Dojčiť môžem iba v tichosti. Upraví sa to?

ali27
30. jún 2009

ahojte mamicky, zaujima ma v akom prostredi dojcite svoje deti. moja mala na 4 mesiace a od zaciatku vyzaduje skoro absolutne ticho, nesmiem sa s nikym rozpravat a takisto na okoli nikto nesmie rozpravat, chodit, lebo ju to vyrusuje, otaca hlavu a neje. vysledok je ten, ze ju mozem dojcit len doma. alebo niekde v inom tichom prostredi. na verejnosti ani nahodou. a znacne ma to obmedzuje, lebo vsetko musim tak zariadit, aby som bola doma v case jedenia... mate s tym niektora skusenost? upravi sa to casom? ako by sa s tym dalo trosku bojovat? vopred dakujem za reakcie.

jaduska
30. jún 2009

asi sa to už neupraví, lebo čím je bábätko väčšie, tým viac vníma.... moje slečny práveže tie prvé 2-3 mesiace sa nedali pri dojčení vyrušiť ničím, neskôr ich vyrušili len také "zrazu zvuky" no a od takého 9-teho mesiaca aj to, keď niekto vošiel do miestnosti a začal sa rozprávať. ale bežné zvuky ignorovali. Takže úplne malé som v pohode dojčila hocikde, aj von a väčšie už zase stále dojčiť netrebalo...

stvura
30. jún 2009

No...tiez ta nepotesim. Presne ako pise jaduska, ked bol moj Alex maly, mohla som ho dojcit aj v iducom vlaku, nic ho nerozhodilo, proste papal a hotovo. Teraz vyzaduje klud, dojcim naozaj vo velmi pokojnej atmosfere, lebo reaguje absolutne na co i len najtichsi zvuk, ale zasa, uz nepotrebuje jest kazde dve hodiny a mame i prikrmy, tak sa to da cez den uhrat na jedno-dve kojenia. 😉

ali27
autor
30. jún 2009

oki, takze bude uz len horsie 🙂)) alebo vlastne lepsie, lebo budeme papat menej casto. lebo teraz aj kazdu hodinu a pol... to ani von vyrazit, ani nic... 🙂

janzi
30. jún 2009

No veru aj u nas to tak bolo, najskor sa mala nenechala vyrusit nikym a nicim ale teraz.....dojcim iba v spalni, v inej miestnosti sa ani nenaje a to nehovorim ked bolo par pokusov nakojit ju v aute alebo vnoku, skoro mi z ruk utiekla aj ked nevie chodit 😀 U nas je to o to tazsie ze malu kojim iba v polohe rugby lopty, takze potrebujeme aj viacej miesta 😅

elibetka
30. jún 2009

Ja môžem zatiaľ kojiť kde chcem 😀

tictactoe
30. jún 2009

okolo mojho drobca od narodenia mohli aj bomby padat a on sa len cickal a cickal ale asi od jeho 6-teho mesiaca vsetko vnima o mnoho intenzivnejsie a vsetko ho zaujima, najnovsie si vymyslel ze musi v ruke drzat cumel a hra sa s nim, vtedy sa viac sustredi na krmenie a neobzera sa kade tade. mozno by stalo za pokus dat malej nieco do ruky...

nanku
30. jún 2009

🙂 no my s tymto problem nemame ..... moja zavyslacka si pyta kdekolvek ..... napr. na prechadzke kojime, v parku, restauracii atd.

mailinka
30. jún 2009

ali27-presne ako pises ty,aj my ame ten problem s dojcenim.asi do 2 mesiacov som ju kojila v obyvacke pri telke,popri tom som sa rozpravala,ale potom sa to zmenilo a musim mat klud,kojime iba v splani,kde musi byt ticho,sme tam len my dve a dokonca mame take pritmie-zatahujem zaluzie.my sa kojime s bavlnenou plienkou v rucke a natahuje si ju az cez tvar,vtedy je kludnejsia,lebo inac rozhadzuje rukami nohami 😀 .neviem si predstavit ze by som ju kojila niekde vonku,to by sa nam urcite nepodarilo.minule odchadzala kamaratka od nas,ja som uz bola s malou v spalni a kojili sme sa,len som sa jej odzdravila cez zavrete dvere a mala spustila taky plac,ze som myslela ze sme sa dokojili,takze my musime mat absolutny klud. 😒

angua27
30. jún 2009

nám pomáhalo, ak sme sa kojili vonku, keď som sebe cez plece až po malého hlavu dala plienku. urobila som mu taký stan. nikoho tým pádom nevidel a aj zvuky menej vnímal. 😉

jananinka
30. jún 2009

ali, zo zaciatku som mohla pri kojeni aj telefonovat, ale cim bola vacsia a vnimavejsia, tak musi mat absolutny klud, inak sa vrti toci. Mozno keby si vonku nasla nejake tiche prostredie, tak by si mohla aj vonku nadojcit, treba vyskusat.

