Dojčenie z jedneho prsníku

33kacora33
7. feb 2014

Ahojte mamicky mate niektora skusenost ze sa Vam podarilo dlhodobo dojčit z jedneho prsniku?? ja totizto mam mliecko len v jednom (pravom), malinka ma uz takner 5mes a je plne kojena. Snažim sa rovnako prikladat aj na druhy (lavy prsnik) ale miliecko v nom mam minimalne...skusala som uz aj odsavacku...chcela by som kojit aspon do jedneho roku len neviem ci sa mi to podari s jedným prsom.. je tu nejaka mamicka co sa jej to podarilo ?? 🙂

magic08
7. feb 2014

ja to vidim tak, ze pokial budes hoc aj ten jeden prsnik pravidelne vyprazdnovat, tak sa mliecko tvorit bude. preco nemas mliecko aj v druhom psniku?

33kacora33
autor
7. feb 2014

@magic08 neviem preco pri prvej dcerke som mala pekne v oboch....od zaciatku som prikladala malinku rovnako na oba tak neviem kde je problem... ako je pravda ze v prvom mesiaci som mala na tom prsniku slabši zapal ale ten za dva dni krasne ustupil....

magic08
7. feb 2014

@33kacora33 ja riesim ten isty problem, akuat ze v tom druhom, slabsom, psniku mliecko mam, no rozdiel je viditelny, aj 2 cisla... 😝 a tom som vyse roka dojcila tandem...
ale u man bol problem ten, ze ked mal maly 4 tt dcerka ochorela, takze som im prsniky rozdelila... a tam vznikol problem

amalkars
7. feb 2014

to je v pohode ja od 6 mesiacov dojčím len z pravého a malá má už skoro rok 🙂 a ešte plánujem rok 😉
Aspon nám ten druhý ostane pekný 😀

33kacora33
autor
7. feb 2014

@amalkars 🙂 🙂 🙂 tak to ste ma potesili... dufam ze sa nam podari aspon rok 🙂

amalkars
7. feb 2014

@33kacora33 držím palce

doory
7. feb 2014

Ja som dve deti odkojila s jedným prsníkom a to každé z nich po roku, potom som musela odstavit

matadi
7. feb 2014

Ja som tiez najprv mlieko mala v obidvoch prsnikoch a asi tak po polroku sa mi v pravom nevytvaralo tolko mlieka ako v lavom prsniku,tak som si pravy prsnik aspon odsavala aby sa mi nespravili hrcky.dcerka papala len z laveho.takto som ju kojila do 17mes. Syna som tiez kojila z jedneho 18mesiacov

babatkoling
7. feb 2014

ja som mala od zaciatku 'horsie' mlieko na lavej strane - vodove, nie take vyzivne a ani tak vela. Vydrzali sme tusim cca 7-8 mesiacov a potom som to na lavej strane vzdala - fungujeme odvtedy len na jednom a uplne v pohode 🙂 Mame 16.5 mesiaca.

amia3
7. feb 2014

ja kojim z laveho od maleho siestich mesiacov a uy ma 18 mesiacov a stale mam dost mlieka, len mam bohuzial ten lavy prsnik o dve cisla vacsi ako ten pravy :(

olivka26
7. feb 2014

ja kojim len z praveho prsnika,koli dojc.strajku...ale to je o inom.Zaujimalo by ma este ci mi ten pravy prsnik zostane ovysnuty?resp.vacsi ako ten z ktorého nekojim???

stefi76
7. feb 2014

ja som kvôli opakovaným zápalom v prsníku prestala z neho kojiť, pri mojom hladujúcom dieťati som ho vydržala kojiť z jedného prsníka do 2, 5 roka, bolo to v pohode, bála som sa, ale prsníky sa po skončení kojenia upravili, nie je medzi nimi rozdiel.

anicka246
7. feb 2014

ja tiež kojím len z pravého, tiež kôli dojč. štrajku.. a tiež ho mám o 2 čísla väčší.. malý má 4,5mesiaca, zatiaľ mu stačí uvidíme ako to bude dalej, dúfam len že sa to fakt potom upraví tá veľkosť prsníkov ..

33kacora33
autor
7. feb 2014

@olivka26 mali ste aj vy pricinu dojc. strajku slaby tok mlieka? ak ano ako ste si zvíšili produkciu mlieka ???

