkom súkromie, takže ho až tak neruší okolie...

luciask
17. mar 2007

Ja som bezne kojila aj mimo domu, ved by som sa doma zblaznila. Da sa kojit pekne diskretne, aj bez vytrcania. Myslim ze je to prirodzene a pekne a taktiez potrebne pre dieta, aby ho matka nakrmila v case ked potrebuje potravu. Ved aj my ludia jedavame na verejnosti, tak preco by dietatko nemalo.
Ja osobne som kojila aj v restikach aj v parkoch, v lietadle a nikomu sa to nezdalo zvlastne ani na mna nezazerali.

melory
17. mar 2007

ked zena koji, aspon ja , mi nepislo, ze prso je erotika ale flasa s mliekom a uz vobec mi nepripadal ako moj.

luciask
17. mar 2007

ja somnosievala tricka normalne ale vsak sa predavaju aj take na kojenie. Mne stacili normalne a vyhrnula som. Pravda je ze som nosila volnejsie tricka lebo potom sa to dalo pekne stiahnut a nic nebolo vidiet. Niekedy som pouzila lahku prikrivku a dala cez plece, neskor ked ssa zacala vrtiet ani nie, lebo hlavicka to pekne zakryla.

mamacat
autor
17. mar 2007

ja som tu videla take ponco na kojenie... matka si to prehodi cez hlavu, hore je sietka kde sa da miminko vidiet... neviem ci je to zbytocnost alebo ci sa pouzit aj nejaka deka, plienka atd. 😕 ...

luciask
17. mar 2007

mamacat ja som mala aj klasicke plienky zo Slovenska a tie su fajn, lebo su lahke a da sa cez ne dobre dychat alebo potom tie take lahucke letne deky, ale po urcitom case to bude tazke ked dietatko zacne tu plienku tahat dole. Neviem ja som take ponco nemala takze nemam skusenosti.

bluff
17. mar 2007

mamacat to ponco som videla vcera v babiesrus, nie je to drahe, ale podla mna to netreba. staci lahka decka.

mamacat
autor
17. mar 2007

babiesrus? musim kuknut ja som to nasla na ebayi...

kamaratka mala take velmi moderne vyzeralo to super aj ako na nosenie... take farebne, strykovane tusim...

luciask
17. mar 2007

a nie je v tom mocc teplo? Ake tam mavate pocasie v lete?

melory
17. mar 2007

myslim ze to ponco by len uputavalo pozornost

kitka123
17. mar 2007

Ja jsem kojila vetsinou v aute nebo prevlikacich kabinach v obchodech, ale i v restikach ... tam jsem si vybrala vzdy stul pri stene nebo v rohu, pootocis se a mas v podstate soukromi. Malou jsem prikryla plenkou a tim se i schovalo vsechno co nemelo byt videt 🙂

bluff
17. mar 2007

aha, nasla som to online, vola sa nursing wrap

mamacat
autor
17. mar 2007

nie ono bolo take malicke, vyzeralo ako nejaky svetrik

v lete tu je ze vraj prijemne, nie moc horuco, vecer sa vzdy ochladi trochu kvoli oceanu

mamacat
autor
17. mar 2007
bluff
17. mar 2007

mamacat no je ine ak chces v tom ponce chodit ako vo svetriku, a ine ho je vlacit zbytocne so sebou. ale ak by to vyzeralo pekne tak preco nie..

luciask
17. mar 2007

aha, no myslim ze by to viac putalo pozornost ako bez neho, teda aspon moj nazor. Inak v diaper bag budes nosit vela veci a ja casto som nevedela co vytihanut aby som ju len zapla.

mamacat
autor
17. mar 2007

nie ono sa to posklada na malicky stvorcek ze vraj a da sa to do kabelky...

to co ma kamoska neviem nikde najst, ona to zdedila po kamaratke

no, zatial nebudem nic kupovat, uvidim ako nam to pojde! len asi kupim nejake tricka alebo tielka s gombikmi

luciask
17. mar 2007

no ja som nemavala zidne gombikove, bolo sikovnejsie vyhrnut zospodu, lebo v tom zhone gombikovat a ked v jednej ruke drzis babetko, moze byt trosku neprakticke.

luciask
17. mar 2007

inak asi je lepsie pockat kym budes vediet ako ti to pojde, hlavne treba dobru podprdu na kojenie aby sa ti dala rozopnut jednou rukou,ja som kupovavala v Motherhood.

mamacat
autor
17. mar 2007

a pod tym si mala podprsneku na kojenie?
a brucho ti nevytrcalo 😎 ?

mozno si to vyskusam s babikou pred zrkadlom ... 😀

luciask
17. mar 2007

nie to babetko ked kojis tak ho mas vlastne ono ho drzis tak na boku cize brusko ma otocene k tebe.

mracik
17. mar 2007

ja som teda nevyhŕňala, vtedy sa mu naozaj riadne odhaliť, používala som úplne normálnu podprdu - len musí byť dosť vykrojená a vždy keď som si kupovala oblečko, tak som si vyskúšala, či sa dá vybrať prsník z výstrihu 🙂
napríklad také šaty na promócie, no tie by sa asi blbo vyhŕňali 😀

mamacat
autor
17. mar 2007

OK, diky za rady!
uz sa tesim na to non-stop dojcenie...🙂

luciask
17. mar 2007

nebude to stale non stop ale bolo obdobie ze aj kazdu hodinu bolo treba ale ono sa to zlepsi, zaciatky su vzdy takze, a neboj sa v nemocnici pytat o radu laktacnej sestry. Ta byvava v nemoznici stale aj v noci.