Dojčiace mamičky, beriete nejaké vitamíny?

hanculka
17. okt 2007

Prosím Vás beriete neake vitaminy pri kojeni na posilnenie organizmu? Ďakujem 🙂

zuz11
17. okt 2007

hanculka, ja nie iba pijem caj na podporu tvorby mlieka a kopec zeleniny a ovocia 😀 snazim sa jest zdravo aj ked obcas si doprajem aj nieco nie velmi zdrave 😀 🤐

veronika13
17. okt 2007

ja keď nezabudnem tak zhĺtnem calibrum mami, tiež som pila tie čaje, aj homeopatiká, keď som mala lakt. krízu, meltu, vineu, čierne pivo... kojace určite poznajú 😀

katuska01
17. okt 2007

ahoj ja kojim maleho uz vyse roka a zatial som nebrala ziadne vitaminy hlavne pijem iba vela tekutin a pravidelne papam

monkula
17. okt 2007

Ani ja nepapám vitamíny, ale ovocie, pitný režim a veronika 13, mňaaam, meltu som dlhooo nemala, tuším si zajtra spravím.

arabela36
17. okt 2007

Ziadne vitaminy, len sem tam ten caj na podporu mlieka.

katuska01
17. okt 2007

ja som pila caje mozno prvy mesiac a aj som si davala vetsi pozor na stravu do toho siesteho mesiaca pretoze do vtedy som vyhradne kojila a cim je starsi uz to ma iba ako doplnok takze aj ja si doprajem menej zdrave jedla obcas 🙂

atevi
18. okt 2007

Kojim 18mes. Prvy polrok som pila caj pre dojciace matky, jedla vela ovocia a zeleniny a pila mineralne vody - aspon 2l denne.

andy.a
18. okt 2007

ja výlučne kojím,malá má vyše 4 mesiacov,pýta často papať,aj v noci niekedy po hodine.. 😉
beriem Calibrum mami pre kojace matky..pijem hlavne vineu,denne tak 2,5 litra tekutín..na stravu dávam pozor,ale už nie tak prísne ako do troch mesiacov..vyhýbam sa alergénom,zelenine,ktorá nafukuje,ovociu,ktoré by malú mohlo prehnať.. 😉

luminkasp
18. okt 2007

ja som cisto kojila az do vcera, cize do pol roka, vcera som uz zaviedla prvy prikrm. Nebrala som ziadne vitaminy, nepila som ziadne caje... jedla som vsetko 😎

romina
18. okt 2007

Pijem vela tekutin, caj na podporu mlieka, vineu, ale nechat vybublinkovat, meltu kavu. Jem vela ovocia a zeleniny.

luciaj
18. okt 2007

maminky a ake ovocie a zeleninku papate? ja som pocula, ze mozem len banany a osupane jablcko a ziadne paradajky, uhorky ani papriku. a mozem jest napriklad kysle uhorky?

mvl8
18. okt 2007

aj ja jem všetko okren lúštenin a kyslého ,lebo s toho ju nafukuje.Musíš sama príst nato,čo možeš.

ivush
18. okt 2007

luciaj ja som mala také info, že kyslé uhorky sa môžu, ale pred pár dňami náš drobček kakal redšie a lekárka sa vyjadrila, že práve to mu nemuselo urobiť dobre...takže pre istotu si ich na čas nedám 😉

ivush
18. okt 2007

A čo sa týka ovocia tak zatiaľ tiež jem len ošúpané jabĺčko...hrozno určite nie, paradajky + paprika tiež nie, takže ten výber je doosť obmedzený...

kikaz
18. okt 2007

Ja kojím už som mala parkrát krízu ale pila som tekutiny a viac som odychovala a prešlo to. Ja papám Calibrum len preto že mi zostal z tehu tak ho dopapám inak by som nebrala nič. Zo stravy jem všetko okrem strukovín hrozna karfiolu a kapusty a papriky inak všetko ja jem veľa sladkého no čo už.

sisa_30
18. okt 2007

uzivam vitaminy PRE NATAL a brala som ich ked som bola tehotna a su to vitaminy aj pre zeny, ktore koja. su perfektne a aj cenovo dostupne. 10 kusov stoji 500sk a je to na 3 mesiace.

sisa_30
18. okt 2007

pardon 100 kusov stoji 500 sk oprava.