33kacora33
autor
7. feb 2014

@anicka246 mali ste aj vy pricinu dojc. strajku slaby tok mlieka? ak ano ako ste si zvíšili produkciu mlieka ???

monyka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankamalkova
7. feb 2014

Ahoj, ja mám tiež 5-mesačnú dcérku a tak isto sa dojčíme len z pravého prsníka. Zatial je tiež plne dojčená. Ale na to si sa nepýtala. Mám kamarátku, ktorá dojčila z jedného prsníka až do dvoch rokov svoju dcérku. Tak dúfam, že sa nám Ti to podarí.Jana

kkl82
7. feb 2014

malinka je este mala, je mozne, ze by si s pomocou laktacnej poradkyne rozbehla tvorbu aj v tom druhom. moj drobec asi od 12 mesiacov bojkotoval jeden prsnik, tak som mu ho davala vacsinou len v noci. inak par krat potiahol a odtiahol sa od neho. takto to fungovalo mozno dva mesiace, odvtedy dojcim len z jedneho. drobec bude mat 2 roky koncom tohoto mesiaca.

wecenko
7. feb 2014

ja tiež kojim iba z jedneho prsnika, a to bude mat maly uz rok, kojim tak od začiatku, v tom druhom som mala od začiatku menej mlieka a možno som to aj zanedbala ze som maleho viac neprikladala, akurat je to viac napor na chrbticu ked je maly stale len na jednej strane

jananinka
7. feb 2014

Ja som obidve 1,5 roka odkojila od zaciatku z jedneho prsnika, druhy nevedeli chytit kvoli plochej bradavke.

renatka100
7. feb 2014

@33kacora33 aj ja som to tak robila z praveho islo vzdy viac mlieka aj ked som sa snazila odsavat bolo to vzdy ovela menej. po 15 mesiacoch dojcenia mozem povedat s jeden a pol rocnym odstupom ze mam pravy prsnik stale o cislo vacsi. Je to uplne odveci lebo mi nesedia ziadne poprsenky a je to asi nastalo. Takze baby dojcit tak do pol roka a potom radsej um. Vase deti nebudu zavilse na prsnikoch, mozete ich dat v pohode na strazenie aj manzelovi ci babkam a date si pohov. Ked sa porovnavaju dojčene a nedojcene deti po pol roku je o uplne jedno. To len tu na slovensku je trend dlhodobeho dojcenia. Pozrite na francuzky tie dojcia tri mesiace a hotovo. Ani sa im necudujem ked sa ja pozriem do zrkadla veu uz to nie su ie pevne prsia a veru velmi ma rozculuje ze je jedno o dost vacsie ako druhe 😠 😠 😖 teraz ma laktacne poradkyne asi ukamenuju ale je to rozhodnutie a vec kazdej zeny.

katarinava
7. feb 2014

my sme odbojovali syna na jednom prsníku do 14 mesiacov, bez problémov a s mega dostatkom mlieka. a synátor by potiahol možno aj dlhšie ale boli dôvody ...

dm1
7. feb 2014

@33kacora33 ja som dojcila nieco malo cez 2 roky len s pravym prsnikom uplne v pohode malemu to stacilo. Ten druhy od zaciatku odmietal

abbey1
7. feb 2014

@33kacora33 Poteším ťa. Dojčím z jedného prsníka už 3,5 roka a druhý ani nevyprázdňujem. Prvé 2 deti nemali problém papať z oboch, len táto najmenšia od začiatku pravý odmietala. 😉 Podotýkam, že do roka bola skoro výhradne len dojčená + ovocie a zelenina.

abbey1
7. feb 2014

@33kacora33 A musím ešte podotknúť, že časom, ako dcérka už nie je tak závislá na kvante mlieka, sa veľkosť oboch prsníkov sama upravila- zjednotila. 😉

olivka26
8. feb 2014

@33kacora33 neviem co bolo,resp.stale je pricinou nasho strajku,zatial sa mi to nepodarilo zistit.Inak zaujimalo by ma ci niekto ten strajk zvladol,a,ak ano tak by som bola rada keby mi niekto poradil nejaky trik ako malu nakojit,uz sa mi to ani v spanku,ci polospanku nepodari

olivka26
8. feb 2014

@anicka246 ahoj,citam ze aj u vas je problem s dojc.strajkom ako u nas.Moja dcerka ma tiez 4,5mesiaca..zaujima ma ako to riesis ked ju chces nakojit???u nas uz nezabera nic,ani ked spi ani ked je hore,no nic.Trva to uz vyse 2mesiacov,myslis ze sa to niekedy upravy?vrati do normalu?lebo ja uz ani nedufam....

anicka246
8. feb 2014

no ja som už dobojovala tiež asi pred 2 mesiacmi, proste to lavé prso som mala vždy menšie aj bradavku a zle sa mu chytalo, prikladala som stále aj viac krát vždy sa mi rozreval tak že už ani z pravého nechcel kým sme ho utíšili.. až potom sa napapal.. takže ja som to vzdala kojím už len z jedného .. ale tak skúšaj prikladať stále držím palce

33kacora33
autor
8. feb 2014

@jankamalkova Janka a ako sa vam plní ten prsnik z ktoreho kojite?? mate ho stale uplne naliaty?? lebo ja nie... stale si myslim ze v nom ani nemam mliecko ale ked prilozim malu tak papa takze v nom nieco je len sa mi az tak nenalieva...

jankamalkova
13. feb 2014

no ak mám pravdu povedať, nie je stále uplne plný, väčšinu dna je mäkký, nie uplne, ale je...tiež sa čudujem, kde sa berie tolko mlieka...taký, že uple plný ho mávam v noci ak malinká spí dlhšie...inak je to stále rovnaké