Dojčíte po jedle, alebo pred spaním?

sadul
10. jan 2014

s príkrmami sme začali v 6 mesiaci, dcérku ešte stále dojčím, máme 8 mesiacov ale mliečko proste musí byť vždy, ráno v posteli, my sa naraňajkujeme, malú idem preobliecť, nadojčíme sa a ideme do kočíka von, desiatu si prespíme, zobudí sa na obed, veľa toho nezje, pár lyžičiek, ale po hodine hrania sa už je mrzutá a pýta si mliečko, takže nadojčíme, hráme sa ďalej, no a o hodinu dojčíme zase, pretože ideme do kočíka von, prídeme na olovrat, spapá pár lyžičiek ovsenej kaše, alebo roztlačené ovocie, po hodine však nadojčíme znovu lebo sme bez nálady, potom príde večera, zase len pár lyžičiek, no a pred spaním normálne dojčíme zase...samozrejme ku jedlu jej podávam aj pítko s čajíkom, ten jej vždy pochutí..no tak neviem, len my sme také špeci, alebo je to normálne? ďakujem za vaše názory maminky

andelok
10. jan 2014

U nas to bolo podobne...s dojcenim som skoncila nedavno, ked dcera oslavila 2. narodeniny a este asi do roka a pol, alebo aj dlhsie si mliecko pytala hocikedy...Asi to netreba brat len ako "jedlo"...ona sa tym ukludnuje, uistuje sa o tvojej pritomnosti...Ak ti papa aspon nieco okrem mliecka a velmi ti to neprekaza, neriesila by som to. Moja mala bola v tomto obdobi zly papkac, zato mlieko si dala vzdy...ale nejako sa to samo prelomilo k tomu, ze jej zacalo chutit bezne jedlo a mliecko pila uz iba pred spanim a v noci. K tomu vsak viedla dlha cesta. Myslim, ze tak, ako to je u vas, je celkom normalne a prirodzene.

salome_82
10. jan 2014

Myslím, že to máte úplne normálne 🙂 Postupne však môžeš niektoré dojčenie vynechať. Napr. ako prvé by som vynechala dojčenie medzi olovrantom a večerou alebo medzi obedom a kočíkovaním máte dve dojčenia, tak tam by som nechala len jedno. Ja som to robila tak, že každý mesiac som odobrala jedno dojčenie, o ktorom som si myslela, že sa bez neho dcérka zaobíde. Niekedy totiž ani nesala, len bradavku žužlala a keď som takéto dojčenie vynechala, ani si to nevšimla 🙂

cajova_lienka
10. jan 2014

No mne to na 8 mesiacov prijde take normalne - ja som malinku v 8mes. dojcila rano v posteli , potom po kazdom jedle -4-5x, + aj pred spanim 3x, a cez noc asi 2x . Tiez nebola zo zaciatku dobry jedak - tiez nebolo po chuti nic co sa nepodavalo prsnikom 😉 zvykla si a teraz zje vsetko co nezje ju a dojcim v podstate 3x denne (rano, pred obednajsim spanim a vecer pred spanim) a podla potreby v noci (1x ked je v pohode - 5x ked jej idu zuby) . ale ked sa na mna zacne skrabat medzitym a pytat mlieko tak jej ho samozrejme dam 🙂 teraz bude mat 14 mesiacov

brumka
10. jan 2014

prvu dcerku som dojcila vzdy po jednle aj niekolkokrat denne aj v noci, nocne krmenie sme eliminovali az v 15m ked som prestakla dojcit. tekutinydietatu treba davat 🙂 od toho to mliecko mame a preto si ho aj pytaju, teraz prikrmujem 3t ale moc nam to nejde ale davam mliecka niekollko krat denne 🙂 taky normalny rezim nabieha tak okolo roka dovtedy urcite na poziadanie nakojit

albao
10. jan 2014

normalne, dietatko si pyta dojcenim nielen mliecko, ale aj pomojkanie. Obcas to neroznam, ale dam prsnik a je pokoj 😅

ishani
11. jan 2014

uplne normalne, prikrmy sa volaju prikrmami, lebo sa zavadzaju popri dojceni. Dojcenie aj po 6. mesiaci je dominantnym vyzivovym zdrojom. A nemalo by byt prikrmami nahradzane. To je, co sa tyka jedla. Okrem toho dieta postupne objavuje i ine funkcie dojcenia: zaspavanie, ukludnenie, .....

rejaa
11. jan 2014

Moja má 2 roky a 3 mesiace a "mňaminček" (tak volá dojčenie) si vypýta hocikedy 🙂