Dojčenie, nedojčenie

ervotoc
15. júl 2006

Pisem tuto temicku,uz druhy krat,snad sa uz objavi 🙂 Dojcim pol roka,moja kamoska rodila tyzden predo mnou 🙂 zial od zaciatku nema mliecko ☹ Casto ma este depky,vycitky,je z toho este smutna ☹ Jasne,ze jej hovorim,ze aj bez toho je predsa najlepsia mamina na svete,ma krasne,zdrave dietatko,co viac si moze priat,matka?Aj ju rozosmievam,ale ine by to bolo,keby aj ja nekojim,takto mi casto povie..hm..tebe sa to hovori..ale ja neviem ake to je,aky to je pocit... ☹ Nie som plnohodnotna zena a matka...Tak som nad tym rozmyslala,fakt,vsade sa pise len o tom ake super je dojcit,ake zdrave bude dieta,ako nie su obezne,alergicke taketo deti,aky vztah pekny maju s matkami a bla bla...su toho plne media,cele tehotenstvo to pocuvate a zrazu bum,kruta realita...Zda sa mi to velmi surove,ked sa nad tym zamyslim,co,kto,kde napisal pre mamicku,ktora nemoze z roznych pricin dojcit???!!!!!!!!!!!!!!Sme rozne povahy,kazdy rovnaku situaciu inak znasa,ale pride mi to krute...ako sa pozera na mamicky,ktore chcu kojit a nemozu?Nijako,nik ich uz nevidi,nepocuje..a ked maju este nemile okolie,ako ta moja kamoska...byva u svokry,ktora jej rada pripomina,ako ona kojila vsetky deti....malo by sa s tym nieco robit,ved mamicka,ktora nekoji vari nie je hodna clanku?povzbudenia?Myslim,ze je rovnaka ako kazda ina ci koji alebo nie,vsetky chceme pre svoje deti to najlepsie

tilly
19. júl 2006

hej, myslím tú, ja si to neviem predstaviť nechať 4 mesačné dieťa doma, ešte 4 ročné možno... a keby bolo isté, že peniaze získam... Veď to dieťatko potrebuje maminu pri sebe...

Inak fakt neviem, čo je to za matku, 21 ročná a po 4 mesiacoch od pôrodu mala postavu ako anorektička (tú postavu záááávidíííím 😀 ).

Sú aj horšie matky, alkoholičky, narkomanky, tie, čo hodia svoje dieťa 2 krát po sebe do hniezda záchrany a potom ho chcú naspäť...

Takže my sme tu super maminy 😀

cat
19. júl 2006

Tilly, presne 😎
A myslím že tú postavu získala tak že proste hladovala veď to sa inak nedá..

Inak ja moc nemusím ani opačný extrém, keď sa baba na 200% venuje dieťaťu a potom jej z toho pochopitelne šibe a nedá sa s ňou už skutočne o ničom ako o pokakaných plienkach. Mám takú kamošku. Treba si aj oddýchnuť občas, dieťa má aj otca či starých rodičov 😀

tilly
19. júl 2006

netreba to preháňať, lebo sa človek zcvokne, ani pre dieťa to nie je dobré, potrebuje vidieť aj iných ľudí, nemôže byť tak pripútané na matku...

ervotoc
autor
19. júl 2006

No jasne baby,ale myslim,ze ona si mozno uz aj ako tehotna odopierala,poznam,teda poznala som taku babu,uz sa so mnou nebavi,som jej totiz povedala,ze mala dost rokov na chudnutie,vela ich ma aj pred sebou,a ze ked nechce mat velke brucho nemala otehotniet a ohrozovat babo...no a po dalsie urcite nekoji,mohla si odopierat jedlo a dietkovat,ci bastit zeleninku a ovocie vseho druhu....No a poznam aj ten opacny extrem,to je tiez sila a suhlasim s tym,ze ani to nie je pre dieta dobre,,,jasne do urciteho veku,je dietatko silno naviazane na matku,ale niektore su fakt tazke extremy,ani otec sa s dietatom nehra,lebo ich matka furt strazi,napomina,atd.

