Driclor počas kojenia. Áno či nie?

veronika81
4. máj 2009

Ahojte,
používate niekto túto guličku proti poteniu? Ja som to používala pred tehotenstvom (super vec!), počas tehotenstva som radšej prestala.
Teraz neviem, či počas kojenia sa môže používať. V letáku nie je nič okolo toho písané, ale predsa len je to dosť silná chémia a neviem, či to nemôže uškodiť.
Máte s tým skúsenosti nejaké mamičky?
Ďakujem 😉

mucilienka
7. máj 2009

baby, ale to musi byt ina supa, ked to takto zamedzuje poteniu... 😲

jona74
7. máj 2009

ahojte baby aj ja pridavam pozitivnu skusenost s Driclorom.Potila som sa nenormalne atie flaky na bluzke a trickach ☹ hrozne som sa hanbila.Asi pred 2 rokmi mi to poradila kamoska a funguje to ale fakt treba dodrzat navod len vecer 1 hodku po sprche a rano len umyt.Aj ja som mala reakciu scervenanie ked som si to dala napr par hodin po holeni namiesto po 24 hodinach atd.Naozaj je potrebne aby sa to dodrzalo.Mozem povedat ze mi to sprijemnuje zivot 😵 Ziadne pachy mapy a prudy potu fakt neuveritelne.Doporucujem. 😅
Ozaj pred viac ako rokom so m otehotnela a prestala som gulicku pre istotu pouzivat ale nebolo to take hrozne .Kojila som bohuzial len 4 mesiace takze driclor som opat pouzivala az potom.

nanyka
8. máj 2009

ja som raz ten navod nedodrzala a rano som si depilovala podpazusie (vytrhavam si to, neholim) a vecer som si aplikovala driclor a rano som zistila, ze mam normalne spalenu pokozku 😝 ..za par dni sa to osupalo ako po popalenine, nezostali mi ziadne jazvy ani ine sfarbenie nastastie 🙂
odvtedy si davam driclor na druhy den po depilacii, uz nie v ten isty den..

urcite sa dricloru nevzdam...predtym som sa desila uz ked prichadzalo leto - nezaberalo mi nic, tesne po sprche som bola mokra ako mys 😝 😝 😝
takze pre mna je tento vyrobok nepostradatelny .. 🙂

dada1212
8. máj 2009

Nepoužívam, ale súhlasím s názorom, že ak sa niekto naozaj veľmi potí, nie je viac škodlivé dať si dricolor raz za čas ako niekoľkrát denne používať dezodoranty a antiperspiranty.

jona74
8. máj 2009

je to dobre v tom ze zo zaciatku som ho pouzivala asi kazdy druhy den a asi po mesiaci tak raz do tyzdna podla potreby ale naozaj vyhoda je v tom ze netreba okrem toho nic pouzivat.Nechcela som tomu verit ale fakt to treba vyskusat.A hlavne aplikovat hodinu po sprche a nechat posobit v noci a rano osprsit alebo umyt.Ja som tiez clovek ktory nema rad navody na pouzitie ale v tomto pripade sa to oplati vyhnete sa neprijemnemu svrbeniu a paleniu podpazusia.Takze baby krasne slnecne teple dni bez potenia 😵 😵 😵

veronika81
autor
8. máj 2009

baby a keď kojím?? 😖

asi sa pôjdem opýtať do každej lekárne v meste a budem si písať čiaročky, či môžem alebo nemôžem ho používať 😝

vera21
8. máj 2009

ahoj Veronika, ja to pouzivam uz par rokov, je to fakt super vec, suhlasim, ale ked som kojila, tak mi to lekarka zakazala, prave kvoli tomu aluminium chloridu, povedala, ze sa urcite nejaka cast dostane do mlieka, kedze pokozka je "ako spongia" a aj ked to tak nevyzera, tak dokaze preniest vselico do tela....takze na ten cas kojenia som to vysadila ☹ asi to ude pre te a neprijemne, ale maly tvoj je este moc malicky na to, a y si to riskla - teda ja si myslim 🙂

veronika81
autor
8. máj 2009

vera díky, presne toto som potrebovala počuť (teda prečítať si), nejaký názor od lekára, čo na to povedali. Jasné, že nechcem nič riskovať, ani nebudem.. Nevyznám sa moc do týchto chemických vecí, že ako to reaguje a kde všade do tela sa to dostane, či aj do mlieka, preto sa pýtam

jona74
8. máj 2009

Ja som to tiez nepouzivala ked som otehotnela ani pocas kojenia ale iba tak sama od seba nekonzultovala som to s lekarkou iba akysi instinkt 😨

vojtisek2007
12. máj 2009

ahoj, jen se chci zeptat, když se potom driclor používá třeba jen jednou za týden tak používáte ostatní dny antiperspirant nebo jen doedorant ??? Jde to s tím driclorem kombinovat ? děkuji za rady, už jsem ho taky objednala, tak doufám, že mi "zabere" jako vám.

nanyka
13. máj 2009

vojtisek - ako som pisala vyssie, len deodorant...antiperspirant nepotrebujes, lebo sa nepotis, tak len deo na osviezenie 😉

toda
13. máj 2009

nájde sa aj maminka, ktorá to používala počas kojenia? ja kojím a lekárnička mi povedala, že to môžem použiť, tak som si to kúpila, ale teraz fakt neviem, či môžem.

martinka002
13. máj 2009

ahojte...BABY POZOOOOR... Ja som bola do teraz na nervy z potenia vyskusala som asi vseeetko...
potom som sa objednala na botulotoxin do podpazusia...
asi 3 dni pred zakrokom som si kupila uplne nahodne inu guilicku ako doteraz - a to novu od GARNIER S AKTÝVNIMI MINERALMI- 48H...