bibinka
19. okt 2007

ja si občas hodím multivitamín quantum, je tiež cenovo výhodné, 100ks je za cca 150 sk. brala som to aj počas tehu. zloženie má ako calibrum ev.centrum.
inak ja si hrozno neodpustím, i keď maličký z toho poprdkáva. pri prvom synovi som raz jedla vianočný šalát a nemohol sa spamätať z neho vari zo tri dni. a to som si dala detskú porciu 😒

sorbik
19. okt 2007

....baby, je konzumujem vazne uplne vsetko, ale s mierou....samozrejme, ze sa nenapchava tri dni segedinskym....a mala to v pohode znasa.....obcas si dam nejaky ten multivitamin, castejsie magnezium (tabletky, nie sumive) a homeopatikum na podporu dojcenia, inak nic.......

bibinka
19. okt 2007

sorbik- závidím ti 😀 -ten segedín by som si dala. 😀

quetinka82
19. okt 2007

ja si davam Calibrum mami a probiotika. Maly nastastie nema problem s travenim. okrem toho pijem caj na podporu tvorby mlieka.

sorbik
19. okt 2007

....bibinka, my tak zvlastne reveme 🙂 najprv trosku mrncime, potom sa to stupnuje az nakoniec vrieskame......cuduj sa svete, akonahle ju zoberiem na ruky, stane sa zazrak a prestane 🙂.....mam uz dve deti, ale ani pri jednom som nepozorovala, ze by plakalo iba kvoli brusku......skor, zoberte ma a prechadzajte sa so mnou, nudim sa, ja v tej postielke poobede jednoducho spat nebudem a tak.....
...ozaj, myslim, ze trochu toho segedinu by Ti neuskodilo, co povies?

renuska1
19. okt 2007

my mame 2 mesiace, ale ja jem vsetko, vitaminy Calibrum, a mame 5300 g a dufam ze budem kojit aspon do 1 roka

tamarka_laura
19. okt 2007

Ja som staršiu kojila 9 a pol mesiaca, druha bude mať rok a ešťe kojím, pri prvej som brala Calibrum, teraz neberiem nic a ide to aj tak. Mne lekarka povedala (na začiatku), ze ak mam napr. chuť na paradajku tak si dať jednu 🙂 jasné že nezjesť kilo a zistiť ako reaguje.

andy.a
19. okt 2007

pri synovi som jedla tiež takmer všetko,vitamíny som nebrala..ale dcérka je nejaká citlivejšia,musím si dávať na stravu väčší pozor,nedostatok zeleniny a ovocia,ktoré jej robia zle,kompenzujem práve vitamínmi.. 😉

bibinka
19. okt 2007

sorbik- si ma navnadila na ten segedin, hádam risknem za malý tanierik. 😀
aj malý niekedy vyrevúva, chce na ruky, ale oproti staršiemu je to
hotový pokladík .asi mu pomáhajú tie vitamíny 😀

sorbik
20. okt 2007

....moj starsi syn bol zasa uplne vzorove dieta a mala je ovela viac uplakana...a pritom robim vsetko rovnako....asi si velmi nenavyberame 🙂

andy.a
20. okt 2007

môj syn je tiež starší,vzorový síce nebol..ale malá je tiež oveľa uplakanejšia..a to mi všetci vraveli,že dievčatká bývajú lepšie.. 😀 😉

sorbik
20. okt 2007

...aj mne vraveli, ze u dievcat to nebude ani kolika a ze dievcata byvaju celkovo lepsie a snazivejsie......ha - ha - ha to som rada andy, ze nie som sama.... 😉

ellla
20. okt 2007

jedna pediatricka pisala, ze pokial jeme vyvazenu stravu mozeme jest vsetko s mierou. a je to tak, dam si vsetko, ale nic neprehanam. maly zatial nemal problem s kolikou a prdka vlastne vzdy - ale vie sa s tym sam vysporiadat. calibrum mami jem, ale najma koli sebe - prve som kojila 2 a pol roka a padali mi vlasy, kazili sa zuby. ked nieco do mliecka chyba, ukradne to tebe 😢 a s tymi cajmi na podporu kojenia je to pekny oblaf - skuste pit ovocne caje (ja tak 2,5 l denne)a nepoznate rozdiel - iba ak v penazenke 🙂 ono vlastne ide hlavne o tie tekutiny.