Driclor počas kojenia. Áno či nie?

veronika81
4. máj 2009

Ahojte,
používate niekto túto guličku proti poteniu? Ja som to používala pred tehotenstvom (super vec!), počas tehotenstva som radšej prestala.
Teraz neviem, či počas kojenia sa môže používať. V letáku nie je nič okolo toho písané, ale predsa len je to dosť silná chémia a neviem, či to nemôže uškodiť.
Máte s tým skúsenosti nejaké mamičky?
Ďakujem 😉

zuzidr
4. máj 2009

ahoj to je proti poteniu?pod pazuch?fakt to pomáha? 😅

veronika81
autor
4. máj 2009

zuzi, fakt to pomáha 😅 Je to pod pazuchy, ale v podstate hocikde, kde sa človek potí, dlane, nohy..
kuk http://www.magister.sk/-p-5810.html

kulicka
4. máj 2009

veroniko tak se zeptej v lekarne 😉

i kdyz ja osobne se hydrochoridu aluminiovymu vyhybam 😒 Prej muze bejt rakovinotvornej, ale taky to mam z "jenda pani povidala", tak nevim co je na tom pravdy.

veronika81
autor
4. máj 2009

kulicka, v lekárni som sa už pýtala. Ženská pozrela leták..a vraj keď to tam nie je napísané, asi sa môže 😖

Preto som chcela vedieť, či s tým má niekto skúsenosti počas kojenia, či je to bezpečné..

monika131
4. máj 2009

Ahoj veronika81. Ja som tiež používala Driclor, ale mne to nerobilo dobre ani pred tehotenstvom.
Je pravda, že som sa prestala potiť, ale mne to hrozne pod pazuchou zreagovalo, a týždeň som chodila ako rambo, normálne mi zostali červené fľaky, ktoré hrozne štípali, ako popáleniny, a nemohla som si na to nič dávať. Bolo to hrozné.

veronika81
autor
4. máj 2009

monika a dodržala si hodinu po sprche? Lebo mne to takto zreagovalo prvýkrát, dala som si ti hned po kúpaní, ešte aj čerstvo oholená..tak mi to sčervenelo a svrbelo to 😒 Ale potom som si už dávala pozor, dodržiavala pauzy a prišla na to, že stačí naniesť úplne máličko. Neskôr som to používala už iba raz za týždeň al. za 10 dní, stačilo to. Ja som s ním bola veľmi spokojná. Ide leto, rada by som ho znova požívala, ale neviem...

kulicka
4. máj 2009

aha, tak to fakt neporadim, snad jen se zeptat jiny lekarnice ci doktorky 😝

emjee
4. máj 2009

ja som to pouzivala pred tehu na dlane, zabralo, dokonca mi dlane tak vysusilo, ze sa zacali supat a musela som pouzivat krem na ruky (co som dovtedy nikdy nepouzivala)
teraz ked dojcim sa bojim to pouzivat

lucia283
4. máj 2009

dievcata ja mam tiez problem s potenim,ale nieco podobne som este neskusala no uvazujem o tomto https://secure.ilekaren.sk/svk/tovar/4024/excip...

viete niekto o tom nieco?mali ste to?

jonki
4. máj 2009

lucia283: mala som krem excipial deoforte, ja osobne som nepocitila velky rozdiel

nanyka
4. máj 2009

excipial deo forte je o nicom..takisto verzia od vichy..
driclor je uplne naj podla mna..mne vyhovuje, je spicovy 🙂 , ziadne flaky od potu 🙂

ale keby som kojila, tak by som ho asi pre istotu nepouzivala...ale to je len moj osobny nazor..

veronika81
autor
4. máj 2009

veď práve, že sa bojím ho používať. Určite nechcem nejako ohroziť môjho drobca.. Myslíte, že to môže prechádzať do mlieka?

lucia283
4. máj 2009

jonki
nanyka
dakujem za radu tak si teda kupim ten driclor....dufam,ze budem s nim tak spokojna ako aj vy....to potenie ma uz strasne rozculuje....staci ze sa osprchujem a dam na seba tricko a uz mam pokre:(ach...

veronika81
autor
4. máj 2009

lucia, určite s ním budeš spokojná 😵 Len..ako som písala vyššie, treba dodržať návod. A ešte menšie upozornenie, zo začiatku ťa to bude svrbieť, ale časom to prejde.
Ja som si to dala tesne pred spaním a rýchlo zaspala, aby som to svrbenie necítila 😀

Ach jaj, ako prežijem leto bez neho 😒

lucia283
4. máj 2009

no myslim,ze to svrbenie prezijem:D i tak mna v lete svrbi cele telo(alergia na slnko) hlavne ,ze potenie bude miernejsie....a mam este taky dotaz...vecer si to nanesiem,rano zmyjem a mozem si potom rovno dat deodorant?