lienockaa
30. jún 2009

tak asi najhorsie to bolo okolo maleho 8 mesiacov, vtedy vymyslal a vsetko ho rozptylovalo, nemohol ani nikto ku nam do miestnosti vstupit, lebo hned prestal pit..ale postupne sa to upravilo, vlastne ani neviem, kedy presne uz bol zase v pohode a mohla som znova kojit hocikde..a teraz uz vobec nema problem..ale kojim uz len 2x denne, obidva razy su v posteli a v polosere, takze ho asi nema co rozptylovat.. 🙂

ali27
autor
30. jún 2009

hej, najnovsie sa aj moja hra s tym co jej pride pod ruky, natahuje mi podprdu, tricko, alebo si sucha oci, ucho, proste nevie byt v klude a sustredit sa iba na jedlo.
to s tou plienkou je celkom dobry napad, musim vyskusat. diky angua 🙂
my sa krmime v lahu no a v sede vonku je to potom dost problem. to ju len dam do polohy v lahu na rukach a uz dost hlasno protestuje... nechapem. ona by aj od hladu umrela, ked nema to svoje prostredie na papanie. no nic, nebudem to vzdavat, mozno to chce iba trosku cviku 😎

vanja
30. jún 2009

ahoj ali, my máme tiež ten istý problém .Kým bola maliká, tak som ju mohla kojiť hocikde a pri hocikom. Odkedy začala troška vnímať, tak ju môžem kojiť iba v úplnom tichu a poležiačky, nechce ani posediačky. Tiež keď počuje azvuky tak sa hneď otáča a reaguje na to. A to už má 17 mesiacov. A stále keď chce papapť, tak ma chytne za ruku a ťahá do izby.

sirinka
1. júl 2009

my kojime hocikde, pri hocijakych zvukoch... a to malu aj velku.

titkovamiriam
1. júl 2009

tak ja uz niaky ten mesiac nekojim-kojila som 18m a kdekolvek,doma,v zahrade,na na navsteve ,v parku v restavracii,na lodi a pri roznych zvukoch.marek si od malicka zvykol ze sa narodil do akcnej rodiny 😀 😀

pookie
1. júl 2009

Ani moju malu zo zaciatku nic nerusilo ale teraz sa otaca za kazdym zvukom aby jej nic neuniklo 😀
Ked kojite vonku mate cez seba prehodenu plienku alebo nieco aby ste sa "zakryli" alebo len stiahnete cez prsnik tricko? Lebo mne je trochu neprijemne odhalovat sa i ked kojenie je normalna sucast zivota ale mozem robit co chcem aj tak sa aspon na chvilu odhalit treba kym sa prisaje, ked uz "drzi" tak si zvyknem trochu stiahnut tricko 🙂

ali27
autor
1. júl 2009

titkovamiriam, ja som spociatku (asi 2 tyzdne) tiez kojila pocas navstev, pri telke, rozpravalo sa pri tom, ale potom sa uz nedalo. takze to asi zalezi od toho ake to dieta je, co mu vadi a co nie.

pookie, aj mne je odhalovanie neprijemne, mam pocit, ze vsetci na mna cumia. snazim sa aby nikto nic nevidel, ale ono keby niekto chcel, tak aj tak uvidi. tiez si cez seba stiahnem potom tricko, ale moja pije na etapy a to hlavne vonku, lebo ju vsetko vyrusuje a potom stale pusta bradavku, otoci hlavu, to ju potom opet musim usmernit spravnym smerom a tak dokola...

pookie
1. júl 2009

My sme na tom napodobne ze pusta bradavku a treba ju opat navodit spravnym smerom 😉 skusala som si cez plece prehodit aj plienku ale tak ci tak si ju musim dat dole ked jej vypadne bradavka lebo potom jej neviem trafit do ustociek kedze cez plienku nevidno 😒 Veru kto chce bude cumiet, normalny ludia sa budu robit ze nic nevidia a nebudu na teba zizat.

ali27
autor
1. júl 2009

ked niekto cumi, tak sa treba opytat, ci chce aj on... 🙂

pookie
1. júl 2009

😀 super napad! To by bol dobry odpis 😉

nicolkarin
1. júl 2009

takze my sa kojime od zaciatku uplne vsade a nic nas nedokaze vyrusit, a to bolo aj pri prvej. skor mam problem ako uz konecne tu moju oducit od jej oblubeneho cucania.

sirinka
1. júl 2009

ja cez seba nic nedavam...zo zaciatku mi to bolo tiez neprijemne, dnes si kolkokrat zabudnem cecik zahalit poriadne po dokojeni, ked debatujeme s kamoskami a tak 😝
dnes napr. na mna v meste ludia cumeli, ked som mala malu v manduci a ked som kojila nikto sa ani neotocil... 😉

vanja
1. júl 2009

my sme boli s manželom a deťmi na jednodňovom výlete a moja malá keď potrebovala mliečko, tak som s ňou šla do auta.
Manžel ostal vonku so staršou dcérkou dosť ďaleko od nás. Keď som šla k autu, tak som si všimla, že sa okolo áut obšmieta jeden chlapík no skoro dva metre, vyholený drsňák, až som si hneď pripravila mobil, keby niečo, že volám manželovi. Sadla som do auta a začala kojiť. Keď dotučný chlapík išiel tak frajersky s rukami okolo nášho auta a pozrel sa dnu, až očervenel, akokeby sa zľakol, vybral ruky z vrecák a pomaličky odcupital preč. Vtom momente bol za slušňáka.

felixko
4. júl 2009

ali moja malá je presne taká istá a doteraz z toho nevyrástla, akonáhle ju pri kojení niekto, alebo niečo vyruší, prestane papať, až keď ju vyzvem aby papkala ďalej a vysvetlím jej, že prišiel ten a ten...saje ďalej. minule som čítala, že je to o temperamente dieťaťa. práve tieto deti sú veľmi vnímavé a môžem to potvrdiť, lebo moja dcérka musí o všetkom vedieť, nič jej nemôže uniknúť, ťažko zaspáva, lebo akonáhle zbadá niečo zaujímavé, odvráti sa od pôvodnej činnosti a smeruje k tomu, čo potrebuje vidieť 😀

claudinka
4. júl 2009

presne citam o mojom malom.. tiez sa malokedy sustredi na jedenie, nie ako kedysi 😖

felixko
4. júl 2009

claudinka aj ty si si kedysi dokázala pri kojení pozrieť film? alebo prečítať časopis? teraz si mala cucne a za 2min. je najedená