cat
19. júl 2006

Áno, niektoré matky sú také že si myslia že IBA ony sa vedia 100% postarať a muž že je nemožný. Ale to neni môj prípad, ja idem večer s kamoškami na pivo 😀 hehe, už sa teším jak pes na vyvenčenie 😀 😀

ervotoc
autor
19. júl 2006

my vsatko spolu,aj kocikovanie,sa vyvencime spolu,mna to nejak uz bez toho mojho ani nebavi vonku,my mame take komentare vzajomne ku vsetkemu 🙂 ked som bez neho volakde vonku sedela,normalne mi chybal,ten moj partak 🙂 a tak je to aj naopak,ja ho "vyzeniem"a on sa mi za chvilu vrati,ze ho to nebavi,nudi sa ,nema komu tiez komentare davat.... 🙂 my sme taky svihly,ale s malym sa hra v pohode,ja si myslim,ze to je aj potrebne,nechcem mat ani ja mazlika co sa bezo mna nikam nepohne... 🙂

cat
19. júl 2006

ervotoc a kolko rokov ste spolu?

ervotoc
autor
19. júl 2006

my sa pozname od 10tich,sme spoluziaci zo stvrtej beeee 🙂

ervotoc
autor
19. júl 2006

my sme taka chodiaca haluska 😀

mercy
19. júl 2006

Cat, to by sme tu museli byť blbé všetky doradu, lebo pokiaľ viem,takmer všetky deti v 70.rokoch vyrástali na vtedy modernej umelej výžive a aha, aké sme múdre🙂

cat
20. júl 2006

Mercy, veru veru 😀
Ervotoč, tak to je obdivuhodné že si nejdete po tolkých rokoch na nervy, my si veru občas ideme 😲 ale v poho..

ervotoc
autor
20. júl 2006

Cat co by nie 🙂 vieme sa aj poskriepit 🙂 ale nejak brutus este nie,robime kompromisiky 🙂 a tak nejak,ani neviem,a to ja som byk a drahy baran 🙂

renna
25. júl 2006

Dojcenie je velmi pekna vec ale nie vzdy aj radost pre kazdu maminu. Napriklad moje zaciatky boli dost smutne ☹ nemala som dost, mama stale plakala a vsetci ze to treba len vydrzat, tam su vsetci mudry. Teraz uz viem ze naozaj budu krizy a budem mat menej mliecka, vtedy malej dam viac prevarenej vodicky s troskou cukru/ do 100ml nie viac ako mala lyzicka/, alebo slabulinky cajik, vtedy je ovela kludnejsia aj ked ma menej mliecka. A v tychto horucavach dvonasobne tie tekutiny!!!!! S prvym synom som vydrzala 4,5mesiaca plne kojit, potom som uz trosku musela prikrmovat lebo bol velky jedak. Snazim sa aj teraz. 🙂 Okrem toho mam kontakt na vraj vyborneho sprievodcu dojcenim /brozurka/od MUDr. Vicianovej na NsP Kramare, treba poslat obalku A5 s menom a adresou a 13sk známka a vlozit ju do druhej obalky adresa 🙂 🙂 MUDR.Vicianová I.DK DFNsP, Limbova 1, Bratislava 83340, vľavo hore napísat UČEBNICA. Mali by to poslat. 🙂

danii
25. júl 2006

rena, ze by som to skusila? sice mam este nejaky cas, ale zda sa mi to byt velmi uzitocne 😉

eta
25. júl 2006

Tú brožúrku od MUDr. Vicianovej,mam aj ja a veruze mi velmi pomohla,hlavne zo zaciatku,potom v obdobi laktacnej krizy a aj ked som bola chora a nebola som si ista,ci mozem,alebo nemozem kojit 🙂

danii
25. júl 2006

hej? takze je to dobra vec. skusim to teda 🙂

sylvie
25. júl 2006

danii, ja ti odporucam si este pred porodom poriadne prestudovat tu borzurku, hlavne aby si spravne vedela techniku a zasady dojcenia lebo v porodnici ti moc nepomozu.. aspon mne moc nepomohli.. strcili mi len brozurku "Takmer vsetko o dojceni" a to bolo asi tak vsetko... prirucka bola dobra, ale komu sa chce po porode studovat nejaka prirucka..

