Dokrmovať či nedokrmovať počas laktačnej krízy?

stvura
24. nov 2008

Ahoj kocky...
viem ze k teme "laktacna kriza" sa velmi vela popisalo, zaujimal by ma vsak vas nazor ci dokrmit alebo nedokrmit babetko a ak ano tak kedy a hlavne kolko.
Prave riesim tento problem, maly najprv nejako menej pil, mala som navrete prsia a musela som ich odsavat, teraz vsak sa mi tvori menej mlieka a on mi place od hladu. Uz som ho dokrmila a vypil mi viac ako polovicne davky.
Nasadila som si vineiu, caje pre dojciace matky, ricinus, meltu...neviem ako dlho to bude trvat a ci sa to upravi, no chcela by som ho i nadalej kojit ak sa bude dat.
Dakujem za rady.

siuzi30
30. nov 2014

Dobry den. Prisim o radu. Prekonavame laktacnu krizu malinky ma o dva tyzdne 3 mesiace. Bojim sa ze stracam mliecko. V noci je kojenie ukazkove kojime sa kazde dve hodiny a mliecka je hojne doobeda je to este celkom fajn ale poobede hotova katastrofa a popri tom malinky 1h za cely den spi tak si ani nemam kedy odychnut. Mam pocit ze to uz nezvladam prikladame sa stale aj z jedneho aj z druheho prsnika malinky ma 8kg tak si myslim ze mu moje mliecko uz nebude stacit. Poradte ako dlho trva kriza ?

culia1
30. nov 2014

@siuzi30 prikladaj, do 3 -4 dni by sa to malo upravit, pre pokoj v dusi pi caj pre kojace matky a kup si homeo pre podporu kojenia.
Btw. maly je riadny puko 🙂 moj ma skoro 8 mesiacov a nieco cez 8 kg 🙂

siuzi30
30. nov 2014

Pijem caj pre kojacie matky aj som si kupila ricinus homeopatikum aj som sa dnes vyplakala he to strasne tazke snad to prekonamea bude dobre keby aspon drobcek buval ale on nic .

luba41
1. dec 2014

@siuzi30 platí u vás toto? http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
prečítaj si články o dojčení, aby si dojčenie aj pochopila..šatka, nosič sú výborné pomôcky pri dojčení..prečítaj si stránku http://www.mamila.sk/ prípadne si zavolaj laktačnú, tá Ti vysvetlí, ukludní.. 😉

siuzi30
11. dec 2014

@luba41 dakujem za radu a povzbudenie. Krizu sme prekonali a dojcimr sa dalej malinky je papkacik tak dufam ze este dake 2-3 mesiace ho budem stihat nadalej dojcit.