Dojčiace maminky rekordérky

alinka76
17. jún 2008

ahojte, rada by som vedela, či sa nájdu nejaké maminy, ktoré dojčia svoje deti aj po 2-hých narodeninách. nie je lepšie potom už prejsť radšej na odstriekavanie a podávanie z pohárika? zatiaľ je to síce vzdialená budúcnosť, ale chcela by som vedieť, či sa vôbec také nejaké maminy nájdu. raz som mala možnosť vidieť takéhoto chlapčeka nalepeného na mamine a moc sa mi to nepáčilo, predsa len už bol dosť veľký na prisatie k prsníku.

denisocka
17. jún 2008

ja som na youtube videla taku "silu" že som sa skoro pototo 😖 ,normálne davala asi 6 ročnej(myslím že mlieko mala lebio mala ešte ine male dieťa) ale teda ten pohlad,to ma až zmrazilo 😒

eros
17. jún 2008

alinka ja som taka maleho som kojila 3roky 😀 😀 a len z didika i ked bol velky mne to nevadilo 😉

sirinka
17. jún 2008

ahoj, v mnohych krajinach je to celkom bezne a normalne, to len u nas po sunarovej generacii sa to zda cudne..
moja mama dojcila nasu najmladsiu sestru nieco vyse dvoch rokov a ukazalo sa to najma na vztahu ktory dnes medzi sebou maju (sestra ma teraz 18 r ). ja tiez planujem dojcit, pokial to pojde a klara bude chciet... 🙂

luciar79
17. jún 2008

Ja jednu poznám.Malý má 2,5 roka.a je to to najhoršie decko čo poznám a čo som kedy stretla.Zrelé tak na Pestúnky z Markízy.Mamu vyzlieka všade kde sa mu zachce.Nie som proti keď mamičky koja aj trebars v tých dvoch rokoch ale skôr doma, pred spaním napríklad, len tak na potešenie, užitie si blízkosti.ale robiť to nebudem....

luciar79
17. jún 2008

Ešte som zabudla napísať že ona je z neho na nervy....lebo on to nerobí preto že má smäd ale že je nazlostený že mu niečo nedovolila, tak sa naschvál prisaje...

sirinka
17. jún 2008

podla mna je nadherne ked zena koji a ked sa nehanbi kojit kdekolvek...a aj vacsie babatko. dojcenie je normalne a prirodzene a ludia sa len potrebuju zbavit predsudkov... 😵

mracik
17. jún 2008

luciar, lenže u tvojej kamošky zrejme nie je problém v dojčení, ale v nesprávnej výchove...
ja som kojila prostredného 26 mesiacov, teraz plánujem ešte dlhšie, ak bude Šimi chcieť
Ja kojenie milujem a aj všetky jeho výhody, okrem zrejmých výhod pre dieťa aj väčšie prsia, absenciu menštruácie a možnosti najesť sa dosýta bez priberania...jaj mohlo by to trfať aj dlhšie 🙂 🙂

elise
17. jún 2008

môj malý ešte nemá 2 roky bude ich mať až v decembri ale my ešte kojíme a budem dovtedy pokial bude malý chcieť mne to veľmi vyhovuje 😵 😵 😵 a kamoška ešte malého kojí a bude mať v novebri jej malý 3 roky 😉

andy.a
17. jún 2008

mráčik,ja kojím tiež stále-a musím čo najdlhšie kvôli alergii malej na BKM -ale z tých výhod,čo uvádzaš,nemám t.č.žiadnu.. 😀

menštr.ako keby som nekojila,každých 28 dní/došla mi prvý raz 28 dní od pôrodu/ 😕 schudnem asi až keď malú odstavím,lebo takto mám stále na niečo chuť 😀
a o prsiach pomlčím 😔

mracik
17. jún 2008

andy, no asi je to u každého iné 😉
inak podozrenie na alergiu na BKM máme aj my, teda Šimon, Matej a ja, dokonca aj na celiakiu, takže asi budeme na makrobiotickej strave 😒 nerozumiem tomu, lebo malý nebol exponovaný ani lepku, ani kravskému mlieku..
takže niekedy ani kojenie nezabráni vzniku alergie, ale čo už, aj tak si to užívam 😉 😉

anesim
17. jún 2008

Ja som malú odstavila po druhých narodeninách. Už ma mala iba na uspávanie, no našťastie sme to prekonali dosť rýchlo. No mám kamarátku, ktorej sa druhé narodilo keď starší chlapec mal necelé tri, tak kojila obidvoch, malého asi do štyroch a malá mala v marci štyri a ešte stále kojí, už síce len na noc, ale to by som ja už asi nezvládala - kojí už 7 😲 rokov.

