Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dokojila som a mlieko sa mi stále tvorí. Čo robiť?

curmova.m
4. júl 2012

Nekojim uz skoro 2 tyzdne a moj prsnik je cim dalej stale viac naliaty, uz ho mam tvdry a bolestivy na dotyk. Vkuse som stiahnuta a vybrala som cele balenie tych homeopatickych liekov. Nic nezabera. Mate nejake rady? Vdaka...

sisaha
4. júl 2012

ano - treba ho stale vyprazdnovat a intervaly postupne predlzovat.. Cize zo zaciatku povedzme 2x odstriekavat 2-3 dni, postupne to znizit na 1x za den, az budes mat pocit, ze sa ti uz nic netvori..

xenicka13
4. júl 2012

ja som bola u gynekologa, dal mi tabletky

anita26
4. júl 2012

Ahoj, ja som tiež odstavovala tak, že mlieka som mala veľa.... takže prvých 24 hodín som neodstriekavala vôbec, ale na druhý deň som už musela asi 60 ml z oboch pŕs.. nie úplne do prázdna, iba aby povolila bolesť, 3. deň som odstriekala zase len 1 - 2 x do dňa tak po 20 ml, aby sa tlak a bolesť trochu znížila ale nikdy som neodstriekavala všetko mliečko, vždy iba toľko, aby povolila tá najväčšia bolesť. Asi 2,5 týždňa som bola stiahnutá, používala som elastický obväz. A v ďalších dňoch stále v sprche som si trošku mlieka (rukou tak 3-4x) odstriekla, aby neboleli prsia. Hlavne nech nedostaneš zápal....pa

brumka
4. júl 2012

ja som mala aj po mesiaci mlieko, dalasom si ntikoncepciu a hned sa stratilo a ked mas este mliecko neches pokracovat v dojceni aspon do roka?

vefi89
4. júl 2012

tak ako píšu kočky, odstrekovať, ale predlžovať intervaly a ja som si robila ľadové zábaly 😅 (plienka v ľadovej vode a šupla som na cecky) inak nekojím už rok a pol a mliečko mám stále, len nemám naliate prsia

katkas1
4. júl 2012

neviem preco by si sa mala trapit s odstrekovanim, chod k dr a predpise ti lieky a za tyzden mas pokoj

evitka82
4. júl 2012

Možno znamenie žeby si mala ešte kojiť? 😉

lillah
4. júl 2012

Mne velmi pomohli salviove tabletky.... do troch dni bolo po mlieku... Neviem ale ci nieco take dostat na SVK... skus sa spytat v lekarni

iwka123456
4. júl 2012

ja by som tiez chcela prestat kojit, malemu to uz dokopy nic nedava len co ma to vycerpava, ale ked som bola u dr. aby mi dal tie tabletky odhovoril ma od nich, zevraj z nich zvykne bolievat dost hlava a pod....tak neviem zatiall kojim a zmyslam co dalej :-/

zlostitko
11. júl 2012

Dievcata, brali ste niektora chamomillu vulgaris ch30 na zastavenie laktacie? Toto mi vcera predali v lekarni, ale docitala som sa o inych homeopatikach tak neviem, ci ich brat, alebo nie. Dakujem,

koksatko
14. aug 2012

nasla som toto na nete, ked ze ja tiez od vcera odstavujem, tak uvidim ci pomoze. ja si malu uz neprikladam ako tam radia, len si odstriekavam, aby sa prsia uvolnili. este pijem 3x denne salviovy caj. tak uvidime. 🙂

"Homeopatické" odstavení

Tento způsob odstavu se velice osvědčíl mně, mým příbuzným i maminkám, kterým jsem jej doporučila. Jedná se o velice ohleduplný postup bez užívání potlačujících léků, zbytečného pláče a křiku. Lze jej použít při náhlém odstavu z důvodu nutného odloučení miminka od maminky, při odstavování kvůli rizikovému průběhu dalšího těhotenství i pro odstavování malých závisláčků při prodlouženém kojení, které se stává pro maminku velice vyčerpávajícím.

- K odstavení se používají dva druhy homeopatických léků. Je to Ricinus communis 30CH a Lac caninum 30CH. První lék slouží k tomu, že dítko po požití cca 3 dávek léku maminkou, přestává samo od sbe kojení vyžadovat. Nevím, jak je to možné, ale zažila jsem to skutečně mnohokrát. Lac caninum staví laktaci a brání problémům s nalitými prsy.

- Oba léky se užívají střídavě, (ženy, které kojily třeba pouze jednou denně a nemívaly pocit plných prsů mohou vynechat Lac caninum), vždy dvakrát denně, jedna dávka každého z obou léků.

- U ricinu communis 30CH většinou stačí 3 dávky, pokud nezabere maximálně 7 dávek, není dvojice maminka – dítě k tomuto způsobu odstavení vnímavá. Zatím jsem takový případ nezažila. Důvodem pro ukončení podávání Ricinu communis je nevyžadování kojení dítkem.

- Lac caninum 30CH se užívá tak dlouho, jak je třeba. Jakmile produkce mléka prokazatelně klesá, snižuje se i dávkování, až se zcela lék vysadí. Přetrvávání sekrece několika kapek mléka i několik měsíců po úplném odstavení je běžná. Není důvodem pro dlouhodobé podávání Lac caninum.

Dávkou homeopatických léků je myšleno podání 1-2 granulí. Farmaceutickými firmami udávané dávkování 5 granulí na dávku je zbyteční a i z hlediska financí drahé. Je pouhým sponzoringem farmacie.

Mezi podáním dvou různých léků je nutný přestávka nejméně 15 minut od úplného rozpuštění léku. Granulky se volně vkládají do úst, nebo pod jazyk,kde se nechají samovolně rozpustit. Cucání a urychlování rozpuštění léku není vhodné.

Po a před užitím homeopatik se doporuřuje 15-20 minut nic nepít a nejíst, vyvarovat se po dobu léčby používání mentolu např. v zubních pastách a omezit pití kávy.

samantha223
14. aug 2012

treba odsat aby sa nezapalili ale vzdy menej a menej a postupne sa dostat na nulu. Inak mne sa tvorilo aj 3 roky a to som vybrala lieky od doktora a vsetko som mala dobre, ale tych par kvapiek mi vzdy vislo. Tak teda neviem. ale iste treba odsat a pokazdykrat menej nez predtym. vela stastia

mimuska123_
15. aug 2012

ahojte ja nekojim cca 3 tt a prsia ma nebolia len citim este v nich take hrce mliecka aj ked som uz dva dni neodstrekala tak je tam to mliecko skusala som dnes odsavat ale bohvieco z nich nejde