eta
25. júl 2006

sylvie 😀 ,
mne ani brozurku nestrcili,maly sa narodil o 10.13hod ,vecer asi o 17.30 prisla sestricka z novorodeneckeho aj s malym,dala mi ho a ze: no mamicka,tu mate dietatko,prebalovat sa naucite sama a kojit viete,nie?ved ste to urcite videli v telke! 😠
Mna z nej islo porazit,ale to bola taka .....Nastastie mi potom pomohli baby na izbe,ale aj tak sme sa dost trapili a zo zaciatku som pouzivala klobucik

ervotoc
autor
26. júl 2006

eta tak iosto aj my az na to ze mne maleho priniesli so zapar zadockom,ze nech sa paci...tramtarara.... 😠

geegee
26. júl 2006

aj u nas v porodnici, to bolo podobne ako pise eta...jedna baba sa opytala sestricky z novorodeneckeho, ci jej pomoze, ze mala sa nevie prisat, ze teda nevie ako ju ma nakojit...a sestricka ze: " 😖 No kojte tak ako ostatne, ony to vedia odkial?!"

gata
26. júl 2006

ahojte.ja som mala tiež zlú skúsenosť z porodnice. mam dost velke prsia a ked sa mi naliali zmyzli aj bradavky,malá si nevedela chytiť.požiadala som sestričku nech mi nejako pomoze, no len zazrela s poznamkou ze načo mám také veľke prsia ked si neviem nachovať malu. také isté problemy som mala aj pri prvej dcere no vtedy boli sestričky milsie. nemajú ani deti a robia sa múdre. no nie 😝

liska
26. júl 2006

baby,ja som uplne zhrozena z toho,co tu pisete,ved to je uplne priserne 🤐
ja som tu (Svajciarsko) stravila jeden den a noc v nemocnici s uplne cerstvou mamickou na izbe,vystriedalo sa asi 5 sestriciek + 3 lekari a vsetci do jedneho (vratane upratovacky) boli strasne mili,mamicku jemne kontrolovali,ako sa hoji,odprevadili na WC (ktore je na izbe),ukazali,ako sa prebaluje a hlavne ucili,ako sa koji a aj polhodinu stali pri nej,kym sa jej drobec neprisal...sa cudujem,ze na Slovensku nie je vyssie percento poporodnych depresii kvoli takymto bosorkam ☹

tilly
26. júl 2006

u Kocha boli v tomto v pohode, ja som nemala problém, ale baba, čo ležala so mnou problém mala a za tou stále chodili a radili jej

liska
26. júl 2006

no aspon nieco,lebo ja som tu uplne zhrozena a rozculena,akurat to rozoberam s mamou,ake to musi byt ubijajuce a ponizujuce,ked ti nejaka krava vysplechne taku milu poznamku do tvare (ako napr.o tych velkych prsiach) 😠

zuz11
26. júl 2006

liska, vy sa este nerozpadate? 😵 😀

liska
26. júl 2006

zuz,este drzime pokope,zatial...a este by sme taky tyzden aj mohli,predstava nebezpecne sa bliziaceho porodu mi aj v tomto teple nahana zimomriavky 😀

zuz11
26. júl 2006

liska, tak este drzte 😀 aj tak chlapci su asi lenivy tak pozno chvilku aj poprenasas 😀 😵 a neboj bude vam supersky aj ked sa odclenite 😉

liska
26. júl 2006

zuz,dik,ja viem 🙂

barunka
26. júl 2006

čo si pamätám, tak aj v ružinove všetky sestričky ochotne poradili v čomkoľvek, až na jednu, ale to bol prípad sám o sebe... ja som mala na ňu šťastie hneď po pôrode...
ale ostatné poradili, pomohli, aj viackrát denne sa chodili vypytovať a ešte aj v noci...