Dojčiace maminky rekordérky

alinka76
17. jún 2008

ahojte, rada by som vedela, či sa nájdu nejaké maminy, ktoré dojčia svoje deti aj po 2-hých narodeninách. nie je lepšie potom už prejsť radšej na odstriekavanie a podávanie z pohárika? zatiaľ je to síce vzdialená budúcnosť, ale chcela by som vedieť, či sa vôbec také nejaké maminy nájdu. raz som mala možnosť vidieť takéhoto chlapčeka nalepeného na mamine a moc sa mi to nepáčilo, predsa len už bol dosť veľký na prisatie k prsníku.

dika
17. jún 2008

ja mam pocit, ze som sa za tu dobu co chodim na modrehokona docitala vela informacii, ktore mi velakrat pomohli pri rozhodovani, alebo minimalne som sa dozvedela, ze su maminy ktore maju podobny ale aj iny nazor ako ja (nejde len o deti..). Nikdy som to nehodnotila ako "scestne"... No ale aj to je nazor..

bambusko
17. jún 2008

dika, aj ja tu chodim preto, lebo sa dozviem kopec novych veci, ale ked sa docitam ako niekto pcha do 2-mesacneho dietatka kdeco a povie, ze vsak ona vie lepsie ako doktorka, co je pre jej dieta dobre, tak fakt, to mi neda... pardon

mucilienka
17. jún 2008

bambusko, tak teraz fakt neviem, ci si reagovala na moj nazor, alebo na co?

bambusko
17. jún 2008

ano muculienka, na to tvoje, ze niektore nazory su fakt vulgarne. asi som to napisala dost choro 😖 to bude tym, ze by som uz mala asi radsej sladko spat 😀

bambusko
17. jún 2008

myslela som celeho konika

mucilienka
17. jún 2008

bambusko, ja som reagovala tym vulgarnym na nazory, ktore povazuju kojenie vacsich deti za nechutne a za ukajanie.. je to moj nazor, tak isto, ako mas ty svoj...

bambusko
17. jún 2008

muculienka, ved ja suhlasim s tebou, sa nechapeme. presne ako to ty robis by to malo byt a nikto by potom nebol znechuteny z toho, ze 2-rocne /alebo aj starsie/ dieta je kojene.

mucilienka
17. jún 2008

bambusko, tak to som potom nepochopila ja.. prepac.. moja chyba... ved som sa aj cudovala, zeby sa ti moje kojenie nepacilo, ked aj ty tak kraaaasne kojis.... 😉

katja78
17. jún 2008

ahojte, pekná téma 🙂
tak najskôr k tým rekordom - v nemocnici som videla 6-ročné rómske dievčatko, ktoré malo iba starších súrodencov a mama ju v pohode dojčila a keď sa jej lekári spytovali, či má ozaj mlieko, tak odpovedala, že jasné, že to je normálka 😀
ja som dojčila naše slniečko do roka, lebo sa mi podarilo vytvoriť u jej silný návyk zaspávania na prsníku a od 10-tich mesiacov chcela moje mliečko len v noci, každé 1-2 hodiny a cez deň nechcela 😠
tak som ju postupne "preštelovávala" na um (tiež mi srdce neplesalo, keď som to robila), ale od roka spáva vo vlastnej postieľke.
k tomu vyškriekaniu a ukájaniu a vychovávaniu, myslím, že maminy, ktoré začnú dávať ani nie mesačným bábätkám um, a majú pritom svojho mlieka dosť, sú oveľa lenivejšie ako maminy, ktoré svoje deti uspávajú na prsníku, či už do roka, do dvoch, alebo do troch, alebo aj dlhšie.
a nepochopím, ako sa niekto môže pohoršovať na dojčiacej žene 😔
čo potom hovorí o sfetovaých, opitých, vandaloch,... ale to je iná téma
mracik,
o tej celiakii, jeden známy ju má a hovoril mi, že im prednášal odborník na celiakiu a vraj dnes je už prekonaný názor, že deti exponovať lepku čím neskôr. práve naopak, ak nejaké dieťa má genet.predispozíciu na celiakiu, tak ju v živote s najväčšou pravdepodobnosťou dostane a skorá expozícia lepkom pomôže čo najkoršiemu stanoveniu diagnózy a tým aj začatiu liečby.

mucilienka
17. jún 2008

katja, to nepochopim ani ja (to pohorsovanie na dojciacej zene)

zebricka
17. jún 2008

Aby som bola objektivna, dopisem aj to, ze kojenie povazujem za prvotnu, najdolezitejsiu a zakladnu zlozku potravy a ked mi nejaka povie, ze nekoji, lebo mala slabe mlieko, tak si minimalne poklopem na celo... slabe mlieko skratka neexistuje.... a nakoniec sa ukaze, ze pocas tehotenstva pribrala 20 kil, tak sa potrebovala rychlo dostat do formy a zivila sa len mrkvou.... toto absolutne neuznavam.... kojenie je zaklad a ktora ma a moze, tak sa budem velmi cudovat, ak kojit nebude.... ale ako som pisala vyssie, tak odtial-potial....

elise
17. jún 2008

ked mal malý 7 mesiacov tak som ho musela nakojiť v parku tak som si vyhlidla takú šikovnú zašitú lavičku a prikryla som si prsník ešte plienočkou - bavlnenou 😀 a taký starý chlapík okolo 70 mohol mať že vraj to je pohoršovanie na verejnosti že sa nehambím že políciu treba volať ža sa obnažujem na ulici.... 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ tak som nanho nereagovla iba som ho slušne požiadal anech nepozerá na mna a nechá moje dieťa v klude papať že ked on je ta&k ho tiež asi nikto nevyručuje 😒 😒 bola som z toho dosť smutná ved som nerobila nič zlé 😒

bambusko
17. jún 2008

citala som tu uz kedysi, ze clovek, ak vidi dojciacu zenu s dietatom, sa v srdci usmeje a odvrati sa, aby nerusil a uchylak ocumuje /a asi aj vykrikuje/

katja78
17. jún 2008

presne tak

mucilienka
17. jún 2008

bambusko, to je krasne - ten usmev v srdci... ved to kojenie je tak nieco nadherne.. mne by bolo luto, keby som malu nemohla kojit.. a to uz bolo vselico so mnou...