...taaaak a do teraz nechapem... uz sa nepotim jak kon :o)
a este som aj usetrila 600eur

VYSKUSAJTE!

lucia283
13. máj 2009

tak to urcite vyskusam...mna botulotoxin az tak nelaka kedze je to drahe a len na cca pol roka...ale tento driclor urcite tiez vyskusam,pretoze nieje tak drahy a ked baby pisu,ze zabera tak ono sa to vlastne neda nekupit:D

veronika81
autor
13. máj 2009

toda, ja ho radšej počas kojenia nepožívam.. neviem 😖 A netuším, ako prežijem leto.

Martinka, registrujem už pár týždňov reklamu na tú guličku od Garnier, tak určite vyskúšam.

toda
13. máj 2009

veronika, tak z leta mám hrôzu aj ja. už som našla na internete aj názory lekárov, väčšinou v používaní nevideli problém, písali tam aj maminky, ktoré to používajú počas kojenia, ja som sa zatiaľ nerozhodla, chcela som si to dať dnes večer, ale asi ešte vydržím. a ja mám Garnier, ale sprej, a nepomáha.

lindda
13. máj 2009

Cafte driclor pouzivam ale mne straaasne svrbi je pravda ze tu hod po sprche som nedodrzala. Asi budem musiet lebo ja sa aj tak potom a svrbi to aj teraz a netreba si to dat nikde iba v podpozusi nie na ruky a nizsie na boky mna to uplne vypalilo skoro som skapala ako to palilo a mala som to spalene 4 tyzdne. Ale neprestavam idem do sprchy o hodku si ho dam 😉

erikas
14. máj 2009

ahojte aj ja sa stala pred 3 dnami uzivatelkou Dricloru a musim povedat,klobuk dolu 😎 ziadne mokre flaky na obleceni a podpazusie suche,zacal ho pouzivat aj syn,takmer 18 rocny a tiez je velmi nadseny....takze ja mozem len vrele odporucat 😵

jona74
16. máj 2009

Lindda ak mas az taku reakciu asi Ti to nevyhovuje skus si dat asi tyzden pauzu a vyskusaj opat ale dobre potras flasticku a prejdi podpazusie len raz a uvidis.Aj mne to niekedy akosi zreagovalo a tiez to bolo na nevydrzanie a cervene podrazdene.Este raz musim povedat treba fakt dodrziavat navod .Pouzivat ho len na noc nie na oholenu pokozku.....atd.Sama som tym presla a musela som znovu prestudovat navod a Funguje to ok 😉

monky1
16. máj 2009

ahojte, aj ja mozem driclor len odporucat, i ked aj mna to niekedy svrbi doosalenia. Ale polhodinku vydrzim a potom to umyjem cistou vodou. Zvlastne je, ze nie vzdy ma to svrbi. Ale na leto se super, neviem si leto bez neho predstavit.
A co sa dojcenia tyka, ja by som bola velmi opatrna 😒

riana12
19. máj 2009

Ahojte, chcela som si Driclor kupit, zatial som vbehla do 2 lekarni, kde mi povedali, ze maju nejaky vypadok v dodavkych, ze ho uz niekolko dni nedostali. Neviete, kde v BA ho mozem zohnat? Dik.

depecko
19. máj 2009

ahojte tak ja už druhý týždeň zháňam Driclor,v okolí ZV ho teda nedosať.Že sa niečo stalo s výrobcom... 😝

riana12
19. máj 2009

Ahoj Dep, takze aj ty zhanas? 😕

veronika81
autor
19. máj 2009

vykúpili ho čitatelky MK 😀 😀

riana12
19. máj 2009

Veronika 😀 😀

Ale bol aby som rada, ak by sa nasla dobra dusicka a poradila, kde ho este najst 😅 Ide leto, takze o dovod viac 🙂

veronika81
autor
19. máj 2009

riana, chcela som ti napísať, že skús cez internet a išla som na stránku, ktorú som uviedla na začiatku tejto diskusie (chcela som pozrieť, koľko presne stojí) aaaaaaaaa 😨 😨 nie je tam!! Toto už fakt vyzerá, že sa niečo stalo s výrobcom alebo čo?? 😕

veronika81
autor
19. máj 2009

a pozrite na túto stránku http://www.mojalekaren.sk/driclor-antiperspiran...
Tovar je vypredaný! 😨
No čo..ide leto, minuli sa zásoby 😀

riana12
19. máj 2009

Idem ja este cez net nieco vypatrat, prip. napisat distributorovi alebo kiemu slaku a ak sa k niecomu dopatram, dam vediet 😉

veronika81
autor
19. máj 2009

jéj sakura, ďakujem 😉 Odpoveď stručná, jasná 😀 Ale je tam, že "nemal by škodiť..." a to ma nepresvedčilo. Zatiaľ sa mu vyhýbam, nestojí mi to za to..riskovať.