Dojčiace maminy, odopriete si vianočnú večeru?

sandra456987
29. okt 2012

mile dojčiace a tehotné maminy. Neľutujete, že kvôli vašim deťom si musíte odoprieť vianočnú večeru? Kapustnicu , zemiakový šalát rezeň a kapra? ja teda budem jesť všetko.

ikke
29. okt 2012

uz su jesenne prazdniny?

lakte
29. okt 2012

@sandra456987 aj jedz, lebo vobec nemusis nic odopierat. Dojciaca matka potrebuje plnohodnotnu stravu a vobec nie je dovod sa v strave obmedzovat, lebo len male mnoznsto prechadza do mlieka, toto je len cisty mytus. Keby sa matky museli obmedzovat tak potom co tie, co dojcia aj do 3 rokov? 😉 Ak je nejaka potravina ktoru treba vylucit potom co matka vyslovene zisti, ze ma vplyv na dieta, oki, ale toto je velmi tazke zistit. Lebo dieta poprdkava a puci sa a nemusi to byt len zo stravy. Koliky su casto dezorganizovane biorytmy dietatka, a k tomu pomaha, napriklad dojcenie na poziadanie. To uz ani nepisem pre teba, lebo pochybujem, ze si realna, skor pre tie ostatne maminy aby vedeli

angua27
30. okt 2012

nebudem reagovať na to, či je zakladateľka nová, alebo nie. ale možno pomôžem inej mamičke.
prvé Vianoce mal malý 3 mesiace, takže som vianočnú večeru jemne prispôsobila, aby nám nebolo ťažko. kapustnicu sme vynechali a spravili si slepačiu polievku. a to bolo jediné "obmedzenie". ryby nejem, takže toto som neriešila a zemiakový šalát som zjemnila väčším množstvom jogurtu. 😉 spokojní sme boli všetci. 🙂