eros
17. jún 2008

ja som maleho len cisto kojila,ale skoda ze som malu nemohla dlhsie.inac by som kojila oboch asi ma maly vycical za tie 3roky.

dika
17. jún 2008

ja take dlhe dojcenie neuznavam. Videla som zopar deti prisatych na prse hlavne v cakarni u lekara v Kramarskej poliklinike a mam taky pocit ze ide o ukajanie, rozmaznavanie a zabavanie deti v cakarni..... take 2 alebo 3 rocne dieta uz moze mat aj iny prostriedok na citovu vazbu s matkou a nie neustale stahovanie podprsenky .......

skolastika
17. jún 2008

caute, chcela by som sa opytat, ci popri tom dlhodobom kojeni (do 2-3 rokov) ste davali ratolesti aj varovat a ci potom dokazali bez vas aj niekde vydrzat/prespat ? My sa kojime a aj chceme pokracovat co najdlhsie.

sirinka
17. jún 2008

kto rad svoje dieta dojci, nepozera sa na to ako na stahovanie podprsenky 😒 , to robia predsa nasi partneri 😨 😵

elise
17. jún 2008

skolastika ja pracujem a malý sa občas varuje a kojím stále na varovke je to v pohode nič si nevyžaduje len svoj čajko a vodičku a obed a ovocie čo mu nabalím. 😉 prespatie ideme vyskúšať u babiny tak uvidím ale myslím si že on to zvládne som zvedavá či aj ja 😀 😀 😀

skolastika
17. jún 2008

dakujem, lebo nasa mala väcsinou zaspava prisata a a nevie bez toho zaspat. Ale ved este ma cas, tal uvidime ako sa to bude vyvijat 🙂

elise
17. jún 2008

mne dojčenie vyhovuje a je mi to jedno kde ale snažím sa ísť ked sme v meste niekde kde budeme mať súkromie ale stalo sa mi že som kojila aj v banke a to ma posadili do kancku a uplne v pohode 😉 😉 😉 dokonca aj vodu mi doniesli, s tým že počas kojenia by som mala aj piť 😉 😉

dika
17. jún 2008

no jasne, kto neznesie iny nazor, tak nech sa "vydovadi"..... nic nie je len cierne alebo biele....

zebricka
17. jún 2008

Uz po roku a pol mi to pride skor nechutne a nevhodne, ako nutne... dieta uz pomaly rok poziva tuhu stravu, chodi, rozprava, vie jest lyzickou.... velmi sa okolo toho agituje, velka podpora dojcenia, ale odtial potial... skor to vidim tak, ze ide o prilisnu fixaciu, iba o blby zvyk - uspavanie na prsniku, pritom dieta ma mat uz davno spacie navyky, rezim, ma vediet zaspavat same, vo vlastnej postielke... ukludnovanie sa.... dalej to vidim ako pohodlnost matiek v tom, ze inak nevedia dieta uspat, lebo skratka nemaju odvahu zazit si trochu skreku.... dnes, ked deti chodia od dvoch rokov do skolky, mi to pride absurdne - kto Vam tie deti bude na cecku uspavat v skolke? Kto Vam ich tam bude vobec uspavat osobitne?.... a kamoska mi rovno priznala, ze to robi aj preto, lebo si kompenzuje absenciu citov vo vztahu s muzom... a aj preto, ze nema odvahu s tym prestat.... a preto, ze nevie dieta inak uspat... a preto, ze jej takmer dvojrocne dieta este stale neprespi celu noc....