veronika81
autor
4. máj 2009

lucia, ja som si dávala, nebol žiadny problém 😉

lucia283
4. máj 2009

veronika81 tak to je potom super a ked uz je taka tema tak aky deodorant je podla vas najlepsi??? ja mam pocit ze mi naviac vyhovuje Lady Speadstick akurat ze nechava skvrny:(

len.petra
4. máj 2009

baby konecne nieco, co by mi podla vasich skusenosti malo pomoct .. 🙂 huraaaaaaaaaa

nenavidim potenie.. je to otras, mapy pod pazuchami,, tesim sa ked zbehnem do lekarne a zaobstaram si tento "zazrak" ..trosku ma odradza ten aluminiovy hydrochlorid 😕

veronika81
autor
4. máj 2009

lucia, ja zvyknem striedať, lebo po čase mám pocit, ako keby si telo na ten deodorant zvyklo. Mala som už kadečo, aj Lady Speadstick, Niveu, Dove, Rexonu..

len.petra, už podľa toho názvu je to určite brutálna chémia 😖 Nevyznám sa veľmi do toho, preto ma vlastne zaujíma, či sa to môže používať počas kojenia. Či sa to dostáva nejak do tela a do mlieka.
Vie mi niekto poradiť?? 🙄

len.petra
4. máj 2009

ked je v letaku napisane, ze to nesmu pouzivat tehotne, tak asi ani kojacie maminy.. neviem sa k tomu letaku dopatrat 🙄

nanyka
4. máj 2009

ja odkedy používam driclor, tak cez deň si dávam len deodoranty, nie antiperspiranty, keďže tie už nemajú význam..
konkrétne mám púder od Lush - Coconut..je super, v lete keď budem nosiť tielka, tak si zaobstarám nejakú deo guličku..

jasné, že driclor obsahuje chémiu, ale aluminium obsahujú všetky antiperspiranty a predtým som si ich aplikovala aj viackrát za deň, keďže to bolo potrebné..
teraz si dávam tak raz za 4 až 5 dní driclor na noc a cez deň už len deo, ktoré aluminium neobsahuje..
tak čo je lepšie - viackrát denne sa natierať chémiou, alebo raz za týždeň? 😉

veronika81
autor
4. máj 2009

len.petra, v letáku okolo tehotných a kojacich žien nie je nič. Na letáku v krabičke nie je o nič viac, ako je napísané na tom linku, čo som dávala vyššie (príspevok o 10.38).

lucia283
4. máj 2009

veronika podla man to v tom pripade nebude skodit,pretoze ak by to skodilo tak musi to tam byt napisane...ale asi lepsie by bolo poradit sa s lekarom

sumienka2525
5. máj 2009

Ahojte. Nedavno som vas tu citala a povedala som si - ze ten driclor skusim. Kupila som si gulicku a funguje to uplne perfektne. Ziadne potenie. Az som tomu nemohla uverit a to si ho davam raz za tyzden a uplne v pohode. A vobec ma to nestipalo. Skusila som to dat aj dcere lebo sa tiez strasne potila a tiez jej to zabralo. Babenky dakujem vam za radu. Som strasne stastna ze uz nemam nervy z potenia. 🙂 🙂 🙂

bertica.h
5. máj 2009

jasom vdačná za Driclor..
objavila som ho minulé leto.
Aj teraz si ho dávam,možno raz za týžden ,aj v tehotenstve.
Pýtala som sa na to gynekologičky,povedala mi,že tam nieje o nič horšie zloženie akio v bežných deodorantoch.

Tak snád má pravdu.

sumienka2525
5. máj 2009

bertica: Ja si tiez myslim ze sa v tehotenstve moze uzivat uplne v pohode. A ak by sa nesmel tak by to urcite bolo napisane v letaku.

veronika81
autor
5. máj 2009

takže aj počas kojenia by som mohla? Keď ja ani neviem, koho sa mám na to opýtať.. Lekárnička iba nazrela do letáku a vraj "asi sa môže" 😒

sumienka2525
5. máj 2009

veronika: Ked nevies skus sa spytat gynekologa. Ale na letakoch je viac - menej vzdy alebo aspon malo by byt pisane kto zasadne nesmie isty pripravok pouzivat.

jaspina
7. máj 2009

Holky mě taky nikdy antiperspiranty z drogérek nezabíraly - ten Excipial taky vůbec. Je fakt, že Driclor to asi nějak zabetonuje, že se ten pot ven nedostane. Ale na druhou stranu je hodně agresívní - jakmile si ho dám víc, tak mě za chvíli začne šíleně to místo pálit a svědit, jak kdyby mě tam poprlily kopřivy a nechce to přestat. Kolikrát jsem to hned letěla umývat, že to fakt šíleně štípalo a nemohla jsem ani usnout.. 😒 Teď si ho dávám jen když je to fakt nutné a ještě jen minimum..

sumienka2525
7. máj 2009

jaspina : Mna to vobec nestipalo nikdy a to sa s nim poriadne ponatieram raz za tyzden. A ani moju dcerku to nestipe ta si to tiez da raz za cas. Ja som asi nejaka bez citu 😀