duskaf
18. jún 2008

Ahojte, Filipka som dojčila 2 roky a 3 mesiace. Teraz dojčím našu Veronku, pomaličky sme skúsili prvý príkrm, verím, že jej ešte budem dávať moje miečko, prispôsobím sa jej, dokedy bude chcieť ona, lebo viem, že jedného dňa príde deň, keď si mliečko neopýta, tak ako náš Filipko, ktorý je z celej našej rodiny najzdravší čokoľvek sa naším okolím preženie, jeho imunitný systém sa s tým vysporiada.

mracik
18. jún 2008

katja, to je zaujímavé s tou celiakiou, inak my sme vlastne žiadnu predispozíciu nemali, nikto doteraz v rodine celiakiu nemal...
Kojenie starších detí a stráženie inou osobou - keď mal Maťko 1 a 1/2 roka išla som do práce, slúžila som aj 24+8h služby a v pohode to zvládol bez mliečka. Takže nemusíte sa báť, že detičky budú na vás celé tie roky plne závislé.

Mucilienka - veľmi sa mi páči tvoj profil 😉

skolara
18. jún 2008

mucilienka 😉 presne tak
Zebricka nechutne a nevhodne????????????? 😅 To hovoris o kojeni 😒 no este kojenie nebolo nechutne a nevhodne ale to je tvoj nazor no. 😝
Ja ked budem moct tak budem kojit co najdlhsie ved v dnesnej dobe lekari odporucaju UM do 3 rokov preco by som davala UM ked mozem kojit. A mam prestat kojit len preto lebo si niekto mysli ze je moje dieta dost velke na to aby kojene nebolo. Mne mozu byt ostatni ludia ukradnuty 😎

sirinka
18. jún 2008

elise ak ti papa ine mliecne vyrobky tak sa vobec nezatazuj pridavanim mlieka...skus mozno acidko a dalej koj...to je do dvoch rokov ta najlepsia alternativa a mozno aj dlhsie

sirinka
18. jún 2008

a k tym odporcom dlheho dojcenia...hm, kazdy je strojcom vlastneho stastia, mne nevadi, ak ma ku mne moje dieta silny citovy vztah a na prsniku sa potrebuje napr. iba upokojit, aspon nemusi zit v rezime od narodenia...velmi casto dojcim na verejnosti a este som sa nestretla s negativnym nazorom a to ma tesi.

lyziarka
18. jún 2008

dovolte aj mne napisat moj nazor, resp skusenost. Ja mojho synceka tiez kojim, nechcem tu rozpisovat podrobne zaciatky, len tolko, ze sa narodil 2 mesiace skor, veeeelmi malicky, 5 tyzdnov po porode v nemocnici atd. Od zaciatku dostaval moje mlieko, kompletne odsavat som prestala cca po 5 mesiacoch, potom papal uz iba priamo odo mna. No krasa. Nechcem sa rozpisovat, co vsetko som robila preto, aby som mohla kojit (a aby som udrzala tvorbu mlieka!). Chcem podotknut, ze papal extremne vela, pretoze celu svoju hmotnost dobehol uz v 3 mesiacoch, takze som ho kojila a v pauzach som este odsavala do mrazaku. Boli to naozaj velke mnozstva, mozno aj ako pre dve deticky, sama neviem, ako sa mi tolko mlieka podarilo vyprodukovat.
Tiez zaspava pri prsniku, doobeda, poobede a aj na noc. No a v noci 2-3 x. Som poriadne unavena z tej noci. Ale tesim sa. A aj on. Uvidim, dokedy sa nam to bude pacit, ale trosku sa obavam, ci sa lahko oduci, ci nebude az prilis zavisly? Neviem, ved uvidime, ako sa to bude vyvijat. Tak pa a hlavne vydrz vsetkym, ktore to na zaciatku nemaju lahke.

lyziarka
18. jún 2008

chcem este upresnit, nie v 3 mesiacoch dobehol svoju hmotnost, ale v 3 mesiacoch dobehol svojich rovesnikov, tj v 3 mesiacoch vazil tolko isto ako v termine narodene 3-mesacne dieta s normalnou porodnou hmotnostou.
(priemernu porodnu hmotnost dosiahol uz cca po mesiaci). takze chcela som to len upresnit.

zebricka
18. jún 2008

Skolara: netrhaj z kontextu, citaj to cele... no, mozno som nepouzila uplne najvystiznejsie slovo, v konecnom dosledku to ale na veci nic nemeni....

nikol805
18. jún 2008

ahojte,moj synček ma 1 rok a mesiac a ešte stále kojím..noo ked mam pravdu povedat ani si neviem predstavit že už nebudem kojiť.je akoby zavisly 🙂 ..skušala som uz vselico/krupičky na noc,kašičky,už aj sunar a pod/ ale nic nechce 😠 a hlavne z fľaše nič ...myslela som ze ked bude sytejsi ze bude lepsie spat..pretoze on v noci vstava 2-3-4 x..kedy ako..podla situacie ..poradte mi niekto ako ho mam naucit na flasku..alebo co mu mam dat na noc aby bol sytejsi a uz sa tolko nebudil??? piste mi postu,lebo som tu malokedy,,dakujem...