A kludne mi oponujte, na mojom nazore to nic nemeni....

skolastika
17. jún 2008

🙂 🙂 🙂 🙂 netreba sa urazat.... treba akceptovat obidva nazory. Kojenie dlhodobo je pre drobcov super a treba to brat ako prospesnost, nie ako stahovanie podprsenky na verejnosti. aj ked ja som hanbliva od zaciatku. ale ked vidim nejaku maminu vonku-na verejnosti, je to v pohode, skor my vadia tí, co na vas cumia, ako na zazrak. 😕

skolastika
17. jún 2008

nechutnostou by som to zrovna nevolala... rezim, skrek, mas deti?????

mamacat
17. jún 2008

to kojenie nie vzdy suvisi s uspavanim. moja mala chodi spat bez kojenia. kojim ju rano a vecer po vecery, chodi spat normalne ako keby vypila pohar mlieka na veceru. v pohode zostane s inymi na varovke. o 2 mesiace sa vraciam do roboty na plny uvazok, a s kojenim nevidim problem. takisto ako doteraz dam jej rano a vecer ak bude chciet.

bambusko
17. jún 2008

no ale kojit sa da tiez /ako kopec inych veci na viac sposobov/ diskretne alebo vulgarne. podla mna vecsie deti, ak su este kojene, by mali byt vychovane tak, ze sa koja v urcity cas na urcitom mieste, lebo inak mi to tiez pripada ako zavislost a uspokojovanie inych potrieb.

skolastika
17. jún 2008

inteligentny nazor, bambusko. takto podane sa to lepsie cita..... 🙂

bubba
17. jún 2008

zebricka prve styri riadky uuuuplne suhlasim 😉

elise
17. jún 2008

je to individuálna záležitosť - kojenie a je to pravdepodobne tak že kto chce a môže kojiť tak podla toho koná a je veľa maminiek ktoré chcú a nemôžu 😒 je to osobná vec a individuálna( poznám jednu známu čo stále malú prikladala a mliečko sa nespustilo ☹ ☹ ☹ ☹ ale veľmi fandí kojeniu, aj napriek svojmu nekojeniu). ved predsa nesúťažíme zatial som spokojná uvidím čo prinesie čas malý si cucá ráno ako sa zobudíme a večer po večeri. mliečko mám, tak to nechávam časom ako sa to vyvynie.🙂 svokrova manželka kojila len 3 mesiace lebo dostala menštruáciu a malý odmietal cucať ta bol od 3 mesiacoch na prikrmoch a je z neho zdravý chlap uplne v pohode. 😉 😉

ozaj ja by som chcela poradiť okrem môjho mliečka malý odmieta akékolvek umele už sme vyskúšalu plne všetky značky aj spôsoby aj stupne umelého mlieka a žiadne nechce iba 3 lyžičky maximálne ak máte neakú radu budem rada cez ip.v´daka 😉 😉 inak jgurty a mliečne polievočky spapá aj syríky ale mliečko nechce ani kakauko

bambusko
17. jún 2008

elise, ani moje dievcata nechceli ziadne um, kojila som do roka, z praskovych ich napinalo, tak som to vzdala.

mucilienka
17. jún 2008

bambusko, aj ja suhlasim... ja nasu malu drndusku stale kojim, ale mame vlastny ritual - mliecko na ranajky, po obede, a vecer, kojime sa iba v spalni, kde sme len my dve, sem-tam si vypyta v noci, ked bolo horuco a chce pit "mecko".. nikdy mi to neprislo vulgarne, alebo take, ze sa mala, ci ja ukajame.. tiez mi na ciciku uz nazaspi.. mame vlastny ritual, a nie pitie z cicika... niektore nazory su fakt vulgarne.. snad to ospravedlnuje len to, ze tieto "tety" nemaju deti a nevedia, ze kazda mamina by snad za svoje dieta aj zomrela, ak by to pomohlo... ja mam napriklad stale mliecka dost, a preto volim dojcenie pred nejakou injekciou na znizenie a zastavenie jeho tvorby... tiez si myslim, ze moja mala sa este v zivote naje umelych veci viac ako dost... bolo by mi luto, keby som uz kojit nemohla... houk! 🙂

bambusko
17. jún 2008

tu sa clovek docita casto dost scestne veci ☹