Dojčím trojtýždňové bábätko a mám bolestivú hrču na prsníku

vasjar
25. jún 2021

Ahojte, mam taky väčšiu hrcu na prsníku, na dotyk veľmi bolí, kojim 3 týždňové bábätko. Co s tou hrcou?

nikpa
25. jún 2021

@vasjar skús jemne rozmasirovat olejčekom alebo v sprche pod teplou vodou.

evkamotka
25. jún 2021

Na hrce dlhy tepla sprcha, rozmasirovat.ak mas "cervenu lampu" , nahrievaj a rozmasiruj

ukulela
25. jún 2021

Musíš ju bezpodmienečne rozmasirovat. Tepla sprcha, teply obklad a tlačiť. Aj cez bolest. Smerom ku dvorcu. Mlieko musi ist von. Natoč bábo, aby ťahalo z toho smeru. Pozri si polohy pri dojceni. Obklad A sprcha
najteplejšie ako znesies. Ak máš, pomoze aj infra lampa. Prípadne octanová masť Ale tam pozor na bradavky , tým sa vyhnúť a pred dojčením dôkladne vyumývať,lebo bábu to smrdí.

kataka10
25. jún 2021

@vasjar to znie ako zaseknuty mliekovod. Mala som niekolkokrat. Mne pomohlo davat si teple gelove obklady (Avent) do porprsenky na noc a pod teplou sprchou masirovat a skusat rukou odstriekat az kym sa hrcka neuvolni. Dieta vie tiez pomoct odsavanim, ale mne velmi pomohlo to odstriekat priamo pod teplou sprchou, vtedy sa to dobre uvolnilo.

vasjar
autor
25. jún 2021

@ukulela nejde to, trávim v sprche aj 15 minut a stále ta hrca tam je, odsavam, masirujem dávam obklady. Hrca stále nezmizne

kataka10
25. jún 2021

@vasjar ak sa to neuvolni, chod ku svojmu gynekologovi.

ukulela
25. jún 2021

@vasjar Ak to nejde, skús ešte ten octanivy krem. Tie obklady sú dosť teplé?najteplejšie ako znesies. Aj voda. A masírovať od pazuchy/rebier po dvorec. Akoby vytláčať to mlieko. Nestrieka vôbec? Asi by som zabehla ku doktorovi. Alebo zavolaj zajtra na gyndu na odd, možno ti budú vedieť poradiť, keď to uz tak to nejde.

vasjar
autor
26. jún 2021

@ukulela jj najteplejsie obklady, mlieko vôbec nestrieka ani nekvapka keď masirujem tu časť. Skúsim ešte ten krem.

iluviel
26. jún 2021

@vasjar ja som to tiez mala taketo neuvolnitelne. Mne pomohol manzel, normalne to vytiahol (a vyplul 😁) namiesto babatka, ktoremu sa to nedarilo vytiahnut, nemalo este taku silu vtedy. Ak sa tiez chces vyhnut navsteve dr., tak popros manzela. Za minutku je po probleme 👌

vasjar
autor
26. jún 2021

@iluviel ak by napr aj tie masáže nakoniec pomohli, ale manžel, tak ta hrca zmizne hneď?

ukulela
26. jún 2021

@vasjar skús odsavacku a tlačiť. Tu infralampu niekde požičať. .... Ak nejde, tak zavolaj do nemocnice, kde si rodila, či ti nevedia pomôcť nejakým liekom.... A aj keď sa to pohne, ostane to kus bolestivé ešte určite, ale mala by si cítiť uvoľnenie.

vasjar
autor
26. jún 2021

Baby, vďaka za vaše odpovede, skúšala som už všetko, octanovu masť, odsávanie, horúce obklady, ešte aj muž sa snažil odsat no nič nepomohlo, ta hrca už je tam druhý deň, dokonca sa mi objavila ďalšia. Žiadnu bielu bodky na bradavky nemám, aby som mohla vytlačiť, aj masirujem smerom k bradavke, s bolesťou no nič nepomáha. Už som zúfalá 😪

juliet86
26. jún 2021

@vasjar este skus vibracnu kefku/vibrator a masirovat to tym. ale uprimne radsej skoc cim skor na gynekologiu. drzim palce

ukulela
26. jún 2021

@vasjar No choď radšej na pohotovosť. Nestojí to za risk....

vasjar
autor
27. jún 2021

Ahojte baby, tak vám poviem ako to nakoniec dopadlo.
Dnes som teda zašla na pohotovosť. Doktor povedal, že je to zle, dal mi antb ale povedal ze ak nezaucinkuju, pôjdem na chirurgiu rezať aby mi mohli tu tekutinu vybrať. Tak mi držte palce aby antb zabrali

ukulela
27. jún 2021

@vasjar juj, žena, drž sa.

adriana522
27. jún 2021

Dievky, prva pomoc jednoznacne kapustovy list. Zabera. Prilozit. A suche teplo. Napr. plienku zohriat na hrnci alebo v mikrovlnke a prikladat. A ked uz je vazne, bolesti a teplota, tak potom gynekolog a antibiotika. Ked dojcis, kapustu je vzdy dobre mat v zasobe.